Şimdi Ara

Mozilla Firefox ve Adobe Flash Player Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
28.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eklentilerinizde IDM dışında hiç bir şey yok. O da etkin durumda deği gözüküyor.

Aşağıdaki eklentileri kurarak deneyin. Ayrıca tarayıcının tüm geçmişini temizleyin. Bunu CTRL+SHIFT+DELETE tuşlarına birlikte basarak çıkan pencerede üstteki seçenekten Her şey'i seçerek ve aşağıdaki temizlenmesini istediklerinizi işaretleyerek yapabilirsiniz.

Olmadı tüm Firefox'u kaldırın ve C: biriminde Firefox aratarak arta kalan uygulamaları da manuel olarak silin.. Sonrasında yeniden kurun..
    Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctankep
    Hocam düzeldi ya çok teşekkür ederim, şu mübarek günlerde Allah razı olsun
    ilk önce tekrar firefoxu tamamen sildim ve baştan kurdum. sonra üzerine flash playeri. En son olarakta verdiğiniz codec paketini kurup pc'yi baştan başlatınca düzeldi
    demek bütün sorun codec ile ilgiliymiş heralde, bu hiç aklıma gelmemişti bilseydim en baştan kurardım

Selam
    Sorunun düzeldiğine sizin adınıza sevindim..
    Ses geliyor görüntü yok diye yazınca, codec sürücüsünün kurulu olmadığını düşündüm ve linkini ekledim..

Aslında Firefox'u kaldırıp yeniden kurmanıza gerek yoktu ama yapmışsınız daha garanti olmuş..
    Kolay gelsin ve sahur vaktidir ben kaçar..

• Arkadaşlar şuanda mozillla firefox 14.0.1 sürümünü kullanıyorum. flash player sürümü ise "Adobe Flash Player 11.3.300.265" Uzun zamandır aşağıdaki resimde görülen hatayı sürekli olarak alıyorum ve artık canıma tak ettirdi
    google chrome'da da aynı sorun var, sadece opera sağlıklı olarak çalışıyor flash playerın bu sürümü ile ama yıllardır firefox kullandığım için operaya alışamadım
    Adobe Flash Player'ın eski sürümünü indirip kurdum ve hata vermeyi kesti ama yine de sağlıklı bir şekilde çalışmadı ve birçok video görüntülenemedi veya birçok sitede sorun yaşadım.
    bu soruna bir türlü çözüm bulamadım. firefox kullanan herkeste bu sorun var mı acaba? Ve bu soruna herhangi bir şekilde çözüm getirebilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mundt -- 22 Temmuz 2012; 2:49:33 >

• Selam
    Firefox eklentilerinizde neler var ve buraya bir resmini ekleyebili misiniz?
    Kolay gelsin..
  • Hocam ben doğru düzgün eklenti kullanmam bile ama yine de resimlerini ekliyorum:

• Hocam öncelikle bilgisayarınızdan tüm adobe yazılımları,eklentiler dahil kaldırmayı deneyin onarım dosyaları var ise onarın.daha sonra kurulumları tekrar yapın.tarayıcı çerezlerinizi de silmeyi unutmayın.
  • Bay_KG hocam ilginiz için teşekkür ederim... Daha önce defalarca geçmişi tümden sildim olmadı. Firefoxu dediğiniz gibi ardında hiçbir iz kalmayacak şekilde silip yeniden kurdum yine olmadı. Sanırım firefox ile flash player arasında bir uyumsuzluk var...
    Söylediğiniz eklentileri kurup deneyeceğim ve sonucu buraya yazacağım.
  • Hocam malesef düzelmedi
    Problem aşağıdaki resimde görüldüğü gibi... videolar açılmıyor, aslında video ilerliyor arka plandan ses geliyor ama görüntü yok..
    Birde her flash içerikli siteye girdiğimde resimde görüldüğü gibi ya windows görev çubuğunda flash playerın simgesi çıkıyor yada ilk mesajımda verdiğim resimdeki gibi appcrash hatası çıkıyor ve "adobe flash player 11.3 r300 çalışmayı durdurdu" hatası alıyorum..
    Ayrıca kullandığım işletim sistemi win7 64bit
    yani 64bit olduğu için bu sorun olabilir mi?

• quote:

Hocam malesef düzelmedi
    Problem aşağıdaki resimde görüldüğü gibi... videolar açılmıyor, aslında video ilerliyor arka plandan ses geliyor ama görüntü yok..
    Birde her flash içerikli siteye girdiğimde resimde görüldüğü gibi ya windows görev çubuğunda flash playerın simgesi çıkıyor yada ilk mesajımda verdiğim resimdeki gibi appcrash hatası çıkıyor ve "adobe flash player 11.3 r300 çalışmayı durdurdu" hatası alıyorum..

Selam
    Bilgisayarınızda Codec paketi yüklü mü? Yüklü değilse size aşağıda link veriyorum 64-Bit için. Bunu kurun ve deneyin. Şimdilik buralardayım kardeş.
    Kolay gelsin..

