Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@disintegration

ben önerileri söyledim ama arkadaş eca confeo plus aldı 1.150 liraya 12 taksit...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

@disintegration

ben önerileri söyledim ama arkadaş eca confeo plus aldı 1.150 liraya 12 taksit...

bu kombide zaman zaman sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor.inş arkadaşınızın kombisinde böyle sorunlar yaşanmaz
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

sağolun hocam o zaman altlara dönüş vanası alacağız

kesinlikle almanı öneririm zaten normal vanalarla aynı fiyatlarda satılıyor

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

hocam bugün termostatik vanalar da geldi :)

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=372&UrunAdi=14c%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20TRV%20Set

sağolsun arkadaş her konuda yardımcı oldu

benim gibi böyle parça parça iş yapan varmıdır bilemiyorum ama dediğim gibi maddi duruma bakıp ona göre alım yapıyorum :)

gelecek ay bulunduğum yere büyük bir (inşaat/tesisat vs.) mağaza açılacak eğer düşündüğüm malzemeleri orada bulabilirsem alacağım yoksa bana yine İzmir yolu görükecek :)

hocam birde yoğuşmalı kombiler için baca 3 derece olmalı deniyor bunu tam anlayamadım ,montajı yaptıracağım usta yoğuşmalı,yoğuşmasız fark etmez dedi ama bu durum kafama yer etti,yanlış bir iş yapmayalım diye size danışmayı uygun gördüm

• quote:

ariston next öneririm

premix (önhava karışımlı) verimli doğalgazlı şofbendir

http://www.ariston.com/tr/next

Çok teşekkür ederim. Çok makbule geçti bu bilgi.
  • quote:

quote:

quote:

sağolun hocam o zaman altlara dönüş vanası alacağız

kesinlikle almanı öneririm zaten normal vanalarla aynı fiyatlarda satılıyor

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

hocam bugün termostatik vanalar da geldi :)

http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=372&UrunAdi=14c%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20TRV%20Set

sağolsun arkadaş her konuda yardımcı oldu

benim gibi böyle parça parça iş yapan varmıdır bilemiyorum ama dediğim gibi maddi duruma bakıp ona göre alım yapıyorum :)

gelecek ay bulunduğum yere büyük bir (inşaat/tesisat vs.) mağaza açılacak eğer düşündüğüm malzemeleri orada bulabilirsem alacağım yoksa bana yine İzmir yolu görükecek :)

hocam birde yoğuşmalı kombiler için baca 3 derece olmalı deniyor bunu tam anlayamadım ,montajı yaptıracağım usta yoğuşmalı,yoğuşmasız fark etmez dedi ama bu durum kafama yer etti,yanlış bir iş yapmayalım diye size danışmayı uygun gördüm

Termostatik vanalar hayırlı olsun
    Danfoss ra 2000 piyasanın en kral termostatik vana markasının
    Yoğuşmalı kombilerin bacası yukarı doğru %3 eğimli olması gerekir
    Yani baca hafif yukarı doğru bakacak sizin usta kusura bakma daha önce yoğuşmalı kombi takmamış herhalde böyle usta mı olur çok bilgisi bir usta bulmuşsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

quote:

ariston next öneririm

Rica ederim bu şofben diğerlerinden daha verimli çalışır premix tir
    öneririm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu durumda yağmurlu havalarda kombiye su girme tehlikesi yok mu?..
  • quote:

quote:

quote:

ariston next öneririm

Rica ederim bu şofben diğerlerinden daha verimli çalışır premix tir
    öneririm

Hocam zamanınız olursa cevaplarsanız sevinirim. Genel kültür açısından soruyorum premix nedir?
    Sft11 mi Sft14 mi daha kullanışlı olur?

