- x
Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
125 Cevap5178 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

315 Mesaj
20 Temmuz 2012; 12:41:35 

Arkadaşlar bu sene büyük ihtimal bu üniersiteye yerleşicem fakat çevresi, sosyal imkanları hakkında hiçbir bilgim yok. Burda okumuş veya okuyan arkadaşlarımız biraz anlatabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hard Coder -- 20 Temmuz 2012; 12:43:23 >

315 Mesaj
20 Temmuz 2012; 19:18:55 

Yukarı

4 Mesaj
20 Temmuz 2012; 19:22:37 

hocam kadıköydeymişin çok uzak değil edirne günübirlik gidip dönebilirisn..

315 Mesaj
20 Temmuz 2012; 19:24:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tlb10

hocam kadıköydeymişin çok uzak değil edirne günübirlik gidip dönebilirisn..

Daha neler

315 Mesaj
25 Temmuz 2012; 14:09:00 

Burda okuyan arkadaşlarımız biraz daha yardımcı olabilirler mi? Tercih dönemi başladı

94 Mesaj
25 Temmuz 2012; 14:40:32 

okulu bilmem ama yer Keşanı iyi bilirim.
Edirne ile alakası yok. Keşan sanki kendi bir şehir. Edirne 1-1.5 saat uzaklıkta.

Otobüsle keşan-istanbul 15 lira 3.5saat

keşan insanı nasıl derler delikanlı adamlardır bir yanlış olmaz ama etraf çakal dolu. seni istanbullu oldugunu anlayan yolmaya başlar. bu nedenle gittiğin gibi ilçeyi çöz zaten küçük çok rahat çözersin. sosyal olabileceğin tek yer internet kafelerdir. bunun dışında hiçbiryer yok. keşan girişinde migros-burger-kipa-lc waikiki en modern markalarıdır. kadıköydeysen sıkılırsın

315 Mesaj
25 Temmuz 2012; 23:02:26 

quote:

Orijinalden alıntı: atatersbinenkovboy

okulu bilmem ama yer Keşanı iyi bilirim.
Edirne ile alakası yok. Keşan sanki kendi bir şehir. Edirne 1-1.5 saat uzaklıkta.

Otobüsle keşan-istanbul 15 lira 3.5saat

keşan insanı nasıl derler delikanlı adamlardır bir yanlış olmaz ama etraf çakal dolu. seni istanbullu oldugunu anlayan yolmaya başlar. bu nedenle gittiğin gibi ilçeyi çöz zaten küçük çok rahat çözersin. sosyal olabileceğin tek yer internet kafelerdir. bunun dışında hiçbiryer yok. keşan girişinde migros-burger-kipa-lc waikiki en modern markalarıdır. kadıköydeysen sıkılırsın

Ben gidipte internet cafede takılamam yahu

32 Mesaj
28 Temmuz 2012; 15:32:54 

Bende Keşanı yazdım ilk tercihim. Keşan hakkında kapsamlı bilgi veren olursa güzel olur gerçekten hem çevre hemde eğitim konusunda..

962 Mesaj
28 Temmuz 2012; 15:37:54 

Dayıoglu orda uluslarası ticaret okuyor gezilecek tek mekan kipaymış 2 senedir keşanda

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

71 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:09:39 

bende bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri yazmayı düşünüyorum ama keşan hakkında hiç bir bilgim yok ailem edirne yazma diyor ? napmalıyım

Boğazımda düğümsün; Yutkunsam gideceksin, yutkunmasam ölürüm.

32 Mesaj
28 Temmuz 2012; 23:36:31 

Arkadaş ortamı olduktan sonra gezecek yer bulunurda, eğitimi nasıldır. Eğitim hakkında bilgi verebilecek yok mu? Bende bilg. tek. ve bilişim sistemleri yazdım.

259 Mesaj
11 Ağustos 2012; 14:46:27 

Bende burayı yazdım ama şimdiden pişman oldum % 90 burası gelecek . Sırf bölüm iyi olduğu için yazdım (CTİS)

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müslüm Gökalp -- 11 Ağustos 2012; 15:02:43 >

Youtube Vimeo

0 Mesaj
11 Ağustos 2012; 14:59:56 

Arkadaşlar Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bu sene 2.sınıf öğrencisi olacagım merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz sorarken bölüm olarak ne yazdıgınızıda sorarsanız detaylı cevap verebılır size keşandada yardımcı olabilirim

259 Mesaj
11 Ağustos 2012; 15:01:50 

quote:

Orijinalden alıntı: okandmrk

Arkadaşlar Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bu sene 2.sınıf öğrencisi olacagım merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz sorarken bölüm olarak ne yazdıgınızıda sorarsanız detaylı cevap verebılır size keşandada yardımcı olabilirim

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü hakkında bilgi verir misin ?

