Şimdi Ara

Windows 8, 26 Ekim'de son kullanıcıyla buluşuyor

5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8, 26 Ekim'de son kullanıcıyla buluşuyor

Geçtiğimiz günlerde yapılan Microsoft Global İş Ortağı Konferansı’nda Ekim ayı içerisinde satışa sunulması planlandığı açıklanan Windows 8’in, çıkış tarihi netleşti.  Steven Sinosfky tarafından Microsoft’un yıllık satış toplantısında yapılan açıklamaya göre merakla beklenen yeni işletim sistemi 26 Ekim’de son kullanıcıyla buluşacak.

Buna göre tüketiciler, Windows 8’i 26 Ekim’de satın alabilecekleri gibi güncelleme işlemini de bu tarihte yapabilecekler.

Özellikle metro arayüzüyle alıştığımız çizgisinin dışına çıkan Windows 8’in geliştirme çalışmalarında geçtiğimiz günlerde RTM seviyesine geçilerek; yeni işletim sisteminin satışa sunulması için gerim sayım başlamıştı. 

• Tam bir bilgi verilmemiş ancak yine windows 7 de olduğu gibi yine rtm olarak mı yoksa final sürüm olarak mı çıkıcak

sanırım bunun tek çaresi bekleyip görmek olucak
  • Windowsphone 8 de bu tarihte mi cikacak acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse çıktı ama hala kendi ismini öğrenemedik bu 8'in?

• arayüz çok iğrenç gözüküyor
  • bu arada global iş ortakları konferansında galiba bir ayrıntı daha paylaşılmış windows 8 haricinde...

Windows 9 RTM sürümü Ağustos 2015 son kullanıcı satışının ise Ekim 2015 olacağı dile getirilmiş microsoft bu sadık kalır mı kalmaz mı bilemeyiz ama Windows 7 den sonra 3 yıllık periyotlara bağladı dağıtımları bunuda göz önünde bulundurmak lazım...

• windows 8 arayuz kesinlikle olmamis benden demesi

• windows 8 pc tablet ve telefonlarda fena patlıyacak.

• windows yakacak ortalığı yine...arayüz belki sade olabilir ancak amaç zaten gösteriş değil fonsiyonalite...Dinamiklik bunun en temelini oluşturuyor ve şuan için rakipsiz ve benzersiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

windows yakacak ortalığı yine...arayüz belki sade olabilir ancak amaç zaten gösteriş değil fonsiyonalite...Dinamiklik bunun en temelini oluşturuyor ve şuan için rakipsiz ve benzersiz...

arkadaş neymiş bu arayüz arayüz diye tutturmuş gidiyorsunuz. iş arayüz ile olacaksa linux tartışmasız dünyanın 1 numaralı işletim sistemi olurdu. başka üstün bir özelliği yokmu bu windows 8 in?
  • Daha Windows 7'ye alışalı çok olmamışken Windows 8'e kolay kolay geçebileceğimi hiç mi hiç sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality1907

quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

windows yakacak ortalığı yine...arayüz belki sade olabilir ancak amaç zaten gösteriş değil fonsiyonalite...Dinamiklik bunun en temelini oluşturuyor ve şuan için rakipsiz ve benzersiz...

arkadaş neymiş bu arayüz arayüz diye tutturmuş gidiyorsunuz. iş arayüz ile olacaksa linux tartışmasız dünyanın 1 numaralı işletim sistemi olurdu. başka üstün bir özelliği yokmu bu windows 8 in?

olmamı :) başta x86 tabletdeki performansını izleyebilirsin mesela :) onun dışında tablet telefon ve pc segmentini en başarılı ve en kolay şekilde birleştiren sistem ve bu yönüyle yine rakipsiz :) arayüz görecelidir.Bişey diyemem ama bana göre fonsiyonalite açısından başarılı ve oldukcada hafif çalışıyor.metro arayüzü dokunmatiği en fonksiyonel hale çeviren tasarım bana göre...x86daki pil performası iyi görünüyor aynı zamanda.uygulama ve oyun desteği armde ne olur bilinmez ama ortak çekirdek kullanılması arm de geliştiricilerin çok ama çok ilgisini çekecek.Zaten söz konusu mikrosoft windows :) kısacası windows 8 bize ortak platform, kolaylıklar , hız, stabilite, destek, evrensellik, özgünlük ve fonsiyonalite gibi şeyler sunacak.Bu saydığım şeyler zamn geçtikce windows 8 platformu yaygınlaşınca daha iyi ortaya çıkacak.HERZMAN İSTİSNALAR OLABİLİR BUNLAR (dayanaklı) SADECE KİŞİSEL ÖNGÖRÜLERİM...

• quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Daha Windows 7'ye alışalı çok olmamışken Windows 8'e kolay kolay geçebileceğimi hiç mi hiç sanmıyorum.

40 dolar vermem diyorsun yani :)
  • Dinamiklik bunun en temelini oluşturuyor ve şuan için rakipsiz ve benzersiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

arayüz çok iğrenç gözüküyor

Mantık fena değil aslında, kullanım da fena değil, ama kareler çok basit duruyor. Daha şık simgeler kullanılması lazım.

• Sırf şu hızlı açılma yüzünden w8 kullanıyorum. Deneme sürümü bile çok güzel bence final yapıldığında daha stabil olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG arayüz çok iğrenç gözüküyor
    Mantık fena değil aslında, kullanım da fena değil, ama kareler çok basit duruyor. Daha şık simgeler kullanılması lazım.

Grafiklerin kaliteli olması harddisk daha çok veri okuma, +belirli bi yüzde farkı daha çok ekran kartı kullanımına yol açacağını düşünüyorum.Arayüz basit olduğunda sata2 lerde bile güzel performanslar verebilir.Günümüzde hdd lerin hemen load olduğunu düşünürsek.

• win 8 RTM kullandım güzel hızlı geri win 7 ye dönmek zorunda kaldım 2 nedenden dolayı 1.si sürücü desteği yoktu bazı donanımların, 2.si başlat menüsüne alışmışız ama win de alışırız zamanla, gelsin Ekim gelsin win 8

• arayuz basit ancak igrenc falan epey agir yorum olmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar windows 8 'in şu an için çıkan beta sürümü release gerçekten büyük ölçüde fark atıyor çok hızlı açılıp çok hızlı kapanıyor sistemi yavaş olan bilgisayarlarda bile.tam sürümüde güncellemelerle birlikte aynı performansı gösterirse microsoft gerçekten büyük ilerlemeler kaydediyor diyebiliriz.çıkar çıkmaz indirip kurmayı dört gözle bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.