Şimdi Ara

Gigabyte özel tasarımlı Radeon HD 7970 GHz Edition OC modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD'nin tek grafik işlemcili en hızlı ekran kartı olan Radeon HD 7970 GHz Edition için özel tasarımlı modelini piyasaya süren üreticilerden biri de Gigabyte oldu. GV-R797TO-3GD kod adını taşıyan yeni model, AMD'nin 28nm Tahiti XT2 grafik yongasından güç alıyor. Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen kartın grafik işlemci hızı 100MHz'lik artış ile 1000MHz'e, bellek çalışma frekansı da 500MHz'lik artış ile 6000MHz'e çıkartılmış durumda. 

Teknilk özellikleri itibariyle 384-bit bellek veri yolu desteğine, 3GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 2048 paralel işlem birimine sahip olan DirectX 11.1 ve PCI Express 3.0 destekli ekran kartının en dikkat çekici yanlarından biri de üzerinde yer alan soğutucusu. Üç adet fana sahip olan WindForce 3X soğutucusunun kullanıldığı kart, üretici firma Gigabyte'ın açıklamalarına bakılırsa, referans modele göre %15 oranında daha serin çalışıyor.

Çoklu grafik işlemci kullanımı için Crossfire desteğini bünyesinde barındıran ekran kartı aynı zamanda Eyefinity ile çoklu monitör kurulumuna da olanak tanıyor. Ultra Durable konsepti kapsamında yüksek kaliteli komponentlere yer verilen ekran kartı, AMD'nin Graphics Core Next mimarisinin yeniliklerini de bünyesinde barındırıyor. Görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve iki adet Mini DisplayPort konnektörüne sahip olan kartın fiyatı ise açıklanmadı. 

• Kutuda 1100Mhz yazıyor... GPU'nun 1000mhz olduğuna emin misin fx57 ?
  • 3 fanlı olması çok hoşuma gidiyor ya
  • görünüş olarak ben mavi pcb sevmiyorum ancak fanlar ve kartın performansı eminim mükemmeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True Romance -- 21 Temmuz 2012; 21:41:56 >
  • tasarımını beğenmedim açıkcası.

• ghz adı altında diğer özel tasarımlardan pahalı olacaklarsa klasik 7970e bios flaşlama en ideal çözüm olacaktır kullanıcılar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Benim kartla yarışabilir mi?

Senin kartla gtx 690 yarışamazken bu senin kartın yanında onboard kalır
  • ghz adı altında diğer özel tasarımlardan pahalı olacaklarsa klasik 7970e bios flaşlama en ideal çözüm olacaktır kullanıcılar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

ghz adı altında diğer özel tasarımlardan pahalı olacaklarsa klasik 7970e bios flaşlama en ideal çözüm olacaktır kullanıcılar için.

7970 flashlama garanti dışı bırakabilir bi nevi oc sonuçta ama ghz editionda öyle sorun olacağını sanmam.

• quote:

• quote:

Beyin bedava.

quote:

Tekrar söylüyorum tek yaptığım hile o 570 olayıdır onun dışında gerek cenk ile gerekse bonser24 ile yaptığımız testlerin tamamında cp defaultdadır video bile çekebilirim yani o konuda şüpheniz olmasın.

HİLE.720P.AVI.FULL HD.BRIP.sazan.mp4

GIGABYTE SOC dan sonra adam akıllı kart üretti tebrikler ne diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 22 Temmuz 2012; 0:49:42 >
  • Bu kart alınır fiyatı 1000tl olur Türkiye'de; 1100Mhz hızıda GTX680 aratmaz.. kartın ısıda 70 C geçmez.. f/p olarak alınır...GTX670 alınır 1150tl civarı özel tasarımlı modeler karar kullanıcının...

• quote:

Forumda çok kişinin bugüne kadar açmadığı çok faydalı konular açıyorsun. Sen zaman harcıyorsun, en ince detayına kadar inceliyorsun. Mesela ben, eringenliğimden dolayı öyle konular açamam.
    Ancak bu gibi gereksiz mesajların, o konulara gölge düşürüyor; haberin olsun.
  • baktılarki 3 fanlı modeller iyi gidiyor, çok siparişten dolayı yetiştiremiyorlar, altın kaynağı bulmuş gibi herşeyi 3 fanlı yapar artık gigabyte
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Forumda çok kişinin bugüne kadar açmadığı çok faydalı konular açıyorsun. Sen zaman harcıyorsun, en ince detayına kadar inceliyorsun. Mesela ben, eringenliğimden dolayı öyle konular açamam.
    Ancak bu gibi gereksiz mesajların, o konulara gölge düşürüyor; haberin olsun.

dalgasına söylüyorum zaten

• Özel tasarımında özel tasarımı çıkıyor helal olsun da, bu tür ufak kırpmalar, frekans yükseltmeleri kar elde etmek içinmi ?
    İsim duyurmak içinmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E_Aydin35 -- 22 Temmuz 2012; 19:21:08 >
  • quote:

Senin kart 10 bin GTX 690 ı yok eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

baktılarki 3 fanlı modeller iyi gidiyor, çok siparişten dolayı yetiştiremiyorlar, altın kaynağı bulmuş gibi herşeyi 3 fanlı yapar artık gigabyte

buda cok satarsa 4 fana geçerler :)
  • Konuyu hortlatmış oldum fakat bu karttan kullanan yok mu hiç ? asus matrix 7970 (1100/6600) ten sonra piyasadaki en hızlı 7970 (1100/6000) yurtdışında 800 TL civarında satılıyor, stoklarda olursa eylül gibi getirtmeyi düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.