Şimdi Ara

Samsung GT-N7100'e ait test sonuçları internete sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

• GT-N7100 model numaralı yeni bir Samsung cihazına ait test sonuçları internete sızdı. GLBenchmark tarafından listelenen ve kısa süre içerisinde yayından kaldırılan N7100'ün merakla beklenen Galaxy Note II'nin bir prototipine ait olduğu tahmin ediliyor.

İlk Galaxy S akıllı telefonu I9000, ikincisi I9100, üçüncüsü ise onlarca söylentiye rağmen I9300 modeliyle uluslararası pazara sunulmuştu. Galaxy Note adıyla çıkış yapan N7000'in ardından N7100'ün gelmesi halihazırda kullanılan model sistemine gayet uygun.

1.6GHz hızında çalışan dört ARM Cortex-A9 işlemci ve Mali-400 GPU'lu Exynos 4 Quad (Exynos 4412) çipsetin eşlik ettiği N7100, Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ve 1280 x 720 piksel çözünürlüklü bir ekrana sahipmiş. Dolaşım butonları ekran üzerinde yer almayan telefon, söylentilerin aksine ARM Cortex-A15 işlemci, Mali-T604 GPU ile donatılan Exynos 5250 (Exynos 5 Dual) ve ilk cihaza oranla daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olmayacakmış gibi görünüyor.

Yaklaşık bir ay sonra IFA 2012'de düzenlenecek Unpacked etkinliği kapsamında tanıtılması beklenen Galaxy Note II, halefinden daha kompakt bir yapıyla gelecekmiş. Ayrıca ekranın PenTile değil, standart RGB alt-piksel dizilimine sahip olacağı bildiriliyor. Bu özelliklerle ikinci telefon-tablet melezinin Galaxy Note S gibi bir isimlendirmeyle çıkış yapması daha uygun olacaktır.

Samsung'un Note 2'de Cortex-A15'li bir çipset kullanma ihtmali oldukça düşük. Ancak Youm olarak adlandırılan, sadece 0.6mm kalınlıkta, çok daha düşük ağırlıkta ve esneyebilen bir yapıda olan yeni nesil AMOLED ekranın mevcut olduğu başka bir akıllı telefon üzerinde çalışılıyor olabilir. Bu aygıtta Exynos 5250'yi görmemiz mümkün. En kötü ihtimalle Google'ın kod deposunda ortaya çıkan Exynos 5250 ile ilgili veriler ışığında dördüncü Nexus akıllı telefonunda bu yeni nesil yonganın kullanılacağı söyleyebiliriz. 

Geçen yıl 5.3 inçlik ekranı ile şaşırtıcı bir satış başarısı elde eden Galaxy Note, bu yıl satışa çıkacak ikinci ürünle tüketicileri memnun edebilmesi için büyük bir ekrandan daha fazlasını sunmalı. Umarız yine GLBenchmark sayesinde ortaya çıkan HTC'nin dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro çipset ve Adreno 320 GPU'lu telefon-tablet melezi bizlere yeni nesil donanımı tecrübe etmek imkanı tanır. 

• Ekran süper amoled plus olsunda 1650x1050 olmayiversin.

• Note 2 nin Böylebir cihaz donanımı sunacağını düşünüyordum,A-15 ler için 2013 ü bekleriz.

• E böyle olunca s3 ten ne farkı kaldı ayrıca Adreno 320 li 4 çekirdekli S4 yaşıyan HTC ve LG ler de çıkarken bu şekilde rekabet edemez. Bide iphone 5 var tabi...

• Bu sene samsung tutturdu millet ne isterse tersini vericem diye :D ilk s3 te a15 olcak mali 604 olcak fln baya emindik yaklaştıkça umutlar söndü şimdi aynı şeyler noteta başladı bari bi süpriz yapsa sevindirse bizi ama pek umudum yok artık yeni nexsus'u bekliyecez :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsak

E böyle olunca s3 ten ne farkı kaldı ayrıca Adreno 320 li 4 çekirdekli S4 yaşıyan HTC ve LG ler de çıkarken bu şekilde rekabet edemez. Bide iphone 5 var tabi...

