Şimdi Ara

Super Talent'tan SATA-III arabirimli yeni SSD serisi: SuperNova

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    USB bellek, bellek kartı ve SSD gibi veri depolama çözümlerini tüketicilerle buluşturan Super Talent, yeni SSD serisi SuperNova'nın basın duyurusunu yayımladı. SuperNova serisi ile öncelikli olarak kurumsal firmalar hedef alınmış.

128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğine sahip SuperNova SSD, SATA-III (6 Gb/sn) arabirimine, Sandforce SF-2200 kontrolcüye ve MLC tipi senkron NAND flash bellek yongalarına ev sahipliği yapıyor. Senkron bellek yongalarını, asenkron olanlara kıyasla daha yüksek performans sunduğu dile getiriliyor.

Saniyede 555 MB'a varan sıralı okuma hızı ve saniyede 525 MB'a varan sıralı yazma hızı vadeden SSD'lerin rastgele 4K okuma performansı 90.000 IOPS, rastgele 4K yazma performansı 85.000 IOPS. SuperNova serisi SSD'lerin kurtarılamayan okuma hatalarının önüne geçen RAISE teknolojisiyle geldiği bildiriliyor.

SuperNova SSD'lerin, bu aydan itibaren 3 yıl garanti kapsamında sevkiyatına başlanması beklenirken fiyat açıklaması yapılmamış.

• Ekran kartıyla ne alaka?
  • Sadece 128 ve 256 gb pekte seçenek sayılmaz, 2 çeşit yani, 1 yada yarım TB üretemiyorlarmıymış? Fiyatları çok düşük tutacaklar anlaşılan.

• Fiyatı açıklandıktan sonra dikkate alınabilir bir SSD
  • 6 ay önce %25 vatan indirimiyle 310 tl'ye 60 gb vertex 3 aldım, şimdi o fiyata indirimsiz sıradan bir günde sata 3 120gb alınıyor. Fiyatlar hızla düşüyor bence 256 gb olanlar alınır fiyata düştüğünde alınmalı, bu yüzden biraz daha beklemekte fayda var diye düşünüyorum.
  • şikayet ediyimmi konu yanlış yerde diye
  • fiyat konusunda bilgi yok galiba
  • SuperTalent nedir ya yarışma programı ismi gibi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

6 ay önce %25 vatan indirimiyle 310 tl'ye 60 gb vertex 3 aldım, şimdi o fiyata indirimsiz sıradan bir günde sata 3 120gb alınıyor. Fiyatlar hızla düşüyor bence 256 gb olanlar alınır fiyata düştüğünde alınmalı, bu yüzden biraz daha beklemekte fayda var diye düşünüyorum.

düşüyor ama türkiyede değil. vertex 3 eskidi artık vertex 4 var bu bir. ikincisi vertex 4 256 mesela burada yurtdışındakinin tam 2 katı fiyata satılıyor! vertex 4 512 yok bile...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.