Şimdi Ara

Kuchofuku, klimalı pantolonunu piyasaya sürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kuchofuku, klimalı pantolonunu piyasaya sürdü

Eski bir Sony mühendisi olan Hiroshi Ichigaya tarafından 2004'te kurulan ve yıllardır kişisel soğutma çözümleri geliştiren Kuchofuku şirketi, klimalı pantolon modelini satışa sundu. Bu kıyafet sayesinde vücudunuz sıcak ortamlardan kesinlikle etkilenmeyecek.

Uzun süredir hizmet veriyor olsa da Kuchofuku için dönüm noktası, Mart 2011'de Japonya'da yaşanan deprem ve tsunami felaketi oldu. Afetzedeler için klimalı ceket tedariğinde bulunan şirket, devletten yarım milyonluk sipariş almış, ancak üretim hacminin arttırılıp talebin karşılanması mümkün olmadığı için teklif geri çevrilmişti. Halihazırda Toyota gibi büyük otomobil üreticileri, gıda fabrikaları, çelik üreticileri ve inşaat şirketleri başta olmak üzere Japonya'da yaklaşık 1,000 civarında firma, Kuchofuku'nin klimalı ceketlerini kullanıyor.

Satışlarda yaşanan patlama üzerine patentli soğutma çözümlerini farklı ürünlere entegre etmeye karar vermiş, klimalı minder, kask, yatak, tişört gibi eşyalar satmaya başlamışlardı. Bunlardan sonuncusu; klimalı pantolon oldu.

Satışa sundukları çift fanlı pantolon ile klimalı kıyafet takımını tamamlayan Japon şirket, pantolonun iki yanında konumlanan fanları oldukça hafif şarj edilebilir bir Lityum iyon pille çalıştırıyor. Kullanım süresi 11 saate kadar çıkabiliyor. M, L, 2L, XL büyüklük seçenekleri mevcut olan %65'i polyester, %35'i pamuk pantolon, fanlar çalışır durumdayken balon gibi şişiyor olsa da yeşil rengiyle birçok ortama ve kıyafete uyum sağlayabilecek. Ayrıca yıkama öncesi fanları çıkarmak mümkün olacak.

208$ fiyat etiketine sahip olan klimalı pantolon, Japan Trend Shop tarafından çevrimiçi olarak satılıyor. Japonya dışındaki Türkiye gibi diğer ülkelere de dağıtım yapılıyor.

• tipi bak cay demle

• Yazıdada belirtildiği gibi sıcak yerlerde çalışan kişiler için güzel bir çözüm bence kullanışlı olabilir

• ucuz olsa alabilirdim. Burası antalya

• Hava soğutma yerine su soğutmalı sistemler ne zaman piyasaya çıkar acaba?
    Fanların gürültü seviyesi rahatsız edecek düzeyde değildir umarım!

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Hava soğutma yerine su soğutmalı sistemler ne zaman piyasaya çıkar acaba? Fanların gürültü seviyesi rahatsız edecek düzeyde değildir umarım!

Suyun ağırlığının havanın kaç katı olduğundan haberin varmı? eğer yoksa eksiye bas varsa dahada yorum atma

• Bu ürünle birlikte bir şaka tarihe gömülüyor :P

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

quote:

Hava soğutma yerine su soğutmalı sistemler ne zaman piyasaya çıkar acaba? Fanların gürültü seviyesi rahatsız edecek düzeyde değildir umarım!

Suyun ağırlığının havanın kaç katı olduğundan haberin varmı? eğer yoksa eksiye bas varsa dahada yorum atma

DonanımHaber forumunda böyle bir gelişme haber yapılmış, bende benzer hava soğutma kasa çözümleri altına atılan su soğutma ile ilgili mesajlara bir gönderme yaptım. Tabi birinin bunu anlamayıp laf yetiştireceğini tahmin etmemiştim. Espirili olarak birinin "abi deniz var, havuz var" demesini beklerdim. Hemende celallenmişsiniz.

Bu sefer olmadı, başka sefer bozmaya çalışırsınız artık beni, alacağın olsun. Takip edersin artık beni.

Hey Allah'ım ya.

• Burasi donanim haber tekstil haber degil

• quote:

quote:

Yoksa sen mi keşfettin bunu...
  • Bu arada bu pantolon dışarda giyilir mi hiç...
  • Adana da iyi olurdu aslinda. Ama sirf fan ise bi işe yaramaz.burada yasayan bilir

• klimalı dediği fan mı ? yoksa peltier falanmı kullanıyolar.

Eğer 2 tane fan koyupta klimalı diyolarsa !!!!!!!!

• Bunu benzerini zaten araplar ve Güneydoğu anadolu da biz kullanıyoruz üstelik pilsiz.

Fistanı giydik mi tamamdır altta püfür püfür hava esiyor..
    Slip giyenlere tavsiye ederim.

• dharma nın işleri hep bunlar

• Gömlek güzel de pantolon iş yapmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: 15KisiyeSaldirdim

Burasi donanim haber tekstil haber degil

Burası; donanım yazılım teknoloji ile ne varsa paylaşılan yer dostum

• Kendi klimanı yanında taşıyorsun :) Şimdilik muhteşem olmasada önü açık ve çok yeni bir teknoloji, açıkcası fanlar klasımı sarsar diyenler için değil örneğin benim gibi :)

• quote:

quote:

koskoca yarbay a bu laflar yakısmıyor
  • Bunu dışarda giysen millet kıçıyla güler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.