Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dubleks evde kombi alt katta olacaksa alt kattaki bütün peteklere kaliteli termostatik vanalar taktırmanızı öneririm:danfoss ra 2000
    böylece alt kattaki petekler termo vanalar tarafından kısılacağı zaman üst kattaki petekler daha iyi ısınacak,ilave olarak üst katta bir kaç peteğe de termostatik vana taktırabilirsiniz
    156m2 evde petek metrajı 12mt nin üstündeyse evinize 28-30kW premix yoğ daha az petek varsa 24kW kapasite yeter
    baymak duo tec
    eca confeo premix
    airfel digifel premix
    termoteknik logic
    altus (arçelik) alr 25 premix
    bosch condens 2500w
    buderus gb62
    immergas alpha eco 28

kombi almadan önce yazdığım markaların servisini araştırın hangisi evinize yakınsa ve daha iyiyse o markaya yönelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    dubleks evde kombi alt katta olacaksa alt kattaki bütün peteklere kaliteli termostatik vanalar taktırmanızı öneririm:danfoss ra 2000
    böylece alt kattaki petekler termo vanalar tarafından kısılacağı zaman üst kattaki petekler daha iyi ısınacak,ilave olarak üst katta bir kaç peteğe de termostatik vana taktırabilirsiniz
    156m2 evde petek metrajı 12mt nin üstündeyse evinize 28-30kW premix yoğ daha az petek varsa 24kW kapasite yeter
    baymak duo tec
    eca confeo premix
    airfel digifel premix
    termoteknik logic
    altus (arçelik) alr 25 premix
    bosch condens 2500w
    buderus gb62
    immergas alpha eco 28

kombi almadan önce yazdığım markaların servisini araştırın hangisi evinize yakınsa ve daha iyiyse o markaya yönelin

Yardımlarınız için teşekkür ederim bu gün yetkili servislerini araştıracağım.

Evet Kombi alt katta Balkonda duracak. Petek metrajı dediğiniz evde bulunan tüm peteklerin toplam uzunluğu mu oluyor? Ona göre evdeki petekleri ölçtüreceğim.

Bu önerdiğiniz kombiler arasında bir tık daha iyi olan hangisidir balkonda duracak bir kombi olarak sorun çıkartmayan ve ömürlük olabilecek bir öneri verebilir misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRPCOIN -- 3 Mayıs 2016; 8:33:55 >

• petekleri üstten boydan boya yatay bir şekilde metre ölçüp hepsini topladığınızda ortaya çıkan metraj toplam petek metrajıdır eğer evinizde ısıtılacak net alan 156m2 ise içinde brüt miktar yoksa ve de petek metrajı 10metreyi geçerse dubleks kat faktöründen dolayı 28-30kW premix yoğ kombi de alabilirsiniz
    yazdığım cihazlarda kronik sorun yok burada servisin eve yakın olması ve uzun süredir bölgede faaliyet göstermesi çalışanlarının karakteri de önemli
    doğru kombi tercihi kadar doğru servis te önemli

siz servisleri araştırın petek metrajınızı ölçün,buraya tekrar yazın yardımcı olmaya çalışırız
  • quote:

petekleri üstten boydan boya yatay bir şekilde metre ölçüp hepsini topladığınızda ortaya çıkan metraj toplam petek metrajıdır eğer evinizde ısıtılacak net alan 156m2 ise içinde brüt miktar yoksa ve de petek metrajı 10metreyi geçerse dubleks kat faktöründen dolayı 28-30kW premix yoğ kombi de alabilirsiniz
    yazdığım cihazlarda kronik sorun yok burada servisin eve yakın olması ve uzun süredir bölgede faaliyet göstermesi çalışanlarının karakteri de önemli
    doğru kombi tercihi kadar doğru servis te önemli

siz servisleri araştırın petek metrajınızı ölçün,buraya tekrar yazın yardımcı olmaya çalışırız

Ev brütten çıkartılmış 156 m2 net kullanım alanı var 3+1
    Salonda 2 tane-mutfakta 1 tane-diğer odalarda da 1 er tane koridorda bir tane toplamda 7 petek var (2 banyoda olan havlulukları saymıyorum )10 metreyi geçmiyor.

