Şimdi Ara

Stephen Elop: Windows Phone 8 Ekim'de yayınlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'nın 2012 yılı ikinci çeyreği mali sonuçlarının duyurusunda konuşan CEO Stephen Elop, Apollo kod adlı Windows Phone 8 işletim sistemi hakkında yeni bilgiler verdi. Analistlerin tahminlerinden daha fazla Lumia cihazı satmayı başaran Finlandiyalı üretici, satışları arttırmak ve kötü gidişatı önleyebilmek için WP8'e bel bağlamış durumda.

Elop duyuruda sadece, Windows Phone 8'in Lumia satışları için önemli bir katalizör olduğunu ifade etmişti. Sonrasında The New York Times'ta yayınlanan sözleriyle, Kasım ayını işaret eden söylentileri dolaylı olarak yalanlayarak Microsoft'un Windows Phone 8'i Ekim'de yayınlayacağını müjdeledi. Windows 8'in resmen 26 Ekim'de çıkış yapacağı açıklanmıştı. Gelen son bilgiler, her iki işletim sisteminin de aynı tarihte tüketicinin beğenisine sunulacağı ihtimalini doğurdu.

İlk Windows Phone 8 telefonlarının Nokia tarafından üretileceği yönünde bir söz verilmese de gerek üreticinin Microsoft ile olan sıkı ilişkileri gerekse WP geliştiricileri zirvesinde Windows Phone 8'in sergilendiği prototipin Nokia tarafından hazırlanmış olması, mobil sektörün eski liderinin bir süredir WP8 üzerinde çalıştığını gösteriyor ve ilk örneklerinin Nokia'dan gelme olasılığını arttırıyor. Tabi ki Samsung, HTC ve Huawei'nin cihazları da 2012 yılı sonunda satışa çıkacaktır. Sonraki dönemlerde diğer telefon üreticilerinin de bu ekosisteme dahil olacağı tahmin ediliyor.

Lumia 610, 710, 800, 900 modelleriyle Nisan-Mayıs-Haziran'da 4 milyon satış yapan Nokia, çok daha fazla özellliğe sahip Windows Phone 8 ile bu rakamları katlamayı planlıyor. Önümüzdeki aylarda istenilen satışın gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

• Nokia, Microsoft'un çıkaracağı Apollo ile Ay'a inmeyi planlıyor.

İnerse Elop aracılığıyla Microsoft'un da elini öpecek.
  • 4 milyonluk satış adedini katlamak... Bu nokia fanları varken olmayacak iş değil.
  • Diğerlerinden farkın kalmadı be Nokia. Eskiden telefon üreticilerini sınıflandırdığımızda Nokia, Apple ve diğerleri diyorduk çünkü kendi yazılımlarını kullanıyorlardı ve farklıydılar. Ama şimdi Apple ve diğerleri oldu artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Diğerlerinden farkın kalmadı be Nokia. Eskiden telefon üreticilerini sınıflandırdığımızda Nokia, Apple ve diğerleri diyorduk çünkü kendi yazılımlarını kullanıyorlardı ve farklıydılar. Ama şimdi Apple ve diğerleri oldu artık.

Cesitlilik olmasi guzel birsey ama emin ol boylesi daha iyi...samsung,lg,htc,sony...v.s hepsi kendi isletim sistemini cikartsaydi hepsinde en fazla 100bin uygulama olurdu...tek platformda birlesmeleri kendileri icin de android icin de bizim icin de cok daha iyi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: mbugra19

quote:

Diğerlerinden farkın kalmadı be Nokia. Eskiden telefon üreticilerini sınıflandırdığımızda Nokia, Apple ve diğerleri diyorduk çünkü kendi yazılımlarını kullanıyorlardı ve farklıydılar. Ama şimdi Apple ve diğerleri oldu artık.

Cesitlilik olmasi guzel birsey ama emin ol boylesi daha iyi...samsung,lg,htc,sony...v.s hepsi kendi isletim sistemini cikartsaydi hepsinde en fazla 100bin uygulama olurdu...tek platformda birlesmeleri kendileri icin de android icin de bizim icin de cok daha iyi oldu

100 bin uygulama az mı? Hepsini kullanıyor musun da az gibi görüyorsun? O kadar uygulamayı deneyip kullanmana ömrün yetmez. Her programın en az 100 tane değişik çeşidi var. 100 bin gayet de yeterlidir. Zaten herkes kendi işletim sistemini yapsın demedim. Yaparsa ne olur bazıları rekabet edemeyeceği için mecburen batacaktır. Herkesin işletim sistemi yok. Üretici bazında sadece Nokia ve Apple'ın vardı. Ama şimdi sadece Apple'ın var. O üreticiler zaten Google'a destek vermekle Android gibi bir belayı başımıza sardılar. Sürekli kullanıcı verilerini alarak kişilerin mahremiyetleri üzerinden para kazanan bir kurumun işletim sistemi. Kaliteli olsa içim yanmayacak ama o da yok. Sanal makina üzerine kurulmuş, temeli Linux'a dayanan ama gördüğü değişiklikler yüzünden Linux ile alakası neredeyse olmayan bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 21 Temmuz 2012; 3:55:22 >

