Şimdi Ara

Lenovo tepe yöneticisi, 3 milyon dolarlık ikramiyesini işçilere dağıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo tepe yöneticisi, 3 milyon dolarlık ikramiyesini işçilere dağıttı

Çin'in en büyük dünyanın ise ikinci büyük PC üreticisi olan Lenovo, son rakamlara göre liderliğe oldukça yaklaşmışken, tepe yöneticisi Yan Yuanqing, çalışanlarını sevindirecek önemli bir adım attı.

Mart ayının bitiminde rekor bir mali yıl geliri açıklayan Lenovo'da, tepe yöneticisi Yan Yuanqing ek ikramiye olarak 3 milyon dolar almaya hak kazanmıştı. Yuanqing, üretim bandı işçisinden asistanına kadar 10 000 ilk seviye çalışana bu ikramiyeyi paylaştıracağını açıkladı.

Yuanqing mali yılı 30 milyar dolar gelirle kapatan şirketi tarafından 5.2 milyon dolar ile ödüllendirilmişti. Sonrasında bir 3 milyon dolar daha kazandı. Yuanqing'in yıllık toplam kazancı ise 14 milyon doları buldu.

Yuanqing'in bu dağıtımında çalışan başına 314$ düşecek.

• Helal olsun valla diyecek söz bulamadım

• Sosyalist ülkenin hali bir başka tabi.

• Örnek davranış...

• Aynen bizim CEO lar gibi.

• Adil bir davranış. Umarım diğer CEOlara örnek olur.

• Birinciliği hak ediyor Lenovo.
    Helal olsun adama.

• Herşeyiyle birinci olmak budur bence, gidipte orda burda beleş iş gici namına insanları sömürüpte biz onu yaptık ınsanlık adıne felan demesinler

• foxconn da çinli lenovo da kalite sadece ürünle olmuyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Aynen bizim CEO lar gibi.

Kahkaha attım birden bire Allahda seni güldürsün.

• burada olsa "nereme saklıyayım" ın peşine düşerler

• Bravo, zaten kazanmış biraz da gariban sevinsin.
  • Apple gibi çalışanlarından yardım için bağış toplamamış en azından :) Gerçi bu ödülün üstüne bağış toplamaya kalksa,apple onun da patenti bizde diyip lenovoya dava açardı kesin..

• kazandığını paylaşıcaksın ki daha çok kazanman için demiş eskiden birileri yada demiş tir herhalde
  • Adam dedigin boyle olur. Comert, eli acik olacak.

• Bir firma her gecen gun kat kat ona olan sevgimi nasil arttiriyor anlamis degilim. Boyle firmalar artmali desteklenmeli...

• biz çalıştığımız mesaileri alamıyoruz adam ikramiyesini işçisine veriyor tam patronların görmesi gereken haber

• quote:

Orijinalden alıntı: esqhia
    Apple gibi çalışanlarından yardım için bağış toplamamış en azından :) Gerçi bu ödülün üstüne bağış toplamaya kalksa,apple onun da patenti bizde diyip lenovoya dava açardı kesin..

İşte yorum - Pardon "Kapak" budur. Lenovo'nun yöneticisi bunu yapar, Apple ise kasasına paraları depolar.

Aferin Apple. Bak ta İnsan nedir öğren...

• bizimkilerde nasil daha fazla kazanıriz aman sigortasini yapmayalim vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.