Şimdi Ara

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
8.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ftr yazıcaklar burada toplanalım. Ve de bu meslek hakkında bilgi sahibi olanlar bilgi paylaşımı yaparlarsa sevinirim.
    Ben ygs 2 den 16199. oldum . Arkadaşların bilgilendirmesiyle İlk sıraya Pamukkale yazacağım gibi gözüküyor inş hayırlısı olur.

Beyler Denizlide hazırlık var
    Kütahyada isteyene hazırlık var.
    Afyon , Muğla ve Bolu da yok
    Diye Öğrendim Yanlışım varsa düzeltirsiniz.

Bilgilendikçe Bilgi paylaşımı yaparız hayırlısıyla. Karaman Milli Piyango Fen lisesi mezunu . İbrahim Çoban.

Meslek yasası da çıkmış. Özetleyen bir kısım;
    Yeni yasayla kendi mesleklerini icra etme hakkı kazandı,kanunlar önünde "fizyoterapist" ünvanıyla çalışan profesyonel insanların meslekleri belirlendi.
    Hekimin sadece tehşis koyma hakkı,Fizyoterapist'in de mesleki hakkı olan hastayla yakından ilgilenme ve aldığı eğitim doğrultusunda rehabilitasyon çizelgesini belirleme,yani hasta/sakat/özürlü kardeşlerimize uygulanacak tedavi biçimini belirleme hakkı kazandı.

bknz; meslek yasası
    b) Fizyoterapist; fizyoterapi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun sağlık meslek mensubudur.

Fizyoterapist, hastalık durumları dışında, kişilerin fiziksel aktivitelerini düzenlemek ve hareket kabiliyetlerini arttırmak için mesleğiyle ilgili ölçüm ve testleri yaparak kanıta dayalı koruyucu ve geliştirici protokolleri belirler, planlar ve uygular. Hastalık durumlarında ise fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı tabibin veya uzmanlık eğitimleri sırasında fiziksel tıp ve rehabilitasyon rotasyonu yapmış veya uzmanlık sonrasında ilgili dalın rotasyon süresi kadar fiziksel tıp ve rehabilitasyon eğitimi almış uzman tabiplerin kendi uzmanlık alanları ile ilgili teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak hastaların hareket ve fiziksel fonksiyon bozukluklarının ortadan kaldırılması veya iyileştirilmesi amacıyla gerekli uygulamaları yapar. Hastaların tedavisi yönünden rehabilitasyon ekibinin diğer üyeleri ile işbirliği içinde çalışır ve tedavinin gidişi hakkında ilgili uzman tabibe bilgi verir.

Yani Doktor teşhis koyuyor tedaviyi uygulayan sensin. Ancak Avrupa birliğine uyum konusunda her meslekte yenilikler var biz mezun oalsıya belki avrupadaki gibi teşhis koyanda tedavi uygulayan da biz olabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobanibrahim -- 27 Temmuz 2012; 19:44:04 >

• kütahyayı tavsiye etmiyorum hiç bir şekilde öğrenci şehri değil çok sıkılırsın hele birde büyük şehirden gelmişsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevelry

kütahyayı tavsiye etmiyorum hiç bir şekilde öğrenci şehri değil çok sıkılırsın hele birde büyük şehirden gelmişsen

Büyükşehirden gelmiyorum dostum saolasın gene de :) Ben sakinliği severim . Ama kampüsü çok hoş geldi bana Kır gezintisinde gibi hissetmiştim göl felan :D
  • daha önemli bir konu var.ftr meslek yasası çıktı mı?çıktıysa ne gibi ayrıcalıklar kazanılmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt_baran

daha önemli bir konu var.ftr meslek yasası çıktı mı?çıktıysa ne gibi ayrıcalıklar kazanılmış?

Sanırsam meslek yasası daha çıkmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobanibrahim

quote:

Orijinalden alıntı: tt_baran

daha önemli bir konu var.ftr meslek yasası çıktı mı?çıktıysa ne gibi ayrıcalıklar kazanılmış?

Sanırsam meslek yasası daha çıkmamış

şimdi çıkmamışsa da yakında çıkacak gibi gözüküyor.bu yasayla ftr nin daha çok yükselişe geçeceğini düşünüyorum.
  • Yeni acılan kontenjanlar ile beraber yorumlayabilir misiniz ?

marmara ftr 18500 benim mf3 19800 (1.kontenjanı)
    dokuz eylül ftr 18000 benim ygs-2 18700 (1.kontenjanı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeKIRCA

Yeni acılan kontenjanlar ile beraber yorumlayabilir misiniz ?

yaklaşık 800 tıp ve diş kontenjan artışı var.dokuz eylüle
    girme ihtimalin yüksek bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeKIRCA

Yeni acılan kontenjanlar ile beraber yorumlayabilir misiniz ?

yaklaşık 800 tıp ve diş kontenjan artışı var.dokuz eylüle
    girme ihtimalin yüksek bence.
  • güncel.
  • Beyler Muğla Denizli Kütahya Bilenler Bilgilendirebilir mi Hangisini tercih etmek daha mantıklı arkadaşlar yardım lütfen.
  • up
  • up
  • ben varım muğla afyon kütahya pamukkale yazacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin selvi

ben varım muğla afyon kütahya pamukkale yazacam

dostum afyon iy, değil kütahyanın kampüsü güzel şegir küçük muğlayı bilmiyorum. Ben kararsızım şuan
  • up
  • Dumlupinar bu yil tahmoni kacla alir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok mu Beyler Ftrci
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.