Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.135
Cevap
530
Favori
1.260.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

her durumda 2 banyo+1mutfak için 24kw kapasitede cihaz almamanız lazım ama buderus gb72 veya bosch classic condense & termoteknik logic gibi cihazlar istisnadır
    çünkü buderus gb72'de 24kw kalorifer devresi gücü+30kw sıcak su devresi,aynı şekilde termoteknik logic'te 24kw kalorifer devresi gücü+35kw sıcak su devresi gücü bulunur yani cihazların sıcak su kapasitesi çok iyi.özellikle termoteknik logic'in sıcak su devresi ortalamanın çok üstündedir
    aynı şekilde bosch classic condense premix yoğ 22kw kalorifer devresi gücü+28kw sıcak su devresi gücü bulunur
    oturma odasına 160cm yerine 140cm pkkp 22/600 panel radyatör de alabilirsiniz

ekleyeceğiniz 140cm radyatör ile metraj 8-9mt civarında olacaktır ki bosch classic condense'te ihtiyacınızı giderebilir

sizin almanız gereken kombi 30kw ariston genus premium evo gibi minimum ısıl gücü çok düşük ama sıcak su devresi güçlü bir cihaz

veya buderus gb72,bosch classic condense,termoteknik logic gibi ısıtma gücü 22-24kw ama sıcak su devresi 28-30-35kw çok güçlü bir cihaz olmalı

modülasyonlu oda kumandası kullanacağınız için termoteknik logic bu durumda elenir

bence bosch classic condense+bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandasını da düşünün,bosch.c.c 1800lira civarında , bosch fr 10 170-180lira civarındadır
    bence bosch.c.c'de düşünün buderus gb42 ile aynı cihazdır sadece genleşme tankı farkı ve birkaç yazılım farkı vardır,her iki cihaz manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor,bosch.c.c malzeme kalitesi üst düzeyde ve gelişmiş elektronik kart yazılımı sayesinde oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışabiliyor
    oda termostatı için referans noktası evin genel derecesini yansıtabilecek bir alan olmalı önceki mesajda yazdım,oda termostatı kombiye yakın olursa,kombi,oda termostatını referans alarak çalışacak,oda termostatı da bulunduğu alanın sıcaklığını referans alacak,

35-40cm havlupanların ısıl değeri çok düşük olduğu için hesaba katılmıyor,bu havlupanların en önemli görevi,termostatik vana kullanımında kombinin sirkülasyon pompasının devir daim etmesini sağlar çünkü havlupanlara genelde trv vana takılmaz

Cevaplar için teşekkürler,

Fakat Bosch classic condense'de 3 yıldız sıcak su konforu varken Ariston'da 4 yıldız sıcak su konforu var
    Bosh 3 yıl garanti verirken Aristonlar şu an 5 yıl garanti veriyor.

Bu durumları da göz önüne alırsak Ariston almak daha mantıklı değil mi ?

Bir de şu soruma tam cevap alamadım 30kW Ariston ile Bosch classic condense 22 kw arasında 7-9 metre petek kullanımında harcanan m3 'de ve dolayısıyla faturada yüzde kaçlık bir fark olur bunu kestiremiyorum.

• xuadrox kullanıcısına yanıt
    cihazı modülasyonlu oda kumandası ile kullanacaksınız,burada önemli olan doğru kombinasyon (modülasyonlu oda kumandası+trv vanalar)
    örnek vermek gerekirse,siz dizel araba alıyorsunuz 100km'de 4litre mazot harcıyor ama siz arabayı agresif kulanıyorsunuz,tüketim artar
    modülasyonlu oda kumandasının monte edileceği yer çok önemli,cihazı kontrol edecek modülasyonlu oda kumandasıdır
    7-9mt radyatörde 20kw cihaz bile yeterlidir,ama sizin seçtiğiniz 30kw ariston genus premium evo modülasyon aralığı çok geniştir,cihaz kapasitesini %11'e kadar düşürebiliyor bu avantajdır
    önceki mesajlarda dikkat çektiğim önemli ayrıntıları uygularsanız hiçbir sıkıntı çekmezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Haziran 2014; 10:22:06 >
  • Arkadaşlar 2 katlı toplam 150 Metre kare olan üst katı çatı dairesi olan eve sahibim. Evde 8 senelik 24 lük kombi mevcut ve geçen gün bozuldu bende yeni kombi almaya karar verdim. Üst katta tane oda ve 1 tane hol var orayı çok kullanmıyorum. Evin 3 cepheside açık geçen sene mantolama yapıldı.

