Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: volcano2K Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
30.146
Cevap
529
Favori
1.261.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: danger70

danfoss termostatik vana ra 2000 bu seri dedim konuşurken not aldı ama sözleşmeye yazdırırım
    aslında termostatık vana olunca rc10 a gerek yok dedi ama olsun oda dedim
    havlupan markası SANPAN bunun markasını konuşmadım tmm dermiki
    dizayn oksi plus kombi başlangıç noktası 32mm olsun,son 3 radyatörde 25mm bitirin-- bunu dedim ama bunları kim söyledi dedi bi mühendis arkadaş dedim merak etmeyın biz en guzelini yapıcaz dedi
    fazlada kıllatmak istemiyom yarın tekrar hatırlatayım bakalım

bunu çok yaptırdım hala yaptırıyorum,işte merak etmeyin biz en güzelini yapacaz dedikleri zaman şüphelenin
    eğer montaj gününde işin başında sizde olacaksanız herşeyi takip edin,müşteriyi bağlamak için genelde ilk başlarda he he derler
    herşeyi sözleşmeye yazdırın,hatta sözleşmeye rağmen montaj günü son dakikada arayıp
    - abi gazlı bulamadık sıvılı (sıvı sensörlü) danfoss var,bundan almak zorundayız derler
    dönüş vanası isteyin,radyatörün çıkışına bildiğimiz eca vana takmasınlar
    sanpan havlupanda en iyi markadır
    ayrıca en iyisi yapacağız deyip evinize 32mm boruları getirmezlerse şaşırmayın
    herşeyi net konuşun kararlı olduğunuzu belirttin
    sözleşmeye yazdırın ve geri adım atmayın
    ayrıca rc 10 da doğru söylüyor,termostatik vanalar varken bence de gereksiz

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Ocak 2013; 21:20:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

danfoss termostatik vana ra 2000 bu seri dedim konuşurken not aldı ama sözleşmeye yazdırırım
    aslında termostatık vana olunca rc10 a gerek yok dedi ama olsun oda dedim
    havlupan markası SANPAN bunun markasını konuşmadım tmm dermiki
    dizayn oksi plus kombi başlangıç noktası 32mm olsun,son 3 radyatörde 25mm bitirin-- bunu dedim ama bunları kim söyledi dedi bi mühendis arkadaş dedim merak etmeyın biz en guzelini yapıcaz dedi
    fazlada kıllatmak istemiyom yarın tekrar hatırlatayım bakalım

bunu çok yaptırdım hala yaptırıyorum,işte merak etmeyin biz en güzelini yapacaz dedikleri zaman şüphelenin
    eğer montaj gününde işin başında sizde olacaksanız herşeyi takip edin,müşteriyi bağlamak için genelde ilk başlarda he he derler
    herşeyi sözleşmeye yazdırın,hatta sözleşmeye rağmen montaj günü son dakikada arayıp
    - abi gazlı bulamadık sıvılı (sıvı sensörlü) danfoss var,bundan almak zorundayız derler
    dönüş vanası isteyin,radyatörün çıkışına bildiğimiz eca vana takmasınlar
    sanpan havlupanda en iyi markadır
    ayrıca en iyisi yapacağız deyip evinize 32mm boruları getirmezlerse şaşırmayın
    herşeyi net konuşun kararlı olduğunuzu belirttin
    sözleşmeye yazdırın ve geri adım atmayın
    ayrıca rc 10 da doğru söylüyor,termostatik vanalar varken bence de gereksiz

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

rc10 taktırmayayımmı 200tl düşer hesaptan o zaman
    termostatik vanalarmı durdurcak başlatcak kombiyi
    ama gece 12 den sabaha kadar çalışmasın istersem onu nasıl yapcam

• quote:

çalışmasını istemiyorsan kombiyi kombinin düğmesinden kapatırsın
  • quote:

quote:

