Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu teklif 220 daire için yapıldı. Firma tokiye iş yapan firma. Hani bu kadar daire bazında en azından şofben daha uygun olmalıydı diye düşünmeden edemiyor insan. Peki c275 modeli ile ariston nezt modeli arasında hangisi seçilmeli? Verimlilik hangisinde daha uygundur. Cevaplarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

Hocam bu teklif 220 daire için yapıldı. Firma tokiye iş yapan firma. Hani bu kadar daire bazında en azından şofben daha uygun olmalıydı diye düşünmeden edemiyor insan. Peki c275 modeli ile ariston nezt modeli arasında hangisi seçilmeli? Verimlilik hangisinde daha uygundur. Cevaplarınız için teşekkürler

220 daire içinse o zaman durum değişir.220 çok büyük bir sayı,şofbeni kesinlikle o fiyata almayın,internet fiyatı üzerinden iskonto bile yapması gerekiyor,işçilikte bile fiyat oynar
    şofben en fazla 500lira olması gerekir.ben olsaydım bu fiyata kesinlikle kabul etmezdim
    verimlilik açısından ariston next derim.son dönemlerde en çok tutulan hermetik şofben ,cihaz ön/hava karışımlı premix özelliğinde verim %90'
    ama demirdöküm yerli üretim olduğu için uzun vadede yedek parça açısından sıkıntı olmaz
    bir de hangi servis size yakın? hangi servis bölgenizde daha iyi? servisin eve yakınlığı da önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Temmuz 2013; 15:26:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Hocam bu teklif 220 daire için yapıldı. Firma tokiye iş yapan firma. Hani bu kadar daire bazında en azından şofben daha uygun olmalıydı diye düşünmeden edemiyor insan. Peki c275 modeli ile ariston nezt modeli arasında hangisi seçilmeli? Verimlilik hangisinde daha uygundur. Cevaplarınız için teşekkürler

220 daire içinse o zaman durum değişir.220 çok büyük bir sayı,şofbeni kesinlikle o fiyata almayın,internet fiyatı üzerinden iskonto bile yapması gerekiyor,işçilikte bile fiyat oynar
    şofben en fazla 500lira olması gerekir.ben olsaydım bu fiyata kesinlikle kabul etmezdim
    verimlilik açısından ariston next derim.son dönemlerde en çok tutulan hermetik şofben ,cihaz ön/hava karışımlı premix özelliğinde verim %90'
    ama demirdöküm yerli üretim olduğu için uzun vadede yedek parça açısından sıkıntı olmaz
    bir de hangi servis size yakın? hangi servis bölgenizde daha iyi? servisin eve yakınlığı da önemli

Hocam ben Safranbolu da oturuyorum. Ev Karabük sınırlarında. Karabük de hem aristonun hem de demirdöküm servisi bulunmakta. Ama hiç işimiz düşmediği için hangisi iyidir bilemiyorum.

• quote:

Hocam ben Safranbolu da oturuyorum. Ev Karabük sınırlarında. Karabük de hem aristonun hem de demirdöküm servisi bulunmakta. Ama hiç işimiz düşmediği için hangisi iyidir bilemiyorum.

o zaman teklif edilen tutarı kabul etmeyin

ben olsaydım bu kadar çok daire için kabul etmezdim.çünkü toplamda yapılacak iş fazla,kar marjını düşürsün
  • quote:

quote:

ben olsaydım bu kadar çok daire için kabul etmezdim.çünkü toplamda yapılacak iş fazla,kar marjını düşürsün

Hocam zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Buradaki ariston bayisini aradım. Adam fiyatları kontrol eder indirimli olarak size bilgi veririm dedi. Montajı biz yapmıyoruz ama fiyat standart 100 TL şeklinde bilgi verdi. Doğalgaz aboneliği işlerini hallettik ama ev daha teslim edilmedi. DOğalgaz daireye geldikten sonra direk sofbeni takıp kullanabiliyor muyum?
    Yoksa bacası vs. takldıktan sonra yine kontrol işleri mi oluyor?

