2. el alfa romeo 147 alınır mı?
126 Cevap113350 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

305 Mesaj
22 Mart 2006; 12:49:45 

hepinize merhaba

alfa hakkında ne diyorsunuz, belki bazılarınız dizaynını begenmiyordur ama ben dizaynına a$ıgım.

bu arabaların 2. ellerinin fiyatlarının 0'larına oranla cok dusuk olmasının sebebi nedir acaba?

2003-2005 arası 2. ellerden bahsediyorum

1848 Mesaj
22 Mart 2006; 13:51:33 

2. el alış satışının az olması.. satmak istediğinizde hemen elinizden çıkaramayışınız.. yedek parçası servisi yakıtı 2. eldeki durumu yüzünden çok satılan bir marka değil
, aracı alırken tasarımı konforu performansı , hoşunuza gidip gitmediği yerine öncelikle diğer etkenleri göz önüne alırsanız durum böyle
ama alfalar başka güzel , motor sesleri başka tarzları çizimleri..
seviyorsanız neden alınmasın ?

1597 Mesaj
22 Mart 2006; 13:57:38 

Dostum 2.elde uzak durman gereken en önemli marka

‘Yâ Hû!’ hitabı
‘Hû’ya aşina olana yapılır, O’nu bilen O’nun edebini bilir

1873 Mesaj
22 Mart 2006; 18:43:28 

satmak için alacaksan sil o arabayı hayatından, binmek için alacaksan bitmeyecek bir aşk a hazır ol.
Alfa aşkı....

tavsiyem al..

LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE

2455 Mesaj
22 Mart 2006; 20:08:00 

bence dde al ama elinde kalacak söyliyim kesin yani 100 de yüz

MİRAZ

35 Mesaj
22 Mart 2006; 20:34:34 

25 milyara full ( xenon esp haric ) 147 ler war bose muzik sistemı bile dahil. aslinda bende dusunuyorum ama benzin benı acıkcası dusunduruyor. kullanan warsa 120 hp lik ne kadar yakıyor sehir ici soyleyebilirmi tam olarak

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mart 2006; 21:12:14 

Sitesinden baktım 147 1.6T.spark şehir içi 11.2 şehir dışı 6.4 ortalama 8.2 yakıor.
Şehir içi değeri çok yüksek bence.Bastın mı 13lt yi fln görürsün gibi me gelior.

799 Mesaj
22 Mart 2006; 22:57:23 

2 senedir dolu dolu kullanıyorum ortalama olarak 10 lt...

305 Mesaj
23 Mart 2006; 11:37:42 

benzini bi $ekilde hallederiz.

tasarımı cok ho$uma gidiyor ki bir arabada ilk baktıgım kısım tasarımıdır, ikinci planda da motoru; ki alfa'nın performansı beni gayet tatmin edecektir.

yalnız tek korkum 2003-2004 model 40.000 km'de bi alfa 147 alırsam sorun cıkartır mı bana? sonra servislerde flan curumek istemiyorum, tek korkum bu. dayanıklı mıdır yani? 1 yıl bindikten sonra pertlemesin de

2. el satı$ının olmayı$ı pek sorun degil,

332 Mesaj
24 Mart 2006; 16:32:56 

En kronik problem tork konvertörü, ikincisi ise EuroNCAP ten sadece 3 yıldız almış olması ama Alfa işte...
quote:

Orjinalden alıntı: Peradur

benzini bi $ekilde hallederiz.

tasarımı cok ho$uma gidiyor ki bir arabada ilk baktıgım kısım tasarımıdır, ikinci planda da motoru; ki alfa'nın performansı beni gayet tatmin edecektir.

yalnız tek korkum 2003-2004 model 40.000 km'de bi alfa 147 alırsam sorun cıkartır mı bana? sonra servislerde flan curumek istemiyorum, tek korkum bu. dayanıklı mıdır yani? 1 yıl bindikten sonra pertlemesin de

2. el satı$ının olmayı$ı pek sorun degil,

Ormanda karşıma iki yol çıktı, ben az kullanılmış olanı tercih ettim.

305 Mesaj
24 Mart 2006; 17:13:22 

ogrenciyim, tipi flan hosuma gidiyor ama dedigim gibi dayanıklılıgı konusunda suphelerim var.

