Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    baymak duo tec ve baymak falke condense teknik özellik olarak nitromix'ten daha iyidir
    ayrıca yazdığım diğer kombilerde nitromix'ten teknik özellik olarak daha iyidir,
    tesisat muhtemelen müteahhit işi:sıva altı 20mm pprc borularla yapılmış klasik tesisat
    izmirgaz yetkili bir firmayla anlaşacaksın ama işini iyi yapan bir firma bul,referansı iyi firma bul,herşeyi en baştan konuş,baştan savma iş yapan çok firma var izmirde
    kombi,termo vana,oda termostatı için kablo...vs ve peteklerin monte edilecek,firma senin için proje çizecek,projen kabul edilecek,sonra izmirgaz evinde gazını açacak,en son hangi marka kombiyi aldıysan o servis evine gelecek ve kombinin garantisini başlatacak
    premix yoğ kombiler ortalama %15-20 civarında daha tasarruflu cihazlardır,diğer başlıkta kombici ustasının yazdıklarını gördüm
    yoğ kombi için en az 10mt lazım gibi argümanlara inanma
    24kw bir kombi zaten maximum yani en fazla 10-12mt petek boyunu besleyebilir,evinde kış boyunca en fazla 55c ve altında ısınabildiğin sürece yoğ kombi olur
    bence yapman gerekenler
    kombiye yakın peteklere ve mutfağa danfoss ra 2000 termo vanalar taktır
    evin ortasına örneğin koridora oda termostatı taktır (hangi kombiyi almaya karar verirsen ona göre oda term öneririm)
    petek markası demirdöküm plus tercih et,müteahhit muhtemelen koridor ve hole petek yeri yapmamıştır,en yakın odadan çektirebilirsin

• Çok saolun hocam,yoğuşmalı kombiyle ilgili düşüncelerim tam netleşmedi, keza ev
    Yeni, güneydoğu cephe, 3.kat

Aralıkocakta Yoğun 2 ay yakılacak toplamda senede 4ay ısınma sağlanacak.

Yoğ. 2000 tl iken yoğ.sız 1200 tl
    Aradaki fark 2 senelik yakıt parası enaz, yoğ tasarufu bende aylık %20 için değer mi diye düşünüyorum, amorti süresi en az 8 yıl gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 17 Temmuz 2015; 17:16:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

Çok saolun hocam,yoğuşmalı kombiyle ilgili düşüncelerim tam netleşmedi, keza ev
    Yeni, güneydoğu cephe, 3.kat

Aralıkocakta Yoğun 2 ay yakılacak toplamda senede 4ay ısınma sağlanacak.

Yoğ. 2000 tl iken yoğ.sız 1200 tl
    Aradaki fark 2 senelik yakıt parası enaz, yoğ tasarufu bende aylık %20 için değer mi diye düşünüyorum, amorti süresi en az 8 yıl gibi..

Ev: yalıtımlı ve güneydoğu yani kış güneşinden faydalanılacak (düşük kazan sıcaklığında ısınma ihtimali fazla) yoğ kombi kullanımı için olması gereken tek kural
    4ay tam 1ay ara ara kullanılacak, aralık,ocak,şubat,mart aylarında(4ay) tam kullanılır kasım-nisan aylarında hava durumuna göre(toplamda 1aydan daha az)
    Önerdiğim cihazların ortalama fiyatı 1600-1700liradır 2000lira değildir

Bütün bunlara rağmen yine de yoğuşmasız kombi alacaksan konvansiyonel bir cihaz için bence fazla para bağlama 1000-1200liralık bir cihaz olur

• Okadar yoğun kullanımımız olmaz hocam,

Standart yoğuşmasız konvansiyonel tabsiyeleriniz neler olur acaba!?

• caver kullanıcısına yanıt
    Her zaman önerdiğim cihazlar 1000-1200lira

Ferroli domina f 24 n
    Ferroli diva
    İmmergas alpha cb 24 tf
    Bosch class 6000w

Domina ve diva aynı özelliklerdedir tek fark.diva çift eşanjörlü domina tek eşanjörlü
    Alpha cb 24tf koşulsuz 7 yıl garantilidir,bu çok büyük avantaj

• ustalar merhabalar merak ettiğim bir konu var izninizle soruyorum . Sıfır ev aldık doğalgazı içinde müteahhit ile kombisi de içinde şeklinde anlaştık doğalgazcı baştan proterm koyacağını söymemişti modelini tam hatırlamıyorum ancak sıradan yoğuşmasız bie kombiydi .ancak şimdi gittiğimizde dizayn ditroomix kombi koyduğunu gördükhttp://www.kombiveklima.com/Dizayn-Ditroomix-24K-Hermetik-Kombi-20640-kcal,PR-2181.html şu modeli yani . iyimidir kötümüdür ? güvenilir mi ? tüketimi nasıldır tasarruf açısından . cevaplarsanız sevinirim .

