Şimdi Ara

ŞARJ ALETİYLE Mİ GEZECEZ ? ( 4S ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
4.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FB®h Pozitif

quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Evet arkadaşım iphone kullanmak böyle birşeydir.Madem menülerde bir sağa bir sola gideceksin ,o zaman günde 1 hatta 2 kez şarj edeceksin.Ve bu şarjlar ne hikmetse 2-3 saat sürecek Hem çabuk şarjı bitiyor hemde geç doluyor.

Şimdi iphone 5 çıkınca içinde yüklü kıytırık ios6 ya rağmen , aaa 4 çekirdekmiş deyip elininizdekini satıp hemen ona geçeceksiniz.

N8 kullanıyorum tüm özelliklerini tam kapasite ile kullanıyorum.Cihaz hep 3G de çalışıyor ,widget, foto ,video ,internet ,e posta , navigasyon ,oyun derken 2 gün gidiyor.
    Ve prizden tam şarj olması sadece 1.5 saatte oluyor.

Çin malı fason iphone tabi bunları yapamaz o yapsa yapsa menüde bir sağa bir sola gider :D

Bu arada ios6 da iphone biraz olsun akıllanmış mı , bluetooht çalışıyor mu :D
    Basın eksileri asosyal ergenler..

Dostum N8i ben de kullandım hiç de öyle değil.3 saatte şarjının bittiğini biliyorum.Bir cihazı bu kadar kötülemeyin,çok saçma hareketler yapıyosunuz sanki Apple sizin 1 numaralı düşmanınız gibi.Ha,4S'in de şarjı gerçekten iyi gitmiyor,günde 4 kez şarja bağladığımı hatırlıyorum.Telefon elimden hiç düşmemişti,3G,Wi-Fi,Parlaklık %100,Radyo,İnternet,Oyun vs. hep açıktı.Ama normal kullanımımda hiç bir problem yaşamıyorum.Mesela telefonu gece 2de şarjdan çektim 4e kadar da mesajlaştım,Şu anda şarjım %89. 3G açık,Wi-Fi Açık,Parlaklık %75.Sadece birkaç ayar yaptım cihaza.Cihazın şarjını en çok yiyen olaylardan biri E-mail Push bildirimi.Bunu özellikle söylüyorum kapatın.Güncelleştirmeyi elle yapın.Telefon hiç soğumuyordu sürekli sıcak duruyordu bunu kapatınca düzeldi.

Dostum yorumun için sağol , evet apple markasını pek sevmem fakat bende birkaç aya kadar iphone 4 alacağım.Symbian ne kadar kendini geliştirsede programcılardan destek almayınca insanın canı skılıyor.Telefondan soğuyorsun. Apple ı çok eleştirdiğime de bakmayın androide göre ios u çok daha seviyorum.(Basit ,akıcı ve uzun ömürlü)Fakat aletin çok eksiği var bunlarıda dile getirmezsek olmaz ,malımızın kölesi olmayalım.Sende tarafsız olarak belirtmişsin.

İp5 çıksın ucuzlayan 4 lerden bir tane alacağım şimdi beklemedeyim 4s almam hem pahalı hemde şarjı 4 e göre daha kötüymüş.

• 4s'm var şarjı 6-8 saat arası gidiyor. Parlaklık yarının biraz üzerinde. Açıkcası memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DesTroYeR00x

Forumda bir çok bununla ilgili konu var. Onları takip edebilirsin.

1. 3g'yi kullanmıyorsan kapat.
    2. wifi'yi kullanmıyorsan kapat.
    3. siri'yi kullanmıyorsan kapat.
    4. ekran parlaklığını %50 seviyelerinde tut.
    5. Ayarlarda bildirimlerdeki gereksiz programları kaldır.

Bunlar baya farkettirir.

Bu ne arkadas. 1??? para verıcem doğru düzgün kullanamıcam onu kıscam bunu kıscam

sacmalık başka bişey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonLt

quote:

Orijinalden alıntı: DesTroYeR00x

Forumda bir çok bununla ilgili konu var. Onları takip edebilirsin.

1. 3g'yi kullanmıyorsan kapat.
    2. wifi'yi kullanmıyorsan kapat.
    3. siri'yi kullanmıyorsan kapat.
    4. ekran parlaklığını %50 seviyelerinde tut.
    5. Ayarlarda bildirimlerdeki gereksiz programları kaldır.

Bunlar baya farkettirir.

Bu ne arkadas. 1??? para verıcem doğru düzgün kullanamıcam onu kıscam bunu kıscam

sacmalık başka bişey değil

kullanacağın zaman gerekli olanı açmak çok mu zor hocam?