• quote:

Hocam zamanınız olursa cevaplarsanız sevinirim. Genel kültür açısından soruyorum premix nedir?
    Sft11 mi Sft14 mi daha kullanışlı olur?

premix ön hava karışımlı yani gazın daha verimli yakılması ile ilgili yeni bir teknoloji türüdür.ariston next şofben diğer şofbenlerde biraz daha tasarruflu bir cihazdır.verimi %90'ın üzerindedir.diğer şofbenlerin verimi bunun altında kalır
    ayrıca sıcak su kullanımında alev boyunu diğer şofbenlere oranla daha fazla kısabilir bu da tasarruf demektir
    sft 14 daha büyük kapasite demektir 14litreye denk gelir. sft 11 ise 11 litre kapasitedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

bu durumda yağmurlu havalarda kombiye su girme tehlikesi yok mu?..

girse bile tahliyede çıkar
    yoğuşmalı kombilerde baca eğimi %3 civarında yukarıya doğru eğimli monte edilmesi gerekir

• arkadaşlar bana özelden soruyorsunuz,forumda reklam olur gerekçesiyle bu başlıkta kombi bağlantı seti nerden alınır diye bilgi vermiyorum

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Termostatik vanalar hayırlı olsun
    Danfoss ra 2000 piyasanın en kral termostatik vana markasının
    Yani baca hafif yukarı doğru bakacak sizin usta kusura bakma daha önce yoğuşmalı kombi takmamış herhalde böyle usta mı olur çok bilgisi bir usta bulmuşsun

sağolun hocam

baca eğim olayını öğrendiğim iyi oldu :)

zaten daha o ustayla anlaşmadık,dediğim gibi malzemeleri tamamladığımda kimi uygun görürsem onunla anlaşacağım

hocam birde kombinin çıkışından (90 derece dirsekten sonra) ikinci 90 derece dirsek için araya bağlanacak baca eki nin belli bir cm uzunlukta olması mı gerekiyor yoksa 25-30 cm.lik bir ek ile 2 nci 90 derece dirsek bağlanabilirmi ?

yine bizim aldığımız bu metal sette sadece 2 adet vana var ayrıca diğer ikisi içinde vana konması daha iyi olurmu ?

• kombiden çıkan ilk dirsekten sonra uzun uzatma eki takabilirsin daha sonra ikinci dirsekten sonraki ek daha kısa olmalı (resimdeki gibi)
    dirsek sayısına göre ek uzunluğu değişir,1 adet 90c dirsek ve 2 adet 45c dirsekten sonraki ek 1 metre daha kısa olur

metal kombi bağlantı setindeki vanalar (1adet 1/2 ve 1adet 3/4) haricinde kombinin altında vana takılmayan diğer borular için vana takabilirsin sorun değil

• çok fazla soruyorum biliyorum ama artık idare edin :)

aynı zamanda benim gibi bilmeyenlerde faydalansın diye birkaç soru daha sorayım :)

kullanılacak olan kollektör için iki adet mi almak gerekiyor yoksa bunlar set olarakmı satılıyor bunu bir türlü çözemedim

birde bu boru çaplarını çözemedim

mesela 20 lik boru dediğimizde 1/2 inçlik mi oluyor yoksa ayrı bir çap mı oluyor

25 lik dedikleri 3/4 inç

32 lik dedikleri 1 inçlik mi oluyor

ve neden böyle bir sistem yapmışlar bir türlü çözemedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 28 Nisan 2013; 0:29:53 >

• quote:

çok fazla soruyorum biliyorum ama artık idare edin :)

aynı zamanda benim gibi bilmeyenlerde faydalansın diye birkaç soru daha sorayım :)

kullanılacak olan kollektör için iki adet mi almak gerekiyor yoksa bunlar set olarakmı satılıyor bunu bir türlü çözemedim

mesela 20 lik boru dediğimizde 1/2 inçlik mi oluyor yoksa ayrı bir çap mı oluyor

aynı şekilde 32 lik dediğimiz 3/4 inçlik mi oluyor

tabi birde 25 lik dedikleri ne oluyor

kollektörler set halinde satılır öyle almanız gerekir ama kollektörler mobil sistem içindir
    sizin evdeki kalorifer tesisatı mobil sistem mi?
    yoksa sıva üstü duvarın dibinden dirsekle giden pprc plastik mi?