şimdi salonda 2 adet radyator olucak
    3 odada da 3 adet radyator olucak ben 5 adet termostatık vana olucak dedim
    ama rc10 oda termostatı oturma odasına takılırsa bu odaya termostatık vana takmak olmaz sanırsam dogrumu oturma odası en iyi ısıtıcak şekıl olması gerekıyo radyoterde
    o termostatık vanayı mutfaga taksam olurmu kombiye en yakın yer orası veya koridora
    rc10 oda termostatı için en iyi yer oturdugum oda deyılmi
    koridora takmak dahamı iyi ama dış kapı açılınca koridor ısı kaybeder termostat ısıtıcam diye çok çalıştırır kombiyi

• 1 Hafta önce bağlantım yapılarak gaz verildi. Baymak falke 240 fi kullanıyorum. Petek uzunlukları 6,5 m. evim 95 m2.
    Evim yüksek giriş, alt , üst boş, duvarlar tuğla arası strafor, mantolama yok.
    Kombi 40 derece ike ev sıcaklığı 18 derece ve günlük tüketim 10 m3,
    Kombi 45 derece iken ev sıcaklığı 20 derece ce günlük tüketim 12 m3
    50 dereceye yükseltemiyorum son 2 odanın petekleri kapalı olduğu halde bu tüketimleri görüyorum,
    Ağalar beyler, bana bu tüketimi düşürecek önerileriniz varmı? 23 derece ile 6 m3 tüketiyorum diyen arkadaşları imreniyorum doğrusu

Kombi çok sık aralıklarla ateşleme yapıyor, ısıtma uzun sürüyor ve ısıtma durduğu gibi su sıcaklığı hızla düşüyor. Benim düşüncem alt kat zemin, boş ve yerler buzz gibi, sıcak su çok çabuk soğuyor. Alttan storpiyerle kapamayı düşünüyorum. Ne dersiniz.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarisma2005 -- 8 Ocak 2013; 23:19:22 >

• quote:

quote:

quote:

şimdi salonda 2 adet radyator olucak
    3 odada da 3 adet radyator olucak ben 5 adet termostatık vana olucak dedim
    ama rc10 oda termostatı oturma odasına takılırsa bu odaya termostatık vana takmak olmaz sanırsam dogrumu oturma odası en iyi ısıtıcak şekıl olması gerekıyo radyoterde
    o termostatık vanayı mutfaga taksam olurmu kombiye en yakın yer orası veya koridora
    rc10 oda termostatı için en iyi yer oturdugum oda deyılmi
    koridora takmak dahamı iyi ama dış kapı açılınca koridor ısı kaybeder termostat ısıtıcam diye çok çalıştırır kombiyi

rc10 oda kumandası ile termostatik vana bir arada aynı evde önermem.ikisinden birini seçmenizi öneririm

• izmir için bana özelden danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana ve metal kombi bağlantı setini soran arkadaşlara sesleniyorum
    forum üzerinden reklam olur gerekçesiyle adres ve telefonları yazmıyorum.
    p.m. üzerinden bilgi alabilirsiniz
    iyi forumlar

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

1 Hafta önce bağlantım yapılarak gaz verildi. Baymak falke 240 fi kullanıyorum. Petek uzunlukları 6,5 m. evim 95 m2.
    Evim yüksek giriş, alt , üst boş, duvarlar tuğla arası strafor, mantolama yok.
    Kombi 40 derece ike ev sıcaklığı 18 derece ve günlük tüketim 10 m3,
    Kombi 45 derece iken ev sıcaklığı 20 derece ce günlük tüketim 12 m3
    50 dereceye yükseltemiyorum son 2 odanın petekleri kapalı olduğu halde bu tüketimleri görüyorum,
    Ağalar beyler, bana bu tüketimi düşürecek önerileriniz varmı? 23 derece ile 6 m3 tüketiyorum diyen arkadaşları imreniyorum doğrusu

Kombi çok sık aralıklarla ateşleme yapıyor, ısıtma uzun sürüyor ve ısıtma durduğu gibi su sıcaklığı hızla düşüyor. Benim düşüncem alt kat zemin, boş ve yerler buzz gibi, sıcak su çok çabuk soğuyor. Alttan storpiyerle kapamayı düşünüyorum. Ne dersiniz.?

