Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sekai Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim. Şu anda İstabul'da oturuyorum. Fırsatım olunca gidip petekleri ölçeceğim.

Benim aklımda Vaillant, Buderus, Demirdöküm, Bosch vardı. Baymak da sanki f/p ürünü gibi görünüyor.

Baymak hakkında ne düşünürsünüz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetturk52 kullanıcısına yanıt
    Baymak duo tec ailem 4yıldır kullanıyor.kronik sorunu yok
    demirdöküm nitromix ten daha iyi kombidir.modülasyon aralığı geniş,pompası daha güçlü,daha sessiz çalışıyor,genleşme tankı daha büyük bunun gibi ilave özellikleri var
    baymak ve dd arasında kaldıysanız baymak duo tec öneririm

• disintegration, teşekkür ederim.

Bu konuyu baştan sona okudum. Onca mesaja üşenmeden cevap veriyorsun. Helal olsun.

Yine tecrübenden istifade etmek için danışabilirim.

• Merhaba hocam, İzmir Ulukent te(merkezden 3-5 derece soğuktur) bir yakınım yeni bir ev aldı. En üst katta(6. kat) camlar çift cam pvc. Sıfır bina duvarlar yalıtımlı tavan yalıtımı galiba yok, bilinmiyor varlığı. 6-7 metre petek var. Koridor ve antrelerde petek yok. Ev net kullanım alanı duvardan duvara 100-110 m2 arası. Mutfakta kombi montaj yeri ve dolabı mevcut. Tesisatı yapan firma 2400 TL ye montaj dahil Bosh condense 2000 önermiş. Bu hermetiktir demiş, 170 m2 bile ısıtır, şöyle yoğuşturur böyle boğuşturur saymış sıralamış. Bana sordular sen anlarsın diye fakat bende kombi bilgisi zayıf. Yalnız anlatılan şeyler biraz bilgim dahilinde eksik ve tutarsız geldi. Bu arada kombi bütçemiz çok dar değil. Evi kendi kullanımları için aldılar. Benim düşüncem ise çok yüksek raçıkmamak. Anladığım kadarıyla tesisat oksijen bariyerli değil. Sanırım 10-15 yıl önceki sistemde yapılmış bir tesisat. kombiye 4 beyaz boru geliyo. 2-2 birbirlerine bağlıymış. sanırım bir çifti diğerinden biraz kalın borular. Bu tesisatın varlığında olağanüstü bir verim alınamaz düşüncesiyle. Orta halli ama pişman etmeyecek fiyat/performans ürününe ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Çok iyi bir kombi alıp bu sisteme bağlamak yazık olacaktır. Bu arada antre ye ileride petek eklenme durumu olabilir. Oda termostatı ve termostatik vana da ileride planlanıyor. Hocam bu bilgiler ışığında kombi ve uygun kablosuz oda termostatı tavsiyenize ihtiyacım var. Bu arada montaj için ne kadar max ödeme yapmalıyız. Sanırım müh. firması olması gerek. Normal tesisatçı bağlar mı bilmiyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt.kaya -- 2 Nisan 2016; 21:39:11 >

• bosch condens 2000 üç eşanjörlü yarım yoğuşmalı bir kombidir tam yoğuşma yapamaz
    almışken f/p premix yoğ kombi alabilir
    baymak duo tec
    baymak lambert lpy
    eca confeo premix
    altus alr 25 premix
    bosch condens 2500w

antre ve koridora petek eklemesi lazım kışın ev daha homojen dağılır,kablosuz oda termostatı:siemens rev 24 rf,honeywell cm 727,danfoss tp 5001 rf
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bosch condens 2000 üç eşanjörlü yarım yoğuşmalı bir kombidir tam yoğuşma yapamaz
    almışken f/p premix yoğ kombi alabilir
    baymak duo tec
    baymak lambert lpy
    eca confeo premix
    altus alr 25 premix
    bosch condens 2500w

antre ve koridora petek eklemesi lazım kışın ev daha homojen dağılır,kablosuz oda termostatı:siemens rev 24 rf,honeywell cm 727,danfoss tp 5001 rf

Teşekkürler hocam, ECA Confeo veya Bosh condens 2500 alınacak bu arada bir yazında buderus gb062 nin bosh 2500 ile aynı olduğunu yazmışsın buna istinaden bulunabilirse 50 TL kadar fazlasına buderus 062 de tercih edeceğiz. Oda termostatı honeywell alınacak fakat daha ileri bir zamanda aynı şekilde danfoss termostatik vana alınacak. Ayrıca metal filtre ve vana konusunda yazdıklarını okudum ve bunu da belirttim. Kombi montajını yetkili servis yapıyor mu, yapıyorsa max ne kadar ücret ödenmeli, birde bina ve daire tesisatlarını yapan firmaya kombiyi monte ettirilmezse projeyi firmanın vermeme hakkı varmıdır.