• Hadi hayırlısı bakalım bence nokia wp8 ile eski günlerine çok kısa sürede dönecektir.windows 8 ile birlikte esnek bir yapıya büründü ve gerçekten ileride rakipsiz olacaktır.Bu esneklik hem zamandan tasarruf hem kalite hemde yaygınığı artıracaktır.insanların mobil cihazlardan beklentileri az çok ortada şuan.Kimse 4çekirdeklerden sonra 6çekirdek yada 8 çekirdek beklemiyor.malum telefonda kimse render almayı düşünmez.Ama nokia gibi pureview teknolojisine kimse hayır demez.Bundan sonra teknolojiler kalite üzerine odaklanacak daha çok.En iyi kamera en iyi navigasyon en iyi internet performası yada en iyi ses performansı gibi şeyler cihazı lider yapacak.Bu anlamda ipler nokianın elinde şuan.kamera navigasyon gibi konularda oldukca başarılı mesela...Bir yandan wp8 ile birlikte platformun canlanmasıyla biryandan da ortak platformun avantajıyla wp8den vazgeçemeyeceğiz.Artık işletim sistemleri arasında artan donanımla birlikte hız sorunu kalmadı.İşletim sistemleri arasında verimlilik ve destek çok daha ön planda şuan.wp8deki potansiyel ile paralel olduğuna göre diyecek tek sözüm bekleyin ve görün :)

• Wp8'in arayüzü çok hoş. Hareketli renkli istediğin gibi boyutlandırabileceğin widgetlar. Tutar bence bu.

• wp telefonlara her zaman bir sempatim var malzemesi cok kalitelinve cok karizma duruyor hic inceleyemedim aama n9 un ekrani gibi ekranlar cok saglam hissi veriyor guzel.birtane bulabulirsem alicam.ve yukardaki arkadasij dedigi gibi telefonda donanimsal olarak her marka yeterli seyleri yapiyor artik devir ses kamera malzeme kisacasi kalite onemli nokia gerekeni yaparsa eski donemlerine geri donebilir

• Bana kalırsa Nokia hala aynı hedefi kovalicak: uygun fiyatlı, vatandaşın cebini yakmayacak sağlam telefonlar. Bu yüzden donanım gücü düşük olacaktır. Fakat Windows Phone sağolsun bu hiç problem bile olmayacaktır. Bu uygun fiyatlı telefonlar Türkiye'ye adam akıllı girdiğinde ise (en azından burası için konuşuyorum)eski günleri kadar olmasa da baya yaygın bir kullanım oranı yakalaycaktır Nokia.

• quote:

quote:

quote:

100 bin uygulama az mı? Hepsini kullanıyor musun da az gibi görüyorsun? O kadar uygulamayı deneyip kullanmana ömrün yetmez. Her programın en az 100 tane değişik çeşidi var. 100 bin gayet de yeterlidir. Zaten herkes kendi işletim sistemini yapsın demedim. Yaparsa ne olur bazıları rekabet edemeyeceği için mecburen batacaktır. Herkesin işletim sistemi yok. Üretici bazında sadece Nokia ve Apple'ın vardı. Ama şimdi sadece Apple'ın var. O üreticiler zaten Google'a destek vermekle Android gibi bir belayı başımıza sardılar. Sürekli kullanıcı verilerini alarak kişilerin mahremiyetleri üzerinden para kazanan bir kurumun işletim sistemi. Kaliteli olsa içim yanmayacak ama o da yok. Sanal makina üzerine kurulmuş, temeli Linux'a dayanan ama gördüğü değişiklikler yüzünden Linux ile alakası neredeyse olmayan bir sistem.

O ureticiler senin dedigin gibi android e destek vermiyorlar.google isini iyi yaptigi icin sen android kullanmak zorunda kaliyorsun.
    Samsung, wp,tizen,bada,android belki yakinda firefox isletim sistemli telefonlar uretiyor 100bin yeter diyorsan git bada kullan.symbianda da 100bin'e yakin uygulama var git n8 al...hem guvenlik konusunda da sikinti cekmezsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbugra19 -- 21 Temmuz 2012; 12:38:07 >

• en basit yazım kurallarını bile bilmiyorsunuz.

"Windows Phone 8" den sonra virgül olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LKLC -- 21 Temmuz 2012; 14:01:06 >
  • quote:

quote:

quote:

Microsoftun kullanıcı bilgilerini kullanmadığı ne malum? Google gizlilik konusunda güvenilir değilde hangisi güvenilir ki?

• quote:

O ureticiler senin dedigin gibi android e destek vermiyorlar.google isini iyi yaptigi icin sen android kullanmak zorunda kaliyorsun.
    Samsung, wp,tizen,bada,android belki yakinda firefox isletim sistemli telefonlar uretiyor 100bin yeter diyorsan git bada kullan.symbianda da 100bin'e yakin uygulama var git n8 al...hem guvenlik konusunda da sikinti cekmezsin...

