Şimdi Ara

Bosch WAY24840TR ( Yeni İ-Dos Serisi ) Çamaşır Makinesi İncelemesi ! ( SS & VİDEO )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
13
Favori
67.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 21 Temmuz 2012 de aldım,aynı gün servis gelip kurdu.

10 taksit + 4 ay erteleme bonus kartla 2250 tl ye aldım. İnternette bu taksitlerle 100 tl daha ucuza bulabiliyordu ama riske etmedim. 4-5 bosch bayisi gezdim hiçbiri daha aşagı fiyata vermedi, oruçlu oruçlu 4-5 saat siemens ve bosch magazalarını dolaşmaktan öldüm bittim, yeter artık diyip en sonuncu bir bayiden aldım kurtuldum.

Aslında aklımda siemens vardı ama siemenslerin nedense dış malzeme kalitesi ve görünüşü daha kalitesiz gibi duruyordu ve 3-4 tane siemens bayisi gezdim yeni idos modeli daha gelmemişti ama aynı tip idos olmayan yeni modelleri vardı ama sevmedim, boschda karar kıldım.

Boschun en üst ve en pahalı makinesini aldık umarım pişman olmayız, 7 yıl garantide yaptiracam 1-2 haftaya 7-10 sene inş kullanırız kısmetse.

Alışveriş merkezlerinde LG leride gördüm baya güzellerdi, direk aradım lg müşteri hizmetlerini 2 yıl cihaz 10 yıl motor garantili dedi. Ek garanti satmıyoruz dedi ama bazı mağazalar kendileri ek garanti verebiliyor dedi.Bu yüzden kafadan lg leri eledim. Bizde makine çok çalışır, 2 sene sonra bozulur ugraşamam tamir parasıyla , yaygın olmuyan servisle falan.

LİNK:http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAY24840TR.html?source=browse

*** FOTOLAR ***

Bosch WAY24840TR ( Yeni İ-Dos Serisi ) Çamaşır Makinesi İncelemesi ! ( SS & VİDEO )

VİDEOLAR

Video bana ait değildir. [ Alıntıdır]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 27 Ekim 2014; 18:44:16 >

• Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın mükemmel bir cihaz

Fırsat bulunca yıkama durulama arasındaki sıkma video ları ve en son sıkma video larını buraya koyarsanız sevinirim

Tekrar hayılrı olsun güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 21 Temmuz 2012; 23:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın mükemmel bir cihaz

Fırsat bulunca yıkama durulama arasındaki sıkma video ları ve en son sıkma video larını buraya koyarsanız sevinirim

Tekrar hayılrı olsun güle güle kullanın

teşekkür ederim, çekip koyarım istediginiz videoları. iphone 4s var onunla video ve foto çekicem idare edersiniz artık kalite konusunda.

makine ile karşı duvar arasındaki mesafede 1 metre, dar bir açım var, çekim biraz zor olacak,olmazsa açılı çekerim.

• ilk yıkamamı 2 saat önce bitirdim. evde sıvı deterjan ve yumuşatıcı yoktu, bu yüzden omo toz deterjan kullandım i-dosu kapıyarak.

yaklaşık 10 gündür makinemiz yok, dag gibi biriken ve afedersiniz leş gibi olmuş çamaşırları 60 derece beyazlar programında yıkadım,sonuç mükemmel. tek bir leke iz kalmamışdı o bekliyen agır terli ve kirli çamaşırlarda.

sonra gittim gece persil sıvı deterjan ve vernel yumuşatıcı set halinde satılıyordu, biraz önce aldım ve makinenin haznelerini doldurdum.renkliler için ayrı deterjan kullanmıyacam persilin üzerinde renkli ve beyaz yazıyor. 20 dk evvel bir ton gene beklemiş leş gibi renklileri bu sefer idos programında detarjan güçlü , yumuşatıcı normal ayar seçerek çalışdırdım. çıksın bakalım ne olacak merakla bekliyorum.