Youtube Vimeo

0 Mesaj
11 Ağustos 2012; 15:03:51 

Okuyacağın bölüm keşanın en iyi bölümlerinden br tanesidir dersleri yogundur. Birincisi sınıftan itibaren programlama dilleri gormeye başlarsın. Sürekli proje yaptırtarak eğitirler. Sanırım 2 3 dil birden görüyorlar.

259 Mesaj
12 Ağustos 2012; 2:57:21 

İlk sene hangi programlama dilleri gösteriliyor CTİS'de

Youtube Vimeo

0 Mesaj
12 Ağustos 2012; 11:58:49 

Blog yazımda aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Aklınıza takılan birşey olursa oraya yorum bırakırsanız yardımcı olabilirim.

http://turlubicim.com/k...imler-yuksek-okulu.html

32 Mesaj
18 Ağustos 2012; 1:22:02 

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünü kazandım. Hazırlık var mı acaba?

259 Mesaj
18 Ağustos 2012; 1:38:06 

Bende Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemlerini kazandım hazırlık yok

Youtube Vimeo

0 Mesaj
18 Ağustos 2012; 22:39:02 

1. Okulda personel sıkıntısı yok
2. Seçmeli dersler öğrenciler seçmediği için açılmadı.
3. Hazırlık öğrencilerin isteği dogrultusunda kaldırıldı.
4. Okulda erasmus danışmanı bile mevcut.
5. Doğru söyluyorsun keşandan pek bişey beklememe konusunda. Ama tek doğru konustugun nokta burası.

Ayrıca istersen itü den mezun ol kusura bakma ama birşeye çaba gostermedıysen yine bir işe yaramaz.

259 Mesaj
19 Ağustos 2012; 0:06:36 

quote:

Orijinalden alıntı: pessak198823

Arkadaşlar EDİRNE yi kafanızdan silin okuyacağımız yer Keşanda memleketimde her ilçe gibi çok bişey beklemeyin.Ama işin açıkçası trakya üniversitesinden birşey beklemeyin.
Bende yazdım sırf vakit geçsin diye aslında amacım ingilizce öğrenmekti ama şehir dışına çıkamıyorum ailevi meselelerden hem kpss ye hazırlanmam gerekiyor.
Neyse dediğim gibi.Okul zaten yeni hazırlık varmış onuda kaldırmışlar gerek görmüyorlar demekki. Benim bir arkadaşım yine trakya bilgisayar müh. okuyordu onlarda da hazırlık yok çocuk acayip zorlanıyorum diyordu projelerde çünkü ingilizce yoksa çeviride yok kaynak sıkıntısı baş gösteriyor.Zaten hazırlığıda paracıklar gitmesin diye kaldırdılar. Okulda okumadım ama keşanlıyım ben edirnede okudum yeni mezun oldum. Ama açıkçası okulda zaten büyük bir akademik personel sıkıntısı var seçmeli dersler falan birçoğu açılmamış diyorlardı geçen seneler hoca yok diye.

Keşandan birşey beklediğim yok da eğitimi de çok kötü ise hayatımızın hatasını yaptık demektir.Okul dağın başında zaten kuş ötmez kervan geçmez.Sırf bölüm iyi diye yazdım.

Youtube Vimeo

28 Mesaj
19 Ağustos 2012; 10:41:30 

Bazı arkadaşlar yukarıda hazırlık yok demişler. Bu konu kesin mi uluslararası ticaret okuyacağım hazırlık yoksa ne anladım ben o işten.

5 Mesaj
19 Ağustos 2012; 14:27:46 

CTIS 2.sınıf öğrencisiyim.Eğer üniversiteden(sosyal yaşam,etkinlikler,kulüpler,kafeler vs..) beklentiniz bu ise gelmeyin.Pek üniversite ile alakası yok konum itibari ve fiziksel yapısıyla ilgili.Hiç bir bölümde hazırlık yok.Hazırlık olsa da birşeye yaramıyor emin olun.CTIS bölümü ile alakalı okuldan ve hocalardan bir şey beklemeyin.Klasik söz vardır ya kendini geliştireceksin o burada daha çok geçerli ama etiketin olmadığı sürece emin olun oda pek bir şeye yaramıyor.Erasmus konusunda şuan hiç bir üniversite ile anlaşması yok.Yani 2-3 yıl erasmus yapmayı unutun.