2003-2004 model 40000km'deki bi alfa 147 beni 3-5 yıl sorunsuz bi sekilde idare eder mi onu merak ediyorum

164 Mesaj
24 Mart 2006; 21:11:13 

EuroNCAP ten 3 yıldız alan 2001 modelidir

quote:

Orjinalden alıntı: 110HDI

En kronik problem tork konvertörü, ikincisi ise EuroNCAP ten sadece 3 yıldız almış olması ama Alfa işte...

1233 Mesaj
24 Mart 2006; 21:24:14 

O arabalarda (aslında twinspark 1.6 ların tümünde) vtec benzeri bir değişken subap teknolojisi var. elektrohidrolik bir varyomotor mu ne diyolar öyle bi zımbırtı ile subap zamanları ok değişiyo, ve o parça çok hızlı bi şekilde bozuluyo, yani 30-40bin km de bi alfa da bile çok rahat bi şekilde bozulabiliyo. Gerçi işlevselliğini pek kaybetmiyo ama pek çok alfada ilk çalıştırma anındaki dizel benzeri sesin sebebi o. Ben geçenlerde bir 146 ile bayaa bi ilgilendim ve edindiğim izlenimler şunlar:

Parçaları pahalı
Araç genel olarak dayanıksız, yani arıza yapma ihtimali fazla
Araç performans olarak iyi
Yakıt tüketimi fazla
Istanbul dışında servis olayı zayıf (yaygınlıkla ilgili bi olay), teorik olarak tüm tofaş servisleri aynı zamanda alfa servisi ama hiç alfa görmeyen servisler var(dır).
Tarz ve stil olarak tek araçlık bir sınıf, kısaca söyleyecek olursak bu noktada alfanın tek rakibi başka bi alfa olabilir

www.alfam.org diye bi alfacılar forumu var oraya bi bak istersen ama oradaki "alfisti" ler bile yaşadıkları sorunları sıralayınca insanın direkt başka bi markaya koşası geliyo. Ama arabanın yanına gidince ise araba kendiliğinden "beni al, beni al" diye bağırıyo. Yani bi tarafta duygular diğer tarafta mantık, bende mantık ağır bastı ve son anda kendimi koparabildim arabanın büyüsünden. Allahtan bi 147 değildi baltığım, çünki 147 alabilecek kadar param olsa kendimi o büyüden kurtarmam pek kolay olmazdı.

202 Mesaj
24 Mart 2006; 23:06:40 

Bende Alfa 147 var. Büyükşehirdeysen servisi problem olmaz. Araba problem çıkartmaz, normal bakımları dışında servise gitme ihtiyacı duymadım. Kırklarelinde yaşıyorum. Eşim köyde öğretmen ve eşimi köye götürüp getrirken bozuk köy yollarında kullanıyorum. Sağından solundan ses gelmesi (tıkırtılar)dışında bir problem çıkarmadı. Servisi ve parçası pahalı değil. Pahalılık eski model Alfalar için geçerli. Servisi Birmota geçtikten sonra işçilik fiyatları Tofaş'la aynı düzeye indi. Servisi ve parçaları Opel'den veya VW'den daha ucuz. Seri kullanmazsan ortalama 9 lt benzin yakarsın. Seri kullanırsan 10.5 lt'ye kadar çıkar. Şehirlerarası yolda sürat yapmazsan 7 lt'ye kadar düşersin. Satma konusu ise tamamen şansa kalmış. Arabsını 1 haftada iyi fiyata satan Alfa sahipleride tanıyorum. 6 ay satamayanlarıda tanıyorum.

sel

164 Mesaj
25 Mart 2006; 21:14:03 

venieri sana aynen katılıyorum
quote:

Orjinalden alıntı: venieri

Bende Alfa 147 var. Büyükşehirdeysen servisi problem olmaz. Araba problem çıkartmaz, normal bakımları dışında servise gitme ihtiyacı duymadım. Kırklarelinde yaşıyorum. Eşim köyde öğretmen ve eşimi köye götürüp getrirken bozuk köy yollarında kullanıyorum. Sağından solundan ses gelmesi (tıkırtılar)dışında bir problem çıkarmadı. Servisi ve parçası pahalı değil. Pahalılık eski model Alfalar için geçerli. Servisi Birmota geçtikten sonra işçilik fiyatları Tofaş'la aynı düzeye indi. Servisi ve parçaları Opel'den veya VW'den daha ucuz. Seri kullanmazsan ortalama 9 lt benzin yakarsın. Seri kullanırsan 10.5 lt'ye kadar çıkar. Şehirlerarası yolda sürat yapmazsan 7 lt'ye kadar düşersin. Satma konusu ise tamamen şansa kalmış. Arabsını 1 haftada iyi fiyata satan Alfa sahipleride tanıyorum. 6 ay satamayanlarıda tanıyorum.

