Şimdi Ara

otomobilinizle yaşadığınız en saçma hatıra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
29
Favori
14.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ilk hatırayı ben paylaşayım. iki ay kadar önce palio model arabamın debriyajı takılmaya başladı. bastığımda takılı kalıyordu geri gelmiyordu. balatanın değişmesi gerektiğini düşündüm. tahminen iki yüz lira gidecek diye üzülüyordum. sanayiye gittim. usta baktı. "paspas kaymış" dedi.

utancımdan hızla uzaklaştım.

• Otomobilde giderken mobilden bu konuyu görmek
  • Eski aracımın kapıları bazen kendiliğinden kitleniyordu.(2011 i30)
    Bu durumu unutarak anahtar kontağın üzerinde takılıyken dışarı çıktım ve kapıyı kapatmam ile ''çatırt'' şeklindeki kilit sesini duymam bir oldu.
    Aracın dört kapısı kilitlendi ve camları kapalıydı,tam yarım saat kapıları açmaya çalıştıktan sonra bagaj kapağına bakmak aklıma geldi.
    Neyse ki bagaj kapağı açıktı,oradan bizim ufaklığı aracın içine gönderip kapıları açtırdık.
    Aslında kapıları hemen açmadı içeri girdikten sonra camı az aralayıp para istedi,yoksa arabayı çalıştırıp gitmekle tehdit etti.(5 yaşında)

Birde yine unutanlığımın bir sonucu olan başka bir anımda ise araba ile 1 km uzaktaki markete gittim,alşverişi yaptım ve araba ile geldiğimi unutarak eve yürüyerek döndüm.
    Evdekiler kapıyı açıp elimde bir sürü poşet ile nefes nefese kaldığımı görünce ''neden araba ile gitmedin'' dediler.
    Markete geri dönüp arabayı aldım.

• aklıma ilk gelen sabah 5 gibiydi şahindi arabam.çok şiddetli bir yağmur başladı.silecekleri son hızda çalıştırdım 5 dakika sonra sileceklerden biri bi tarafa digeri bi tarafa uçtuo yağmurda sileceksiz gitmiştim epey.
  • Otomobil ile değil de, çocukken yokuştan aşağıya çöp varili devirmişti mahallenin çocukları. Kenarda park etmiş arabalardan birine çarptı varil, sonra araç kaydı, başka araca çarptı, o da kayıp 3. bir araca çarptı. İlk kayan araba yokuşun sonuna kadar kaydı. (Hava -15 civarı, yer komple buz)
  • Korna çok sert basılıyor diye söküp yaylarından birer bakla kesmiştim (helezonları keser gibi) İyi güzel oldu ama bu sefer de korna fazla hassas oldu. Basınca takılı kalıyordu. Yeni yay bulup tekrar yaparım dedim.

Neyse o günün akşamı İzmir'de Mustafa Kemal sahil bulvarında trafik sıkışmış adım adım ilerliyoruz. En sol şeritte kırmızıda durmuştuk. Yeşil yanınca önümdeki araba yürüsün diye inceden bir kornayı dıtlatayım dedim, demez olaydım. Korna takılı kaldı, daaaaat diye ötüyor Önümdeki adamda yazık acil bir durum sandı bana yol vermeye çalışıyor. Bende zaten panklemişim o yoğun trafikte en soldan, sağa çekip aküyü sökeyim sonra alyanla kornayı söker yoluma deva ederim diye düşünüyorum.

Önümdeki adam bana yol vermeye çalıştıkça ben onun iyice arkasına girdim, hani sağa çekcem ya Bir yandan da yol verme devam et gibisinden el kol yapıyorum ama tabi anlamıyorlar. Sağımdaki solumdaki herkes bana bakmaya başlamış iyice stres olmuştum.

Güç bela trafiği katlederek aracı sağa çektim, aküyü söktüm ama o an aklıma geldi, kornayı sökmek için alyan gerekiyordu ve alyan takımı da evdeydi. Bende gittim kornanın öten zımbırtısının kablosunu kestim Sonra arabanın içine binince kornayı kalemlerle hafiften geriye çekmeye çalıştım. nitekim oldu da. Bende mal gibi boş yere rezil olup kablosunu kestiğimle kaldım

Bu da o günden hatıra

otomobilinizle yaşadığınız en saçma hatıra

• quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Hocam güldürdünüz gece gece ikincisi çok iyiymiş.
  • Geçen yaz sokak sokak gezip ev bakıyorduk .Boş bir arazinin ordan geri geri gelip sokağa çıkacaktım tekrar.Nasıl olsa boş diye arkama bakmıyordum ta ki küüüütttt diye bi ses duyana kadar.çöp konteynırını görmeyip vurmuştum. işin rezil yanı da konteynır yokuştan aşağı doğru yuvarlanmaya başladı bende arabayı bırakıp konteynırın peşinden koşmuştum.