• 24kw yeter
  • Merhaba disintegration...

Daha önce yeni evim için kombi önerisi almıştım senden ama net ölçüler verememiştim.

Şimdi odaların ve peteklerin net ölçülerini vereyim.

Salon : 5.66 x 4.30 x 2.60 (Yükseklik)
    Mutfak : 4.56 x 2.50 x 2.60
    Çalışma Odası : 4.25 x 2.40 x 2.60
    Çocuk Odası : 4.92 x 2.88 x 2.60
    Yatak Odası : 4.92 x 3.16 x 2.60
    Koridor : 6.10 x 1.18 + 2.34 x 0,60 (Bu artı kısmı, girintili kısım) x 2.60
    Banyo : 2.43 x 2.00 + 1.15 x 1.03 (Bu artı kısmı, girintili kısım) x 2.60
    2. Tuvalet : 1.25 x 1.05 x 2.60

Petek ölçüleri:

Salon : 1.20 x 60 + 90 x 60 x 10 cm (petek kalınlığı)
    Mutfak : 80 x 60 x 10 cm
    Çalışma Odası : 80 x 60 x 10 cm
    Çocuk Odası : 1.00 x 60 x 10 cm
    Yatak Odası : 1.20 x 60 x 10 cm
    Banyo : Havlupan

Ev 140 m2 brüt. Net ölçüler yukarıda.
    4. kat.
    Ara kat.
    Mantolama var.
    Sıfır bina.
    Üç tarafı açık.
    Salonda bir tane tavandan tabana pencere var.
    Bol rüzgâr alan bir ev.
    Tekirdağ / Çerkezköy'de.
    Kışları da yazları da çetin geçer.
    Ayrıca birçok evde nem olur.
    Kombi mutfakta olacak.
    Her peteğe ayrı boru çekilmiş.
    Petekler PEKPAN marka.
    Soru borularının ikisi de her peteğe alttan bağlanmış.
    Üç kişilik aileyiz.
    Gün boyu evde insan olacak.

Bu bilgiler doğrultusunda bana fiyat / performans ürünü olan, 2500 lirayı geçmeyen hangi marka kombiyi önerirsin?

* Daha önce önerilerin oldu. Teşekkür ederim. Lakin bu ölçüler elimizde yoktu.

İlgine teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetturk52 -- 7 Mayıs 2016; 15:44:06 >

• mehmetturk52 kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec
    eca confeo premix
    termoteknik logic
    bosch condens 2500w
    buderus gb62
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Mrb Hocam 2 daire için bi kaç firmadan teklif aldık genelde birbirine yakın teklifler
    Binada 10 yıllık kat kaloriferiyle çalışmış bir tesisat old. için Tesisat Temizliği yaptırmamızın faydalı olacağını söylediler
    Yalnız bu temizliği çoğu firma tekniğine uygun yapmıyormuş Ttemizliği yaptırırken neye dikkat etmemiz gerekir
    Tavsiyeniz üzerine Kombi olarak da yukarı kat için (Net)=110m2 12m petek için) Baymak Duo Tec 24Kw Yeni kasa Taktırmayı düşünüyoruz
    Yalnız Aşağı Katın ısınması yukarı kata göre daha iyi ve ısınmada kullanılacak petek 6 m old. için
    Hermatik kombi taktıralım diyoruz
    E.C.A Confeo Plus ın çalışma sıcaklığı 40 C den başladığı için daha düşük sıcaklıkta kullanamayacağımızı ve
    Bundan dolayıda daha fazla fatura ödeyeceğimizi söylediler Bu doğru mudur
    Baymak brötje star extra yla arasında kaldım siz olsanız hangisini seçerdiniz Teşekkür ederim