bu arada evim ön cephe güney mutfak ve salon cam ları bakıyor . yan taraf batı arkası kuzey 2 oda var ama önünde bina var yakın mesafede . mantolama ısı cam mevcut. 90 m2 net kullanım alanı yaklaşık. 5 adet toplam 5 metre kadar petek . 1 adet de havlupan var.doğalgazcı yoğuşmalı buderus önerdi ancak elimiz sıkışıktı malum değerlendiremedik. tanıdıkların ve kendi araştırmaların neticesinde zaten petek boyum kısa olduğundan ve metre kare alanı küçük olduğundan yoğuşmalu kombiden tam tasarruf verimi alamayacağımı , alsam da ettiğim tasarrufun kombinin kullanım oranına göre çok düşük olacağının kanısına vardım bilmiyorum doğrumudur yanlışmıdır? iş işten geçti biraz ama hala şansım var değişim için .aydınlatırsanız sevirim teşekkürler...

• Dizayn ditromix kore malı,daha önce broşürü incelemiştim teknik özellikleri iyi ama cihaz ve servis hakkında bilgim yok

Yoğ kombi için petek boyu önemli değil önemli olan evde kış boyunca kombi ile kaç derece kazan sıcaklığında ısındığındır,kombiyi kış boyunca maximum 55c ve altında kullandığınız sürece cihaz yoğ ve tasarruf yapar,aksi düşüncelere itibar etmeyin ben net 50m2 ve 4mt petekli evlere bile premix yoğ taktırdım cihazlar kış boyunca yoğuşma yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 27 Temmuz 2015; 22:58:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Dizayn ditromix kore malı,daha önce broşürü incelemiştim teknik özellikleri iyi ama cihaz ve servis hakkında bilgim yok

Yoğ kombi için petek boyu önemli değil önemli olan evde kış boyunca kombi ile kaç derece kazan sıcaklığında ısındığındır,kombiyi kış boyunca maximum 55c ve altında kullandığınız sürece cihaz yoğ ve tasarruf yapar,aksi düşüncelere itibar etmeyin ben net 50m2 ve 4mt petekli evlere bile premix yoğ taktırdım cihazlar kış boyunca yoğuşma yaptı

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.ben türk mali olarak biliyordum.peki bir buderus vailant kadar olabilir mi cihaz? birde tasarrufu nasıldır arkadaş ta airfel var çok yaktığını söylüyor.birde cift esanjorlumu acaba? esanjoru bile tam olarak bilmiyorum sadece yanma odasi olarak biliyorum.dogrumudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dizayn ditromax premix yani tam yogusmali ve cift esanjorlu: kullanim suyu esanjoru ve premix esanjor var.
    dizayn boru alaninda uzman bir firma bu kombileri kore den getirtiyor.
    airfel yerli uretim kombidir airfel digifel premix iyi cihazdir.
    tasarruf icin termostatik vanalar ve oda termostati kullanmaniz lazim.yoksa her kombi yakar
    ayrica ditromax yerine eca,baymak,bosch,ferroli gibi markalara yonelmenizi oneririm

• quote:

Dizayn ditromax premix yani tam yogusmali ve cift esanjorlu: kullanim suyu esanjoru ve premix esanjor var.
    dizayn boru alaninda uzman bir firma bu kombileri kore den getirtiyor.
    airfel yerli uretim kombidir airfel digifel premix iyi cihazdir.
    tasarruf icin termostatik vanalar ve oda termostati kullanmaniz lazim.yoksa her kombi yakar
    ayrica ditromax yerine eca,baymak,bosch,ferroli gibi markalara yonelmenizi oneririm

benim ki yoğuşmalı değil hocam Ditroomix 24K modeli benim ki . Yanında tük malı yazıyor ama kullanım klavuzunda kore malı yazıyor.
  • Ditromax ve ditromix hepsi kore malı
    Ditromix in teknik özellikleri kağıt üstünde iyi ama dediğim gibi servis durumu önemli uzun vadede yedek parça tedariki olacak mı,dizayn firması tesisat borusu konusunda uzman

• quote:

Ditromax ve ditromix hepsi kore malı
    Ditromix in teknik özellikleri kağıt üstünde iyi ama dediğim gibi servis durumu önemli uzun vadede yedek parça tedariki olacak mı,dizayn firması tesisat borusu konusunda uzman

üstadım merhaba.. yazdığınız bir çok mesajı okudum ve tavsiye ettiğiniz kombileri biliyorum. Abim bir ev aldı ve 28 kw bir baymak var evde modelini bilmiyorum. Ciddi bir arızası olduğundan değiştirmeyi düşünüyor.