tüketim değerleriniz bence çok kötü değil

• merhaba,

yeni ev için kombi ve radyatör alıcam.bu nedenle değerli bilgilerinize ihtiyacım var.
    ev net 90m2
    salon 32 m2 2 adet radyatör yeri var
    y.odası 16m2
    ç.odası 15m2
    mutfak 16m2
    banyo 6m2
    koridor 5m2 radyatör yeri yok

ev dükkan üstü 1 kat.parke altı 2 cm xps ve duvarlar mantolamalıdır.
    önerilen bombiler;
    vailant 242-3 1270tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: hylassefa

merhaba,

yeni ev için kombi ve radyatör alıcam.bu nedenle değerli bilgilerinize ihtiyacım var.
    ev net 90m2
    y.odası 16m2
    ç.odası 15m2
    mutfak 16m2
    banyo 6m2

önerilen bombiler;
    vailant 242-3 1270tl

premix yoğuşmalı kombi öneririm,bu saatten sonra normal kombi almayın eviniz mantolamalı,premix yoğuşmalı kombi ile faturalarınız daha düşük olur
    radyatör markası: demirdöküm plus,vairad ve airfel markalarını öneririm
  • quote:

quote:

merhaba,

ev net 90m2
    y.odası 16m2
    ç.odası 15m2
    mutfak 16m2
    banyo 6m2

önerilen bombiler;
    vailant 242-3 1270tl

premix yoğuşmalı kombi öneririm,bu saatten sonra normal kombi almayın eviniz mantolamalı,premix yoğuşmalı kombi ile faturalarınız daha düşük olur

petek boylari hakkinda bilgi verebilirmisiniz.tskr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

merhaba,

ev net 90m2
    y.odası 16m2
    ç.odası 15m2
    mutfak 16m2
    banyo 6m2

önerilen bombiler;
    vailant 242-3 1270tl

petek boylari hakkinda bilgi verebilirmisiniz.tskr

petek boyları için evinizde ısı kayıplarının yerinde hesaplanması gerekir
    buradan ancak ortalama birşeyler yazabiliriz

salon: 150cm+150cm
    y.odası: 150cm
    ç.odası: 140cm
    mutfak:120cm
    banyo: 50x110cm havlupan marka: sanpan

kombiyi mutlaka premix yoğuşmalı alın,kombi altına plastik değil metal komi bağlantı seti filtreler tam geçişli,
    petekleri çapraz bağlatın

• İyi günler,

Yeni taşındığımız evimize doğalgaz tesisatı yaptırmaya karar verdik ancak zemin katta olduğundan kombiye yaklaşık 15-16 metre baca gerekecek. 5 daireli apartmanda her dairenin kendi baca boşluğu bulunmakta. Su tesisatının uyumsuzluğu nedeniyle kombiyi ardiye olarak kullanılan yaklaşık 4,5 metrekarelik kilere taktırmaktan başka şansımız yok. Buderus GB072, Viesmann Vitodens 100W ve Ferroli Ecoconcept 25C arasında karar vermeye çalışıyorum. Baca uzunluğunu da dikkate alarak tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliapak

İyi günler,

Yeni taşındığımız evimize doğalgaz tesisatı yaptırmaya karar verdik ancak zemin katta olduğundan kombiye yaklaşık 15-16 metre baca gerekecek. 5 daireli apartmanda her dairenin kendi baca boşluğu bulunmakta. Su tesisatının uyumsuzluğu nedeniyle kombiyi ardiye olarak kullanılan yaklaşık 4,5 metrekarelik kilere taktırmaktan başka şansımız yok. Buderus GB072, Viesmann Vitodens 100W ve Ferroli Ecoconcept 25C arasında karar vermeye çalışıyorum. Baca uzunluğunu da dikkate alarak tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Teşekkürler.

petek boyları+işçilik kombiden daha önemli
    binanızda yalıtım varmı?
    evde ısıtılacak net alan kaç m2?
    hangi şehirdesiniz?
    evin cephesi ve katı nasıl?
    radyatörler takılı mı takılıysa kaç metre radyatör var

• Evimiz İzmir'de 5 katlı bir apartmanın zemin katında (altında otopark var) dogu-batı cepheli 130m2 net. Dış cephe izloayonumuz yok. Radyatörlerimiz henuz takılmadı (plastik yer altı boruları döşeli durumda) ama gelen keşif aşağıdaki listeyi bıraktı.

