Şimdi Ara

LYS BARAJ PUANI DÜŞECEKMİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
3.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Geçen sene MF-4 180 puan 369 bine denk gelirken bu sene MF-4 180 puan 228 bine denk geliyor.Arada 140 binlik bi fark söz konusu,Üstelik Bu sene geçen sene ile aynı sayıda aday girmiş.Ama Geçen sene 240 250 bindekiler hatta 350 bindekiler çok rahat öğretmen mühendis olurken bu sene 230 bininci bile yerleşemiyor.

Bundan en çok etkilenen kuşkusuz Vakıf Üniversiteleri oldu ve bu yüzdende barajın 180 den 170 e düşürülmesi için uğraşıyolar diyolar.

Bununla ilgili bir bilgisi olan varmı?

• bence puan önemli değil önemli olan sıralamadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastkaan

bence puan önemli değil önemli olan sıralamadır.

Öyle ama işte gelde sen bunu ösym ye anlat.Ama düşeceği yönünde söylentiler var.bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertan536

quote:

Orijinalden alıntı: fastkaan

bence puan önemli değil önemli olan sıralamadır.

Öyle ama işte gelde sen bunu ösym ye anlat.Ama düşeceği yönünde söylentiler var.bakalım

o zaman üniversiteler boş kalır :)
  • Bende dahil bi çok kişinin puanı 178 yada 179 da kaldı 1-2 puandan baraja takılan çok kişi var ayrıca bu sene kontenjanlarda arttı eğer baraj düşmezse bir çok bölüm boş kalabilir diye düşünenlerdenim ama aynı zamanda barajın asla düşmeyeceğinide düşünüyorum.
  • 2008'de baraj tam 20 puan düşmüş ösym'yi arayarak ve mail atarak bence düşürebiliriz. Hem baraj düşerse hükumetinde işine gelir işsizlik azalır. ÖSYM'yi mail ve telefon yağmuruna tutalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.eray

2008'de baraj tam 20 puan düşmüş ösym'yi arayarak ve mail atarak bence düşürebiliriz. Hem baraj düşerse hükumetinde işine gelir işsizlik azalır. ÖSYM'yi mail ve telefon yağmuruna tutalım.

Özel üniversiteler zaten bastırıyomuş düşmesi için bizde mail atabiliriz aslında.

Geçen sene 240 250 hatta 350 bininci sıradakiler çok rahat öğretmen mühendis olabilirken bu sene 230 bininci tercih hakkı bile kazanamıyor,geçen senekinden daha çok kişi geçmesine rağmen.Bu ne biçim iş anlamadım.Birde LYS için sıralama sınavı derler.puana değil sıralamaya bak derler.

• quote:

2008'de baraj tam 20 puan düşmüş ösym'yi arayarak ve mail atarak bence düşürebiliriz. Hem baraj düşerse hükumetinde işine gelir işsizlik azalır. ÖSYM'yi mail ve telefon yağmuruna tutalım.

ÖSYM hiç bir zaman öğrenciyi dinlemez anca vakıf üniversitleri baskı yaparsa bişeyler olabilir oda maddi çıkarlar için yani sen ben açıkta kaldık diye kimsenin umrunda olmaz acı gerçekler kardeşim tercihlerde acele etmemek gerek hayırlısı neyse o olsun.
  • http://www.youtube.com/watch?v=oceZLmPnqKw&feature=youtu.be bu videoyu izleyerek ösym ye internet ortamından baraj puanı için dilekce atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertan536 -- 22 Temmuz 2012; 19:10:28 >
  • Baraji gecemeyen adamlari muhendis ogretmen yapin sonra bu ulke niye gelismiyor olsun. Sinavi tekrar yapsinlar o zaman sinavin zorlugundan madur olan sadece baraji gecemeyenler degil.
  • @ertan536
    Sağol hocam dilekçeyi gönderdim.
    @DeathWarrior
    Bir baraj puanı için insanların bir yılı gitmesi daha mı iyi olur. Bu sınav sadece bilgi sınavı olsa tamam ama insanlar heyecanlanıp hiçbir şey yapamayanda var. Zaten senin dediğin öğrenciler bir yıl sınıfta kalır sonra okulu bırakır gider.
  • Düşmesi demek kılavuzun tekrar yenilenmesi demek.Belki aobp'yle birlikte onu da düzenleyebilirler.
  • adam 179 puan ile barajı geçememiş sonra da yazık değil mi diyor hey allahım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: dude de

Umarım ÖSYM dik durur bu konuda, 180 puanı bulamayan adam varsın okumasın ne işi var.

Aynen, hiç ders mers görmese bile genel kültürünle geçersin 180 i (mat hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dude de

Umarım ÖSYM dik durur bu konuda, 180 puanı bulamayan adam varsın okumasın ne işi var.

Ben TM bölümüyüm ve mf den de sınava girdim.Ham puanım 176.Okul puanı 30 geliyor ve puan 206 ediyor.206 puan ile girebileceğim çok yer var fakat barajı 4 puan ile geçemediğim için tercih yapamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Aynen, hiç ders mers görmese bile genel kültürünle geçersin 180 i (mat hariç)

Saçmalıyorsun.Ben 11 net yaptım.Fizik , kimya , biyoloji , matematik ve geometriden.TM bölümüyüm düşük olması normal.Fakat barajı geçemediğim için tercih yapamıyorum.Yukarıda yazdığın gibi ham puanım 176.Okul puanı 30 geliyor ve puan 206 ediyor.206 puan ile girebileceğim çok yer var fakat barajı 4 puan ile geçemediğim için tercih yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 22 Temmuz 2012; 20:21:58 >

• quote:

işsizlik nasıl azalıcak daha çok mezun olunca anlayamadım ayırca kusura bakmayın da 180 i geçemeyen adam üniversiteye de gitmesin bi zahmet
  • la olm 180 180 diyonuz sonra puana değil sıralamaya bak diyonuz bu ne yaman bi çelişkidir.Adam 179 puanla 229 bininci olmuş tercih bile yapamıyor.Geçen sene adam 180 puanla 370 bininci olmuş mühendis oluyor.Bi gidin Allah aşkına mantıksız mantıksız yorumlar yapmış bazıları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realchaosx

quote:

işsizlik nasıl azalıcak daha çok mezun olunca anlayamadım ayırca kusura bakmayın da 180 i geçemeyen adam üniversiteye de gitmesin bi zahmet

Adam üniversiteye giderse öğrenci olacak. Eğer üniversiteye gitmezse işsiz.

• Gençler 180 i geçemeyen okumasın diyenleri boşverin.Ya henüz lise bütlerine uğraşan kişiler onlar yada zamanında lise meznu olup direk öğretmen polis olan tipler.Kendilerinin dönemi gibi değil dönem bunu idrakta sıkıntı çekmeleri çok normal.brakın ne derlerse desinler
  • ARKADAŞLAR HERKES LÜTFEN BAŞBAKANLIK SİTESİNE GİREREK BARAJ PUANININ DÜŞÜRÜLMESİ HUSUSUNDA İSTEK GÖNDERSİN HADİ ARKADAŞLARduyarsız kalmayalım

bimer başbakanlık istek ve şikayet ... googledan ulaşabilirsiniz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.