Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ariston genus premium evo ve bosch condense 2500w'nin E-BUS özelliği gelişmiş olduğu için kendi modülasyonlu oda termostatlarını kullanmanız gerekir üretici özellikle bu şekilde kullanmayı öneriyor hatta ariston da dış hava sensörü de kullanmanız gerekiyor
    3 kombinin de malzeme kalitesi iyidir özellikle bosch condense 2500w'de alüminyum-silisyum döküm eşanjör vardır
    sürekli olarak önerdiğimiz cihazlar olduğu için kronik sorunu olmayan kombilerdir anadolu yakasında hangisinin servisi evinize yakınsa ve iyi izlenim bıraktıysa bence o markaya yönelin
    2 petek veya 1 petek+1havlupanda normal vana olacak şekilde danfoss ra 2000 termostatik vanalar taktırabilirsiniz,daha önce eliniz anahtar tuttuysa ve musluk,vana benzeri şeyler değiştirdiyseniz kendiniz de değiştirebilirsiniz zaten istanbulda olduğunuz için term vanaları elden alacaksınız kendinizde satıcılardan gerekli bilgiyi alırsınız

modülasyonlu oda termostatı kullanmak istiyorsanız:ariston genus premium evo,bosch condense 2500w
    istemiyorsanız:airfel digifel premix,baymak duo tec tercih edin
    ama evinizde yalıtım varsa veya ısı kayıpları az ise evin ortasına koridor gibi evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya oda termostatı taktırın
    bütçeniz varsa siemens rev 24 öneririm f/p olarak in-therm mrl 300 veya danfoss tp5001 oda termostatı

• Peki Wiessman vitodens 50 nasıl bir cihaz ustanın elinde var onu satmak istiyor bizim cihazlardan kötü mü premix galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: athensaus

Peki Wiessman vitodens 50 nasıl bir cihaz ustanın elinde var onu satmak istiyor bizim cihazlardan kötü mü premix galiba

vitodens 50 premix yoğuşmalı ama fiyatına göre donanımsız bir cihazdır bence f/p cihazlara yönelin aynı performansta çalışır
    almayı düşündüğünüz kombileri sürekli öneriyoruz paranız cebinizde kalsın benden söylemesi
  • Daha önce radyatörü boyamayı istediğimi ve boyadıktan sonra sonucu paylaşacağımı yazmıştım. Fikir vermesi açısından 3 resim ekliyorum.

Gördüğünüz üzere radyatörü istediğim gibi boyamayı başardım. Resimlerde her ne kadar parlak görünse de aslında tam olarak bakır rengi oldu, yani istediğim sonucu alabildim.

Ben dekor amaçlı boyadım ama eski radyatörlerini yenilemek isteyenler de bu yöntemi kullanabilir.

Nasıl yaptığıma gelince:

KoçTaş'tan (Yapı marketlerde de satılan) sprey boyalardan istediğim renkte olanı seçtim ve 1 kutu kullandım (Radyatör küçük olduğu için boya yetti hatta arttı bile). Biraz daha kaliteli olsun diye Belton marka seçtim, daha ucuzları da var daha pahallı olanları da, tercih sizin.

Boyaması kolay oluyor fakat arada tıkanıyor ve bol bol çalkalamak, tıkanan yerleri dikkatlice kürdanla açmak gerekiyor. Kapak kısmı çok kaliteli üretilmemiş, sık sık tıkandı. Bu arada tıkanan delikleri açarken yüzünüze doğrultmayın, ben yaptım ve güzelce boyandım oradan biliyorum. :)

Benim avantajım yeni aldığım radyatörü duvara montajlamadan boyamak oldu, bahçede rahat rahat yapabildim. Evin içinde yapacaklar çevrenin de boyadan etkilenmemesi için korumaya alması gerekiyor. Ayrıca iç mekan olduğu için iyice havalandırın.

Bazıları boyadan sonra parlaklığını korumak için vernik de sürüyormuş ama ben zaten zamanla matlaşsın istediğim için yapmadım.

Tecrübelerim bunlar, özellikle dekor amaçlı çok hoş sonuçlar elde ediyorsunuz.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laynis -- 17 Haziran 2015; 10:29:38 >

• Laynis kullanıcısına yanıt
    paylaşım için teşekkürler
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar,bosch condonce 2500 ile 8 metre demirdöküm plus petek ve bunun yanında kombi tadilat projesi her sey dahil 4800 tl isteniyor. Sizce fiyat nasıl. Çapraz bağlantı yapacaklar. Ancak termostatik vana yok siz alırsanız takarız diyorlar. Danfross ra 2000 almak istiyorum ama nereden kaça alacağını bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

• sitems S kullanıcısına yanıt
    madde madde yapılacakları yanında tutarı ile birlikle yazarsanız

daha sağlıklı değerlendirme yapılır
  • Bosch condonce 2500 kombi, kurulumu ve tadilat projesi
    8 metre demirdöküm plus petek toplamda (5 oda)
    Termostatik vana yok.
    Çapraz bağlantı yapilacak
    Toplam 4800 tl

Bosch condense 2500w 1800lira
    Dd plus pkkp metre tül 150/160lira x 8
    Proje 250-300lira
    İşçilik 500lira
    1/2 köşe vana 16adet tanesi 15lira
    Elektrik,menfez..vs 100lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Haziran 2015; 21:58:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, danfross ra 2000 Termostatik vanayı internetten güvenilir bir şekilde hangi siteden alabilirim. Bir de fiyatı ne kadardır.