Yine geçen yaz olan olay. Babama araba bakıyorduk, alana kadar benim arabayla işe gidip geliyordu. Akşam araba bakıyorduk internetten , ucuz bi araba bulduk.sabah ararım dedi babam.bende tamam dedim yattım. Sabah babam aradı. ben adamın yanındayım ,Senin arabaya vurmuşlar dedi. ben o internetten baktığım arabaya vurmuşlar sandım. Nesi varmış dedim.Arkadan vurmuşlar tampon stoplar bagaj gitmiş, çarpmayla öndeki arabaya da vurmuş, panjur far tamponda gitmiş dedi. bende oooo artık o arabadan hayır gelmez Napalım baba başka araba bakarız dedim. oğlum senin arabaya vurmuşlar dedi babam. tamam baba napalım araba mı yok sanki dedim. Salak mısın oğlum senin kendi arabana vurmuşlar dedi.o anda hı, hangi arabama ya, internetten bulduğumuza mı gibi salak bi tepki vermiştim

• Karasu'ya balık tutmaya gittik. Bir arkadaşım araba kullanmayı bilmiyor. Deneyeyim mi dedi ben de tamam dedim. Cam açık halde direktif vermeye başladık arabayı kaldırmayı başardı ama durdurmayı öğretmeyi unuttuk 1 km peşinden koşmuştum.
  • Gulmekden araliksiz 1 saat karnima kramp giren bi hareket yapmistik arkadasla benim arabayi satmadan onceki gun. Silecekleri kaldirdik sonra seyir halinde silecekleri actim... Ahenkle dans ediyor silecekler ama modeli gormeniz lazim boyle komik bir goruntu olamaz. Muzik actik kafalari jim cary modeli salliyoruz... Uskudar sahilde 5-6 km kadar tur attik tum gozler ustumuzde nasil bakiyorlar ama millet yariliyor biz dahada yariliyoruz caniniz sklinca deneyin cidden cok gulduruyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

Gulmekden araliksiz 1 saat karnima kramp giren bi hareket yapmistik arkadasla benim arabayi satmadan onceki gun. Silecekleri kaldirdik sonra seyir halinde silecekleri actim... Ahenkle dans ediyor silecekler ama modeli gormeniz lazim boyle komik bir goruntu olamaz. Muzik actik kafalari jim cary modeli salliyoruz... Uskudar sahilde 5-6 km kadar tur attik tum gozler ustumuzde nasil bakiyorlar ama millet yariliyor biz dahada yariliyoruz caniniz sklinca deneyin cidden cok gulduruyor...

• Birkaç ay önce benzin pompası bozulmuştu. Sanırsam kömürleri iyice aşındığından tam değmiyordu. Para ve vakit olmadığından 1 ay boyunca o halde binmek zorunda kalmıştık. Abim marşa basarken ben arabanın arkasına gidip deponun dış kısmındaki benzin pompasına ingiliz anahtarıyla vurup çalışmasını sağlıyordum. O şekilde 5dk benzinde çalışıp da lpg ye geçtikten sonra pompa dursa bile araba lpg de çalışmaya devam ediyordu. Son zamanlarda pompanın çalışma süresi iyice kısalmıştı. Trafiğin ortasında yolda kalıp, herkesin gözleri önünde arabadan inip, arkadaki pompaya vurmaya başladığım zaman bunun pek de normal araç kullanıcısı davranışı olmadığını farkedip pompayı değiştirtmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aagir

arkadaşlar ilk hatırayı ben paylaşayım. iki ay kadar önce palio model arabamın debriyajı takılmaya başladı. bastığımda takılı kalıyordu geri gelmiyordu. balatanın değişmesi gerektiğini düşündüm. tahminen iki yüz lira gidecek diye üzülüyordum. sanayiye gittim. usta baktı. "paspas kaymış" dedi.

hocam ben anlamadım paspas ile ne alakası var ki

• quote:

Orijinalden alıntı: aagir

arkadaşlar ilk hatırayı ben paylaşayım. iki ay kadar önce palio model arabamın debriyajı takılmaya başladı. bastığımda takılı kalıyordu geri gelmiyordu. balatanın değişmesi gerektiğini düşündüm. tahminen iki yüz lira gidecek diye üzülüyordum. sanayiye gittim. usta baktı. "paspas kaymış" dedi.

