Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.328
Cevap
187
Favori
1.698.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13161317131813191320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IceRock

arkadaslar dondurmak icin harci yatirmiyoruz baska da bi sey yapmiyoruz degil mi ? bu sekilde dondurup 5 sene sonra devam etmek istesem hic bi islem yapmadan devam edebilir miyim ?

tesekkurler.

Donmuyor. Kayıt yeniletmemiş oluyorsunuz ama okulla ilişkiniz kesilmiyor fakat daha sonra devam etmek isterseniz geriye doğru ödemeler yapmanız gerekiyor. Yani diyelim 4-5 dönem para ödemezsen daha sonra devam etmek istediğinde tüm para ödemediğin dönemlerin de parasını yatırmak sorunda kalırsın.

Gecen sene 2 yıllık bir bölüm bitirdim ama ondan önceki seneler AÖF de 4 senelik İşletme bölümünde okumuştum ve 3 sene boyunca kayıt yenilenmesi için para ödemedim. Cep Telefonuma AÖF den mesaj gelmişti ve mesajda önceki dönemlerinde harcının yatırılması gerektiğini ifade eden bir not düşülmüştü.

Okulu dondurmak için harcın yatması gerekmekte. AÖF den bana gecen senelerde gelen bir mesajda da kayıt dondurulması için harç yatırılmış olması gerektiği yazıyordu. Hatta gecen sene AÖF resmi bir sayfasına baktığımda bu bilgi aynen yer alıyordu.

AÖF sitesinde ilgili yerlerde okulun dondurulması için kayıt yenilenmesi ve sonra kaydın dondurulması gerektiği yazmaktaydı. Daha gecen sene bakmıştım.

NOT: Bu sene değişiklik yapmışlarsa bilemem. Gerçi sitelerine ne kadar güvenilir oda ayrı soru işareti çünkü 2 sene üst üste kayıt yenilemesi yapmayan öğrencilerin kaydı silinir denmesine rağmen 3 sene önce 2 yıllık bölümü kazandığımda son 3 senedir kaydını uzatmadığım İşletme kaydımın silinmesini benim talep etmem gerekmişti. Büro kural değişti artık kayıt silinmesi için öğrencilerin dilekçe vermesi gerekiyor demişlerdi.

Kısaca Büro veya merkez ofislerine telefon açarak bir sorman da fayda var.

Para yatırmayınca olan olayda bir çeşit kayıt dondurma sayılıyor fakat resmi tanımı bu değil. Resmi olarak kayıt dondurulması için o dönemin parasının yatırılıp okula sonradan işlem için başvurulması gerekir.

İnternet de forumlarda ve farklı sitelerde Kaydınızı yeniletmediğiniz sürece kaydınız donar..Artık üniversiteden atılma yok...Kaydınızı tekrar yeniletmeyi düşündüğünüzde, kayıt yenileme dönemlerinde harcınızı yatırarak kaydınızı tekrar yeniletebilirsiniz deniyor ama önceki dönemlerin parasının da yatırılması gerektiği ifade edilmemiş bu bana tuhaf geldi çünkü daha öncede dediğim gibi ben benzer bir olayı yaşadığımda cebime gelen mesajda önceki dönemlerinde paralarının geriye dönük olarak yatması gerektiği yazıyordu.

Ama sistem değişmişse bunu büro veya merkez ofise sormakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 8 Şubat 2016; 12:22:40 >

• bugün yalan oldu , sonuçlar yarın açıklanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ufukykc

BU arada Anadolu Üniversitesine 4 yıllığa geçiş artık dgs ile olacakmış bundan sonra doğru mu bu

AÖF " 2015-2016 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş kapsamında sınavsız olarak son kez öğrenci kaydı yapılacaktır. " dedi ve ekledi " 2016-2017 öğretim yılından itibaren Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınacaktır. " . Yani bu seneden itibaren sınavla olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alti9Otuz5 -- 8 Şubat 2016; 17:36:42 >
  • Aciklanamadi bir turlu lanet sonuc. Stresi beni mahvetti bu sinavin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lara_croft

Bugün veya yarın ciddi şekilde bekliyorum.
    Umarım Cuma gününe kadar bekletmezler.

Aynen :)
  • Alti9Otuz5 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler. Tam zamanında yaptırmışız kaydı (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Aciklanamadi bir turlu lanet sonuc. Stresi beni mahvetti bu sinavin.