• mavihisar42 kullanıcısına yanıt
    eca confeo plus kalorifer devresi 40c den başlıyor doğru kombiyi kışın bazen 37-38c de kullanacaksanız uymaz ama kombiler genellikle 40c ve yukarısında kullanılır
    esas sıcak su kullanımında 40c nin altında kullanılması avantajdır bazı kombiler şofben 40c den aşağı inmiyor yazın en az 2 ay rahatlıkla 35-37c de yıkanabilir ılıman bölgelerde bu süre en az 3 aydır
    baymak brötje star extra da kalorifer 30c ye kadar düşürülebiliyor
    hermetik kombilerde eski modellerde eca confeo plus ve baymak brötje star extra her zaman önerdiğim kombiler ikiside olur
    ayrıca ;(daikin)airfel integrity de öneririm 5yıl garanti avantajı var sakaryada japon teknolojisiyle daikin fabrikasında üretiliyor fiyatı 1200lira civarında daikin'in servisleri çok yaygındır

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Integrity-Hermetik-Kombi-Brosuru.pdf
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/integrity-kombi.html

12metre petek için 24kW yerine 28kW baymak duo tec tercih et daha geniş aralıkta modülasyon yapar ayrıca 24 & 28 arasında minimum ısıl güçte sadece 1kW oynar bir üst kapasite kombi aldım fazla yakar diye düşünme bence 28 al
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-duo-tec-premix-28-fiyati,3782767.html

kalorifer temizliğinde genellikle asitik temizliyiciler kullanıyorlar asitik bazlı ve alkalik olmayan sentinel x300 veya x400 veya fernox regeneratör temizliyicilerle temizlik yapılırsa daha iyi olur

• baymak premix duo tec yerine baymak idee premix 24 tavsiye edermisiniz
  • iki kombiyi de taktırdım ailem kullanıyor baymak idee'de lcd ekran yok baymak idee oda termostatı kullanacaksanız idee öneririm bu kombide bu oda termostatı şart bütün ayarlar oda termostatının lcd ekranından yapılır öteki türlü idee kullanmak zor çünkü lcd ekran yok

http://baymak.com.tr/tr/urunkategori/oda-termostatlari

onun haricinde baymak duo tec hatta %100 aynı kombi olan baymak lambert lpy öneririm 400lira hatta 500lira cebinizde kalsın

http://baymak.com.tr/UserFiles/ProductDocument/Lambert_F%C3%96Y205.pdf
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-24-fi-fiyati,3106101.html

Hocam verdiğiniz linkten (daikin)airfel integrity kombiye baktım yalnız fiyatı 1753 TL görünüyor Birde 5 yıl garanti kampanyası bitmiş midir acaba? garantisi de 3 yıl yazıyor
    Çatıda Güneş Enerji sistemi olduğu için Yazın kombiyi daha az kullanırız muhtemelen
    Yardımlarınız için Çok Teşekkür Ederim Allah Razı Olsun
  • mavihisar42 kullanıcısına yanıt
    http://www.kombi.com/airfel-daikin-integrity-hermetik-konvansiyonel-kombi-22.016kcal-h-25.6kw-11639.html

airfel integrity yaklaşık 1150liraya satılıyor ve 5 yıl garantili
  • quote:

baymak duo tec
    eca confeo premix
    termoteknik logic
    bosch condens 2500w
    buderus gb62

Bu kombilerin tümü yoğuşmalı mı? Verdiğim bilgilere göre yoğuşmalı gerekir mi ve değer mi? Minimum kaç kcal almalıyım?

Aşağıya bir karşılaştırma tablosu ekledim. Ancak modülasyon, düşük basınç ve voltajla çalışma, debi miktarı, uzun ömür, servis kalitesi, parça fiyatları vs. önem arz eden konular yok listede. Bu konularda ne düşünürsün?

Ayrıca listeme Vaillant, Ariston, İmmergas ve Ferroli'yi de eklemeli miyim?

Bir de Baymak ne kadar çeşitli adlarla çıkıyor böyle? Brötje, Lambert vs... Kafa karıştırıcı.