makine çok sessiz,su alırken ses yapıyor onun harici 1 kere sadece beyazlarda yıkadım ve banyo kapısı açık oturma odasında oturdum sesini duymadım hiç. bu yüzden zırt pırt bişimi oldu diyerek kontrole gittim banyoya :)

• kitapçıgı yaladım yuttum ama anlamadıgım 1 nokta var;

şimdi makine baz ayarı sıvı deterjan için 75 ml olarak geliyor. normal seçilirse 75 ml kullanıyor. ( baz ayarını degişebiliyoruz bize kalmış 0-200 arası ml )

peki birde hafif ve güçlü seçenekler var az veya çok kirli çamaşırlar için.

şimdi ben hafif kirliyi seçsem bu 75 ml kaça düşer , güçlü seçsem 75 ml kaça çıkar. bu kitapçıkta kesinlikle yazmıyor.

acaba 25 ml falanmı arttırp azaltıyor yoksa , atıyorum güçlüyü seçsek 75 i 2 katına çıkarıp 150 ml mi çekecek deterjan.

bilen varmı dostlar.
  • öncelikle hayırlı olsun gule gule kullanın.
    Böyle bir bilgi kılavuzda yok. Ben de genelde normalde kullanıyorum. Ml ayarını da duruma göre degiştiriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

öncelikle hayırlı olsun gule gule kullanın.
    Böyle bir bilgi kılavuzda yok. Ben de genelde normalde kullanıyorum. Ml ayarını da duruma göre degiştiriyorum.

teşekkürler.

müşteri hizmetlerine mail attım, cevap gelirse buraya yazarım.

persilin arkasında 4-5 kg için normal kirlerde 75 ml, çok kirlide 150 ml diyor. makinenin normal degerini 100 ml yapmayı düşünüyorum ort 5 kg için.

uygunmu sizce ?
  • dediğim gibi ben genelde seçeceğim sıckalığa, çamaşır miktarına ve kirlilik derecesine göre default değeri değiştiriyorum.

persilin arkasındaki değer sanırsam 60 derecede yıkamak için, 4-5 kg ve normal kirliler için. 30-40 derece için 85 ml idi sanki yanlış hatırlamıyorsam. siz de buna göre bir değer ayarlayabilirsiniz.

renkliler için de persil kullanacaksanız ürün içeriğine bakmak lazım. beyazlatıcı, fosfat vb mamul varsa renklileriniz solabilir, özellikle koyu renkliler.

bu arada otomatik programın süresi epey kısa. beyazlar için uygun olmayabilir özellikle lekeli ve çok kirli ise. ben otomaitk programı hiç kullanmadım. kullanacak olsaydım az kirli beyazlarda veya renkliler için kullanırdım.

siz nasıl bir sonuç aldınız otomatik programdan? beyazların çok kirli olduğunu belirmiştiniz sanırsam.

bir de dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bendeki kılavuzda, idos tanklarının sıvı deterjanlar için olduğu yazıyor. jel tipi detarjanalr uygun mudur ki? kıvamı nasıl persilin? ben omo total kullanıyorum. o epey akışkan.

• quote:

dediğim gibi ben genelde seçeceğim sıckalığa, çamaşır miktarına ve kirlilik derecesine göre default değeri değiştiriyorum.

persilin arkasındaki değer sanırsam 60 derecede yıkamak için, 4-5 kg ve normal kirliler için. 30-40 derece için 85 ml idi sanki yanlış hatırlamıyorsam. siz de buna göre bir değer ayarlayabilirsiniz.

renkliler için de persil kullanacaksanız ürün içeriğine bakmak lazım. beyazlatıcı, fosfat vb mamul varsa renklileriniz solabilir, özellikle koyu renkliler.

bu arada otomatik programın süresi epey kısa. beyazlar için uygun olmayabilir özellikle lekeli ve çok kirli ise. ben otomaitk programı hiç kullanmadım. kullanacak olsaydım az kirli beyazlarda veya renkliler için kullanırdım.