Ev tamamen yerden ısıtma. Sizin tavsiyeleriniz sonucunda da baymak duo tec 28 kw almayı düşünüyorum. Fakat yinede sorayım dedim maddi olarak bir sınırınız olmasa yinede baymak duo tec yada yazdığınız diğer kombilerden birisini mi alırdınız yoksa başka bir marka modelide tercih edebilirmiydiniz ?

tesekkurler

• irfanim34 İ kullanıcısına yanıt
    Baymak duo tec 28kw fiyati pahali cihazlarla ayni performansta calisir kesinlikle oneririm
    oda termostati olarak siemens rev 24 oneririm kablolu veya kablosuz

• Nisan sonu ev almıştım çocuğun okulundan dolayı 3 sene daha taşınmaktan vazgeçtim kombi taktırıp kiraya vermeyi düşünüyorum, 3+1 166mt brüt görünüyor 120mt ısıtılacak alan çıkar galiba. Ankara'da altta dükkan var boş, üst dairede oturan yok, güney-batı-kuzey cepheli. 12-13 tane kombici olduğunu düşünen dükkana çoğu bayi idi danıştım fiyat aldım ve teknolojik bir cihaz bağlatmaktan korktum memleketin bilenleri birşey bilmiyorsa gelecek kiracı kafayı sıyırtır korkusu var. Araştırmalarım da 1. önceliğim Ariston Genus Premium Evo 24kw + 8mt DD petek + işçilik + proje + malzeme = 3850tl (OT + Dış hava sensörünü bilen yok) 2. önceliğim Airfel Digifel Premix cp1 24kw satan bulamadım, 3. önceliğim Alpha Eco 28 + diğer gerekli şeyler = 4350tl (immergas bayileri o ne dedi sadece) verilen en uygun fiyatlar. 1000tl aşağısınada yoğuşmasız fiyatı veren oldu. disintegration görüşüne ihtiyacım var sorularım; 1) mobil oksijen bariyersiz hatlar çekilmiş ve ölçü alanların uygulamaları peteğin geliş ve gidiş boru aralığını ölçüp 10cm düşük petek boyutu yazıp hesaplıyorlar, artık boyutları artırmak çokmu zor yada değiştirilemezmi? 2) yoğuşmasız kara düzen bir cihaz bağlatıp OT+Dış hava sensörünü bağlatmayıp kiracı kullandı kullanamadı derdinden uzakmı dursam? yoğuşma gideri derdide olmaycak. Cevap için şimdiden teşekkürler.

• mustafaltinok M kullanıcısına yanıt
    Kiracılı bir evde premix yoğ+mod oda term ve dış hava sensörlü sistem kurma hem çok pahalı hemde dış hava sensörlü kullanamazlar

Kiracılı bir eve en uygun immergas alpha cb 24 tf gibi koşulsuz 7 yıl garantili kombi almak,kafan rahat olur

Ama petek boyundan taviz verme sonuçta evin içine yaşayacak insanlar üşümesin

Kombinin yanında mini crd oda termostatı öneririm .kombiye gitmeden oda term ustunden kazan sıcaklığı ve kullanım suyu sıcaklığı dahil ayarlarını term üstünden yapabiliyorsun.ariza kodlarini gorebiliyorsun.cok fonksiyonlu

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-alpha-cb-24-tf-hermetik-fiyati,3249153,,,,2.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Ağustos 2015; 15:14:47 >

• http://alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html
    http://alpha-innovation.com.tr/assets/alpha-brosurrev01_l2.pdf
    http://alpha-innovation.com.tr/alpha_super_car.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Ağustos 2015; 12:16:56 >

• Değerli disintegration çok haklısınız tavsiyenize uyup buradaki bayide varsa önerdiğiniz kombiyi taktıracam, yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • disintegration öneriniz üzere Sincana gidip Alpha Cb 24 TF + 8.9mt DD petek + işçilik + malzeme + proje = 3500tl ye anlaştım. Aldığım yerde AUER marka yoğuşmalı kombiyi 350tl farkla önerdi Airfel ile aynı bantta üretiliyormuş cihaz hoşuma gitti RF modülasyonlu, içinde plastik malzeme yok, siemens kart kullanılmış, 3 yıl garantili. Satıcı arkadaş kurslara seminerlere falan katılmış bilgi seviyesi iyi cıktı ilk kez, işçiliğinide görelim iyi çıkarsa Sincan Etimesgut bölgesi için kombi arayan arkadaşlara tavsiye babında isimlerini paylaşacağım.
  • mustafaltinok M kullanıcısına yanıt
    Auer maximax premix satıcının dediği gibi airfel digifel premix ile aynı kombidir,sakaryada daikin fabrikasında aynı bantta üretiliyor gerçekten iyi cihaz ama auer markası bilinmediği için satılmıyor
    Alpha cb önermemin nedeni evi kiraya vereceksin sonuçta kombi 7 yıl boyunca koşulsuz garanti altında olacak bu bence çok büyük avantaj,uzun vadeli koşulsuz garanti en kötü günde kombi bozulduğunda faydasını anlayacaksın bu tip kombilerde en çok parayı bitermik ana eşanjör ve anakart tutar
    Eşanjör 700 lira,anakart 500 lira

İşçiliği iyi çıkarsa bu başlıkta görüşlerini paylaş,ankaradan firma tavsiyesi yaparız,bana da ankaradan firma soran oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Ağustos 2015; 10:50:00 >
  • modülasyonlu oda termostatı kullanmanın avantajları BUDERUS/BOSCH

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.