Şimdi Ara

##GTX670 PCI-E 2.0 vs PCI-E 3.0 Kullanıcı Testleri##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
3.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu incelemede PCI-E 2.0 ve 3.0 arasındaki performans farkını hep birlikte görmüş olacağız.

Test Sistemi:

İntel Core i7 3770k @ 4,75Ghz
    2X4GB DDR3 2222Mhz Cl9
    Gigabyte Z77X-UD3H
    Gigabyte GTX670 Windforce OC @ (1100/1862)
    Nvidia Forceware 304.79 Beta
    Windows 7 PRO SP1 X64

NOT: Kart günlük kullanım hızlarındadır, tüm oyun testleri mümkün olan en yüksek kalite ve 1920x1200 çözünürlükte yapılmıştır Nvidia control panel default haldedir.

----------(((PCI-E 2.0)))--------------------------------------------------------(((PCI-E 3.0)))----------

##GTX670 PCI-E 2.0 vs PCI-E 3.0 Kullanıcı Testleri##------------------------------------ ##GTX670 PCI-E 2.0 vs PCI-E 3.0 Kullanıcı Testleri##

##GTX670 PCI-E 2.0 vs PCI-E 3.0 Kullanıcı Testleri##------------------------------------ ##GTX670 PCI-E 2.0 vs PCI-E 3.0 Kullanıcı Testleri##

SONUÇ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 21 Temmuz 2012; 12:25:56 >

• gayet açıklayıcı olmuş.testler için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elıne saglık guzel ınceleme olmus.tam beklenıldıgı gıbı hıcbır fark yok.hemde oc lı gtx 670 gıbı bır kartta.zaten yabancı forumlardada testler mevcut.bırakın tek kartı 2 kartta bıle fark yok.fark sadece coklu monıtor sıstemlerınde 1080p ustu cozunurluklerde cıkıyor.1080p de oyun oynayanlar ıcın tamamıyle bos teknolojı.
  • Sonuçlar tahmin edildiği gibi yakın olsada, kafasında soru işareti olan arkadaşlara yol gösterecektir.

Paylaşım için teşekkürler
  • Çoklu gpu testleri olsaydı farkı bir nebze ortaya çıkardı. Şu an için tek kartta pci 3.0 tam olarak çalışmıyor mu yoksa işlemciler mi destek veremiyor orası muamma ama kesin olan şey şu an için pci 3.0in olmaması bir kayıp değil

• Tesekkurler.

• i5 2500k ve pci-e 3 destekli asus anakartım var
    asus gtx 670 aldım
    bu testlerden sonra işlemcimi değiştirmekten vazgeçtim

Gelecek nesil işlemciler için bi avantaj olacağa benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flyingpig

i5 2500k ve pci-e 3 destekli asus anakartım var
    asus gtx 670 aldım
    bu testlerden sonra işlemcimi değiştirmekten vazgeçtim

Gelecek nesil işlemciler için bi avantaj olacağa benziyor

İşte bilgi paylaşımının faydası
  • Zaten ahmin ettigim gibi cikmis sonuclar tek kartta bir artisi yok coklu kurulumlarda yani coklu ekran karti bulunan sitemlerde asil fark sglior pcie 3.0.Tek kart kullananlarin i5 2500ksi varsa gecmesine gerek yok bu ozelligi istiyorlarsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumulinumbus

Çoklu gpu testleri olsaydı farkı bir nebze ortaya çıkardı. Şu an için tek kartta pci 3.0 tam olarak çalışmıyor mu yoksa işlemciler mi destek veremiyor orası muamma ama kesin olan şey şu an için pci 3.0in olmaması bir kayıp değil

Destek veriyor islemciler ama veri yolu hizinin artmasi sistemin sirtindaozellille ekran karti ve anakart islemci arasindaki veri transver farki coklu sistemlerde oldugunda daha hizli oldugundan daha fazla bir fark sagliyor bu hiz farki zaten tek kartta cok zorlanmadigindan etki etmiyor yani sistemdeki kurulum kart sayisi arttikca bu sistem dahada elirgenlesiyor cunku eri yolu avantaj safliyor hiz olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karşılaştırmalı testler çok faydalı olmuş. Ellerine sağlık

Bu sonuçlardan çıkarılacak sonuç güncel en üst düzey ekran kartlarıyla bile pcix2.0 ile 3.0 arasında 1fps ya oynuyor yada oynamıyor.

Bu da şu oluyorki AMD 990FX çipset anakartlarda pcix3.0 desteği yok diye hiçte bir kayıp olmuyor. Ekim-Kasım gibi çıkacak Piledriver Fx lerin performansı tatminkar olursa pcix3.0 desteği veremeyecek diye hiçte dert etmeye gerek kalmadı bu sonuçlardan.

Ve çıkan bir sonuç daha Gtx600 veya HD7900 lerle pcix3.0 farkını göremiyoruz belki 2-3 sene sonra ciddi bant genişliği isteyecek ekran kartlarında pcix3.0 'ın faydalarını görebiliriz ozamanda günümüzün Ivy bridgeleri işlemci darboğazı yapacaklardır. Yani sözün özü bir teknoloji ilk çıktı diye hemen zıplamanın hiçbir alemi yok.

• Guzel bir calisma olmus. Eline saglik dostum.
  • Güzel inceleme. Elinize sağlık.
  • Gerçekten güzel paylaşım eline sağlık

• B.M.W her zamanki gibi araştırmacı testciliğini konuşturmuş . Teşekküler güzel bir bilgi . Ancak merak ettiğim bir nokta var. Şu anda günümüzde oyunların 3.0 ile tam sonuç vermediği söyleniyor. Acaba ilerisi içinde aynı sonuç mu çıkacak yoksa fark açılacak mı ?
  • iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
  • bmw hocam.rica etsem gtx 670 in uzunluğunu cetvel,kumpas gibi aletle ölçüp uzunluğunu paylaşabilir misin?3 fanlı ekran kartının uzunluğunu merak ettim.

• Elinize sağlık 3770k'yı yeni mi aldınız ? 2700k vardı sizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Elinize sağlık 3770k'yı yeni mi aldınız ? 2700k vardı sizde

evet işlemciyi değiştirdim, hem ram çarpanı yüksek hemde pci-e 3.0 desteği var ileriye dönük olsun diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 52

bmw hocam.rica etsem gtx 670 in uzunluğunu cetvel,kumpas gibi aletle ölçüp uzunluğunu paylaşabilir misin?3 fanlı ekran kartının uzunluğunu merak ettim.

26,5cm
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.