Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kaç şey daha eklemek istiyorum. Hocam biz katı yakıt kaloriferi kullanırken 70 derecenin üstüne çıktığında evin ısındığını anca hissediyorduk.
    Yoğuşmalı kombide 55 derecenin üstüne çıkınca tasarrufu falan kalmıyor. Biz nasıl ısınacağız harbiden kestiremiyorum :) İşimiz çok zor.

Bu arada koridor ve hol evin en çok ısınan yeri idi bizim evde. Ondan sonra Salon geliyordu. En soğuk oda 12.04 m2 kuzey de balkonla dip dibe olan çocuk odasıydı.
    Evde mobil sistem var. Sistem HOL'e kurulu. Hemen tuvaletle birleşen duvarda. Bunu daha önce söylemeyi unutmuşum.

Buda binanın planı. (Metre kare hesapları farklı olabilir. Oda yapıları aynı ama metre kareleri sonradan değişti. İlk gönderdiğim plan yeni plandı. 3D olan bu plan eski plandır.)

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmeaR -- 15 Eylül 2015; 16:08:28 >

• OmeaR kullanıcısına yanıt
    Evinde petek metrajında aşırı bir eksiklik yok evindeki sorun cephelere bağlı olarak yüksek ısı kaybı ve izolasyon eksikliği

Önceki mesajlarda yazdığım şekilde premix yoğ kombi+modülasyonlu oda termostatı+dış hava sensörü kombinasyonu kullanırsan
    Zaten o anda evdeki ısı kaybına göre kombi kapasitesini yükseltip gerekli modülasyonu yapacak
    Evinde mobil sistem varsa kombiye en yakın iyi ısınan peteklere termostatik vanalar taktırırsan bu petekler termo vana tarafından devamlı kısılacak
    Kapalı devre tesisat suyu daha uzaktaki odalara kanalize olacak
    Kombiye en yakın peteklere ve mutfağa mutlaka termostatik vanalar kullan

Mantolama yapılıncaya kadar bu şekilde idare edeceksiniz belki evi 55-60c anca ısıtacaksınız mantolamadan sonra göreceksin
    Aynı sistemle ev 40-45c de ısınacak yani tam 10c fark edecek
    Mantolama büyük bir nimet ve tasarruflu ısınmadan bir numaralı kuraldır her fırsatta bunu dile getiririm

İyi bir kombi ve buna bağlı olarak iyi bir kombinasyon istiyorsan yazdığım cihazlardan birini almanı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Eylül 2015; 16:48:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikle merhabalar
    yeni dogalgaz tesısatı yaptırmak ıcın bır kac fırmadan keşif yaptırıp fıyat aldım
    fakat verılen fıyatlar çok yuksek geldı
    95 mk ısı yalıtımsız dairem ıcın vaillant ve demırdöküm kombi ve radyatörler ıcın
    cıddı rakamlardan söz edıyorlar
    oncelıkle ısı yalıtımsız evim ıcın kombi ve radyatör önerisi
    fiyat performans ürünü olarak ne tercıh etmelıyım
    ve dıkkat edılmesı gereken hususlar nelerdır
    örnegın demırdöküm kombiden söz ediyorlar ama bunda dıkkat etmem gereken nedır
    enerjı tuketımı ısı kalori degeri vs vs
    bu konuda cıddı yardımlara ıhtıyacım var yardımlarınız ıcın tsk ederım
  • Merhaba 95m2 ev için standart kapasitede 24kw kombi yeter
    Vaillant ın yoğuşmasız kombileri fiyat olarak önerdiğimiz f/p premix yoğ kombilerle aynı fiyatta
    Size sunulan tekliflerde yapılacak işleri kullanılacak malzemeleri madde madde yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır

• Merhaba,

baymak idee 24 kombiye hangi kablolu oda termostatı önerirsiniz?
  • mtakegun M kullanıcısına yanıt
    Baymak idee oda termostatı (i-sense modülasyonlu oda termostatı) yanında baymak idee dış hava sensörü kullanın başka oda termostatı kullanmayın
    Kullanım suyu ayarı dahil bütün Ayarları bu oda termostatı üzerinden yapabilirsiniz
    3 tane versiyonu var
    Kablolu ve modülasyonlu
    Kablolu programlamalı modülasyonlu
    Kablosuz programlamalı modülasyonlu

http://www.idee.com.tr/katalog/Baymak%20Programlanabilir%20Oda%20Termostatı%20Kullanım%20Kılavuzu.pdf

• Çok Teşekkürler ,

tavsiyeniz üzerine i-sense Kablolu progRamlamalı modülasyonlu oda termostatı sipariş ettim.

Fakat kombi balkonda olduğundan dış hava sensörüne gerek var mı bilemedim

değerli görüşlerinizi bekliyorum.
    @disintegration
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtakegun

Çok Teşekkürler ,

tavsiyeniz üzerine i-sense Kablolu progRamlamalı modülasyonlu oda termostatı sipariş ettim.