Hangi markaları önerirsiniz. En önemlisi kombinin tam yoğuşmalı olmasını istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salem53

Arkadaşlar 2 katlı toplam 150 Metre kare olan üst katı çatı dairesi olan eve sahibim. Evde 8 senelik 24 lük kombi mevcut ve geçen gün bozuldu bende yeni kombi almaya karar verdim. Üst katta tane oda ve 1 tane hol var orayı çok kullanmıyorum. Evin 3 cepheside açık geçen sene mantolama yapıldı.

Hangi markaları önerirsiniz. En önemlisi kombinin tam yoğuşmalı olmasını istiyorum.

f/p grubunda 1600lira civarında premix yoğ ve modülasyon aralığı geniş 24kw BAYMAK FALKE CONDENSE öneririm
    cihaz tam yoğuşmalı ve modülasyon aralığı çok geniştir %19,5-%100
    50c - 30c işletmede 4.7kW - 24kW aralığında çalışır,malzeme kalitesi iyi ve cold burner door teknolojisi sayesinde son derece sessiz bir cihazdır
    geniş modülasyon aralığı sayesinde sıcak su kullanımında düşük debi suda bile konforlu sıcak su performansı sunar

alternatif olarak aynı fiyat diliminde:24kw eca confeo premix,airfel digifel premix
    ek tasarruf için radyatörlerinizin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktırmanızı öneririm dubleks evde termostatik vana kullanımı önemlidir bu sayede odalar ve katlar arasında sıcaklık daha homojen dağılır ve sıcaklık farkı olmaz ayrıca üst kattaki radyatörler daha iyi sirküle olur
    termostatik vanada gaz sensörlü danfoss ra 2000 öneririm

• Ben daha öncede sormuştum ama yine danışmak istiyorum. Oturduğumuz sitede merkezi sistem var. Biz kontur karşılığı sıcak su satın alıyoruz. Evimizdeki panel radyatör metrekaresinin az olduğunu bana söylemiştiniz. Radyatörleri değiştirmek istiyorum ama panel radyatör ile alüminyum dilim radyatör arasında kaldım. Açıkçası kıs aylarında aylık 400 TL. ısınma masrafım oluyor ve tam anlamıyla ısınamıyorum. Eğer alüminyum dilim radyatör ve sizin tavsiye ettiği termostatik vanayı alırsam ısınma masraflarımda gözle görülür bir azalma olur mu. Çünkü alüminyum dilim radyatörlerin fiyatları çok yüksek. Eğer ısınma masraflarımda gözle görülür bir farklılık olur derseniz alüminyum radyatöre yöneleceğim. Son olarak Alurad radyatör bulamıyorum sanırım iflas etmişler bana İstanbul da tavsiye edebileceğiniz bir firma varmı. Şimdiden tşkr ederim yardımlarınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fukara1982

Ben daha öncede sormuştum ama yine danışmak istiyorum. Oturduğumuz sitede merkezi sistem var. Biz kontur karşılığı sıcak su satın alıyoruz. Evimizdeki panel radyatör metrekaresinin az olduğunu bana söylemiştiniz. Radyatörleri değiştirmek istiyorum ama panel radyatör ile alüminyum dilim radyatör arasında kaldım. Açıkçası kıs aylarında aylık 400 TL. ısınma masrafım oluyor ve tam anlamıyla ısınamıyorum. Eğer alüminyum dilim radyatör ve sizin tavsiye ettiği termostatik vanayı alırsam ısınma masraflarımda gözle görülür bir azalma olur mu. Çünkü alüminyum dilim radyatörlerin fiyatları çok yüksek. Eğer ısınma masraflarımda gözle görülür bir farklılık olur derseniz alüminyum radyatöre yöneleceğim. Son olarak Alurad radyatör bulamıyorum sanırım iflas etmişler bana İstanbul da tavsiye edebileceğiniz bir firma varmı. Şimdiden tşkr ederim yardımlarınız için.

alüminyum dilim radyatörler daha az su hacmi barındırdığı için panel radyatöre göre daha tasarrufludur ortalama %70 daha az su hacmi bulunur
    ama dilimden dolayı daha enlemesine fazla yer kapladığı için panel radyatöre oranla duvarda daha uzun görünür ve ısıl değeri buna göre doğru hesaplattırmanız gerekir
    bunun için,bu hesaplardan anlayan uzman bir mühendise evinizdeki ısı kayıplarını doğru hesaplatarak panel radyatöre oranla doğru alüminyum radyatör metrajını çıkartmanız gerekir
    termostatik vana da ise her zaman önerdiğimiz danfoss ra 2000 (gaz sensörlü) trv vana öneririm
    izmirdeyim istanbul firmaları konusunda maalesef yardımcı olamıyacağım