• quote:

quote:

çok fazla soruyorum biliyorum ama artık idare edin :)

aynı şekilde 32 lik dediğimiz 3/4 inçlik mi oluyor

tabi birde 25 lik dedikleri ne oluyor

kollektörler set halinde satılır öyle almanız gerekir ama kollektörler mobil sistem içindir
    sizin evdeki kalorifer tesisatı mobil sistem mi?
    yoksa sıva üstü duvarın dibinden dirsekle giden pprc plastik mi?

evet mobil sistem

• quote:

evet mobil sistem

evde kaç tane petek varsa o kadar AĞIZLI kollektör alacaksın,mesela eklediğin resimdeki kollektör 8 ağızlı.8 tane peteğe ayrı ayrı hat gidiyor
    bir kollektör gidiş ,diğeri dönüş için olacak,eklediğin resimdekinden alabilirsin eca kollektörler iyidir
  • quote:

quote:

evet mobil sistem

evde kaç tane petek varsa o kadar AĞIZLI kollektör alacaksın,mesela eklediğin resimdeki kollektör 8 ağızlı.8 tane peteğe ayrı ayrı hat gidiyor
    bir kollektör gidiş ,diğeri dönüş için olacak,eklediğin resimdekinden alabilirsin eca kollektörler iyidir

benim petek sayısı 8 tane ve o zaman 2 tane almak gerekiyor ,bir tanesi giriş olacak ,diğeri dönüş için değilmi

eca güzel ama 2 tane alınca 150 tl. civarı tutuyor :)

hocam bu iş amma pahalı bir işmiş :)
  • quote:

benim petek sayısı 8 tane ve o zaman 2 tane almak gerekiyor ,bir tanesi giriş olacak ,diğeri dönüş için değilmi

eca güzel ama 2 tane alınca 150 tl. civarı tutuyor :)

hocam bu iş amma pahalı bir işmiş :)

evet 8'li 2 adet kollektör alacaksın
  • iyi akşamlar... içinde bulunduğum binaya doğalgaz tesisatı döşenmeye başlandı. bi hafta sonra da evin içinde tesisatı bağlancak. şimdiden kombi araştırmaya başladım. siz degerli ustaların bilgisine muhtacım. konuya çok yabancı birisiyim. tesisat için ve en önemlisi de kombi için tavsiyelerinizi bekliyorum. ilginize şimddiden çok teşekkürler.
    evim 5.kat. ustte teras var. yalnız tam kapalı deil teras balkonu acık. yani üst tavanımın yarısı terasın balkonu oldugu için açık. binanın yalıtımı gayet iyi.
    mutfak 16 metrekare-----110 cm radyatör ----batı
    salon 30 metrekare-------90cm 70 cm 70 cm (3 radyatör fransz balkon old.için)-- kuzeybatı
    oturma od.24 metrekare------110 cm radyatör----kuzey
    yatak od. 16 metrekare--------110 cm radyatör----doğu
    çocuk od. 13 metrekare--------110 cm radyatör----kuzeydoğu....
    ara koridor 110 cm radyatör banyoda havlupan........... radyatörler eca marka.. kücük çocugum oldugu için evimin iyi ısınmasını istiyorum. ayrıca güneş enerjim de var. buna uyumlu da olursa sevinirim... ilk duyumlarıma göre toplam petek boyu 7,40 cm oldugu için 24 kw lık tam yoğuşmalı kombinin olabilceğini düsünüyoru. marka olarakta buderusu tavsiyesi aldım ama burda servis ağının çok zayıf oldugunu düşündgmden eca ya yöneldim.... tavsiyelerinizi büyük bir merakla beklyorum...

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.