Bu arada ariston bayisi aradı. Next 11 için montaj vs. dahil 700 TL dediler. Sizce fiyat nasıl hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 20 Temmuz 2013; 22:09:21 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Buradaki ariston bayisini aradım. Adam fiyatları kontrol eder indirimli olarak size bilgi veririm dedi. Montajı biz yapmıyoruz ama fiyat standart 100 TL şeklinde bilgi verdi. Doğalgaz aboneliği işlerini hallettik ama ev daha teslim edilmedi. DOğalgaz daireye geldikten sonra direk sofbeni takıp kullanabiliyor muyum?
    Yoksa bacası vs. takldıktan sonra yine kontrol işleri mi oluyor?

Bu arada ariston bayisi aradı. Next 11 için montaj vs. dahil 700 TL dediler. Sizce fiyat nasıl hocam?

Ariston Next Hermetik 11 Lt. montaj dahil 700lira pahalı,220 daire için çok daha uygun fiyat vermeleri gerekir.kontrollerden sonra gazınız açılır

• Yok hocam sadece benim dairem için verilen fiyat.

Hocam sana çok zahmet verdim ama bizim firma teklifi yenilemiş.

DEMİRDÖKÜM ŞOFBEN 11 LT .......................... 650 TL NAKİT

BAYMAK ŞOFBEN .............................................. 690 TL NAKİT

TERMODİNAMİK ŞOFBEN ................................... 495 TL NAKİT

NOT :1) FİYATLARA KDV DAHİLDİR
    2) Montaj Ücreti: 75 Tl
    3) 1,5 MT EK BACA FİYATA DAHİLDİR
    4) FİYATLAR ÖZEL FİYAT OLUP TEKLİF TARİHİNDEN İTİBAREN 5 GÜN GEÇERLİDİR

Yüksek fiyat yetmemiş. Birde zam yapmış .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 20 Temmuz 2013; 22:46:44 >

• quote:

Yok hocam sadece benim dairem için verilen fiyat.

Hocam sana çok zahmet verdim ama bizim firma teklifi yenilemiş.

DEMİRDÖKÜM ŞOFBEN 11 LT .......................... 650 TL NAKİT

BAYMAK ŞOFBEN .............................................. 690 TL NAKİT

TERMODİNAMİK ŞOFBEN ................................... 495 TL NAKİT

NOT :1) FİYATLARA KDV DAHİLDİR
    2) Montaj Ücreti: 75 Tl
    3) 1,5 MT EK BACA FİYATA DAHİLDİR
    4) FİYATLAR ÖZEL FİYAT OLUP TEKLİF TARİHİNDEN İTİBAREN 5 GÜN GEÇERLİDİR

Yüksek fiyat yetmemiş. Birde zam yapmış .

montaj+baca ücreti normal ama fiyatlar özel değil....

ariston next internette 475-500lira,demirdöküm c275 aynı şekilde 500lira civarında

• fenermaniac kullanıcısına yanıt
    baymak'ın hangi modeli?
  • quote:

baymak'ın hangi modeli?

Hocam model belirtmeden fiyat veriyorlar.
  • Merhaba arkadaşlar. Evi aldığım mütahit Fırat ın mobil sistemini kullanmış. Borular Fırat pex oksijen bariyerli boru. Kullanan var mıdır? Nasıl bir sistemdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec1000

Merhaba arkadaşlar. Evi aldığım mütahit Fırat ın mobil sistemini kullanmış. Borular Fırat pex oksijen bariyerli boru. Kullanan var mıdır? Nasıl bir sistemdir?

