C ile dik üçgen yapımı yardım lütfen:)
7 Cevap2847 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1414 Mesaj
21 Mart 2006; 0:02:37 

Arkadaşlar C ile dik üçgen çıkaran bir program yazmam gerekiyor ama bir türlü beceremedim. 2 tane "for" ile olacak.

*
**

Üçgenin bu şekilde olması lazım.Nasıl yapabilirim yaedımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler şimdiden

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1592 Mesaj
21 Mart 2006; 13:04:22 

int i, j;
for(i=1;i<5; i++){
   for(j=0;j<i; j++){
      printf("*");
   }
   printf("\n");
}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un.real -- 21 Mart 2006; 13:05:19 >

Beni bir dağda buldular    Benim adım dertli dolap    Suyum aşağıdan alırım
Kolum kanadım kırdılar    Suyum akar yalap yalap    Alır yukarı dökerim      
Dolaba layık gördüler       Böyle emreylemiş çalap     Ben mevlayı zikrederim
Onun için inilerim.            Onun için inilerim.            Onun için inilerim.       
Hannan Allah, Mennan Allah, Her dertlere derman Allah.
Yunus Emre

1414 Mesaj
21 Mart 2006; 17:24:58 

Teşekkürler,deneyeceğim

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

13 Mesaj
16 Ağustos 2006; 22:04:06 

saol programı yazdım oldu arkadaşım bide ben bişey sorcam dik üçgen deil de üçgen yapabilirmisin
http://image01.yuklet.com/goster.php?resim=f75ed6e7-ads_z.JPG&zoo=5

269 Mesaj
26 Ağustos 2006; 20:23:34 

int main()
{
int i, j,a=21,b=0;
while (a>0)
{
for(i=0;i<a; i++)
{
cout<<" ";
}
for(j=0;j<=b; j++)
{
printf("*");
}
printf("\n");
b=b+2;
a=a-1;

}

//biraz hızlı yaptım algoritma karısk oldu ama calısıyor
//kolay gele

................
gibi
istediğn ucgen oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarya -- 26 Ağustos 2006; 20:24:25 >

977 Mesaj
5 Eylül 2006; 23:15:35 

sarya mükemmelsin tbr ederim

234 Mesaj
11 Eylül 2006; 1:08:53 

Hocam mantığını kullan bi piksel seç ekrandan dik üçgense döngünün biri sabit kalır diyeri aynı oranda artar normal üçgense döngünün birinde i azalır diyeri artar.Aklını karıştıran nokta bu deyilsanırım hata yaptığın nokta i ye son değerini verememek yani biterken i ye yeni değerini atayamamak.
bi program yaparken işleme geçmeden önce kaç değişgengerekiceğini düşünve sonra o değişkenleri hangi işlemlere sokucağını problemi yavaş yavaş ortaya çıkar sonra bi bütün olarak düşün.Yeni başlayan biriysen bunu öneririm.Biraz matematiksel düşüncenide geliştir denklemlerle.

www.emekcioglunakliyat.com

133 Mesaj
12 Eylül 2006; 22:27:20 

quote:

Orjinalden alıntı: teknopc

Hocam mantığını kullan bi piksel seç ekrandan dik üçgense döngünün biri sabit kalır diyeri aynı oranda artar normal üçgense döngünün birinde i azalır diyeri artar.Aklını karıştıran nokta bu deyilsanırım hata yaptığın nokta i ye son değerini verememek yani biterken i ye yeni değerini atayamamak.
bi program yaparken işleme geçmeden önce kaç değişgengerekiceğini düşünve sonra o değişkenleri hangi işlemlere sokucağını problemi yavaş yavaş ortaya çıkar sonra bi bütün olarak düşün.Yeni başlayan biriysen bunu öneririm.Biraz matematiksel düşüncenide geliştir denklemlerle.

Bence de tam tersi.Yani önce gövdeyi yaz daha sonra kaç tane değişen kullanmışsan onları tanımla.Kompozisyon dersinde de ben önce yazıyı yazar sonra başlığı koyardım.Bu demek değil ki yazıyı yazarken serbest kalalım.Konu gene aynı konu olur fakat başlık ona göre şekillenir.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Web Tasarım - Programlama] » Yazılım Geliştirme » Delphi / C++ /Vb » C ile dik üçgen yapımı yardım lütfen:)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.207