• arkadaslar amerikadayim gecen hafta elimdeki unlock 4s'imi turkiyeye yolladim pusuya yattim iphone 5'i bekliyorum. su an dandik nokia kullaniyorum. o da neeeeee sarji 3 gun gidiyor gozlerim doldu lakin 4s i her gece sarja koymasam ertesi gun kesin sikinti cekiyordum yasasin iphone 5 gelene kadar ozgurluk :) BU ARADA IPHONE suzda YASANABILIYOMUS OGRENMIS OLDUM :))))))
  • Kullandığı aletin kölesi olmayan arkadaşlar kendini belli ediyor.Diğerlerini dikkate almıyoruz zaten..Neticede 4/4'lük bir cihaz yok şu an,mutlaka eksi-artı var birbirlerine göre.Mesela Nokia'yı kamerada tek geçerim, iPhone'u stabil ve kullanım kolaylığında , Android'i daha açık sistem yapısında (JB'siz iPhone'a göre)
    Şarj olayına gelince imzamda ki hiçbir telefon bir günü geçmiyor, değerler birbirine çok yakın bu yüzden herhangi bir modele suç atmaya gerek yok, daha geliştiremediler işte şu pil teknolojisini.Kolay değil içinde masaüstü pc'yle yarışan donanımlar çalışıyor sonuçta.
    Ha yarım günde bitiyor diye feveran eden arkadaşların telefonlarında bir sorun vardır o ayrı bir konu.
  • Malesef aynı sorunlar bende de var. Özellikle yaz aylarında pil sorunu kendini daha da çok göstermeye başladı. Aynı oranlarda biraz oyun, biraz 3g, biraz konuşma ve mesajlaşmayla normal kabul edebileceğimiz kullanım süresi nedir arkadaşlar?
  •  ŞARJ ALETİYLE Mİ GEZECEZ ? ( 4S )

ŞARJ ALETİYLE Mİ GEZECEZ ? ( 4S )

10 tl ye aldim acil zamanlarda kurtaricim oluyor valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serif61 -- 30 Temmuz 2012; 9:56:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

1. 3g'yi kapat.
    2. wifi'yi kapat.
    3. siri'yi kapat.
    4. ekran parlaklığını sonuna kadar kapat
    5. gps i kapat
    6. tweak leri kapat
    7. facebook twitter senkronizasyonunu kapat
    8.TELEFONU KOMPLE KAPAT arayacağın zaman açarsın :)

Iphone dediğin böyle bişey işte ;)

parlaklığım sonuna kadar açık düşürünce hoş durmuyor
    gps kapatıp açılmıyor iphone'da ihtiyaç olunca kendi açıyor zaten
    face twitter ve bir çok bildirimim açık bunları kapatacak olsaydım iphone almazdım gider dandroid alırdım
    tweak yok bende orijinal yazılım kullanıyorum
    telefonum hiç bir zaman kapanmaz

• Evet ayni sorun bendede var 4s kullaniyorum az bisi oyun oynayip nette dolastigim zaman sarj falan kalmiyor. Sirkete sarj aletinide getirdim yanimdan ayirmiyorum. Benimde acaip sinirime gidiyor bu durum gunde 2-3 kez sarja takiyorum bikkinlik geldi artik.

• doğrudan telefona takılan power bank kullanmanızı tavsiye etmem. telefona geri dönülmez zararlar verebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: serif61

nereden aldınız ?

• Parlaklık ortanın üstü-herşey açık-yoğun görüşme-mesajlaşma-facebook ile şarj sürem (Oyun-Gps v.s.yok) ;

• Bu da hemen hemen aynı şartlarla kullandığım Galaxy S2'nin ayrıntısı ;

• quote:

Orijinalden alıntı: StranqeRz

quote:

Orijinalden alıntı: serif61

nereden aldınız ?

Dolapdere bit pazarindan aldim
    Gecen hafta almistim bozuk cikti bu hafta gitdim degistirdim hatta ben beyaz istiyordum siyah vardi kapagini sokup degistirdim ve oyle aldim saolsun satici cok iyi bir abiydi

• Bi gun bataryada devrim yapacaklar bak gorursunuz bu telefonlarda bi hafta gidecek bi sistem bulacaklar eminim yakindir

• Vallaha ben parlaklık %100 kullanıyorum siri kapalı ping kapalı wifi açıksa 3g ve hücresel veri kapalı wifi kapalı ise 3g hücresel veri açık ortalama 6-7 saat kullanım var sabah telefonu %100 ken alıyorum saat 21.00 gibi %5 filan kalmış oluyor. Bir günü kurtarıyor yani yeterli böyle bir telefona. hem 3g açık hem internet açık hemde wifi açıkken kullanırsanız tabiki çabucak bitecektir. Tabi icloud çok şarj yiyor onu kullanmazsanız daha çok gider
  • Şarj konusu ile de ilgili bir sorum olacak; hemen hemen kurulan butun programlar bildirileri göndermek istiyor eğer bildirimleri acarsak devamlı bağlantımı kurar yoksa sadece bildirim geldigindemi bağlantı kurar?

• quote:

Orijinalden alıntı: aesoydan

Şarj konusu ile de ilgili bir sorum olacak; hemen hemen kurulan butun programlar bildirileri göndermek istiyor eğer bildirimleri acarsak devamlı bağlantımı kurar yoksa sadece bildirim geldigindemi bağlantı kurar?

bildirim geldiğinde kurar ama tamamen emin de değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D94B02D8B -- 1 Ağustos 2012; 23:45:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myret Alpin

quote:

Orijinalden alıntı: aesoydan

Şarj konusu ile de ilgili bir sorum olacak; hemen hemen kurulan butun programlar bildirileri göndermek istiyor eğer bildirimleri acarsak devamlı bağlantımı kurar yoksa sadece bildirim geldigindemi bağlantı kurar?

bildirim geldiğinde kurar ama tamamen emin de değilim

O zaman ben bütün bildirimleri açayım
    Dedim ama emin olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesoydan -- 1 Ağustos 2012; 23:48:57 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.