Şimdi Ara

Ne yapıcam çok kararsızım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buralarda takılanlar az çok beni bilirler bu yıl mf3 11995 mf4 12244 geldi.Hiçbir mesleğe bağlılığım yok yani benim kesin şuna yeteneğim var onu seçeyim diyemiyorum.Sene başından beri 2 hedef koymuştum İtü ehm olmadı itü uçak şimdi ikisi de olmuyor aslında ehm için ytü olur ama orayı da baya kötü puanına yazık edersin diyolar 1-2 gündür bölüm araştırıyorum kafam iyice karıştı.Bir de diş hekimliği girdi tercih listeme acaba yapabilir miyim bilmiyorum.Onun dışında odtü/itü inşaat itü elektrik gibi bölümler var kafamda.Madem inşaat seçicem itü mimarlık yazayım diyorum ailem de bu bölümde ısrarcı mimarlığa gitmemi istiyorlar fakat onda da özel yetenek ister diyolar yapabilir miyim bilmiyorum inşaat mühendislerinin ne yaptığını az çok bilirim binanın teknik kısımlarıyla ilgilenirler ben bunun yerine binanın tasarımıyla ilgilenmek isterim ama mimarlık seçsem mi bilmiyorum.Bi de diş hekimliği var işte acaba oraya gitsem nasıl olur biyolojiyi severim ama okuması çok ağır diyolar bir de el becerisi lazım diyolar ne gibi el becerisi anlamadım siz olsaydınız ne yapardınız bi görüş bildirin bana yardım edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonics093 -- 22 Temmuz 2012; 22:56:33 >

• senin sıralama bende olacak bir dakika düşünmem itü mimarlıga giderdim
  • Kendi bildiğin neyse onu uygula pişman olmazsın kimseyi dinleme öğüt al ama kendi doğru bildiğini yap
  • itü mimarlıga gıt hıc bısman olmayacan bıde sıralamanı heba etmıyecen bıde yetenekını nasıl olcuyolar sankı lısede teknık resım cızdınde begenmedıler 2 olarak dıyelım 10 katlı bır bınanın projesını yanılzca kursun kalemlemı cızecen bılgısayar kulanacan yanı mımarlık ıyı bır secım gıbı duruyor
  • arkadaşım durumun iyiyse önünde 2 hafta var. Gerekirse ver parasını başka bir şehirde bu meslekleri yapanlarla bir gün geçir. Yani oda başkanlarına git.

bir gün elektrik elektronikle geçirsen bir gün mimarlıkla geçirsen bir gün dişçiyle vakit geçirsen böyle böyle gitse son iki gün tercihini yaparsın. Ve doğru mesleği bulabileceğini düşünüyorum

Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakashi hatake

itü mimarlıga gıt hıc bısman olmayacan bıde sıralamanı heba etmıyecen bıde yetenekını nasıl olcuyolar sankı lısede teknık resım cızdınde begenmedıler 2 olarak dıyelım 10 katlı bır bınanın projesını yanılzca kursun kalemlemı cızecen bılgısayar kulanacan yanı mımarlık ıyı bır secım gıbı duruyor

hocam yeteneğini nasıl ölçüyolardan sonra bilgisayar kullanacan lı kısma kadar anlamadım?
  • Yukarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

Yukarı..

benimde sıralama mf3 11352.Hedefim dişti ama ailem şimdi tıpa yada erciyes dişe(kayseride yaşıyorum) zorluyor.Yarın diş fakültesine gidip soracaz inş.Dişi araştırdın mı sen?
  • Hocam sunu belirteyim dış hekimliği çok para ve calışma ister haberin olsun çizime merak varsa mimarlık de yoksa inşaat de bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PESSİMİST ASSASİNS

quote:

Yukarı..

benimde sıralama mf3 11352.Hedefim dişti ama ailem şimdi tıpa yada erciyes dişe(kayseride yaşıyorum) zorluyor.Yarın diş fakültesine gidip soracaz inş.Dişi araştırdın mı sen?

Benim de ailem doğudaki tıpları da yaz falan diyor hatta Van'ı bile ne işim var bi tarafımızı yırtıp böyle puan aldık 6 yıl doğuda çekilmez.Yarın dişçiyle konuşacam ben de şu el becerisi olayını anlamadım ne gibi bir beceri gerektiriyor acaba?
  • dis hekimliğinde KPSS ile atanma gelicek diyorlardı o doğru mu onu bir araştır istersen

• quote:

quote:

quote:

Yukarı..

Benim de ailem doğudaki tıpları da yaz falan diyor hatta Van'ı bile ne işim var bi tarafımızı yırtıp böyle puan aldık 6 yıl doğuda çekilmez.Yarın dişçiyle konuşacam ben de şu el becerisi olayını anlamadım ne gibi bir beceri gerektiriyor acaba?

ya şimdi sabundan filan diş yapma, birsürü bişi var.Ama sen onu dert etme, sonuçta oraya giden herkesin el becerisi süper değil.

• Aynisi bnde de var mf3 9800 mf4 13023 cok kotu tiplar geliyor yazsam mi yazmasammi yoksa itu mimarlik-makine-insaat mi yazsam diye 3 gundur girmedigim site bakmadigim forum konusmadigim mezun kalmadi ama hala bi karara varamadim cok kararsizim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarı..

ya şimdi sabundan filan diş yapma, birsürü bişi var.Ama sen onu dert etme, sonuçta oraya giden herkesin el becerisi süper değil.

Ya orası öyle her giren adam üstün yetenekle girmiyor bu dediğim mimarlık için de geçerli bence yani ben böyle düşünüyorum.Sen mühendislik falan düşünmüyor musun? hep diş mi? diş olursa nereyi yazcan?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarı..

Ya orası öyle her giren adam üstün yetenekle girmiyor bu dediğim mimarlık için de geçerli bence yani ben böyle düşünüyorum.Sen mühendislik falan düşünmüyor musun? hep diş mi? diş olursa nereyi yazcan?

benim zaten mf4 düşük, mühendislik düşünmedim.Diş hep aklımda ama babam tam razı değil.İstanbul tutuyo gibi ama kendi şehrinde daha rahat olursun diyolar.

• Peki başka tavsiyesi olan var mı? başka bölüm tavsiyesi de olur..
  • bastan beri ehm istiyormussun ytuye git iste daha ne istiyorsun ki siralamama yazik olmasin mi onemli sana uygun olan meslek mi?

• Ben olsam FTR, Eczacılık ve Diş Hekimliği üçlüsünden birisini yazardım.
  • İTÜ Mimarlık akar sana panpa

• mimarlıkta autocat diye bi program var bi nevi bilgisayarlı cızım tahtası mimarlıga giden bi arkadasım onla ugrasıyoduda ondan soyledım saten cızımlerını yaparken hep cetvel ve yan urunlerını kulanacan kımse senden cıplak elle saveser yaratmanı beklemıyor bolume gırer gırmez herkez senın gıbı oacak sonrada cıze cıze gore gore ogrenecen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.