Teşekkür ederim.KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetturk52 -- 14 Mayıs 2016; 15:07:18 >

• mehmetturk52 kullanıcısına yanıt
    evinize standart 24kW yani 20000kcal kombi yeter.hepsi premix teknolojili yani tam yoğuşmalıdır piyasada bir de 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalı kombiler var önermiyorum çünkü tam yoğuşma yapamıyorlar. eklediğiniz resimdeki fiyatlar normal
    listeye immergas ekleyin ama ilçenizde veya bölgenizde immergas servisi varsa, ferroli nin sahibi öldü şirket çalkantıda
    immergas'tan önereceğim tek kombi immergas alpha eco 28 teknik özellikleri güzel ve koşulsuz 7 yıl garantili

baymak'ta isimlere aldanmayın hepsi aynı kombidir brötje,dolcevita,lambert,falke bunların hepsi baymak tır size önerdiğim baymak duo tec'in diğer isimleri: baymak brötje novadens,baymak falke condense,baymak lambert lpy,baymak dolcevita dpy
    yazdığım 4 kombide aslında baymak duo tec tir kombinin üstüne farklı ablemler basıyorlar,baymak duo tec 1950-2000lira ama baymak lambert lpy 1700-1750lira
    arada 200-250lira oynuyor ama aslında aynı kombi
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-24-fi-fiyati,3106101.html

kafanız karıştıysa bence bölgenizdeki/ilçenizdeki servisleri araştırın doğru kombi tercihi kadar doğru servis te önemlidir

• Teşekkür ederim.

Termoteknik ile İmmergas arasında kaldım.

Termoteknik İngiliz malı (İdeal / Logic) ve İngiltere üretimi. Sıcak su 19lt/dk. 33 dB ses, küçük ve hafif (Mutfakta kapı arkasında olacağı için avantajlı.) 5 yıl garanti kampanyalı. Bayideki peşin fiyatı 1600 lira.

İmmergas'ın garantisi cazip. Alpha Eco, sitesinde yok. Sanırım onun yerine yeni model var. Vitrix EXA adında...

Alpha Eco sitelerde 2200 lira, Vitrix EXA ise 2500 lira civarı görünüyor ama bayiden fiyat alacağım.

Şimdilik bu ikisine odaklandım ama benim sorularım bitmeyecek sanırım. :)

Teşekkür ederim.
  • Merhaba,
    Daha önce öneri almıştım sizden ama o zaman almaktan vazgeçmiştik idare etti kombi bizi ama şuan almamız gerek, geçen sefer detaylı bilgi verememiştim petek boylarını yazayım;
    Yatak odası - 140 cm
    Çocuk odası - 48 cm
    Banyo - 48 cm
    Mutfak - 48 cm
    Koridor(hol) - 98 cm
    Oturma odası - 150 cm x 2
    Toplamda 6.8 metre yapıyor
    Ev 2+1 net 100 m2 Ara kat, 3.katta,Mantolama var, İstanbul/Kağıthane de

Petek resimlerinide koyuyorum biraz eski tesisatı
    http://i.hizliresim.com/0DjPRV.jpg
    http://i.hizliresim.com/EJn7OD.jpg
    http://i.hizliresim.com/qB1gy3.jpg

Şuan için yorumlarınızıda okuyarak Baymak Lambert LPY ve ECA Confeo Premix kombileri arasında kaldık hangisini önerirsiniz veya başka önereceğiniz kombi varsa onuda değerlendirebilirim. Teşekkür ederim şimdiden

• Enchant kullanıcısına yanıt
    iki kombiyi de öneririm hem ailemin hem çevremde birçok eve taktırdım pişman olmazsınız rüştünü kanıtlamış kombiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    disintegration hocam s.a. izmirden yazıyorum. birkaç ay önce tavsiyeleriniz doğrultusunda bir tesisat kurdurdum. buderus gb 62 var her odaya danfos taktım ve oda kumandası almadım ancak fatura 15 günde 70tl geldi ki tek yaşıyorum ve 2+1 evde bir oda kapalı vaziyetteydi. acaba buderus un bir oda termostatını alsam mı diye düşünüyorum fayda edermi ? marttan sonra ısınma işi bitti burada önümüzdeki kışa hazırlık için nasıl ve neler yapsam...
  • skyskyy S kullanıcısına yanıt
    a.selam
    buderus gb62 için buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı öneririm
    kombi daha stabil çalışır rc150 alırsan ayrıca günlük program da yaparsın
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.