siz nasıl bir sonuç aldınız otomatik programdan? beyazların çok kirli olduğunu belirmiştiniz sanırsam.

bir de dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bendeki kılavuzda, idos tanklarının sıvı deterjanlar için olduğu yazıyor. jel tipi detarjanalr uygun mudur ki? kıvamı nasıl persilin? ben omo total kullanıyorum. o epey akışkan.

benim makinenin kılavuzunda sıvı ve jöle kıvamında deterjanlar kullanın diyor. persilde çok katı degil, omoyu bilmiyorum.

eski vestel makinemizdede tek tip deterjan omo toz kullanırdık , renkli beyaz ayırt etmiyorduk.

sıvı deterjan ilk defa dün renklilerde kullandık, hemde böyle i-doslu falan degişik bir makinede :)

dün renklileri tepeleme doldurdum kapak zor kapandı o derece. i-dosda yıkadım kiri güçlü seçtim çamaşırlar temiz çıktı ama beyazlardaki gibi makine içinde yogun köpük, deterjan falan göremedim, ya deterjan az geldi, ya sıvılar böyle , yada çok doldurdum makineyi emin degilim daha 1. denememdi.

renkli sonuçlarından memnun kalmazsam ,deterjan degişirim omo alırım, gene memun kalmazsam giysilerin renkleri atarsa eger renklileri tozda yıkarım, beyazları idos sıvıda.

otomatik program uymaz beyazlara 40 derecede ve kısa sürede yıkıyor temiz olmaz , hassas oto hele hiç olmaz , 30 derece.

ben dün beyazları 60 derecede yıkadım ve evde sıvı yoktu toz deterjan kullandım dün.

• otomatik programın kapasitesi 6 kg. daha fazla atarsanız verimli bir sonuç alamayabilirsiniz. yani makine bozulmaz gerçi amaa etkin bir yıkama olmayabilir.
  • fotolar eklendi !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

fotolar eklendi !

hocam fotolar cok guzel.(acaba art arda 1 sayfaya fotoları nasıl yukluyorsunuz?)ben 1 tane yuklim dedım dosya buyuk dıyor.
  • fotoğrafı foruma değilhttp://www.imageshack.us/ gibi bir siteye yükleyip, ardından bu sitenin oluşturduğu linki, forum sayfasına mesaj yazığın kısıma ekliyorsun.

bunuda yaparken önce mesaj yazdığın kısımdaki panelde gözüken "image" seçeneğine tıklıyorsun;

ortaya şöyle bir şey geliyor: [simage][/simage]

ardından daha evvel imageshack.us dan aldığın url'yi(linki) bu iki tane image yazısının arasına yapıştırıyorsun.

[simage]yani tam buraya yapıştırıyorsun[/simage]
  • sanki o eski bosh ların görünümümden uzak, daha çok samsung ya da lg gibi bir kasası var.

bu makine 4-5 yıldır üretilen diğer bosh lar ile aynı üretim bandından, aynı kalite ile üretiliyor di, mi? yoksa ispanya da ya da parçaları almanyadan gelip burada ya da bi başka ülkede bir araya getirilmiyor di mi?
  • makineniz hayırlı olsun persil jelde tam kapasite doldurduğunuzda köpürme yapmaz 4 yada 5 kg civarındaki çamaşırlarda olur sonra gider zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

fotoğrafı foruma değilhttp://www.imageshack.us/ gibi bir siteye yükleyip, ardından bu sitenin oluşturduğu linki, forum sayfasına mesaj yazığın kısıma ekliyorsun.

bunuda yaparken önce mesaj yazdığın kısımdaki panelde gözüken "image" seçeneğine tıklıyorsun;

ortaya şöyle bir şey geliyor: [simage][/simage]

ardından daha evvel imageshack.us dan aldığın url'yi(linki) bu iki tane image yazısının arasına yapıştırıyorsun.