202 Mesaj
28 Mart 2006; 1:55:35 

Alfa öyle bir aşktırki asla ölmez.

Bu arada incele arabsına aşık olanlar bir tek Alfa sürücüleridir.

sel

164 Mesaj
28 Mart 2006; 20:44:01 

venieri!!!
147 ye fotosundan aşık oldum bi de alırsam ne olur valla

2 Mesaj
19 Temmuz 2007; 3:55:34 

kardes 147 yı aldın mı ben de alfa 1"47 almayı dusunuyorum 2003 model ogrenciyim ben de bi haberleselim

814 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:18:51 

alfa 147 almak istiorm ama ist da yaşadığım için otomatik vites tercih ediorm çok az var ve fiyatlarıda diğerlerine göre çok pahalı 2006 147 alfa ile aynı özelliklere sahip otomatik olanla arasında en az 15000 ytl fark var yanılıo muyum yoksa böyle mi çok beğendiğim bi model ama otomatik alma şansım düşük galiba :(

MAFIA®

Vito Scaletta

693 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:33:51 

topiği açan arkadaşlar hala hayatta mı?

10217 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:36:20 

quote:

Orjinalden alıntı: alper83

topiği açan arkadaşlar hala hayatta mı?

bencede hayattalarmı acaba ?

güncele göre düzenleyebiliriz . makyajlı kasa alfa 147 almak mantıklımı =?

693 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:46:37 

2006 ve sonrası için konuşayım

aracın dış tasarımı gayet başarılı

iç mekan zaten değişmemiş, orta bölümdeki kontroller biraz daha kullanışlı olabilirdi.

12000kmdir yakın arkadaşım kullanıyo, hiç problemi yok

genelde varyatör sorunundan bahsediliyo, oda basit bir valf ile halledilebiliyormuş

şehir içinde pek ekonomik değil ama şehir dışında da savurgan değil. yani her halükarda yakıyo :)

120 likler gaza basınca çok keyifli :)

yoltutuş güzel, gürültü az

koltuk döşemeleri (alfateks olanlar) gayet başarılı, koltuklar zaten adamı sarıyo alfateks kadifemsi bişey ve hoş bi dokunma hissi var

arkası dar biraz 4 kişi uzun yolda problem yaşayabilir

bagaj hacmi de arka kultuk gibi 4 kişiye az gelir

ufak modifiye işlemlerinden sonra çok daha spor bir görünüme kavuşabiliyor.

neden alınmasın ki?

10217 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:58:28 

quote:

Orjinalden alıntı: alper83

2006 ve sonrası için konuşayım

aracın dış tasarımı gayet başarılı

iç mekan zaten değişmemiş, orta bölümdeki kontroller biraz daha kullanışlı olabilirdi.

12000kmdir yakın arkadaşım kullanıyo, hiç problemi yok

genelde varyatör sorunundan bahsediliyo, oda basit bir valf ile halledilebiliyormuş

şehir içinde pek ekonomik değil ama şehir dışında da savurgan değil. yani her halükarda yakıyo :)

120 likler gaza basınca çok keyifli :)

yoltutuş güzel, gürültü az

koltuk döşemeleri (alfateks olanlar) gayet başarılı, koltuklar zaten adamı sarıyo alfateks kadifemsi bişey ve hoş bi dokunma hissi var

arkası dar biraz 4 kişi uzun yolda problem yaşayabilir

bagaj hacmi de arka kultuk gibi 4 kişiye az gelir

ufak modifiye işlemlerinden sonra çok daha spor bir görünüme kavuşabiliyor.

neden alınmasın ki?

geçen birkaç tanesine baktım . siyah 2007 model 16" alaşım jant içi bej deri sunroof var falan 28gibi bir fiyata 120likleri var nette . fiyatlar gayet iyi gibi geldi
herhangi bir kronik sorunları varmıdır bu araçların
100.000km kadar kullanılsa ortalama olarak bakım aralıkları vede masrafları neler olur yani kısaca kaç binde bir bakım olur vede bakımların ücreti yedek parçaları vs ne kadar tutar
lpg ile uyumu nasıldır ?
yol tutuşu nasıldır?
fren mesafesi nasıldır vsvsvs biraz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz . pmden yazarsanız daha mantıklı olur arkadaşım

6247 Mesaj
23 Şubat 2008; 3:33:10 

Neden alınmasın?