Nasıl vermiyorlar? Google işini falan da iyi yapmıyor. Android'i anca 4.1 sürümü ve 4 çekirdekli mimarilerle adam ettiler. Hala da stabilite olarak bir iOS ya da WP ile atışamaz. Destek vermelerinin sebebi de ücretsiz olmasıdır. Android yokken üreticiler ya Microsoft'a ya da Nokia'ya ücret ödemek zorunda kalıyorlardı. Ama açık kaynaklı ücretsiz bir yazılım çıkınca kısa zamanda tüm üreticilerin desteğini gördü ve artık Microsoft ve Nokia gibi şirketlere lisans ücreti ödemekten kurtuldular. Bada'da 100 bin tane uygulama mı var acaba bilinçsiz arkadaşım? 100 bin tane olsaydı Bada yürür giderdi. Git bir araştır bakalım 100 bin tane mi var? Sen cihazında kaç tane uygulama kullanıyorsun? 1000 tane var mı? Adam gibi kaliteli uygulamalar olduktan sonra 100 bin haydi haydi yeter.

quote:

Orijinalden alıntı: Raven

Microsoftun kullanıcı bilgilerini kullanmadığı ne malum? Google gizlilik konusunda güvenilir değilde hangisi güvenilir ki?

Microsoft da kullanıyor kullanmıyor demiyorum. Zaten ben WP'u savunmuyorum. Güvenilir bir sistem şu için sadece Symbian ve MeeGo. iOS, WP ve Android üçlüsü kullanıcı bilgilerini kullanıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

masaüstünde windows kullanmıyormusun?Masaüstünde güvendiğine göre wpyede çok rahat güvenebilirsin :) ama google başta bedava olan ve reklama izin vermiş işletim sistemine biraz zor güvenirim.Bedava diye hadi maliyeti reklamdan çıkarıyorsun ancak bu resmi marketini boşlamaya sebep olamaz.Ztaen açık kaynak kapalı kaynakdan daha güvenli olamaz.Hırsız evin herköşesini biliyorwsa işini daha profesyonel yapabilir herzman bu böyledir.

• 1- fiyatları aşağı düşürmezse ekstra bi şansı yok hatta fiyatlar aynı olsa gidip htc alırım. 5800 aldığım gün soğudum nokiadan yeniden almam için bana bi fiyat avantajı sunması lazım

2- önemli olan uygulama sayısı değil işe yarayan popüler uygulama sayısıdır bu tip güncel 5000 uygulama olsa mağazada o mağaza coşar :)

3- wp8 i sabırsızlıkla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci Diğerlerinden farkın kalmadı be Nokia. Eskiden telefon üreticilerini sınıflandırdığımızda Nokia, Apple ve diğerleri diyorduk çünkü kendi yazılımlarını kullanıyorlardı ve farklıydılar. Ama şimdi Apple ve diğerleri oldu artık.
    100 bin uygulama az mı? Hepsini kullanıyor musun da az gibi görüyorsun? O kadar uygulamayı deneyip kullanmana ömrün yetmez. Her programın en az 100 tane değişik çeşidi var. 100 bin gayet de yeterlidir. Zaten herkes kendi işletim sistemini yapsın demedim. Yaparsa ne olur bazıları rekabet edemeyeceği için mecburen batacaktır. Herkesin işletim sistemi yok. Üretici bazında sadece Nokia ve Appleın vardı. Ama şimdi sadece Appleın var. O üreticiler zaten Googlea destek vermekle Android gibi bir belayı başımıza sardılar. Sürekli kullanıcı verilerini alarak kişilerin mahremiyetleri üzerinden para kazanan bir kurumun işletim sistemi. Kaliteli olsa içim yanmayacak ama o da yok. Sanal makina üzerine kurulmuş, temeli Linuxa dayanan ama gördüğü değişiklikler yüzünden Linux ile alakası neredeyse olmayan bir sistem.
    masaüstünde windows kullanmıyormusun?Masaüstünde güvendiğine göre wpyede çok rahat güvenebilirsin :) ama google başta bedava olan ve reklama izin vermiş işletim sistemine biraz zor güvenirim.Bedava diye hadi maliyeti reklamdan çıkarıyorsun ancak bu resmi marketini boşlamaya sebep olamaz.Ztaen açık kaynak kapalı kaynakdan daha güvenli olamaz.Hırsız evin herköşesini biliyorwsa işini daha profesyonel yapabilir herzman bu böyledir.

windowsa hiç virüs girmiyor sanki

• nokia lumia 900e %50 indirim yaptı amerikada bu haber yayınlanmadı
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25366836

ve apple içindehttp://www.ntvmsnbc.com/id/25366724
    bu haberi burada göremedim

win 8 ve wp8 güzel olur ama sadece hızlı açılış ve metro arayüzünden ibaretse tema yüklerim daha iyi

• Direk at çöpe

• hiç kendinizi yormayın amerika her türlü öpüyor zaten.dokunmatikte android iyi ios ve wp yi denemedim.android telefonlarda fiyat ta uygun.istesekte istemesekte amerikan ürünlerini kullanacağız.istedikten sonrada google dahil tüm birimleri istedikleri bilgiye ulaşırlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.