[simage]yani tam buraya yapıştırıyorsun[/simage]

sagolun tessekkur ederım
    :)

• quote:

otomatik programın kapasitesi 6 kg. daha fazla atarsanız verimli bir sonuç alamayabilirsiniz. yani makine bozulmaz gerçi amaa etkin bir yıkama olmayabilir.

evt otomatikte fazla koymamak lazımmış. ama ben zaten pek otoyu kullanmam. beyazlar ve renkliler aynı program üzerinde çalışıyor,sadece renklilerde ısıyı 40 a düşürmek lazım.

şimdilik bu dedigim progmramda 2-3 kere renkli ve beyazları yıkadım. 1 kerede süper kısada banyo paspaslarını falan yıkattım çok güzel yıkadı mis gibi.

otomatik ve diger hiçbir programı kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

sanki o eski bosh ların görünümümden uzak, daha çok samsung ya da lg gibi bir kasası var.

bu makine 4-5 yıldır üretilen diğer bosh lar ile aynı üretim bandından, aynı kalite ile üretiliyor di, mi? yoksa ispanya da ya da parçaları almanyadan gelip burada ya da bi başka ülkede bir araya getirilmiyor di mi?

görüntüsü çok modern, görenler hayran kalıyor,malzeme kalitesi çok iyi.

aynı üretim bandı falan bilmiyorum ama cihaz almanya üretimi.
  • quote:

kitapçıgı yaladım yuttum ama anlamadıgım 1 nokta var;

şimdi makine baz ayarı sıvı deterjan için 75 ml olarak geliyor. normal seçilirse 75 ml kullanıyor. ( baz ayarını degişebiliyoruz bize kalmış 0-200 arası ml )

peki birde hafif ve güçlü seçenekler var az veya çok kirli çamaşırlar için.

şimdi ben hafif kirliyi seçsem bu 75 ml kaça düşer , güçlü seçsem 75 ml kaça çıkar. bu kitapçıkta kesinlikle yazmıyor.

acaba 25 ml falanmı arttırp azaltıyor yoksa , atıyorum güçlüyü seçsek 75 i 2 katına çıkarıp 150 ml mi çekecek deterjan.

bilen varmı dostlar.

Boscha mail atmışdım cevap geldi. ( gelmedi aslında )

mailde fabrika ayarlarında 75 ml olarak gelen i-dos, kirlik derecesini hafif ve güçlü seçince kaç ml ye düşüp, yükseliyor dedim.

soruyuda çok açık sordum yanlış anlamasınlar diyede yazdım,fabrika ayarı 0-200 ml ye kadar biz degiştirebiliyoruz , yaptıgımız degerler normal deger olarak kalıyor, ben bu yaptıgım degerden sonra örnegin 100 ml yapsam sonra kirliligi güçlü seçince 2 katımı deterjan alacak %50 mi fazla alacak bunu ögrenmek istiyorum diye açıkça yazdım.

neyse 3 gün sonra tel geldi, o kadar açık seçik anlatmama ragmen bana verdikleri cevap:

efendim normal kirli çamaşırlarda 65 ml , çok kirli çamaşırlarda 95 ml yapın makine ayarlarını.

o kadar açık seçik, net anlatmama ragmen bana kullanmam gereken deterjan miktarını söylüyor :)

benimse sorum yaptıgımız normal ml degeri, ayarlarda güçlü ve hafif seçilince kaç olacagıydı ama anlamamışlar.

maili anlamamış o kadar net anlattıgım halde, telde hiç anlamaz dedim ve uzatmadım tamam teşekkürler dedim kapattım teli. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

fotolar eklendi !

hocam fotolar cok guzel.(acaba art arda 1 sayfaya fotoları nasıl yukluyorsunuz?)ben 1 tane yuklim dedım dosya buyuk dıyor.

teşekkür ederim.

soruna gelirsek, arkadaşlar yazmış hocam cevabı zaten sende anlamışsın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.