Hahhahah Çok güldüm hocam aynı şey benim de başıma geldi 3 yıl önce ilk arabamda. Ama ben rezil olmadım, gelip buraya konu açmıştım, paspas fikrini vermişlerdi. Gittim çektim geriye.Vay be...
    Edit: Hatta siz şu linkteki sondan 4. mesajıma bir bakın.

http://forum.donanimhaber.com/m_38197488/tm.htm

Edit2: İlk yazdığım anı yasak kelime içeriyormuş meğer.Kaldırdım.
    Bizde ve komşumuzda Pug Partner var 5-6 sene önce. Babamım bir akşam kapıları kilitlemeyi unutmuş, komşunun da gece dışarı çıkması gerekmiş ve kendi arabası sanıp bizimkine binmiş. Arabayı yadırgamış ama %90 aynı görünüm olduğu için anlam verememiş,tabi çalıştıramayınca "Ne oluyor?" diye çıkmış dışarı, o an düşmüş jeton. Gecenin bi yarısı gelip bunu anlatmıştı kapıdan, baya gülmüştük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizSupra -- 20 Temmuz 2012; 4:55:13 >

• quote:

Birde yine unutanlığımın bir sonucu olan başka bir anımda ise araba ile 1 km uzaktaki markete gittim,alşverişi yaptım ve araba ile geldiğimi unutarak eve yürüyerek döndüm.
    Evdekiler kapıyı açıp elimde bir sürü poşet ile nefes nefese kaldığımı görünce ''neden araba ile gitmedin'' dediler.

çok iyiymiş gece gece güldüm :)Buna benzer olaylar her araç sahibinin başına bir kere gelmiştir en az
    Bende arkadas kaza gecirince hastaneye arabayla gitmiştim baktım arkadas iyi baya rahatlamıstım hatta o kadar rahatlamısımki dolmusa binip eve geldim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: D-dokuzyuz

quote:

çok iyiymiş gece gece güldüm :)Buna benzer olaylar her araç sahibinin başına bir kere gelmiştir en az
    Bende arkadas kaza gecirince hastaneye arabayla gitmiştim baktım arkadas iyi baya rahatlamıstım hatta o kadar rahatlamısımki dolmusa binip eve geldim :)

Çok iyiydi ikiside.

• Benim ilk aracimdi o gun arabama alarm taktirmistim, Takan kisi sagolsun fanin sigortasini gevsetmis, halicioglu rampasinda dumanlar cikmaya basladi, Trafik cok sikisik arabadan indim kaputu actim sonra aklima geldi fanlari da acayim dedim bir baktim kapilar acilmiyor meger. cocuk kilidi mi ne varmis alarmda 10saniye sonra kapilari kilitliyor. TElefonumda arabada kaldi kelebek camini mi kirsam derken su satan cocugun telefonundan babami aradim tam 45 dk sonra yedek anahtarla kapilari acip kurtuldum cok kotu bir gundu. o zaman bilmiyordum meger akunun bir kutup basini soksem alarm devredisi kalip kapilar aciliyormus. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eski aracımın kapıları bazen kendiliğinden kitleniyordu.(2011 i30)
    Bu durumu unutarak anahtar kontağın üzerinde takılıyken dışarı çıktım ve kapıyı kapatmam ile ''çatırt'' şeklindeki kilit sesini duymam bir oldu.
    Aracın dört kapısı kilitlendi ve camları kapalıydı,tam yarım saat kapıları açmaya çalıştıktan sonra bagaj kapağına bakmak aklıma geldi.
    Neyse ki bagaj kapağı açıktı,oradan bizim ufaklığı aracın içine gönderip kapıları açtırdık.
    Aslında kapıları hemen açmadı içeri girdikten sonra camı az aralayıp para istedi,yoksa arabayı çalıştırıp gitmekle tehdit etti.(5 yaşında)

Gülmekten hayatımı kaybettim

• Eski aracımın alarmı bazen kapıların kilidini açınca anlamsız bir şekilde ötmeye başlıyordu.

Bir gün Taksim AKM otoparkına bıraktım. İşim bitip arabanın yanına geldim, kumandadan kapıları açtım, alarm ötmeye başladı yine, susmuyor .

Ben de kaputu açtım, o sinirle alarmın kablolarını elime ne geldiyse yoldum attım

Tabi ben bunu yaparken alarmı duyan otopark görevlileri geldi ne oluyor diye, gördükleri manzara : alarmı çalan bir araba, kaputu açılmış, içine eğilmiş ve kabloları yolan bir insan. Sonra otopark görevlilerine araba hırsızı olmadığımı, kendi arabam olduğunu ve problemi açıklamak durumunda kalmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 20 Temmuz 2012; 8:56:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Öklid

hocam ben anlamadım paspas ile ne alakası var ki

Paspas ileriye kayıyor, sonra kıvrılarak pedalların altına sıkışıyor, pedala basamıyorsunuz

Benzer bir durum burada şirketteki acemi bir arkadaşın başına geldi. Adama araba verdik al sen bunu kullan diye. Sonra geri geldi " ya bana nasıl araba verdiniz, gaza basıyorum gitmiyor, frene basıyorum durmuyor" diye şikayet ediyor Kısa bir incelemenin ardından baktık ki paspas, katlanmış, pedalların altına girmiş

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.