Codec 64-Bit:http://files1.majorgeeks.com/files/9b1fc5df81cadf52164c02bf92678f95/multimedia/K-Lite_Codec_Pack_910_x64.exe

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

Hocam malesef düzelmedi

Selam
    Bilgisayarınızda Codec paketi yüklü mü? Yüklü değilse size aşağıda link veriyorum 64-Bit için. Bunu kurun ve deneyin. Şimdilik buralardayım kardeş.
    Kolay gelsin..

Codec 64-Bit:http://files1.majorgeeks.com/files/9b1fc5df81cadf52164c02bf92678f95/multimedia/K-Lite_Codec_Pack_910_x64.exe

Hocam düzeldi ya çok teşekkür ederim, şu mübarek günlerde Allah razı olsun
    ilk önce tekrar firefoxu tamamen sildim ve baştan kurdum. sonra üzerine flash playeri. En son olarakta verdiğiniz codec paketini kurup pc'yi baştan başlatınca düzeldi
    demek bütün sorun codec ile ilgiliymiş heralde, bu hiç aklıma gelmemişti bilseydim en baştan kurardım

• bu sorun benimde canımı sıkmaya başladı
  • Flash playerinizi guncellemenizi tavsiye ederm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RecklesS7

Flash playerinizi guncellemenizi tavsiye ederm.

Zaten en son sürüm yüklüydü ve yine aynı sorunla karşılaşıyordum yani güncellemeyle ilgisi yok.
  • quote:

quote:

Zaten en son sürüm yüklüydü ve yine aynı sorunla karşılaşıyordum yani güncellemeyle ilgisi yok.

aynısı bendede oldu firefox 14.1 de firefox 13.1 sorun yoktu cözen arkadaslar yok mu sorunu
  • quote:

quote:

Probleminiz çözüldüğüne göre konuyu kitliyorum beyefendi
  • DÜZELTME: Yaşanan söz konusu sorunun asıl sebebinin antivirüs programından kaynaklandığını anladım. Şahsen ben Comodo internet Security kullanıyordum. programı kapattığım zaman sorunun düzeldiğini, açtığım zaman ise tekrar aynı sorunun başladığını gördüm. başka bir virüs programı kurduktan sonra sorun tamamen çözüldü. Benzer flash player problemi yaşayan arkadaşların antivirüs programından şüphelenmelerini tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mundt -- 27 Temmuz 2012; 16:46:45 >
  • quote:

DÜZELTME: Yaşanan söz konusu sorunun asıl sebebinin antivirüs programından kaynaklandığını anladım. Şahsen ben Comodo internet Security kullanıyordum. programı kapattığım zaman sorunun düzeldiğini, açtığım zaman ise tekrar aynı sorunun başladığını gördüm. başka bir virüs programı kurduktan sonra sorun tamamen çözüldü. Benzer flash player problemi yaşayan arkadaşların antivirüs programından şüphelenmelerini tavsiye ederim

Anti-virus yazılımlar yüzündende olabilir,aynısı benimde başıma gelmekte.internette bol bannerli bir yere girince önce firefox kasıyor daha sonra Adobe uygulaması çöktü diye hata veriyor.

Araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler:

2 veya 3 yani çoklu web tarayıcınız varsa özellikle chrome kullanıyorsanız bu çökme gerçekleşiyor.Sebebi ise chrome eklentisiz yani otomatik flash player kuruyor.Firefox ise Flash player update edildikten yani eklentilere eklendikten sonra hatalara başlıyor.

Durum çoklu flash player kurulumu yüzünden gerçekleşiyor kanısındayım.

Edit:Antivirüs yazılımım yokkende aynı hatayı alıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 27 Temmuz 2012; 16:54:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

quote:

DÜZELTME: Yaşanan söz konusu sorunun asıl sebebinin antivirüs programından kaynaklandığını anladım. Şahsen ben Comodo internet Security kullanıyordum. programı kapattığım zaman sorunun düzeldiğini, açtığım zaman ise tekrar aynı sorunun başladığını gördüm. başka bir virüs programı kurduktan sonra sorun tamamen çözüldü. Benzer flash player problemi yaşayan arkadaşların antivirüs programından şüphelenmelerini tavsiye ederim

Anti-virus yazılımlar yüzündende olabilir,aynısı benimde başıma gelmekte.internette bol bannerli bir yere girince önce firefox kasıyor daha sonra Adobe uygulaması çöktü diye hata veriyor.

Araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler:

2 veya 3 yani çoklu web tarayıcınız varsa özellikle chrome kullanıyorsanız bu çökme gerçekleşiyor.Sebebi ise chrome eklentisiz yani otomatik flash player kuruyor.Firefox ise Flash player update edildikten yani eklentilere eklendikten sonra hatalara başlıyor.

Durum çoklu flash player kurulumu yüzünden gerçekleşiyor kanısındayım.

Edit:Antivirüs yazılımım yokkende aynı hatayı alıyordum.

firefoxun önceki sürümünde yoktu güncelleyince oldu bu sorunu cözen yokmu

• Bay_KG kullanıcısına yanıt
    ya yıl 2015 halen aynı sorun vardı ama fotoğrafta olanları yaptı gerçekten saol çok iyi ;)
  • Bay_KG kullanıcısına yanıt
    [:'( tek kelime ile harika
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.