Şimdi Ara

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TANITIM GÜNCEL 2016

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
9
Favori
21.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, hem tercihler öncesi hemde tercihlerini yaptıktan sonra eğer ki gyte hakkında merak ettiğiniz şeyler var ise hem özel olarak pm atabilir hemde bu başlık altında sorularınızı sorabilirsiniz.

Soru sorarken şunlara dikkat etmenizi öneririm.Çok genel olarak sorular sormayın, örneğin -Elektronik mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz- bu soru çok banal ve cevapları çok klasik.bunun yerine Nokta soruları sorun ayrıntı sorun, aklınızdan geçen hemen herşeyi sorun.Çünkü tercihleriniz hayatınızın bir parçası.

2014-2015 dönemi günceldir.

edit:2015-2016 günceldir.

Rektörler anlatıyor programının bu seneki bölümü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaleli -- 28 Haziran 2015; 13:13:19 >

• okulumuz bu sene odtünün yaptığı TÜRKİYENİN EN İYİ 10 ÜNİVERSİTESİ sıralamasında 7. olmuş :)))http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.74857/iste-turkiyenin-en-iyi-10-universitesi.html
  • Matematik bölümü hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykuuu

Matematik bölümü hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

matematik bölümünü gyte de okursan söyle iyi olabilir,
    erasmus imkânının daha fazla oldugunu biliyorum bu yüzden erasmus sistemini kullanma sansın yüksek.
    hemde okul teknik üniversite statüsünde oldugundan daha iyi egitim alabilirsin (okulun istanbulda oldugunu unutma)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hazırlık zor oluyor diyorlar gerçekten öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flugyl

hazırlık zor oluyor diyorlar gerçekten öyle mi?

hazırlıkta eylül sınavı(hazırlık okuyup okumayacagını belli eden sınav) kolay ama o sınavı gecemeyip hazırlık okursan hazirandaki sınav daha zor oluyor.

zaten hazırlık zor olması senin icin daha iyi olmaz mı ? daha iyi ingilizce ögrenmis olursun...

• hazırlık sınavı (hazirandaki) diğer okullara kıyasla çok zor değil.İkinci dönem biraz üzerine düşersen çok fazla zorlanmazsın.Eylül deki sınav ise hazirandakine kıyasla daha kolay :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaleli

quote:

Matematik bölümü hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

matematik bölümünü gyte de okursan söyle iyi olabilir,
    erasmus imkânının daha fazla oldugunu biliyorum bu yüzden erasmus sistemini kullanma sansın yüksek.
    hemde okul teknik üniversite statüsünde oldugundan daha iyi egitim alabilirsin (okulun istanbulda oldugunu unutma)

Tesekkürler.:) Yandal veya çift dal yapma ımkanı var mı pekı?

• var tabi hocam , çift ana dal yapmak bayağı zor 4 üzerinde 3,5 ortalama istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezarselim

var tabi hocam , çift ana dal yapmak bayağı zor 4 üzerinde 3,5 ortalama istiyorlar

Hadı ya:/ pekı yandal da ne gıbı bolumler var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezarselim

var tabi hocam , çift ana dal yapmak bayağı zor 4 üzerinde 3,5 ortalama istiyorlar

Hadı ya:/ pekı yandal da ne gıbı bolumler var

elektronik müh , malzeme müh ve fizik bolümleri

http://web.gyte.edu.tr/ogryeni/default.aspx?pg=490a3f20-426f-4d54-b1d1-00088565da0e

