Şimdi Ara

Sony LT29i Hayabusa'nın uluslararası versiyonuna ait görüntüler sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

• NTT Docomo operatörüyle bir süredir Japonya'da satışı devam eden Xperia GX'in LT29i model numaralı uluslararası versiyonuna ait görüntüler internete sızdı. Sony'nin 2012 ikinci yarısı için geliştirdiği Hayabusa kod adıyla anılan amiral gemisi, Japonya'ya özel olarak hazırlanan telefondan gerek tasarım gerekse donanım açısından farklılık gösterecek

Daha ince ve farklı bir krom çerçeve ile gelen LT29i, Sony'nin Japonya'da kullandığı NFC tabanlı ödeme sistemi FeliCa logosunu taşımıyor. 4G LTE iletişim teknolojisini desteklemeyen akıllı telefonun 1.5 GHz hızında çift Krait işlemciye sahip Qualcomm'un Snapdragon S4 serisi bir çipsetle donatılması bekleniyor. Ancak grafik yongasının Xperia GX'teki Adreno 225 değil, yeni nesil Adreno 320 olacağı belirtiliyor. Bu konuda henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

4.55 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüklü ekran, 1GB RAM, 13MP yeni nesil Sony yığınlı CMOS kamera sensörünün eşlik ettiği amiral gemide, şuan için Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich sürümü mevcut. Ayrıca dolaşım butonları ekran üzerinde yer alıyor. Tasarımı, 2011 yılı amiral gemi telefonu Xperia Arc'tan esinlenilerek oluşturulmuş.

Genel bir ürün olduğu için NTT Docomo logosu kaldırılarak yerine markanın adı getirilmiş ve ön panelin altına; Xperia ibaresi eklenmiş. Test aşamasındaki bir prototip olduğu varsayılan LT29i, "Sony Ericsson" markasını taşıyor. Cihazın satışa hazır hali, Sony yazısıyla gelecektir. Ancak arka kısımdaki eski logonun bir süre daha kullanılmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Sony, yeni amiral gemisini ne zaman duyuracak bilmiyoruz. Halihazırda LT29 ve LT30 model numaralarını taşıyan üst düzey akıllı telefonlar var. Tokyo merkezli üreticinin, uluslararası amiral gemi akıllı telefonunu LT30 model numarasıyla piyasaya sürme olasılığı daha yüksek görünüyor.

Şirketin yöneticileri, kısa süre önce Güney Kore'de LTE destekli bir telefon satacaklarını açıklamıştı. FCC tarafından onaylanan LT30k'nın bahsi geçen cihaza ait olduğu düşünülüyor. LT29i'nin eski prototiplerde kullanıldığı ve sonrasında seri üretime LT30 olarak geçtiğinden neredeyse eminiz. Zaten yeni görüntülerdeki Sony Ericsson yazısı da bunu destekliyor.

İki farklı kaynağın yayınladığı görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

• snapdragon s4, adreno 320, 1gb ram, gerçekten güzel bir telefon olacak konsol seviyesinde oyun kalitesi vs. heyecanla bekliyorum....

• Sony tasarımdan anlıyor arkadaş.

• Çok güzel bence tasarım şimdi bazıları millet 4 çekirdekli çıkardı sony hala çift çekirdekli amiral gemisi çıkarıyor der telefon çıkınca görürürsünüz s4 lü sony i yazılım güncellemesi de cabası

• Tasarım & donanım tartışılmaz da içine 1500mAh batarya koyarsa iyi.

• tasarım farkını koymuş. adreno 320 de olursa sony ilk defa kaliteli bir cihaz çıkarmış olacak.

• Eğer gerçekten adreno 320ve 2000 mah üzeri ile gelir ise sony ilk kez sağlam bi amiral gemisi çıkarmış olur

• Inşallah cihaz bu özelliklerde gelir fotoğraflardan çok güzel görünüyor

• Ekranı biraz daha büyük olmalıymış nede olsa konsol seviyesi grafikler bizi bekliyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mkt

Ekranı biraz daha büyük olmalıymış nede olsa konsol seviyesi grafikler bizi bekliyor :D

ekranı 4.55 inç...10 mu 20 mi 30 inç mi olmalı bunlar?..bir telefon için psikolojik sınırı zorluyor hala diyorsun daha büyük olsun kafamı yapıyorsun aklınca?nerene sokacan taşıyacan bu cihazı onu söylerkende bu soruya cevap vermelisin bizde aydınlanalım komik adam ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 23 Temmuz 2012; 0:49:52 >
  • bu tele 1 gb ram gitmez 1.5 yada 2 gb olması lazm

• Neden ekranda sony ericson yazıyor hala?

• kasa yekpare mi ?

• Jelly Beansiz gelirse alınmaz Sony'nin ICS'sini hiç performanslı bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ment877 -- 23 Temmuz 2012; 1:28:38 >
  • Heyecanla beklediğim telefonlardan biri. Umarım yaz sonuna kadar çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin2017

bu tele 1 gb ram gitmez 1.5 yada 2 gb olması lazm

galaxy s3, htc one x gibi telefonlara yetiyor da buna niye yetmesin be mübarek???

• quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

Neden ekranda sony ericson yazıyor hala?

uzun süredir üzerinde çalışıldığından dolayı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

quote:

Orijinalden alıntı: mkt Ekranı biraz daha büyük olmalıymış nede olsa konsol seviyesi grafikler bizi bekliyor :D
    ekranı 4.55 inç...10 mu 20 mi 30 inç mi olmalı bunlar?..bir telefon için psikolojik sınırı zorluyor hala diyorsun daha büyük olsun kafamı yapıyorsun aklınca?nerene sokacan taşıyacan bu cihazı onu söylerkende bu soruya cevap vermelisin bizde aydınlanalım komik adam ...

sayın bilge sadece 4.8 gibi bir değer istemiştim biraz aklını zorlarsan sana şunu anlamanı bekliyorum ayrı bir tuşu yok yani ekranda tuşlar yani nexsus gibi hal böyle olunca ekran küçülüyor zaten 4.5 ekran iyice küçülecek tuşlar dışarda ve ekran 4.8 olmalıydı ve bu özelliklere sahip galaxy s3 gayet rahat taşınıyor 1 aydır kullanıyorum şikayet edende duymadım sen neyin kafasındasın

• Benim için sony şu an için ölü biraz canlandığını hissedersem yine sony e dönebilirim ama şimdilik düşünmeyenlerdenimmmmm...

• quote:

Orijinalden alıntı: mkt

quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1
    quote:

Orijinalden alıntı: mkt Ekranı biraz daha büyük olmalıymış nede olsa konsol seviyesi grafikler bizi bekliyor :D
    sayın bilge sadece 4.8 gibi bir değer istemiştim biraz aklını zorlarsan sana şunu anlamanı bekliyorum ayrı bir tuşu yok yani ekranda tuşlar yani nexsus gibi hal böyle olunca ekran küçülüyor zaten 4.5 ekran iyice küçülecek tuşlar dışarda ve ekran 4.8 olmalıydı ve bu özelliklere sahip galaxy s3 gayet rahat taşınıyor 1 aydır kullanıyorum şikayet edende duymadım sen neyin kafasındasın

rahatsızssın sen,kabak tadı verdi artık bu Samsung,İphone emsal gösterilip sipariş vermeler...adama sorarlar okadar memnunsan git S3'nü kullan ozaman moron :D ... kafası!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 23 Temmuz 2012; 4:03:17 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.