2. ele kalırsan, Reno yada Fiat dan başka araç binmicez bu ülkede..

Her koşulda 2. el ölü artık Türkiye de..

Hayranlık duyuyorsan almalısın..

Kaç kere dünyaya gelicez ve ömrümüz ortalama 60 yıl..

2147 Mesaj
23 Şubat 2008; 9:44:10 

Tek kapı stiloya ne dersin şöyle full olanından?

Samsung nx 1000 Htc One 32gb - İpad2 wifi - Samsung rf511 2012 Jetta 1.2 tsi Comfortline - 2012 qashqai 1.6 tekna

1084 Mesaj
23 Şubat 2008; 9:57:15 

harika bir tasarımlara sahip bir markanın insanların gözünde bu kadar kötü bir durumda olması çok acı

693 Mesaj
23 Şubat 2008; 12:52:10 

quote:

Orjinalden alıntı: barcelona

harika bir tasarımlara sahip bir markanın insanların gözünde bu kadar kötü bir durumda olması çok acı

yeni yeni toparlamaya çalışıyolar boxer motorların türkiyede yarattığı kötü izlenimi,

servisi birmota verdiler, fiyatları aşşağıda tutuyolar.

son günlerde daha fazla alfa gömeye başladım yollarda,

493 Mesaj
29 Şubat 2008; 23:15:45 

2.eli bence dert etmeyin. tamamen şans işi
babamın vectrayı 2 ayda zor sattık arabada boya bile yoktu.
benim 156 yı satışa koyduğum ilk günde sattık. 4 parçada boya vardı adama soyledik . adam aşık oldu olsun dedi hemen alıcam dedi. abi bana bugün araba lazım dedim yarın al dedim. tutturdu hemen alıcam dedi. notere gittik sattık geldik hemen

375 Mesaj
1 Mart 2008; 15:07:05 

Öğrenci için biraz fazla yakar, nerdeyse 2.0 lt bi araca yakın. Haberiniz olsun. Onun dışında oldukça keyifli bir araç...

665 Mesaj
1 Mart 2008; 19:48:50 

alfa alırken dikkat edilecek birkaç şey var tabiki. arabanın durumu çok önemli. özellikle trim sesler denilen aracın konsolundan sağından solundan gelen seslere bakmak lazım. sessiz düzgün bi alfa bulmanız mümkün çünkü alfa kullanıcılarının içinde çok büyük bir çoğunluk arabalarına çocuğuymuş gibi bakıyor. eğer zor duruma düşmüş bir alfisti bulursanız aracını mecburiyetten satan, güvenerek alabilirsiniz. aracın yakışı fazla. ben ankarada eskişehir yolunu kullananlardanım çok düzgün kullanmama rağmen 8.5lt yi buluyorum. eğer arabanın verdiği hisse kapılıp da şımarırsam 10-11 lt yi çok rahat buluyorum. 147 kullanıcısı olarak kesinlike tavsiye ederim eğer satmayı düşünmüyorsanız. verdiği sürüş keyfini her arabada bulamazsınız. ayrıca 2. elde bulduğunuz bir 147 nin fiyatı ennnn yüksek 28 milyar olur ki ona da birçok opsiyon dahildir diye düşünüyorum. vereceğiniz bu fiyata sahip olacağınız araç her gün camdan baktığınızda yüzünüzün gülmesini sağlayacak ve özel hissetmenizi sağlayacaktır.

merak edenler için www.alfistiturkey.com adresinden bilgi edinmeye çalışabilirsiniz. aracına gösterdiği ilgi yüzünden ailevi ilişkileri bozulanlar bile var. burada arada satılık araçlar oluyor nadiren de olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zibidi_gonzales -- 1 Mart 2008; 19:50:45 >