32 Mesaj
20 Ağustos 2012; 20:18:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Cemalettin.

CTIS 2.sınıf öğrencisiyim.Eğer üniversiteden(sosyal yaşam,etkinlikler,kulüpler,kafeler vs..) beklentiniz bu ise gelmeyin.Pek üniversite ile alakası yok konum itibari ve fiziksel yapısıyla ilgili.Hiç bir bölümde hazırlık yok.Hazırlık olsa da birşeye yaramıyor emin olun.CTIS bölümü ile alakalı okuldan ve hocalardan bir şey beklemeyin.Klasik söz vardır ya kendini geliştireceksin o burada daha çok geçerli ama etiketin olmadığı sürece emin olun oda pek bir şeye yaramıyor.Erasmus konusunda şuan hiç bir üniversite ile anlaşması yok.Yani 2-3 yıl erasmus yapmayı unutun.

Hocalardan bir şey beklemeyin demek, hocalar bir şey öğretmiyor demek midir? Hocalardan bir şey beklemeyeceksem o hocalar neden var ki?

51 Mesaj
21 Ağustos 2012; 12:22:49 

ulan varya şu tercihler konusunda hiç şanslı olamıyacam mı ben. geçen sene 4 yıllığa gittim saçma sapan biyerdi geri geldim bu sene hazırlandım yine 4 yıllık yazdım istediğim bölüm geldi uluslararası ticaret onda da ingilizce hazırlık yok, hocalar yetersiz deniyor off be ulan geleceğe karamsar bakmak için herşeyi yaşıyorum nerdeyse. keşke şu yazdıklarınızı tercihlerden öncede söyleyen olsaydı

Darağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 15:37:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Müslüm Gökalp

Bende burayı yazdım ama şimdiden pişman oldum % 90 burası gelecek . Sırf bölüm iyi olduğu için yazdım (CTİS)

0

0

Bölümün sitesinde çok farklı bi yeri gösteriyor

259 Mesaj
22 Ağustos 2012; 15:42:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Hard Coder

Bölümün sitesinde çok farklı bi yeri gösteriyor

Google maps den aratınca burası çıkıyor.Bu fotoğrafı mı diyorsun ?

0

Youtube Vimeo

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 15:46:34 

quote:

Google maps den aratınca burası çıkıyor.Bu fotoğrafı mı diyorsun ?

0

İletişim bölümünde gömülü google haritasından bahsediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hard Coder -- 22 Ağustos 2012; 15:51:54 >

259 Mesaj
22 Ağustos 2012; 15:55:09 

quote:

İletişim bölümünde gömülü google haritasından bahsediyorum

Orda sadece keşanı gösteriyor üniversitenin tam yerini göstermiyor ki

Bu fotoğraftaki yer doğru

0

Youtube Vimeo

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 16:01:57 

quote:

Orda sadece keşanı gösteriyor üniversitenin tam yerini göstermiyor ki

Bu fotoğraftaki yer doğru

0

A ve B noktasını işaretlemişler orda bende üniversitenin yeri sanıyordum arasını. Şimdi gördüm "Haritadan Keşan" yazıyormuş . Neyse gidelim görelim bi hayırlısı pişman olmayız inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hard Coder -- 22 Ağustos 2012; 16:05:15 >

259 Mesaj
22 Ağustos 2012; 16:07:17 

quote:

A ve B noktasını işaretlemişler orda bende üniversitenin yeri sanıyordum arasını. Şimdi gördüm "Haritadan Keşan" yazıyormuş . Neyse gidelim görelim bi hayırlısı pişman olmayız inşallah

Hangi bölüm ?

Youtube Vimeo

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 16:11:18 

quote:

Hangi bölüm ?

Aynı hocam Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri. Bende sırf bölüm için yazdım daha öncede bu tür yorumları okumustum dağın başı felan diyolardı. Ne kadar kötü olabilirki alışırız diyordum kendi kendime. Tahmin etmiyordum bu kadarını

259 Mesaj
22 Ağustos 2012; 16:29:40 

quote:

Aynı hocam Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri. Bende sırf bölüm için yazdım daha öncede bu tür yorumları okumustum dağın başı felan diyolardı. Ne kadar kötü olabilirki alışırız diyordum kendi kendime. Tahmin etmiyordum bu kadarını

Başa gelen çekilir yapacak bişey yok :D

Youtube Vimeo

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 16:40:52 

quote:

Başa gelen çekilir yapacak bişey yok :D

Şöyle bir fotoğraf buldumda google haritalardaki gibi değil pek. Sol aşağıdaki bizim okul.

