Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

salona 150cm 22/600 pkkp demirdöküm plus ilavesi yaptırın
    koridor kaç m2? radyatör yeri var mı?

o zaman daha önce konuştuğumuz üzere tek olarak 3m petek taktıracağım. Yakın olduğu için ısınma sorunu olmayacaktır diye düşünmekteyim. Eğer petek ısınma sorunu riski düşecek ise 2.5m taktırabilirim?

antre + hol petek yeri yok, zaten takılmasıda mümkün değil. (Ekstra hat çekmeyecekler sadece petek boyutu değiştirebiliyorum farkını vererek) elimdeki broşüre göre antre + hol:14 m2 (brüt sanırım)

Diğer odalar için revizyona ihtiyaç umarım yoktur :)
  • ankay2 kullanıcısına yanıt
    salon 3mt yeter
    koridor+hol alanı az değil aslında radyatör eklettirirseniz iyi olur,koridor ve hol bölgesi tesisatlarda hep es geçilen yerler
    diğer odalarda ve mutfak/banyoda sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

salon 3mt yeter
    koridor+hol alanı az değil aslında radyatör eklettirirseniz iyi olur,koridor ve hol bölgesi tesisatlarda hep es geçilen yerler
    diğer odalarda ve mutfak/banyoda sorun yok

Cevap için çok teşekkürler. 3 metre revizyonu için şantiye şefine ilettim. Artık hangisini yapabiliyorsa yapacaklar ( 3m tek yada 1.5 x2 istedim.)
  • merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var daha önce termostatik vana takmadın o yüzden cehaletimi mazur görün elimde termostatik vana gövdesi ve termostatik vana var resimdeki gibi... vana gövdesini radyatöre taktım ancak termostatik vanayı gövdeye monte ederken gövdedeki manuel vanayı tamamen açık konuma mı çevirip termostatik vanayı takmalıyım yoksa kapalıyamı?... aldığım yere sordum farketmez dedi ama pek aklıma yatmadı...
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven06 -- 22 Kasım 2014; 11:39:48 >

• Alarko kombimizin degisim vakti gelmis. Sanirim 12-13 yil kullandik. Yenisini bayiden alarsak montaj onlara mi ait olacak? Bir de internette arastirdim biraz ama ben evdeki kombinin kapasitesini de bilmiyorum. Cihazin uzerinde yazmiyor. Son olarak baymaklarda 7 yil garanti gibi bi ibare gordum. Extra ucret farkı mi vardir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unforgiven06 U kullanıcısına yanıt
    daha once danfoss living dijital termo vana taktirmadim
    tamamen acik konumda monte etmeyi deneyin govdeler mekanik danfosslarla aynidir

• rusen_orhon kullanıcısına yanıt
    baymak'ta sadece baymak idee 7 yil garantilidir extra ucret vermiyorsunuz
    eviniz 150m2den kucukse ve petek metraji 10-11metreden kucukse eski kombiniz 20 veya 24kW

• disintegration kullanıcısına yanıt
    teşekkürler peki bunun çalışma mekanizması nasıl uçtaki sivri çıkıntıyı ittirerek mi suyu kesiyor veya açıyor eğer öyleyse sizce ittiğindemi suyu açıyor yoksa ilk haliyle mi? ayrıca gaz sensörlüleri bu göydeye takarken nasıl takıyorsununz yine açık konumda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven06 -- 22 Kasım 2014; 12:50:18 >
  • unforgiven06 U kullanıcısına yanıt
    evet pimi iterek calisiyor.dijital oldugu icin daha hassas ve program yapiliyor.konfor ust duzeyde.mekanikler "klick" gecmelidir acik konumda gecirip ceviriyorsun

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Baymak diger kombilerde 4 yil garanti sanirim. Bu da oteki markalardan daha fazla sanirim?

baymak duo tec,baymak novadens 4yil garanti
    baymak falke condense 3yil garanti

3kombide %100 ayni.sadece isim farki vardir ve 3kombide baymak idee den farklidir
    aralarindaki farklari bu baslikta bir onceki sayfada anlattim bakabilirsiniz
    mobildeyim uzun yazamiyorum

• BUDERUS LOGAMAX PLUS GB 062

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.3kW..................> modülasyon aralığı %30 - %100

http://www.buderus-tr.com/upload/CmsPage/PageContentFile/Logamax_PlusGB62_TR_7214_FNAL_LOW_3b585.pdf

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Baymak duotec almayi dusunuyorum. 2050 tl 9 taksit bulabildim bir bayiden. Sizce fiyat uygun mudur. Yil sonunu beklesek kampanya falan olur mu, aralik sonu gibi. Benim eski kombi 1 ay daha idare eder ya da beklemeden almalı mıyım,malum doviz kuru falan?

toplam fiyat, montaj dahilse fiyat uygun,hatta 100lira indirim yapılabilir,fiyatın içinde montaj yoksa uygun değil
    mesela baymak falke condense %100 aynı kombi 1600lira civarında satılır,kombi montaj 100-150lira
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fi-240-fi-fiyati,380735.html
    baymak duo tec 1700-1800lira civarında
    hiçbir fark yok ikiside %100 aynı kombi,fabrikada aynı bantta üretiliyor
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-luna-3-duo-tec-premix-240-24-kw-fiyati,139945.html

baymak duo tec ile baymak falke condense arasındaki tek fark var: baymak duo tec'in lcd ekranı ve dokunmatik düğmelerini değiştirildi estetik açıdan daha hoş oldu,cihaza görsellik katıldı & duo tec 4 yıl garanti, falke condense 3 yıl garanti

not: (resimdeki) baymak duo tec alacaksanız makyajlı kasayı öneririm.diğerleri eski stoktur

http://baymak.com.tr/UserFiles/ProductDocument/Baymak%20kombiler%20brosur-New.pdf

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Ben internet sitesindeki liste fiyatina baktim. 2400 luk modeli. Baymak anabayii.. Montaj, nakliye falan onlara aittir herhalde. Yarin tel.acip soracagim..

20000kcal (24kW) baymak duo tec internette 1700-1800lira civarında,komple kombi montajı 100-150lira civarındadır
  • 24590 kcal.olan benim kastettigim. nakliye, montaj+9 taksit +eski kombinin sokumu 1950 teklif ederim. pazarlik olur mu bilmiyorum:)

24000kcal (28kW) baymak duo tec 1800-1900lira, evinizde toplam radyatör metrajı kaç metre tül? evinizde ısıtılacak net alan kaç m2?
  • 140-150 m2 ev. Metretul hs.nedir? Radyator uzunlugu 1 tanesini olctum. 1 metre. Tumunu toplayinca 10 metreyi gecmiyor. Bir de sunu belirteyim akakcenin yonlendirdigi cogu sitedeki o fiyatlar tek cekim ve kargo dahil degil. Ben ancak vadeli alabiliyorum.

radyatörleri üstten ölçtüğünüzde toplam metraj 10mt geçmiyorsa 28kW şart değil ama cihaz alev modülasyonunda çok başarılı ve minimum ısıl gücü düşük sorun teşkil etmez 28kW ta alınabilir
    28kW baymak duo tec 1900lira civarındadır taksitli satış hakkında bilgim yok vade farkı ile 2000lira tutabilir
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.