Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.328
Cevap
187
Favori
1.698.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dgo2133

bu arada 1,sınıfın sorumlu oldugu konular nerden nereye kadardı bir iki kişiye sordum kitabın tümü dedi dogrumu?

vizelerde sorumlu olduğun konular bütün ünitelerin yarısı kadar ama emin olmak için sana gönderilen kılavuzdan bakabilirsin ya da aof nin sitesinden...finallerde kitabın tamamından sorumlusun.

Sen bunu daha yeni mi soruyorsun sınava hazır mısın sen şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lara_croft -- 15 Mart 2007; 0:47:51 >
  • bu sefer yarısından kalırım gibi ha hadi hayırlısı sadece ders kaytlarını dinliyorum zaten o da yarısının var..
  • selam arkadaşlar. ben kamu yönetimi 1. sınıftayım ama 3. senem:) mezun olmak icin kaç yıl mühlet veriyorlar haberiniz varmı? ve ders çalışmaya başlamaya karar verdim. hangi kitabı kullanmamı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Araneida

selam arkadaşlar. ben kamu yönetimi 1. sınıftayım ama 3. senem:) mezun olmak icin kaç yıl mühlet veriyorlar haberiniz varmı? ve ders çalışmaya başlamaya karar verdim. hangi kitabı kullanmamı tavsiye edersiniz?

4 yıllık fakülteyi 7 yılda bitirmen gerekiyor..
    Bence Murat yayınlarının yardımcı kitaplarını kullan..ilk sene kayıt yaptırırken tabi hiçbirşey bilmiyorum ve bişeyden haberim yok bana da murat yayınlarını önermişlerdi..iyi ki almışım çok memnunum..başka yardımcı kitap almam..inşallah seneye de bu yardımcıları alıp bitirmek istiyorum..3'ü geçtim de 4'ü bitirip mezun olmam kaldı...

• kitaplarımı kirletmemeye oldukca garet ediyorum bi dahaki sen için

tabiki hazır değilim diğer konuları az biraz genel kültürle idare ederim zaten muhasebeciyim

matematikte eskiden kalma birşeyler var belki kuş gelir taşa çarpar
    quote:

Orjinalden alıntı: lara_croft

quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

bu arada 1,sınıfın sorumlu oldugu konular nerden nereye kadardı bir iki kişiye sordum kitabın tümü dedi dogrumu?

vizelerde sorumlu olduğun konular bütün ünitelerin yarısı kadar ama emin olmak için sana gönderilen kılavuzdan bakabilirsin ya da aof nin sitesinden...finallerde kitabın tamamından sorumlusun.

Sen bunu daha yeni mi soruyorsun sınava hazır mısın sen şimdi?

• Arkadaşlar lütfen biri benim sorumu cevaplasın ya lütfen diyorumki AOF sınavları test mi klasik sınavmı bi arkadaşım test dedi ama doğrumu acaba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ReKi

Arkadaşlar lütfen biri benim sorumu cevaplasın ya lütfen diyorumki AOF sınavları test mi klasik sınavmı bi arkadaşım test dedi ama doğrumu acaba...

ben sana sorduğun sorunun cevabını yazmıştım..ama bir önceki sayfada kaldı sanırım bakmadın..sınavlar test..yanlışlar doğrularını da götürmüyor
  • quote:

@Furkan daha çok yorumdu sorular yani bana öyle geldi..ben geçtiysem sende geçersin çünkü bende yorum yeteneği sıfırdır..final soruları çok daha kolaydı kesin geçersin takma

Yani çalışma diyosun

• Ya arkadaşlar birşey sorucam bu hesapların kodları çıkmaz di mi?
    mesela 730:işletme tarafından önlenebilirse , 780:işletme tarafından önlenemezse de kullanılacak hesapların numaraları..yok artık başka soru mu kalmadı bi de oturup bunları mı ezberlicem..
    Ayrıca muratın sitesinde iş ve sosyal güvenlik hukukuyla ilgili deneme sınavı yaparken, güncellememişler sanırım vizelerde sorulmayacak olan 8 ve 9 uncu ünitelerin sorularını da sormuşlar kafam karıştı..acaba sınava dahil de ben mi bilmiyorum diye düşündüm..ciddi olarak iyice gerildim..sınavda kilitlenicem diye çok korkuyorum inşallah sorular bana bende sorulara "sadece" bakma durumu olmaz..inşallah biraz birşeyler yapabilirim..
    aof forumunda falan da okuyorum da herkes iyi hazırlanmış, bence bu sene geçenlerin sayısı fazla olur..inşallahta fazla olur ama kendimin geçmesini de çok istiyorum

• quote:

quote:

selam arkadaşlar. ben kamu yönetimi 1. sınıftayım ama 3. senem:) mezun olmak icin kaç yıl mühlet veriyorlar haberiniz varmı? ve ders çalışmaya başlamaya karar verdim. hangi kitabı kullanmamı tavsiye edersiniz?

Bence Murat yayınlarının yardımcı kitaplarını kullan..ilk sene kayıt yaptırırken tabi hiçbirşey bilmiyorum ve bişeyden haberim yok bana da murat yayınlarını önermişlerdi..iyi ki almışım çok memnunum..başka yardımcı kitap almam..inşallah seneye de bu yardımcıları alıp bitirmek istiyorum..3'ü geçtim de 4'ü bitirip mezun olmam kaldı...

bunu düzeltmek isterim. aofda eğitimde süre sınırı yok. 4 yıllık fakülteyi 10 yıldada bitirebilirsin. sadece 7 yıldan sonra öğrencilik haklarından faydalanamazsınız. yani oda nedir? öğrenci belgesi, paso, transkript, staj yapabilir belgesi, vs vs...