0

711 Mesaj
22 Ağustos 2012; 20:07:34 

Vay vay kimleri görüyorum buralarda bizim okulun konusu açılıyor ve benim daha yeni haberim oluyor. Uluslararası Ticaret 2.sınıfım.Sormak istediğiniz soruları cevaplayabilirim.

Fenerbahçeli Olmanın Gururu Bizlere Yeter!

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 21:50:33 

Şu yolun sonundaki sitelerden bi ev tuttumu tamamdır

711 Mesaj
22 Ağustos 2012; 21:58:39 

quote:

Şu yolun sonundaki sitelerden bi ev tuttumu tamamdır

Nereye tutuyon?Atakent'te boş yer var mı diye bir sor istersen

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:07:21 

quote:

Orijinalden alıntı: crywolf34

Nereye tutuyon?Atakent'te boş yer var mı diye bir sor istersen

Yapma be ya

711 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:11:46 

quote:

Yapma be ya

Sen şimdi den ''bea''lara alışmışsın,hiç zorluk çekmezsin. Bu arada ilk sene eve çıkacağından emin misin?Benim sana önerim ilk sene kyk veya özel yurtlarda kalıp çevre edinmen.2.sene zaten yakın arkadaşlık kurduğun kişilerle çıkarsın eve.

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:16:46 

quote:

Sen şimdi den ''bea''lara alışmışsın,hiç zorluk çekmezsin. Bu arada ilk sene eve çıkacağından emin misin?Benim sana önerim ilk sene kyk veya özel yurtlarda kalıp çevre edinmen.2.sene zaten yakın arkadaşlık kurduğun kişilerle çıkarsın eve.

Liseden 3 arkadaş geliyoruz zaten ev ortamı hazır. Ama yinede ilk sene yurtta kalmayı düşünüyoruz. Şehri tanıyalım en ezından

711 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:17:52 

quote:

Liseden 3 arkadaş geliyoruz zaten ev ortamı hazır. Ama yinede ilk sene yurtta kalmayı düşünüyoruz. Şehri tanıyalım en ezından

Bak o zaman işler değişir dediklerimi unut,direk evlere bakmaya başla

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:20:27 

quote:

Bak o zaman işler değişir dediklerimi unut,direk evlere bakmaya başla

Sen bana bi Ö.M atsana facebook linkini

711 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:28:37 

quote:

Sen bana bi Ö.M atsana facebook linkini

Artık kullanmıyorum,fazla öksürük yapıyor

315 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:30:23 

quote:

Artık kullanmıyorum,fazla öksürük yapıyor

O zaman altından kalkamıcamızı düşünüyorum hocam. Kayıtlarda gittiğimizi farz edersek 20 gün gibi bi süre kalıyor başlamasına. 20 günde zor ev tutup yerleşmek.

711 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:39:08 

quote:

O zaman altından kalkamıcamızı düşünüyorum hocam. Kayıtlarda gittiğimizi farz edersek 20 gün gibi bi süre kalıyor başlamasına. 20 günde zor ev tutup yerleşmek.

Karar sizin

962 Mesaj
23 Ağustos 2012; 10:17:06 

quote:

illa ev tutmana gerek yok ev tutmuş insanlar da yanlarına arkadas arıyor ama kafa dengi bulmak zor olabilir.gene de geçici çözüm olarak iyi.

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

315 Mesaj
23 Ağustos 2012; 13:56:45 

quote:

Orijinalden alıntı: StoryLine

illa ev tutmana gerek yok ev tutmuş insanlar da yanlarına arkadas arıyor ama kafa dengi bulmak zor olabilir.gene de geçici çözüm olarak iyi.

Liseden aynı sınıftan 3 arkadaş geliyoruz hocam

32 Mesaj
23 Ağustos 2012; 15:17:57 

KYK yurdu ve 3 tane özel yurt mu var Keşan'da sadece? Birde aradım bu 3 yurdu, 5000tlden baslayıp 6500e kadar çıkıyor senelik. Buda 8 ayda aylık 625 ile 800 lira arası bi para ediyo. Fazla tuzlu değil mi, özel yurtlar çok mu lüx?

711 Mesaj
23 Ağustos 2012; 16:13:51 

quote:

Orijinalden alıntı: roberto_asley

KYK yurdu ve 3 tane özel yurt mu var Keşan'da sadece? Birde aradım bu 3 yurdu, 5000tlden baslayıp 6500e kadar çıkıyor senelik. Buda 8 ayda aylık 625 ile 800 lira arası bi para ediyo. Fazla tuzlu değil mi, özel yurtlar çok mu lüx?