Bu sene gelemez adreno 320 o enerji tüketim canavarı bir gpu telde en az 1 yıl daha kullanamazla belki tabletlere

• Neden olmasınnnnn benim beklentimmmm bu yeni telefonları artık ps3 yerine kullanmakkk neden olmasıııın

• quote:

Orijinalden alıntı: mkt

quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsakE böyle olunca s3 ten ne farkı kaldı ayrıca Adreno 320 li 4 çekirdekli S4 yaşıyan HTC ve LG ler de çıkarken bu şekilde rekabet edemez. Bide iphone 5 var tabi...
    Bu sene gelemez adreno 320 o enerji tüketim canavarı bir gpu telde en az 1 yıl daha kullanamazla belki tabletlere

Qualcomm, eğer yetiştirebilseydi yılın ilk yarısında bile görebilirdik Adreno 320'yi. Şuan somut deliller var son çeyrekte geleceğine dair. Herşeyi bıraktım Qualcomm'un kendisi bile çıkış tarihlerini 2012 ikinci yarısı olarak belirtti.

• s3 ten tek farkı sanırım kalemi, ekran boyutu, ve inceliği olur.

• Bide iphone 5 var tabi...

• Cok daha iyisini yapabilcek potansiyel var aslinda samsungda fakat elindeki son teknolojiyi kullanmiyo..

• quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsak

E böyle olunca s3 ten ne farkı kaldı ayrıca Adreno 320 li 4 çekirdekli S4 yaşıyan HTC ve LG ler de çıkarken bu şekilde rekabet edemez. Bide iphone 5 var tabi...

iPhone 5 hariç diğer söylediğin telefonların galaxy noteden çok daha sonra çıkacağına emin olabilirsin. Aksi olsaydı samsung böyle bir telefon üretmeye hazırlanmazdı.

• Bu ozelliklerde cikacak buyuk ihtimalle. Ama bazilari simdiden hayal kirikligindan bahsetmeye basladi. Gecen sefer neyse simdide oyle olacak. S3 un saat hizi artirilmisi olacak

• Bu özelliklerde çıkarsa Note 2 ismi fazla gelir bu ürüne. Kaldıramaz. Bende bu alet için kesinlikle elimde ki aleti satmam (Note)

• Note'un Galaxy S2'den ne farkı vardı 200mhz dışında Note 2'de de bunun olması mantıklı.

• Ekran 1680x1050 olacak deniyordu, 720p bir de üstüne pentile olarak gelirse eski modelden tek farkı çekirdek olur. 720p super amoled hd plus olursa yine iyi olur tabi. SII ile Note arasında çözünürlük farkı vardı, SIII ile Note 2 arasında da ekran kalite farkı olmalı bence. Ama 1280x800 gelmesi daha muhtemel, zira note'lar 16:10 olarak geliyor. Umarım ekran kalitesinde kayda değer bir gelişme sağlanır, özellikle note 2 ve iphone 5'i bekliyorum bakalım.

• ya arkadaşlar bir kişi de çıkıp demiyor ki 1280*720 16:9 orandır diye ya adamlar daha yeni galaxy s3 surmuş piyasaya tutup da ayn çözünürlükte 5.5 inçlik telefon sürüp de kendilerini baltalar mı sizce zamanında s2 800*480 iken note 1280*800 çıktı neden cunku note daki oran 16:10 note 2 de de böyle olacak öbür türlü sadece frekansı yüksek aynı işlemci e tutup da aynı çönürlükte ekran neden note 2 alınsın mantıklı olun lütfen benchmark alınırken video processing 3d image processign gibi taban işlemler yapılıyor ki note 2 de de 1280*720 çözünürlükte görüntü render edilmiş performansına bakılmış bu demek değildir ki cihazın ekranı 1280*720 azcık düşünelim ne olursunuz

• bu arada unutmadan zamanında galaxy s3 cıkmadan önce de bir sürü benchmark sonucu vs dolaştı nette hatta bir ara 1024*600 müydü neydi bir çözünürlük lafı bile gecti öyle bir sonuc mu vardı neydi ama ne oldu denilen gibi 1280*720 oldu ekran full hd abartıydı ki olmadı da o yüzden note 2 de yüksek ihtimalle 1280*800 den sonra en cok kullanılan 16:10 formatı olan 1680*1050 ile gelecek ha ekran 5,5 olur 5,6 olur onu bilemem ama tutup da ekranı büyütüp çözünürlüğü aynı tutacak kadar bir aptallık yapar mı samsung valla o kadarını da görürsek artık bu işleri bırakıp birer 3310 alalım hep beraber sms çağına dönüp rahat edelim derim ben

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.