• yetkili ferroli servisi kombi montajı ve sökümü yapmaz
    bunun için bir usta bulup montajı yaptırmanız gerekiyor veya ankarada doğalgaz taahhütçü firma bulup tek elden kombi sökümü,yeni kombi montaj ve onaylamayı yaptırabilirsiniz,izmirdeyim ankara konusunda maalesef yardımcı olamıyacağım
    hangi kombiyi almayı düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Ben daha öncede sormuştum ama yine danışmak istiyorum. Oturduğumuz sitede merkezi sistem var. Biz kontur karşılığı sıcak su satın alıyoruz. Evimizdeki panel radyatör metrekaresinin az olduğunu bana söylemiştiniz. Radyatörleri değiştirmek istiyorum ama panel radyatör ile alüminyum dilim radyatör arasında kaldım. Açıkçası kıs aylarında aylık 400 TL. ısınma masrafım oluyor ve tam anlamıyla ısınamıyorum. Eğer alüminyum dilim radyatör ve sizin tavsiye ettiği termostatik vanayı alırsam ısınma masraflarımda gözle görülür bir azalma olur mu. Çünkü alüminyum dilim radyatörlerin fiyatları çok yüksek. Eğer ısınma masraflarımda gözle görülür bir farklılık olur derseniz alüminyum radyatöre yöneleceğim. Son olarak Alurad radyatör bulamıyorum sanırım iflas etmişler bana İstanbul da tavsiye edebileceğiniz bir firma varmı. Şimdiden tşkr ederim yardımlarınız için.

alüminyum dilim radyatörler daha az su hacmi barındırdığı için panel radyatöre göre daha tasarrufludur ortalama %70 daha az su hacmi bulunur
    ama dilimden dolayı daha enlemesine fazla yer kapladığı için panel radyatöre oranla duvarda daha uzun görünür ve ısıl değeri buna göre doğru hesaplattırmanız gerekir
    bunun için,bu hesaplardan anlayan uzman bir mühendise evinizdeki ısı kayıplarını doğru hesaplatarak panel radyatöre oranla doğru alüminyum radyatör metrajını çıkartmanız gerekir
    termostatik vana da ise her zaman önerdiğimiz danfoss ra 2000 (gaz sensörlü) trv vana öneririm
    izmirdeyim istanbul firmaları konusunda maalesef yardımcı olamıyacağım

Cevaplarınız için tşkr ederim. Eğer kendi eviniz olsaydı fiyat farkını düşünmeyip alüminyum dilim radyatör alırmıydınız. Birde alurad radyatör bulamıyorum başka tavsiyeniz varmı acaba.

• quote:

Cevaplarınız için tşkr ederim. Eğer kendi eviniz olsaydı fiyat farkını düşünmeyip alüminyum dilim radyatör alırmıydınız. Birde alurad radyatör bulamıyorum başka tavsiyeniz varmı acaba.

doğru yapılan hesaplama ile alüminyum radyatörden mutlaka tasarruf yaparsınız buna danfoss ra 2000 trv vanaları da eklerseniz tasarrufunuz büyük olur,yeterki metrajda boyutlandırma yaparken panel radyatör gibi yapmayın,alüminyum radyatörler daha çok yer kaplar,hesaplama doğru yapıldığı taktirde üşümeden tam ısınırsınız ve alüminyum radyatör farkıyla tasarrufunuz olur
    alurad firmasının iflas ettiğini duymadım alüminyum radyatörde alurad öneririm.alüminyum radyatörde notarad,carisa gibi seçenekler var

• DANFOSS RA 2000 (gaz sensörlü) termostatik vana:

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: stunc

Aylardır bu forumları takip etmekten gözlerim şişti ve kafam karıştı. Tam kafayı yemek üzere iken çok iyi olduğunu duyduğum Econceptech in fiyatının düştüğünü görünce almaya karar verdim. Bir arkadaşımın aracılığı ile toptancıyı aradım fakat ellerinde kalmadığını peşin olarak 1900 liraya bluehelix i verebileceğini söleyince aldım. Şu anda kombim geldi 5-10 güne kadar montajı ve gaz açım işlemleri bitecek. Evim yeni olduğu için tüm tesisat da hazır bu yüzden buradaki ustaların tavsiyelerinin bir çoğunu uygulayamayacağım. Sistem faal olduğunda deneyip göreceğiz artık sıkıntılar çıkarsa ustaların tavsiyelerine göre düzelteceğim. Neden ferroli derseniz burası ufak bir yer servisi arkadaşım olduğu için.. Bir çevre araştırması yaptığımda bir çok markanın servisinde bazı sıkıntılar olduğunu öğrendim. Burada yorum yazan öncelikle disintegration ve diğer ustalara ve tavsiyelerini paylaşan bütün arkadşlara teşekkürler....Sizin bilgileriniz sayesinde bu bilgisiz ve ilgisiz sadece para odaklı kombi satıcıları ile savaşabildim. Bırakın yardımcı olmayı adamların cihazlardan bile haberleri yok hala yoğuşmasız kombi satmaya çalışıyorlar ne fark eder diyenlerin sayısı hiç de az değil.. Ben kurtuldum Allah kombi alacak arkadaşlara yardım etsin.

hocam hangi modelini aldınız p35 p22 ?