Fakat kombi balkonda olduğundan dış hava sensörüne gerek var mı bilemedim

değerli görüşlerinizi bekliyorum.
    @disintegration

Evet gerek var
    kombi kazan sicakligini dis hava kosullarina gore artiracak ve dusurecek
    ayrica i-sense uzerinden dis havayi gorerek isitma icin en uygun isitma egrisini sececeksiniz
    kombiniz ic/dis sicaklik farkina gore alev modulasyonunu devamli olarak en uygun sekilde optimize edecek

dis hava sensorunu bina dis yuzeyinde kuzeye veya gunes gormeyen bir yere monte ettirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    idee oda termostatı ve dış hava sensörü geldi

daha önce termostat bağladım ama dış hava sensörü nasıl bağlanır bilmiyorum . içinden talimat da çıkmadı .

bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

not: (ÜRÜNLER kombimarket.org sitesinden 235 TL ye maloldu, internette bulabildiğim en uygun fiyat)
  • mtakegun M kullanıcısına yanıt
    baymak idee ye kendi ellerimle dış hava sensörü takmadım o yüzden size yanlış bilgi vermek istemem yetkili servisten yardım alın
  • Merhaba,

Danfos ra 2000 termostatik vanalar dışındaki petek vanaları ; petek çıkışlarında GV2 olacak. termostatik vana takılmayan 3 petek için giriş vanaları RV2 mi yoksa RVE mi olsun?

Bir de kombi altında kas marka vana ve metal bağlantı seti kullanacaklar. Bunu pirinç istemelimiyim? Vana ve tortu tutucuların markasını değiştirmeli miyim?

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

• egeli1981 E kullanıcısına yanıt
    termostatik vana olmayan peteklerde eca rv2 kullanın, rve tercih etmeyin,rve bir alt ucuz olan modeldir

kas markasının tam geçişli vana ve filtresini kullanın,ilgili ürünün linkini daha önce eklemiştim

tam geçişli ve filtre ayrı ayrı satıldığı gibi bir arada tümleşik olan versiyonu da var ikisi de olur,malzemenin pirinç,bakır alaşımlı veya döküm olmasının bir önemi yoktur

önemli olan tam geçişli olmasıdır çünkü piyasada dar geçişli mini küresel vanalar da var onlardan almayın

rv2: radyatör vanası 2
    rve:radyatör vanası ekonomik

KAS tam geçişli vana+filtre (birleşik) 3/4 ve 1/2

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

kas tam geçişli vana 3/4 ve 1/2

http://kas.com.tr/?Bolum=Urunler&KatID=504&urunID=2053&dil=tr-TR

KAS filtre (pislik tutucu) 3/4 ve 1/2

http://kas.com.tr/?Bolum=Urunler&KatID=549&urunID=2061&dil=tr-TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 19 Eylül 2015; 19:39:41 >

tavsiyeler için çok sağol
    Allah razı olsun
  • Merhaba,

Herkese mutlu ve huzurlu bayramlar dilerim :)

Kombi altındaki tam geçişli vanadan kaç tane, tortu tutucudan kaç tane kullanmaları gerekiyor.

Yanlış bişey yapmasınlar diye sormak istedim.

İyi forumlar, iyi akşamlar.

• egeli1981 E kullanıcısına yanıt
    1 adet 3/4 tam geçişli vana
    1 adet 3/4 filtre (pislik tutucu)

1 adet 1/2 tam geçişli vana
    1 adet 1/2 filtre (pislik tutucu)

İyi bayramlar

• hocam iyi akşamlar kalde panel radyatör hakkında yorumunuz nedir? kombi olarak da viessman vitodens 50 ile vaillant 236-5-3 arasındayım sizce hangisi? yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler...
  • matherica M kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar

Kalde panel radyatör çok çok vasat bir marka uzak durun,panel radyatörde piyasanın kralı demirdöküm plus:25mm hatve genişlik ve korozyona karşı yüksek direnç başka marka düşünmeyin

Vitodens 50 fiyatına göre donanımsız bir cihaz,oda sıcaklığına göre modülasyon yapabildiğini iddia ediyor ama piyasada modülasyonlu oda termostatı yok ve dış hava sensör desteği yok bu kadar para verilecekse bütün özellikle olmalı,manisa da viessmann fabrikasında üretiliyor alman malı değil yerli üretim

Vaillant 236-5-3 ise 20kw bir kombi yani 17000kcal,sıcak su gücü 24kw
    Minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı dar değil iyi bir özellik

Bu fiyat diliminde kombi düşünüyorsanız buderus gb62 öneririm
    Sıcak su gücü 30kw
    Eşanjörü magnezyum-alüminyum-silisyum döküm eşanjör korozyona karşı çok dayanıklı
    Modülasyon aralığı %30-%100
    Buderus modülasyonlu oda termostatlarıyla oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır zaten bu alanda iyi bir markadır (buderus/bosch)
    Dış hava sensör desteği var
    Satış fiyatı da yazdığınız kombilere göre daha uygun 1900-2000lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 3 Ekim 2015; 20:49:24 >

aklımdaki bir diğer kombi de buderus gb062 idi hocam sizinde tavsiyenizle sanırım o olacak çok teşekkürler hocam son olarak radyatör olarak demirdöküm plus diyorsunuz bir kaç arkadaşım da eca radyatör tavsiye etti onun hakkında da yardımcı olursanız sevinirim
  • matherica M kullanıcısına yanıt
    Eca panel radyatör 33mm hatve genişlikte ve demir fosfat kaplama kullanıyor
    Demidöküm plus 25mm hatve genişlikte yani su kanalları daha fazla kalorisi daha yüksek ve çinko fosfat kaplama kullanıyor

Panel radyatörde en iyisi dd plus ayrıca aynı marka olan ve yaygın olmayan vairad ta olur sonuçta aynı fabrikada üretiliyor

Buderus gb62 yanında mutlaka ama mutlaka buderus rc 10 modülasyonlu oda termostatı kullanın

tavsiyeniz için çok teşekkürler hocam hayırlı akşamlar...
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.