• Elektronik Mühendisliği hakkında bilgi verebilir misiniz? Mezunlarının şu andaki iş durumlarını da biliyorsanız paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar Bilgisayar ve Elektronik mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz biraz, eğitimi nasıl, ayrıca mezun arkadaşlar memnunlar mı?
    TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretatbak -- 25 Temmuz 2012; 23:15:47 >
  • Malzeme Bilgisi ve mühendisliği bölümü hakkında okuyan arkadaslar yorumlarda bulunursanız bizlerı aydıtlatmıs olursunuz : ) . Birde ulaşım konusu hakkında okuyan arkdaslar ne dusunuyorlar Kadıkoyden Banlıyo trenı harıc alternatıf serı ulaşım ağı mevcut mu bu okul ile ilgili...
  • Güncel.
  • Fevkaledenin fevkinde bi okul. Hocamın şimdiye kadar gönderdiği öğrencilerin hepsi yaptığı projelerle yurtdışında. 2011 sıralamasına gore tıp fakultesı olmayan unıv. arasında odtuden sonra ıkıncı.
  • Bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verirmisiniz hocam Ve yurt imkanları,ev imkanları fiyatları. Kısaca birazda maddi yönünden bahsedermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra0694

Bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verirmisiniz hocam Ve yurt imkanları,ev imkanları fiyatları. Kısaca birazda maddi yönünden bahsedermisiniz

tokının 40metrekarelık evlerı varmıs sanırım ucuzmusta
  • quote:

Orijinalden alıntı: artoftengri

Malzeme Bilgisi ve mühendisliği bölümü hakkında okuyan arkadaslar yorumlarda bulunursanız bizlerı aydıtlatmıs olursunuz : ) . Birde ulaşım konusu hakkında okuyan arkdaslar ne dusunuyorlar Kadıkoyden Banlıyo trenı harıc alternatıf serı ulaşım ağı mevcut mu bu okul ile ilgili...

ilk önce bölümün adı malzeme bilimi ve mühendisligi olacak.ben o bölümde degilim ama o bölumu okuyan arkadaslarım var , memnunlar egitimden ama baya zormus sınavlar ve ödevler .bölümün binası yapilalı 3 yıl civarı oldu, son teknoloji labaratuarlara sahip.zaten yanlıs bilmiyorsam bu mühendislik az okulda var ve cok ihtiyac duyulmaya basladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: e.holyfield

Elektronik Mühendisliği hakkında bilgi verebilir misiniz? Mezunlarının şu andaki iş durumlarını da biliyorsanız paylaşabilirseniz sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: emretatbak

Merhaba arkadaşlar Bilgisayar ve Elektronik mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz biraz, eğitimi nasıl, ayrıca mezun arkadaşlar memnunlar mı?
    TEŞEKKÜRLER...

ben elektronik mühendisliği okuyorum, ilk önce şunu söylemeliyim ki gyte elektronik mühendisliğini tercih ettiğim için pişman değilim ve pişman olan arkadaşımı da görmedim.Bölümümüz bilgisayar mühendisliğiyle birlikte okulun en popüler bölümlerinden biri.Eğitim olarak şöyle anlatmalıyım, gerçekten sıkı bir disiplin var,hocaların çoğu yüksek lisansını veya doktorasını yurtdışında yaptığından işlerini gayet ciddi tutuyorlar ve öğrenciyi sıkıyorlar.Hocalardan bahsetmişken Gyte hocaları tübitak projelerinde görev aldıklarını biliyoruz.Labaratuarlarımız, enstitü olmamızdan dolayı üst düzey.
    Okul halk arasında tanınmamasına rağmen iş dünyasında, işverenler tarafından gayet iyi tanınıyor.Mezunlar uygulama ağırlıklı aldığı derslerden sonra iş yaşamına daha çabuk uyum sağlıyor.Gyte de öğrenci nüfusu diğer okullara göre az olduğundan, öğrenci başına düşen öğretim görevlisi sayısı bakımından üst sıralarda diyebilirim.Bu da öğrencinin gelişimine gerçekten pozitif etki yaratıyor.Diğer okullarda hocayla görüşmek için randevu almak , sıra beklemek zorunda kalabilirsin ama bizim okulumuzda hocanla görüşmek için kapısını çalıp müsadesini istemen yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaleli -- 26 Temmuz 2012; 20:26:14 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.