• quote:

Orjinalden alıntı: roro

quote:

quote:

bunu düzeltmek isterim. aofda eğitimde süre sınırı yok. 4 yıllık fakülteyi 10 yıldada bitirebilirsin. sadece 7 yıldan sonra öğrencilik haklarından faydalanamazsınız. yani oda nedir? öğrenci belgesi, paso, transkript, staj yapabilir belgesi, vs vs...

hadi ya bilmiyordum ne biliyim bana da bağlı olduğum bürodaki kız söyledi...bende onun yalancısıyım..belki de "bir an önce bitir de senden kurtulalım" demek istedi bilemicem artık

• Benim okuduğum dershanede 12 yıldır muhasebe okuyan bi abimiz var yanlış hatırlamıyorsam 2 defa aftan yaralanmış
  • Arkadaşlar Malıyet muhasebesı calısmam bitti...

Yalnız takıldıgım bazı yerler oldu...Ve bunlar ıcın her defasında tek tek kitaba donmek yerıne + aklıma ıyı gırsın die hepsını teker teker wordpad'e yazarak bir dokuman halıne getırdım...

Sonra baktımkı baya guzel bir kaynak oldu

Eğer istersenız burda paylaşabılırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derdimyok -- 15 Mart 2007; 20:22:31 >
  • Arkadaşlar acil birşey sormam gerekiyor benim kafamı yeterince karıştırdılar inşallah bende sizin kafanızı karıştırmış olmam..Ama sormazsam çıldırıcam..Şimdi kollektif şirket serbest meslekle uğraşıyorsa kazancı ne olur?Benim bildiğim kollektif şirket herhangi bir vergiye tabi değildir, ortaklarının kazancı ticari kazançtır..Hatta zirai faaliyetle bile uğraşsalar kazançları ticari kazanç sayılır..Bugün bana biri bu soruyu sordu (kollektif şirket serbest meslekle uğraşıyorsa kazancı ne olur?)...bende ticari kazaç dedim..Ama sonra serbest meslek kazancı olabileceğini düşündüm..çünkü kitapta öle bişey okumuştum hatta murat yayınlarının B kitabı sayfa 39, madde 3..."anladım" diye yazmışım maddenin yanına ama açıklamasını yazmamışım...acaba kolektif şirketin komandite ortağı mı demek istemiş..ama komandite ortağın kazancı da ticari kazançtır...valla kafam karıştı bir yardımcı olun

• lara....soruların hepsini yapmak zorunda dillsin ..varyaa yazılarını okudum benide panik kapladı ...biraz relaxx ol...
  • www.tasari.com.tr

burda da deneme sınavları var arkadaşlar...
  • off ben bu konuları yetiştiremicem herhale...Nese çalışabildiğim kadar çalışıcam ama bide kendi dier okulumun vizeleride yaklaştıFena sıkıştık.
  • Artık öyle bir duruma geldik ki hiç bir zamanın boşa geçmemesi gerekiyor..Ne biliyim devamlı ezber yapmalı bol bol soru çözmeli yardımcı kitaptaki soruları incelememiz gerekiyor..Ama nerdee..Size söylüyordum kendim grip oldum ve birkaç günden beri ders çalışmam yalan oldu..İster istemez etkiliyor..Artık şu sınavı olalım da bitsin iyice baydı..Bana 3 ay süre de verseler başka türlü çalışamam bu kadar ne alırsam alıcam
  • quote:

Arkadaşlar acil birşey sormam gerekiyor benim kafamı yeterince karıştırdılar inşallah bende sizin kafanızı karıştırmış olmam..Ama sormazsam çıldırıcam..Şimdi kollektif şirket serbest meslekle uğraşıyorsa kazancı ne olur?Benim bildiğim kollektif şirket herhangi bir vergiye tabi değildir, ortaklarının kazancı ticari kazançtır..Hatta zirai faaliyetle bile uğraşsalar kazançları ticari kazanç sayılır..Bugün bana biri bu soruyu sordu (kollektif şirket serbest meslekle uğraşıyorsa kazancı ne olur?)...bende ticari kazaç dedim..Ama sonra serbest meslek kazancı olabileceğini düşündüm..çünkü kitapta öle bişey okumuştum hatta murat yayınlarının B kitabı sayfa 39, madde 3..."anladım" diye yazmışım maddenin yanına ama açıklamasını yazmamışım...acaba kolektif şirketin komandite ortağı mı demek istemiş..ama komandite ortağın kazancı da ticari kazançtır...valla kafam karıştı bir yardımcı olun

Kollektif şirket gelir vergisi öder. Ayrıca yaptıgı butun kazançlar ticardir. Bende senin düşündügün gibi ne faaliyette bulunursa bulunsun ticari olur diye biliyorum. Yalnız kollektif şirkette komandite ortagı niye soktun anlamadım. İyiden iyiye kafamı karıstıracaktın ha.

• Son 12 gün..Evet az kaldı gerçektende..Hiç başlamayanlar için artık geç...Ama yine de çalışsınlar..
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.