Yurtların lükslükle uzaktan yakından alakası yok.Şimdi ilk sene kimse eve çıkmıyor,herkese kyk yurdu da çıkmıyor.Zaten geçen sene 2 tane özel yurt vardı.Mecburen bunlara yerleşmek zorunda kalıyorsun.Yurt sahipleri de ne koparsak kar mantığıyla yürütüyorlar işlerini.Burda pazarlık aşaması çok önemli

32 Mesaj
23 Ağustos 2012; 16:27:33 

quote:

Yurtların lükslükle uzaktan yakından alakası yok.Şimdi ilk sene kimse eve çıkmıyor,herkese kyk yurdu da çıkmıyor.Zaten geçen sene 2 tane özel yurt vardı.Mecburen bunlara yerleşmek zorunda kalıyorsun.Yurt sahipleri de ne koparsak kar mantığıyla yürütüyorlar işlerini.Burda pazarlık aşaması çok önemli

Kyk yurdu nasıl peki? O konuda bir bilgin var mı? Odalar felan kaç kişilik, tuvalet banyo ortak mı?

711 Mesaj
23 Ağustos 2012; 16:44:24 

quote:

Kyk yurdu nasıl peki? O konuda bir bilgin var mı? Odalar felan kaç kişilik, tuvalet banyo ortak mı?

Kyk yurdu ile ilgili fazla bilgim yok.Arkadaşlardan kalan vardı sanırsam 6 kişilikti.

0 Mesaj
23 Ağustos 2012; 23:59:04 

quote:

Orijinalden alıntı: pessak198823

300 -350 tl arası rahat ev bulursunuz Keşandan.Bazı mallar benim 19 sene yaşadığım şehri benden daha iyi bildiklerini iddia ediyorlar.Neyse onlar anladı kendini.
Yurtlar o kadar pahalı değildir.Zaten hepsi evden bozmadır devlet yurdu hariç.Keşanda öğrenciler için yapılmış özel yurt binası yoook.Kyk yurduda zaten 2 yıllık üniversite vardı daha önceden onun için yapılmş bir yurt bu 4 yıllık daha yeni yapıldı o yüzden yurdun kapasitesi herkesi almaz.Ama eve çıknalar olur falan filan yedeklerdende çıksa üzülmeyin banada 289. yedek çıkmıştı 2 haftada sıra gelmişti gidip kaydımı yaptırmıştım.
Ayrıca yurtlar standarttır.Yani tuvaletler var banyolar falan var işte odada değil ama onların yeri ayrı.Genelde ilk sene için iyidir yurt.Ama Okula epey bir uzaktadır Otobüs parası+yurt ücreti= ev kirası olur ayriyeten internetten sorarak olmaz bu işler gelirsiniz kayıt yaptırdıktan sonra Keşana sorar öğrenirsiniz bu ne ya Allah Allah madem beğenmiyordunuz bulunduğunuz şehirden tutturu verseydiniz bir üniversite.Her yeri İstanbul gibi görmek aramak haksızlıktır Türkiyede istanbul gibi kaç şehir var?

Bu arkadaş 19 sene boşa yaşamış. Neden diyeceksiniz

1 3 tane özel yurt var keşanda
2 300 ev bulursan atakent yada belkooptan soyle hemen tasınayım. Ev kiralarının en ucuzu 450 den baslıyor.
Ben geçen sene Keşan KYK'da 85 ıncı yedektim 2 ay sonra sıra geldi :)

315 Mesaj
24 Ağustos 2012; 0:46:44 

quote:

Orijinalden alıntı: okandmrk

1 3 tane özel yurt var keşanda
2 300 ev bulursan atakent yada belkooptan soyle hemen tasınayım. Ev kiralarının en ucuzu 450 den baslıyor.
Ben geçen sene Keşan KYK'da 85 ıncı yedektim 2 ay sonra sıra geldi :)

Keşan MYO'da tanıdık öğretim görevlisi var. Oda 300-350ye ev tutarsın demişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hard Coder -- 24 Ağustos 2012; 0:50:03 >

260 Mesaj
26 Ağustos 2012; 12:14:38 

quote:

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünü kazandım. Hazırlık var mı acaba?

ben CTIS 3. sınafa geçtim herhangi bi sorunuz varsa yardımcı olurum pm falan atabilirsiniz

315 Mesaj