• Benimde aklımda bluehelix vardı ama termoteknik Logic kampanyası başladı.
    400 TLlik Turkcell kontur hediye ediyorlar . Yetkili satış bayiilerinden birinde 1450 TL nakit fiyata buldum.
    Kombi göreceli olarak 1050 TLye geliyor ki kaçırılmayacak bir fırsat gibi gözüküyor.
    Yarın gidip almayı düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Benimde aklımda bluehelix vardı ama termoteknik Logic kampanyası başladı.
    400 TLlik Turkcell kontur hediye ediyorlar . Yetkili satış bayiilerinden birinde 1450 TL nakit fiyata buldum.
    Kombi göreceli olarak 1050 TLye geliyor ki kaçırılmayacak bir fırsat gibi gözüküyor.
    Yarın gidip almayı düşünüyorum.

400liralık kontör ile cihaz 1000liraya denk geliyorsa,fiyat bedava
    1000liraya piyasada yoğuşmasız en ucuz donanımsız & modülasyon aralığı çok dar "müteahhit kombisi" "kiracı kombisi" diye tabir edilen cihazlar satılıyor
    -ki termoteknik logic premix yoğ bir cihaz
  • Linkten bakabilirsiniz.http://www.termoteknik.com/
    Eşzamanlı olarak güral porselen takımı kampanyasında var ama o takım 400 TL etmez.

• selamlar öncelikle verdiğiniz bilgiler için cok tesekkürler heycanla okudum ama teknik bi cok kısmınıda anlayamadım
    ben evime merkezi sistemle ısıtmak istiyorum.
    güneyde sahil kesiminde yasıyorum ateşi izlemek ve şömine hisside alabilmek istiyorum.
    burda özellikle yabancı yerleşenlerin tercih ettiği ama gördüğüm kadarı ilede türklerinde talep gösterdiği ingiliz sobaları var
    bunların merkezi ısıtma sistemi ile calısan şömine tipi soba dedikleri ürünler var oldukça şık ürünler kombiler haricinde bir kazan dairesi olmadan evin icinden kontrol edebilceğim bir ürün bu bahsettiklerim odunatesinoktacom hakkında fikriniz var mı ?
    bana yardımcı olabilirmisiniz
    ve evim yaklasık 150 metrekare ne kadar radyator lazım olur öneriniz nedir?
  • Şurayı bir inceleyin
    http://www.somine-somine.com/
  • Bugün aldım cihazı.kredi kartına 6 taksit 1510 TL.
    Montajını yapacak doğru dürüst birini bulursam tadından yenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Bugün aldım cihazı.kredi kartına 6 taksit 1510 TL.
    Montajını yapacak doğru dürüst birini bulursam tadından yenmez.

hayırlı olsun güle güle kullanın
    cihazı kullanmaya başladığını zaman,deneyimlerinizi & kullanıcı görüşlerinizi bu başlıkta paylaşırsanız cihazı almak isteyenler için referans olur
  • peki bu ingiliz sobaları hakkında fikir sahibi kimse var mı acaba
  • Öncelikle tüm değerli forum üyelerine selamlarımı iletiyorum. Daha önce burada da paylaştığım gibi 95 m2 net alanlı evimde mevcut olan 4.8 mt petek metrajımı 7.4 mt ye çıkarıyorum. (banyodaki havlupanlar hariç). Tesisatım mobil sistem ve kılıflı iki boru yer altından geçerek radyatör alanına yan yana çıkarak ulaşıyor. Örneğin yatak odasındaki 600X800 cmlik peteği 900x1000 ile değiştireceğim, çocuk odasını da 600X 1200 yapacağım.Ancak eski radyatörlerim alttan girşili kompakt (temoteknik) modelli.Yeni takılacaklar ise dd plus. bildiğiniz üzere alttan girişli değil. Tesisatçı yeni radyatörleri by pass bağlantı ile takacağını söylüyor. Ancak özellikle yatak odasına takılacak 900 x1000 cmlik radyatör montaj boruların çıkışına göre (borular peteğin girişlerine göre solda kalacak) biraz daha geriden yapılması gerekiyor.Bu petekte by pass mümkün olacak mı? Şu an mevcut trv vanalarımı yeni peteklerde de kullanacağım. Sizce by pass bağlantı yeni takılacak peteklerin verimini düşürür mü? Bu benim için çok önemli.Kısmet olursa iş yarın sabah başlayacak. Başlamadan değerli görüşlerinizi almak istedim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.