Şimdi Ara

Acronis True Image 9.0 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
6
Favori
385.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistemde başlangıç seçenekelerine ekledim yemedi
    sern acronisi ve yedeği cd ye bas oradan at diyorsun
    pc yi d den başlatamadıktan sonra cd ye bassak ne fark eder c den olur mu o iş
  • bu arada bu programın CD den boot edilen versiyonunu
    http://forum.donanimhaber.com/m_7863949/tm.htm
    adresinde anlattığım Cd ilede çalıştırabilirsiniz.
  • arkadaşlar birşey sormak istiyorum.
    biz acronis programı ile nede olsa sistemi yedekliyoruz. bu yüzden antivürüs programı kurmasak olmazmı? eğer virüs girerse yedekten yeniden yükleme yaparız. yoksa yanlışmı düşünüyorum. ben virüs programı kurmak istemiyorum çünkü çok kasıyor makinayı.
  • En basit şeyleri yükle ve yedekle değişken şeyleri yükleme
    yoksa yedekleme 4-5 gb ı bulabilir
  • Öncelikle :::banner::: ve spawn'a cok tskler ediyorum.. ben spawn'ın verdigi linkten indiriyorum bu programı. yani 9.0 versiyonunu.. bunda sorun yok sanırım yani serialı yazıp programı full versiyonuyla kullanabiliriz.? 75.1 mb oldugu icin eger serial istemeyen trial versiyonlardansa iptal edicem.. cok tskler
  • Ne 75'i ya

30 MB program. Bana e-posta atın yollayım
  • Norton ghostta: C sürücüm ntfs dosya sistemi ben yedeği D ye alıyordum ancak D fat dosya sistemi bu nedenle norton ghost sorun çıkartıyordu. geri yüklerken ve olmuyordu.

acronisde yedekleme yapılan yer ile yedeği alınan yerin dosya sisteminin farklı olması problem çıkartıyormu.
  • Selen önemli bi noktaya değindin. Bi arkadaşa yüklemiştim bu programı. C: Sürücüsü NTFS'di. D: Sürücüsü Fat32'di. Yedeği D:'e almıştık.

Sonra geçenlerde bozulmuş bilgisayarı sistem geri yükleme yapıcaktım hata verdi Acronis. Yedeği seçiyorum Arşiv bozuk falan diyo.

Ben de niye böyle hata veriyo dedim. Dosya sisteminin farklı olmasındanmış demek
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Selen önemli bi noktaya değindin. Bi arkadaşa yüklemiştim bu programı. C: Sürücüsü NTFS'di. D: Sürücüsü Fat32'di. Yedeği D:'e almıştık.

Sonra geçenlerde bozulmuş bilgisayarı sistem geri yükleme yapıcaktım hata verdi Acronis. Yedeği seçiyorum Arşiv bozuk falan diyo.

Ben de niye böyle hata veriyo dedim. Dosya sisteminin farklı olmasındanmış demek

evet ondan kaynaklanıyor olması lazım bende nortonda az uğraşmamıştım sonradan sitesinde açıklamalara bakmıştım oradan öğrendim ne yapalım bende yedek almam
  • peki sistem çökmüşse nasıl açıp imajı açacağız bunu anlatmamışsın
  • Sistem çalışıyorken Acronis'ten 1 tane boot CD'si oluşturuyorsun...

Sistem çöktüğünde bu oluşturmuş olduğun CD'yle sistemi başlatıyorsun ve grafik ekranı geliyor. Buradan yüklemek istediğin sürücüyü ve yedeğini seçip next next deyip yüklüyorsun...

Ayrıntısıyla anlatamadım; ben de ayrıntısıyla bilmediğim için yukarıda dediğim gibi, 2 kere sorunsuz şekilde yükledim...
  • acronisin bootable cdsi ile çok kolay, zaten cddeki arayüz windowsun içindeki arayüzle tamamen aynı, ikisinde de aynı işlemleri gerçekleştiriyorsunuz
  • banner kardeş ghost programı bu programla aynı işi yapmıyormu=? bilgisayar normalken d y gostunu alınıyosun eğer bişey olursa sys cd siyle d den yedeğini c ye yazdırıyosun hem daha kısa surer hem daha kolay yok sa aynı şeylerden bahsetmiyozmu ama okuduğum kadarıyla aynı nedersin bilgin varmı bu program hakkındahakkında
  • arkadaşlar alınan yedeği dvd ye atmayı başaran varmı? nasıl yapacağımızı biraz detaylı anlatabilirmisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

arkadaşlar alınan yedeği dvd ye atmayı başaran varmı? nasıl yapacağımızı biraz detaylı anlatabilirmisiniz?

Yedeği C'nin haricindeki diğer HD'ye aldım. Sonra Nero programıyla DVD'ye yazdırdım... DVD'den geri yüklerken herhangi bir sorunla da karşılaşmadım...
  • yedeği alırken normal yolu mu izledin yoksa extra bir şey yaptın mı boot seçeneği gibi?
  • yedeği başka bir harddiske veya başka bir bölüme atın sonra nerodan veri diski şeklinde yazdırın tamamdır
    geri yüklerken ise tabiki içinde yedeği bulunan dvdyi dvdromumuza takıyoruz herşey aynı
  • anlatim icin tesk. ben norton ghost 10 u kullaniyordum ama bu daha hafif gorunuyor
  • Paylaşım için teşekürler hocam
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.