6333 Mesaj
1 Mart 2008; 19:51:36 

HORTLATMAYIN ARTIK 2 YILLIK KONUYU

1 Mesaj
15 Mart 2008; 12:21:52 

Neden Alfa???
Alfa 147 Dist. sahibiyim..söyleyecek çokşeyim var sanırım..:)
Araba alırken ne düşündüğün çok önemli bu sorunun cevabında..Eğer büyük çoğunluğa dahil olmak istiyorsan..Yollarda binlerce olan araç sürüsünü dahil olmak istiyorsan, 2.elde aracını elden çıkartmayı düşünüyorsan, konfor ve dayanıklılık diyorsan sana git Golf,Polo, Reno,nissan al diyebilirim. Fakat araba senin için bir tutkuysa,aşksa eğer arabanı parkedip giderken sürekli geri dönüp arabana bakıyorsan,,yolda giderken arabanın bir mağazanın vitrinine yansımasını seyrediyorsan ve bu seni gülümsetiyor ise veya 1.6lt lik motorunla 2.0lt lik araçlara yolda selektör yapabiliyorsan, motorun seninle konuşmaya başladığını düşünüyorsan %99 bir ALFA sahibisindir...

Alfa bir aşk çocuğudur..Diğerleri arabadır..alfa ise bir makine..Tabi ki eksileri var objektif olmak gerekir ise;
*Her gün arabandan özellikle bozuk zeminlerde değişik sesler duyabilirsin:) ama ilginçtir bu sesler kendi kendine yok oluyor:) amaortisörleri Türkiye şartlarına pek uygun değil!! Yakıt olarak ne kadar kasarsan kas İst. gibi yoğun trafikli sehirde kullanıyorsan 30 ile 35 kuruş arasında bir sarfiyatın olur..Yani bu da 10 lt gibi bir değere tekabül eder..
*2.elde artık hiçbir araba zarar ettiemem diyemez..Bu nedenle bu Alfaya özgü bir husus değil.Ayrıca Alfa gibi bir arabaya alırken de düşük bir fiyatla sahip olma şansı demektir ki bu nedenle zarar diye bir konu olamaz!!
*Alfa servise 20bin km de bir giden araçtır...Kullanıclıların büyük bir kısmı bu servis aralıkları dışında servise gitmemiştir.
*Ben aracımı alırken sıfır polo veya corsa mı alsam diye kısa bir süre düşünmüştüm..Fakat bomboş herkes de olan bir araba yerine benim ki gibi bir full Alfa mantığıma da cok yatkın geldi..Aracımda hersey var..Hız sabitleyici,park kontrol,çift yönlü digital klima,Abs,Ebd,Msr,Vdc.Asr hepsi standart benim versiyonda..
*Yol tutuşu mükemmel ötesidir.Arabadaki birçok elektronik sensör viraja girerken olman gereken hızı ve açıyı otomatik hesaplar..Yoldan çıkarmak için senin ekstra çaba sarfetmen gerekir!! Frenler oldukça iyi..ama en güzlei arabanın 1.6 motora rağmen esnekliğidir..Ben 4.vites 160km yi görebiliyorum..ve arabanın 160-170 deki esnekliği ve istekliği o anda çıkarmış olduğu ses insanı büyülüyor ki sorma..

Araba segment olarak Audi A3 ve BMW 116 serisine rakiptir zaten!!
sonuç olarak dedim ya araba senin için bir tutkuysa Alfa alırsın yok ihtiyaç ise cok daha mantıklı modeller de var...
Alfist olmayan Alfayı ne kadar anlar o da tartışılır tabii:)

737 Mesaj
20 Mart 2008; 12:30:45 

Alfa'yı bende beğeniyorum.Bir arkadaşım almak istediğinde servisten ona söylenen boxer motorun arıza durumunda çok masraf çıkarttığı oldu.

476 Mesaj
20 Mart 2008; 14:18:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Haksin

Alfa'yı bende beğeniyorum.Bir arkadaşım almak istediğinde servisten ona söylenen boxer motorun arıza durumunda çok masraf çıkarttığı oldu.

hocam naptın sen ? boxer motor teeee nerde kaldı ?

otomobil sever

30 Mesaj
22 Mart 2008; 20:53:59 

Alfaya lpg takılıyormu,takılıyorsa takarsak ayıp olurmu

1707 Mesaj
22 Mart 2008; 21:19:03 

alfa'sına lpg takanlara alfisti'ler takıyomuş. en yakın tenhada yakalayıp dövüyolarmış. haberin olsun.