Bu siteden alabilirsiniz,forumdan çok sayıda arkadaş aldı,güvenilirdir
    Yatay köşe danfoss ra 2000 , 40lira

https://www.termostatikvana.com/yatay-kose-uk-gaz-sensorlu-termostatik-radyator-vanasi-danfoss-013g2990-013g0143/detay/4D5XOxjGLTc=|

• Çok teşekkür ederim hocam bilgilerinizle bizleri aydınlattığınız için.

• merhaba arkadaşlar öncelikle yardımcı olan kişilere teşekkür ederim.
    evimde petek ve kombi henüz yok. ev yalıtımlı .
    -ısıtılacak alan 90 m2

-salon: 29 m2
    -oturma odası : 14 m2
    -mutfak : 6,24 m2
    -yatak odası : 13,25 m2
    -çocuk odası : 10,23 m2
    -hol :11 m2
    -banyo: 5 m2

salonda 2 adet petek yeri, diğer odalarda 1 adet petek yeri var toplam 7 petek ,1 havlupan.

odalara kaç metrelik petek almalıyım?

90 m2 ev için kaç Kw kombi yeterli?

tam bilgim yok yoğuşmalılların bir alt modelleri konvansiyonel mi oluyor?

yoğuşmalı kadar olmasa da yinede tasarruf edebileceğim marka modeller?

Alırken konvansiyonel modelde nelere dikkat etmem gerekir?

değerli bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.teşekkürler.

SaYgıLaR
    Hocam valiant ecotech pro yu önerir misiniz, bosch condonse 2500 ile arasında kaldım hangisi tercih etmeliyim.

Her zaman f/p cihazlar oneririm
    Vaillant ecotec pro iyi cihazdir ama vaillantin yedek parcalari pahalidir

Bosch condens 2500 w yaninda bosch fr10 oneririm.paraniz cebinizde kalsin

Hocam öncelikle size bizleri bu kadar güzel ce hızlı bir şekilde bilgilendirdiginiz için canı gönülden tesekkur ediyorum.soruma gelince:) kombi ile petekleri aldım. Kurulum daha yapılmadı.toplam 5 oda ya petek ve banyoya havlupan takılacak.koridorda petek yok. Simdi oturma odasına oda termostati düşünüyorum bu sebeple trv vana almama gerek var mi? Kombiye en uzak oda oturma odasının yanindaki yatak odası buraya trv vana takatim mi.toplamda 5 oda var,bunun 3 üne trv vana, 1 ine oda termostati, son yatak odasına ve havlupana düz vana mi taksam.yorumunuza acilen ihtiyacım var.

Hangi odaya ne takmam gerekiyorsa siz söyleyin ben hemen alayim kurtulayım bu stresten :)

oturma odasına:oda termostatı
    havlupana bişey taktırmayın
    diğer peteklerin hepsine termostatik vana taktırın

oda termostatının ayarı termo vanalara göre her zaman 1 c yukarda ayarlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: turranor

Merhaba,

95 m2 2+1 evime kombi ve radyatör alacağım. Ev Ankara'da orta kat, kuzey cephe ve içten mantolamalı (duvarlar ve tavan), batı cepheden biraz güneş alıyor. 5 metre civarı petek uzunluğu..

Ferroli domiproject kombi ve demirdöküm plus radyatör düşünüyorum. Sizce nasıl?

Ferroli domitech ve domiproject arasında 100-150 tl civarı fark var. Sizce bu farka değer mi? Patentli eşanşör olayı çok önemli değilse domiprojecti düşünüyorum.

Diğer bir sorum boruların ikisi de yerden çıkıyor. Bu şekilde ikisi de alttan bağlantı mı yoksa birini yükseltip çapraz bağlantı mı iyi olur? Uzatma borusunda ve vanalarda aramam greken bir özellik var mı?

Teşekkürler.

ferroli domitech ile ferroli domiproject arasında patentli eşanjör farkı var.teknik özellike olarak başka fark yok
    sadece domiproject'in dokunmatik düğmeleri biraz vasat (dandik)
    radyatör bağlantısını çapraz yaptırın.evinizdeki yerden çıkan tesisat borusu oksijen bariyerli ise pprc oksi plus kullanın.yok eğer bilmiyorsanız herhangi bir pprc kompozit boru markası kullanın
    giriş vanasına eca rv1 veya eca rv2

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

dönüş vanasına eca gv2 dönüş vanası öneririm
    ayrıca kombiye yakın radyatörlere kaliteli termostatik vana: gaz sensörlü danfoss ra 2000 serisi veya sıvı sensörlü danfoss
    ayrıca kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil.metal kombi bağlantı seti.filtre ve vanalar tam geçişli olsun
    filtre ve vanalarda marka olarak: eca,gk,tds,kvs
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Eklemiş olduğunuz resimdeki metal kombi bağlantı seti iyi midir? Aynı üründen sanalpazar üzerinden bir satıcıdan buldum ve satın aldım, Buderus GB072 marka kombimde bu montaj kitini kullanacağım, montaj yapılan yer metal bağlantı kitlerinden pek haberdar değil, plastik kullanacakmış. Bu set kombide bir uyumsuzlık çıkarmaz umarım. Aslında siz tds iyi diyorsunuz, bu markanın setinde borular yok, resimdeki sette borularda olduğu için bu seti satın aldım.

• Ayrıca şu ürün de mevcut, ilk eklediğimin fiyatı 75 TL, bunun fiyatı ise 30 TL. Aralarında çok fark var mıdır?
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.