• condens 2500w ve gb62 aynı kombidir, gb62'nin sıcak su gücü 30kW, diğeri ise 24kW başka fark yok,servislerin çoğu montaj yapar 250-300lira civarında
    daire tesisatlarını yapan firmanın isterse proje vermeme hakkı yok istediğinize yaptırabilirsiniz
  • banyodaki havlupanın lavabonun yanında olma zorunluluğu var mıdır?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğin bilgiler çok faydalı teşekkür ederim. Muhtemelen alacağımız bir cihaz olmayacaktır fakat maktek tam yoğuşmalı kombiyi inceleme fırsatınız oldumu. İzmir için çok iyi diyenler var fakat fiyatları diğer markalarla aynı olduğu için parasının ederi mi bilmiyorum.

• Merhaba Hocam,
    Değerli tecrübelerinizden yararlanarak bana tam yoğuşmalı mı yoksa konvansiyonel bir kombi almam konusunda desteklerinizi rica ederim.Evin küçük olmasından dolayı tam yoğuşmalı kombinin yeteri kadar tasarruf sağlamayacağını belirtmekteler. Evin de cephesini(güney-batı) düşününce çok gerekli mi ben de tereddütte kaldım. Aşağıdaki bilgilere göre hangi tipte ve hangi marka kombiyi önerirsiniz? Bir de benim için en önemlisi kombi mutfakta olduğundan dolayı kombinin sessiz çalışması.

Ev İstanbulda Kurtköyde 95m2 2+1 . Evin özellikleri;

- Güney Batı cephe
    - İzolasyonlu
    - Ara Kat(6 katlı binada 5. kat)
    - Toplamda 4,5m petek boyu + 2 adet havlu pan(onlar da çok büyük değil gibi geldi bana)
    - Borular tabandan gitmekte
    - Yeni bina

Selamlar
  • Worm Holes kullanıcısına yanıt
    hayır öyle bir zorunluluk yok
  • evet maktek condense inceledim, güzel bir cihaz, maktek'in servis ağı izmirde çok yaygın bu açıdan çok büyük avantaj,fabrika çiğlide
    izmirde yetkili servis şampiyonu bütün ilçelerde servisi var
  • exelance59 E kullanıcısına yanıt
    size anlatılan masallara inanmayın eviniz hem yalıtımlı hemde cepheleri çok güzel batı-güney cephe ile kış güneşinden faydalanabilirsiniz
    petek metrajı eksik olabilir antre ve koridorda petek yoksa diğer odalarda petekleri buraya monte edip odalara yeni petekler alabilirsiniz
    antre,koridor,mutfak banyo dahil bütün odaların m2 sini petek boyu ile yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır
  • Hocam
    Yatak odasınin peteği 120 cm, 15.08 m2,
    Salon petek 2 adet 80cm+100cm=180cm, 23m2
    Çocuk odası 80cm, 9.57 m2
    Mutfak havlu pan. (50cm genişliğinde, 65cm boyunda) 9.61 m2
    Banyo havlu pan 5,27m2
    Antre 5.6m2 petek yok

antre hariç petek metrajında büyük bir sorun yok,antreye 100cm petek koyabilirsin

mutfağa sessiz premix yoğ kombi

baymak duo tec
    termoteknik logic
    bosch condens 2500w
    buderus gb62

sessiz hermetik kombi:
    bosch class 6000w
    buderus u72
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam,
    Maalesef Antre ye petek eklettirme için şimdilik bütçemiz yok. Ama aklımda tutacağım.
    Buderus gb62 kombi resimlerde paylaştığım yere sığmayacakmiş gibi geliyor özellikle boydan(815mm) uzunlukta dolayı. Boru çıkışının altından teğet olarak 815mm ölçüsü aldığımda geriye 230mmlik mesafe kalıyor yeterli olur mu? Bir de rc150 yi tavsiye ediyordunuz onu salona mı yoksa Antre ye mi koyalım? Genellikle akşamları evde insan olacak. Gündüzleri ev boş olacak.

Selamlar
    Bu mesaja eklenen görseller:

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

bence sığar eğer sorun çıkarsa termoteknik logic düşünebilirsiniz boyu 70cm,alternatif olarak baymak idee 54cm yükseliğe sahiptir
    salon kombiye çok yakın değilse oda termostatı buraya takılabilir,oda termostatında önemli olan evin genel derecesini yansıtabilecek referans noktasıdır
  • Merhaba,
    İmmergas alpha kombi aldım. Kurulumu geçen hafta yaptırdım.bugün doğalgaz saatimi taktırdım. Yarın da igdaş gelip doğalgazı açacak. Sizlere danışmak istediğim bir konu var; daireye yarın doğalgaz verildikten sonra immergası arayıp garantiyi başlatmaları için servis çağıracağım. Ürünün faturasını kaymetmişim diğer belgeleri mevcuy. Garanti için fatura talep ederler mi ?

• Sayın Disintegration, 180m2 tripleks ev Demirdöküm Aden kombiden ECA Confeo Premix 30kW dönüşüm için tavsiyelerinizi alabilir miyim? Petekler toplam 13 m.

Zemin Kat salon+açık mutfak... demirdökümün aç-kapa oda termostatı tam olarak mutfak ve salon arasında. Zemin kat peteklerine termostatik vana takmayı düşünüyorum
    termostatın yeri değişmeli mi? Ayrıca üst katlara termostatik vana takmamda fayda var mı

Şİmdiden teşekkürler...
  • Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hocam

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.