2005'ten beri burada !

2499 Mesaj
22 Mart 2008; 21:35:44 

quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

alfa'sına lpg takanlara alfisti'ler takıyomuş. en yakın tenhada yakalayıp dövüyolarmış. haberin olsun.

tenha da dolaşmadık mı tmmdır o zaman:)
Ben de çok düşündüm ne diyim insan 1 kere bindi mi aşık oluyo bu arabaya.Ama yemedi valla garantisi dolmak üzere olan bir Alfa yı alıp 10 lt 11 lt yakıt tuketimiyle üstüne krediyle alıp en ufak sorunda başıma dert açabilecek olmasından dolayı yemedi.
İnşallah ilerde 159 1.9jtd nasip olur:)Şimdilik COLT:)

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

217 Mesaj
9 Ağustos 2008; 21:24:44 

arkadaşlar 2.el bi alfa 147 almayı düşünüyorm öğrencityimm alfanın hastasıyım paramda kısıtlı 2005model bi 147nin fiatı ne olabilir sizce?? bide lpg takılırmı lpgden yana değilşim ama evdekiler benzini sorun yapıyolar olmadı acıyarak takdırcam:(( önce almak lazım tabikiii

1419 Mesaj
9 Ağustos 2008; 21:25:59 

2. elde alınacak en son markalardan biri alfa...

160 Mesaj
9 Ağustos 2008; 22:01:34 

iyidir güzeldir alfa kendine baktırır... bu topiği okuyunca çok yaşlandığımı anladım. zira ben "öğrenci" iken "öğrenciler" bırakın araba almaktan bahsetmeyi, ucuz olduğu için iett otobüsünü bile kaçırmaya cesaret edemez, muhabbetin en tatlı, en ballı yerinde kalkıp son otobüse yetişirdi çünkü minibüs dolmuş iettx2-3 falandı ki bu farkla bir sabah kahvaltısını aradan çıkartırdık.

217 Mesaj
9 Ağustos 2008; 23:04:48 

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

2. elde alınacak en son markalardan biri alfa...

nie en son markaa

14841 Mesaj
9 Ağustos 2008; 23:40:32 

kim istemez ki

0

0

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

493 Mesaj
11 Ağustos 2008; 10:17:52 

hala insanalara yanlış bilgilendirme yapmayın.
2.elde son alınacak markaymış parçalar çok pahalıymış.
siz hala 12 yıl önceki modellerden bahsediyorsunuz.
parçaları hondadan opelden wv den çok daha ucuz
varyatör bir valf ile hallediliyor.
ses gelen arkadaşlar süspansiyonlara yağ sürülüyor italyadan geliyor alfa markasının kendi yağı ses sorunuda kalkıyor.
alfa almıyacaksan tek sebep yakıt olmalı ki yakıyor ama hakkınıda veriyor.

bu arada bugüne kadar 3 alfa sattık
146 1.6ts
156 1.6 ts
156 2.0ts

146 dan zarar etmedim
156 1.6 dan 200ytl kar 2.0 dansa 1500ytl kadar kar ettim

sadece marka fanatikliği için markaları kötülemeyin

217 Mesaj
14 Ağustos 2008; 17:38:08 

arkadaşlar ankarada oturuyorum ve bi alfa almak istiyodum fakat bi tane kaportacının teki pedere yok alfanın parçası bulunmuyo serviste kitliyo gibilerinden laflar demiş servis dışı parça cidden bulunmuyomu???

416 Mesaj
28 Ağustos 2008; 21:57:34 

Ya arkadaş şu alfa 159 jtd 1.9 lar nasıl bir araba yaaa...Müthiş bir tasarım....İnsanın sahip olmak istediği bir makine....

Hastasıyım da o kadar paramız yok daha :D

6356 Mesaj
29 Ağustos 2008; 0:09:25 

eğer 0 almak isteyen varsa 147'nin 1.9jtd dizel olan modeli auto show dergisine göre bakımından satış fiyatına kadar sınıfının en makul arabası imiş. ben onların yalancısıyım.