fırat pex-b oksijen bariyerli borular çok kalitelidir.birkaç tanıdığımın evlerinde kullanma imkanım oldu,işçilik iyi olduğu taktirde tesisata oksijen geçirimi olmaz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. Haftaya tesisatın resimlerini çekip ekleyeceğim, yorumlarınızı merak ediyorum.
  • pprc boru tesisatlarında,kabul edilebilecek oksijen geçirimi 2,38mg'dır
    piyasada yaygın olarak kullanılan(ustaların çok sevdiği kes/yapıştır)kompozit ve benzeri oksijen bariyersiz borularda oksijen geçirimi 82,7mg
    deliksiz alüminyum folyolu borularda ise bu oran 4mg ile 5,54mg arasıdır
    DİZAYN KAYNAK PAFTASI VE DİZAYN ALIN DÜZELTME APARATI ile yapılmış bir tesisatta dizayn oksi plus'ta bu değer yaklaşık 1,97mg ile 2mg arasındadır

bu nedenlerden dolayı pprc boru tesisatlarında ısrarla/öncelikle

önce "dizayn oksi plus" daha sonra "deliksiz alüminyum folyolu boru" öneriyoruz

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Merhabalar. Yeni aldığım ev şu anda inşaat halinde ve tesisatları yapılıyor. Bosch Classic Condense kombi almaya karar verdim. Yoğuşma suyunu nasıl tesisata vermek için nasıl bir boru çektirmek lazım. Onlara kalırsa yapmazlar diye korkuyorum. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec1000

Merhabalar. Yeni aldığım ev şu anda inşaat halinde ve tesisatları yapılıyor. Bosch Classic Condense kombi almaya karar verdim. Yoğuşma suyunu nasıl tesisata vermek için nasıl bir boru çektirmek lazım. Onlara kalırsa yapmazlar diye korkuyorum. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

kombiyi monte edeceğiniz yer ile yoğuşma borusunu tahliye edeceğiniz yer arasındaki mesafe önemli,
    kombi montaj yeri tahliye yerine uzaksa pprc boru ile uzattırmak daha iyi,görüntü olarak yani estetik açıdan daha iyi duruyor.ayrıca boru kelepçe ile duvara sabitlendiği için de uzun vadede borunun yerinden çıkması önlenmiş oluyor
    ben genelde pprc borularını yoğuşma borusu gibi monte ettirip tahliyeye bağlatıyorum/uzattırıyorum (resimlerdeki gibi)

birinci resimdeki kombide yoğuşma borusunu soldaki pencerenin altından tahliyeye uzattırdım.kombi pencerenin yanında
    ikinci resimdeki kombiynin yoğuşma borusunu alttan uzattırıp tahliyeye bağlattım.hepsinde kelepçelerle duvarlara sabitledim

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Hazır ev inşaat halindeyken en kısa yoldan ve görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde halletmek en mantıklısı sanırım.
  • arkadaşlar bende immargas eolo mını adlı bir cihaz var ve yine immer gas marka şuhttp://www.immergas.com.tr/urunler/konfor-ve-tasarruf-aksesuarlari/kablolu-on-off-termostat/ oda termostatnı baglatsam nasıl olur acaba montaj dahil 140 tl 10 taksit saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

arkadaşlar bende immargas eolo mını adlı bir cihaz var ve yine immer gas marka şuhttp://www.immergas.com.tr/urunler/konfor-ve-tasarruf-aksesuarlari/kablolu-on-off-termostat/ oda termostatnı baglatsam nasıl olur acaba montaj dahil 140 tl 10 taksit saygılar...

özellikleri iyi görünüyor.montaj dahil fiyat ta uygun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

arkadaşlar bende immargas eolo mını adlı bir cihaz var ve yine immer gas marka şuhttp://www.immergas.com.tr/urunler/konfor-ve-tasarruf-aksesuarlari/kablolu-on-off-termostat/ oda termostatnı baglatsam nasıl olur acaba montaj dahil 140 tl 10 taksit saygılar...

özellikleri iyi görünüyor.montaj dahil fiyat ta uygun

immergası aradım ne hassaiyetle çalışıyor dedim cevap veremediler 0,5 olablir di,yorlar ama net bi hassasiyet söyleyemediler birde 0,5 in altı olmaz diyor adam(ben rev 24 0,2 dedgimde)kafam karıştı açıkcası simens i de 170 tl ye evriyorlar lakin montajı kendimiz yaptıracaz bir karar veremedim aklım karıştı sımens mı immergasmı alsam saygılar...

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.