Şimdi Ara

Panasonic, yeni aynasız kamerası Lumix DMC-G5'i tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Panasonic, aynasız ve değiştirilebilir objektifli yeni kamerası Lumix DMC-G5'i tanıttı.

16 megapiksel çözünürlüğünde Live MOS sensöre (Four Thirds) ve Venus Engine VII FHD görüntü işlemcisine ev sahipliği yapan DMC-G5, 120 mm x 83 mm x 71 mm ebatlarında ve CIPA standartlarına göre 320 çekim yapabilen lityum iyon batarya dahil 396 gram ağırlığında tasarlanmış. Venus Engine görüntü işlemcisi canlı olduğu kadar keskin fotoğraflar vadediyor.

ISO değeri 160 ile 12.800 arasında, enstantane hızı 60 sn - 1/4000 saniye arasında ayarlanabilen kamerada, 1.440.000 piksel elektronik vizöre ve 3.0-inç hareketli 920.000 piksel dokunmatik LCD ekrana yer verilmiş durumda. LCD ekrana dokunarak da odaklama yapılabiliyor.

1920 x 1080 piksel (60, 50, 30, 25 FPS), 1280 x 720 piksel (60, 50, 30, 25 FPS) ve 640 x 480 piksel (30, 25 FPS) video kaydedebilen kameranın kapasitesi SD, SDHC, SDXC kartlarla arttırılabiliyor. Yaptığınız çekimleri HDMI bağlantısı aracılığıyla LCD / Plazma televizyonunuzda izleyebiliyorsunuz.

Panasonic'in bugün tanıttığı Lumix G Vario 45-150 mm f/4.0-5.6 ASPH tele foto objektif ise görüntü stabilizasyon özelliği (Power O.I.S) ve 9 grupta 12 elementten oluşan optik yapısıyla dikkat çekiyor.

Panasonic, kameranın da objektifin de fiyatını daha sonra açıklayacak.

• dokunmatik ekranların gelmesiyle cep teleffonlarına gelen video anında foto cekme özelliği belki bunlara da gelir..sony süper zumunda vardı ama daha da kaliteli hale gelecektir diye düşünüyorum...
  • Bir anda bu kadar cok reklam icerikli haber yapilmasi, donanimhaber.com un yakinda pek cok kullanicinin bookmarklardan cikmasina neden olacaktir.

• bu kameranın yazılımı linux mu oluyor?

• Aynasız kameranın artısı nedir? Bilen varsa paylaşabilir mi?

• Test verileri beni heyecanlandırıyor OM-D 'ye rakip olabilir mi ISO konusunda tartışılır, ama ele avuca daha iyi geleceği G3 den beri belli

quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Aynasız kameranın artısı nedir? Bilen varsa paylaşabilir mi?

Aynasız kameraların gözle görülür en büyük avantajı ebat. Bu da bazen avantaj bazen dezavantaj (ele iyi oturması vs.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShotgunPadre

Bir anda bu kadar cok reklam icerikli haber yapilmasi, donanimhaber.com un yakinda pek cok kullanicinin bookmarklardan cikmasina neden olacaktir.

Reklam mi var? Ona bakarsan her haber reklam zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: ShotgunPadre

Bir anda bu kadar cok reklam icerikli haber yapilmasi, donanimhaber.com un yakinda pek cok kullanicinin bookmarklardan cikmasina neden olacaktir.

Reklam mi var? Ona bakarsan her haber reklam zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Aynasız kameranın artısı nedir? Bilen varsa paylaşabilir mi?

Kısa ve öz olarak aynasızlarda kamera gövdesi bu elemanın(ayna) olmaması sebebi ile daha ufak olabiliyor ve bu da taşınabilirlikte kolaylık sağlıyor. Yine aynı sebeple lensleri de daha ufak üretilebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

dokunmatik ekranların gelmesiyle cep teleffonlarına gelen video anında foto cekme özelliği belki bunlara da gelir..sony süper zumunda vardı ama daha da kaliteli hale gelecektir diye düşünüyorum...

O özellik G2 de bile var.
  • Hmm ilk tam kare çekimler sıcak sıcak gelsin bakalım

ISO 6400 gerçekten şaşırtıcı!

Bu da ISO 3200

• quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Hmm ilk tam kare çekimler sıcak sıcak gelsin bakalım Panasonic, yeni aynasız kamerası Lumix DMC-G5'i tanıttı Panasonic, yeni aynasız kamerası Lumix DMC-G5'i tanıttı ISO 6400 gerçekten şaşırtıcı! Panasonic, yeni aynasız kamerası Lumix DMC-G5'i tanıttı Bu da ISO 3200 Panasonic, yeni aynasız kamerası Lumix DMC-G5'i tanıttı

6400'de performans kötü bence

• quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

quote:

dokunmatik ekranların gelmesiyle cep teleffonlarına gelen video anında foto cekme özelliği belki bunlara da gelir..sony süper zumunda vardı ama daha da kaliteli hale gelecektir diye düşünüyorum...

g2 de bile derken sanki en dandik modellerden biriymiş gibi söylemişsiniz... yok demedik ama daha yaygın hale gelecektir dedik..g2 de böyle bi özellik olduğunu da yeni öğrendim bu arada..
  • Tüh, daha yeni G3 aldım.

• @vehbi

Üzülmenize gerek yok henüz fiyatı bile belli değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vehbi

Tüh, daha yeni G3 aldım.

Tuh napicaz?
    Bugun G5 alsan yarin G6 cikar sen merak etme. Zaten G5'in G3'ten aman aman farki yok, o yuzden hic uzulmeye gerek yok.
  • panasonic sonyden gaza gelip deli gibi body çıkarmaya başladı Bir tek GH serisi istikrarlı gidiyor.. gf ve g serisinde gereksiz güncellemelere gidiyor bence.. Olympus 45 1.8 , 75 1.8 gibi canavar lensler yaparken , panasonic grip şekli değiştirip yeni body çıkarmaya uğraşıyor.. 7-14 , 20 1.7 tadında lensler bekliyoruz pana
  • quote:

quote:

quote:

g2 de bile derken sanki en dandik modellerden biriymiş gibi söylemişsiniz... yok demedik ama daha yaygın hale gelecektir dedik..g2 de böyle bi özellik olduğunu da yeni öğrendim bu arada..

quote:

dokunmatik ekranların gelmesiyle cep teleffonlarına gelen video anında foto cekme özelliği belki bunlara da gelir

Kısacası yok demişsiniz. Merak etmeyin g2 sahibi olarak ne olduğunu biliyorum.

Eski model olduğu için bile yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 19 Temmuz 2012; 12:26:05 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dokunmatik ekranların gelmesiyle cep teleffonlarına gelen video anında foto cekme özelliği belki bunlara da gelir

Kısacası yok demişsiniz. Merak etmeyin g2 sahibi olarak ne olduğunu biliyorum.

Eski model olduğu için bile yazdım.

sony nin süper zumunda var demişim... okumuyor musun arkadaş..

neyse tamam sen haklısın...böyle sacma bir konuda bile tartısma cıkabiliyormus demekki...

• panasonic sonyden gaza gelip deli gibi body çıkarmaya başladı Bir tek GH serisi istikrarlı gidiyor..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.