- Salon 600x1400 (2adet) [Dogu cephe]
    - Mutfak 600x1200 [Dogu cephe]
    - Oda 1 600x1600 [Batı cephe]
    - Oda 2 600x1200 [Batı cephe]
    - Oda 3 600x1600 [Batı cephe]
    - Banyo 1 500x1100 havlupan
    - Banyo 2 500x1100 havlupan

İlginiz için teşekkürler.
  • quote:

Evimiz İzmir'de 5 katlı bir apartmanın zemin katında (altında otopark var) dogu-batı cepheli 130m2 net. Dış cephe izloayonumuz yok. Radyatörlerimiz henuz takılmadı (plastik yer altı boruları döşeli durumda) ama gelen keşif aşağıdaki listeyi bıraktı.

odaların m2 si önemli
  • merhaba arkadaşlar

ferroli pkkp 22 radyatörler için ne diyorsunuz?

bu termo vanalar yalıtımsız evlerde ne kadar iş yapabilir .?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemix -- 10 Ocak 2013; 22:14:04 >
  • quote:

quote:

Evimiz İzmir'de 5 katlı bir apartmanın zemin katında (altında otopark var) dogu-batı cepheli 130m2 net. Dış cephe izloayonumuz yok. Radyatörlerimiz henuz takılmadı (plastik yer altı boruları döşeli durumda) ama gelen keşif aşağıdaki listeyi bıraktı.

odaların m2 si önemli

İyi akşamlar,

Oda ölçülerimiz ;

- Salon 35m2
    - Mutfak 14m2
    - Oda 1 17m2
    - Oda 2 13m2
    - Oda 3 19m2
    - Banyo 1 10m2
    - Banyo 2 6m2
    - Antre 11m2 (radyatör hattı yok)
    - Ardiye 5m2 (kombi takılacak - baca çıkışından çatıya 15-16metre boru çekilecek)

• quote:

quote:

quote:

odaların m2 si önemli

İyi akşamlar,

Oda ölçülerimiz ;

- Salon 35m2
    - Mutfak 14m2
    - Oda 1 17m2
    - Oda 2 13m2
    - Oda 3 19m2
    - Banyo 1 10m2
    - Banyo 2 6m2
    - Antre 11m2 (radyatör hattı yok)
    - Ardiye 5m2 (kombi takılacak - baca çıkışından çatıya 15-16metre boru çekilecek)

salon: 180cm+180cm
    mutfak:140cm
    antreye ise en yakın odadan (T) bağlantısıyla hat çekilerek buraya 120cm radyatör öneririm
    radyatör markası: demirdöküm plus öneririm.ısıl değeri yüksek ve korozyona karşı çinko fosfat kaplama ve katoforez boya teknolojisi dd plus ta vardır
    radyatörleri çapraz bağlatın
    mutfak ve banyo (koridora da radyatör koyarsanız burayada termo vanaya gerek yok) hariç diğer kalan radyatörlere termostatik vana öneririm.marka olarak: gaz sensörlü danfoss ra 2000 serisi ve siemens rtn 51 öneririm

termo vanalar kombiye yakın yerlerde çok işe yarar,hemen ısınan radyatörlere kapatıp tesisat suyunun az ısınan odalara yönlendirir.kombi daha az sıcak su hazırlayacağı için daha az gaz harcar,termo vanalar her odaya ayrı sıcaklık konforu sağlar
    kombi bağlantı setini plastik değil metal kombi bağlantı seti öneririm

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Ocak 2013; 23:55:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acemix

merhaba arkadaşlar

ferroli pkkp 22 radyatörler için ne diyorsunuz?

bu termo vanalar yalıtımsız evlerde ne kadar iş yapabilir .?

radyatör markası: demirdöküm plus öneririm.dd plus varken ferroli önermem
    ısıl değeri yüksek ve korozyona karşı çinko fosfat kaplama ve katoforez boya teknolojisi dd plus ta vardır

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.