+1
  • Bugün açıklansın artık! Daha fazla bekletmeyin!
    Önümüzdeki sene bu dönem sınava girecek miyiz girmeyecek miyiz, ne olacağını bilelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lara_croft

Bugün açıklansın artık! Daha fazla bekletmeyin!
    Önümüzdeki sene bu dönem sınava girecek miyiz girmeyecek miyiz, ne olacağını bilelim.

Bende bu açıdan büyük meraktayım. Bu sene bitsin istiyorum.
  • inşallah açıklansın bu gunde rahat edelim.
  • Sınav sonuçlarını okumayı ortalama kaç günde bitirebiliyorlar acaba?
    Bu iş için nasıl bir sistem kullanılıyor?
    Kaç kişi çalışıyor bu iş için?
    Sonuçların bazen 12 günde bazen 17 günde açıklanmasındaki fark nedir?

Bu konular hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa beni aydınlatabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMOZA45 -- 9 Şubat 2016; 13:19:06 >
  • Bir sorum olucak 2 yıllık bölümde 3. yılımdayım öğrenci katkı payı 35 tl borcum gözüküyo bu nedir bide kayıt yenileme zamanında yatırsam sorun olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembelcoder

Bir sorum olucak 2 yıllık bölümde 3. yılımdayım öğrenci katkı payı 35 tl borcum gözüküyo bu nedir bide kayıt yenileme zamanında yatırsam sorun olurmu

Ikinci universite mi okuyorsun? Onlar icin ekstra masraf cikardilar da odur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AOF iyi hoşta şu sınav sonuçlarını açıklama süresi çok uzun , bugün açıklanmayacak gibi
  • BEYLER SİZ NEDEN SINAV SONUÇLARI İÇİN BU KADAR TELAŞLANIYORSUNUZ ADAMLAR CEVAPLARINI NETE KOYUYOR BAKIP KAÇ ALDIGINIZI GÖREMİYORMUSUNUZ BEN 8 DERS GİRDİM 7 Sİ GELCEĞİ NOTU BİLİYORUM 1 DERS YÜZÜNDENBİR SORU YÜZÜNDEN KALDIM MI ONU HATIRLAMIYORUM TEK AH ONUDA TAM YAPSAYDIM SU AN COK RELAX BİR SEKILDE GECTIM ISTERSE 5 AY SONRA ACIKLANSIN DERDİM SİZDDE SINAVDAN SONRA KONTROL EDİN KAÇ ALDIGINIZI BİLİRSİNİZ BENDE HİÇ ŞAŞMIYOR HEP AYNI GELİYOR
  • sonuç günü siteye ara ara ulaşılamazdı. akşam 5-6 ya kadar yolu var ama mobilde ulaşım sıkıntısı olmadı bugün.
  • Bence bizim aylarca sorduğumuz ama cevap alamadığımız 35 ve üzeri kesin DD mi sorusuna cevap arıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

Bence bizim aylarca sorduğumuz ama cevap alamadığımız 35 ve üzeri kesin DD mi sorusuna cevap arıyorlar.

bence de sıvamaya çalışıyolar şu anda
  • yolları kapanan bi yer vardı. gözetmenler ve öğrenciler sınava gelememişti. onlar noldu acaba? sonraki hafta falan sınav tekrar edildi mi bilen var mı?
  • Beyler ben şimdi tekrar baktım da
    https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler/esaslar-yonergeler/anadolu-universitesi-acikogretim-iktisat-ve-isletme-fakulteleri-ogrenci-degerlendirme-sistemi-esasla

şimdi buırada diyorki en altta
    Öğrencinin yeni “Başarı Notu” 35’in altında ise öğrenci FF “Harf Notu” ile değerlendirilir.

buraya kadar tamam ikinci şıkta diyor ki
    Öğrencinin yeni “Başarı Notu” 35 ve üzerinde ise, o ders için varolan puan dağılımında, öğrencinin puanına eşit ya da en yakın olan puanın normalleştirilmiş “z değeri”ne Tablo 1’de karşılık gelen “Harf Notu” öğrenciye atanır.

tablo 1 e bakınca FF yok en altta DD var bu 35 ve üzeri ne olursa olsun geçer demek değil midir?

• 
Sayfa: önceki 13161317131813191320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.