İmzasız...

3891 Mesaj
29 Ağustos 2008; 1:04:29 

valla 147'den soğudum. Ncap'te 3 yıldız almış, özellikle önden çarpmada başarısız olmuş. Hayır herifler işi bilmiyo da diyemeyiz, 159 5 yıldızlı bir araç.

159 Mesaj
19 Mart 2009; 22:27:30 

alınır. binilir.. keyifle gezilir...arabayla kardeş olunur. arabaya aşık olunur..sonra araba die hitap edemez duruma gelirsin..adı alfam olur oğlum kızım olur..
ALFA başka bir arabadır. almak benmek sevmek cesaret AŞK ister..

2147 Mesaj
20 Mart 2009; 1:37:00 

Konu hortlamış.

Samsung nx 1000 Htc One 32gb - İpad2 wifi - Samsung rf511 2012 Jetta 1.2 tsi Comfortline - 2012 qashqai 1.6 tekna

506 Mesaj
13 Temmuz 2009; 16:07:36 

Hortlasaın konuşulsun bu aralar benimde aklımda alfa dün gece Italyadan döndüümden beri etrafta alfa görmekten ağzımın suyu aktı...

neymiş be bu imza

149 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:33:26 

3 aylık alfa 147 kullanıcısıyım, ben aracı alana kadar herkes herşeyi söyledi araç hakkında. Yok takır tukuru bitmezmiş, yok çok yakarmış, yok servisten çıkmazmış, yok ön takım sürekli hasar alırmış.

Tıkadım kulaklarımı aldım 2005 model 147 yi. Bundan önce 4 farklı honda kullandım. Aslen bir Honda cıyım. Alfa hayatımda bindiğim, iç mekanı en sessiz otomobillerden. Motor sesi ve performansı gayet başarılı. Bununla birlikte yakıt tüketimi, en son sattığım 2009 model civic sedan dan daha başarılı. Alfa ya bindiğinde ayağını gaz pedalından çekmeyi başarabilirsen gayet ekonomik bir araç. Ama sen alfayı değil alfa seni kullanıyorsa o zaman işin zor. Ön takım ile ilgili sorunlara gelince, şehirlerarası yollarda göstediği inanılmaz yol tutuşuyla beni kendine öyle bir bağladı ki, isterse her ay yeni ön takım istesin, yine de satmam alfamı:). Şehir içi ve bozuk yollarda çok dikkatli kullanmak gerekiyor. Ön salıncak esneme aralıkları çok geniş ve süspansiyon sert olunca bu tip sorunlar çok doğal. Ama hızlandığınızda yolda zıplamayan bir araç istiyorsanız, en iyi seçim alfa olur. Tek kusurları motorların bazı aksamları konusunda başarısızlar. Örneğin varyatör (Hidrolik Eksantrik kontrol ünitesi) problemimiz var. Yeni tip varyatörlerde sorun giderildi fakat eski tiplerde yağsız kalan varyatör bir süre sonra dizel motor sesi çıkarmaya başlıyor. Bu sorunu yaşayanlar yeni tip varyatörler problemlerini giderebilirler. Ben 147 den memnunum.

671 Mesaj
31 Ağustos 2009; 16:11:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

valla 147'den soğudum. Ncap'te 3 yıldız almış, özellikle önden çarpmada başarısız olmuş. Hayır herifler işi bilmiyo da diyemeyiz, 159 5 yıldızlı bir araç.

O 3 yıldız alan 147 2001 model.Yeni model 147ler güvenlik açısından kusursuzdur.

http://www.worldkickboxing.net
Kickboxing news from all over the world.

http://www.sinefok.com
Sinema ve Fotoğrafçılık Kulübü

3754 Mesaj
31 Ağustos 2009; 20:53:35 

alfaaa alınmazmı bee sırf keyif olsun diye bile alınır...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

10 Mesaj
6 Kasım 2009; 16:18:45 

alfa romeo far lambası 340 tl olan markadır o da sadece teki.Amörtisör sistemi de Türkiye yolları için değildir.

5398 Mesaj
3 Ocak 2010; 4:51:06 

Şimdi baktım
GOLF 5 236 TL
Honda civic 2007 417 TL
Mazda 3 280 TL
Opel Astra H 213 TL
Alfa Romeo 147 220 TL

http://www.otoyedekparc...LI-H7H7H1TYC,PR-97.html

Buyrun buda linki.

