Şimdi Ara

Dünyanın en hızlı elektrikli uçağı 320km/s hız barajını aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en hızlı elektrikli uçağı 320km/s hız barajını aştı

Elektrikli arabaların hız denemelerinin ardından elektrikle çalışan hava araçları da hız sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Pilot Chip Yates, Long-ESA adı verilen elektrikli uçakla Mojave çölünde 202.6mil/s~326km/s hız sınırına ulaşarak yeni bir rekorun sahibi oldu. Bu hız, bugüne kadar elektrikli bir uçakla erişilebilen en yüksek seviye.

Long-ESA, SpaceShipOne hava aracıyla X-Prize ödülü kazanmış Burt Rutan tarafından tasarlandı ve aynı tasarımcıya ait Long-EZ modelinin elektrikli versiyonu.

İlk elektrikli uçak tecrübesinde Chip Yates, çöl üzerinde 18 dakika havada kalmayı başardı. Önceki rekor 175mil/s~281km/s ile Cri Cri uçağını kullanan Hugues Duval'e aitti. Elektrikli araç tutkunu Chip Yates ayrıca 305km/s ile elektrikli motorsikletlerle erişilebilen en yüksek hız rekorunun da sahibi.

Flight of the Century projesi kapsamında yapılan testlerde asıl amaç Long-ESA'yı Atlantik okyanusunu geçmeye hazır hale getirmek. 2014 yılında yapılması düşünülen bu uçuşta, araca 5 adet uzaktan kumandalı araç eklenerek havada elektrik ikmalinin yapılması da planlanıyor.

Dünyanın en hızlı elektrikli uçağı 320km/s hız barajını aştı

• kim koymus o baraji

• Adamlar neler yapiyor biz hala sacma sebeplerden birbirimizi yiyoruz ben sanmiyorumki onlarin bizden zeki, bizden daha calisma azimine sahip olduklarini ama bizden niye cikmiyor boyle seyler anlayamiyorum.

• Ucak derken agirligi nedir bunun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batarya biterse neolcak?

• yavaş yavaş fosil yakıtlardan kurtuluş başlıyo

• Büyük bir başarı, bu azimle ileride Anlantiki'de geçerler.. :) Bunşar gelecek nesile açılan kapılar, her adımda yeni gelişmelerin kaydedildiği, hayata geçirildiği bir sektör bu tür adımlar hep sonraki adım için öncülük etmiş oluyor..

• Bizim türkiyede böyle yeni şeyler olmuyor... hep hazır alıp tüketiyoruz. üretim namına hiç bişe yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    batarya biterse neolcak?

İşte o zaman gerçek anlamda Batar Yaaa.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

batarya biterse neolcak?

Bence bu soruyu bunu yapan adamlara sormalısın. Düşünememişlerdir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucky16 -- 23 Temmuz 2012; 1:35:05 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.