Bakın ben Ne alfistim nede İtalyan arabalarına karşı çok meraklıyım. Ama birşeyi bilmeden atıp sallamayın. Sizin sallamasyonlarınız yüzünden bir çok insan yanlış düşüncelere kapılıyor.

Yaza otomobil alacağım devlet memuruyum. şuan için aklımda Peugeot 307 ler var ama rastlantı eseri 147 yi gördüm. Açıkçası şuana kadar hiç Alfa Romeo nun koltuğuna oturmadım. Ama Fotoğraflardan gördüğüm kadarı çok güzel bir araç.

Şimdi Ciddi ciddi düşünüyorum. Zaten İşe sürekli Metro kullanarak gidiyorum Otomobil almamdaki amaç sadece ve sadece keyfiyet ve yıllık izinlerimde Memlekete gitmek.

Açıkçası baya bir araştırdımda Alfa Romeo ları Binenler o kadar çok övüyor ki açıkçası bu beni çok meraklandırdı. İmkan olsada bir günlüğüne kiralasam neymiş bu Alfa Romeo bir öğrensem

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

176 Mesaj
3 Ocak 2010; 23:20:07 

quote:

Orijinalden alıntı: xmasterx

3 aylık alfa 147 kullanıcısıyım, ben aracı alana kadar herkes herşeyi söyledi araç hakkında. Yok takır tukuru bitmezmiş, yok çok yakarmış, yok servisten çıkmazmış, yok ön takım sürekli hasar alırmış.

Tıkadım kulaklarımı aldım 2005 model 147 yi. Bundan önce 4 farklı honda kullandım. Aslen bir Honda cıyım. Alfa hayatımda bindiğim, iç mekanı en sessiz otomobillerden. Motor sesi ve performansı gayet başarılı. Bununla birlikte yakıt tüketimi, en son sattığım 2009 model civic sedan dan daha başarılı. Alfa ya bindiğinde ayağını gaz pedalından çekmeyi başarabilirsen gayet ekonomik bir araç. Ama sen alfayı değil alfa seni kullanıyorsa o zaman işin zor. Ön takım ile ilgili sorunlara gelince, şehirlerarası yollarda göstediği inanılmaz yol tutuşuyla beni kendine öyle bir bağladı ki, isterse her ay yeni ön takım istesin, yine de satmam alfamı:). Şehir içi ve bozuk yollarda çok dikkatli kullanmak gerekiyor. Ön salıncak esneme aralıkları çok geniş ve süspansiyon sert olunca bu tip sorunlar çok doğal. Ama hızlandığınızda yolda zıplamayan bir araç istiyorsanız, en iyi seçim alfa olur. Tek kusurları motorların bazı aksamları konusunda başarısızlar. Örneğin varyatör (Hidrolik Eksantrik kontrol ünitesi) problemimiz var. Yeni tip varyatörlerde sorun giderildi fakat eski tiplerde yağsız kalan varyatör bir süre sonra dizel motor sesi çıkarmaya başlıyor. Bu sorunu yaşayanlar yeni tip varyatörler problemlerini giderebilirler. Ben 147 den memnunum.

xmasterx

Kullandığın Honda'lara göre kıyaslayabilir misin Alfa'yı? Yol tutuş, ara hızlanma, sollama, servis ihtiyacı, bagaj-iç mekan genişliği?
Ben 2004-2009 arasınd 5 yıl sedan Civic Sİ kullandım, 104binde aldım 201binde sattım dğerini korudu, şimdi 52binde 2001 model AccorD EX'im var ve arabaya binmemişim diyorum. 5 yıl sonrası için ise Alfa 159 dizel full düşünüyorum.

Kırıl, düş, ama asla eğilme !

102 Mesaj
3 Ocak 2010; 23:44:45 

ne yalan söyleyim benimde acayip hoşuma gidiyo 2006-2008 model arası alfa romeo 147 ler fakat olumsuz yorumlardan çok fazla etkileniyorum ,307 mi satıp alsammı diye düşünüyorum ,herkes karşı ama bakalım ne olucak takipteyiz

3006 Mesaj
4 Ocak 2010; 11:39:04