Şimdi Ara

iPhone 4 ü home tuşu sorunuyla Genpa ya verenler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,hemen hemen 1,5 yıllık Genpa garantili telefonumun malum home tuşu ve üstteki power tuşu basmama problemi oluşmaya başladı bende de.Eğer cihazını bu sorunlardan dolayı Genpaya verenler varsa sormak istediğim bir kaç konu var;

1-Cihazı verenler ortalama ne kadar sürede teslim aldılar home tuşuyla ilgili olarak.Ne kadar telefonsuz kalırım?

2-Home tuşu çözümünde tam olarak ne yapıyorlar?Tuşumu değiştiriyorlar yada tuşun bastığı mekanizmada onarıma falan mı gidiyorlar tabi power tuşu içinde aynı soru geçerli?

3-Sorunum malum mekanik birşey bildiğim kadarıyla.Yazılımsal bir sorun yok gibi tabi benim görüşüm,bu yüzden cihazıma reset falan atarlarmı,yani yedekleme me gerek varmı?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler,saygılar..

• birinin iphone'un üstünden otobüs geçiyor çaktırmadan hallediyor bir diğeri, hatta bcs üst yazı editörümüz 95tl veriyor home tuşu için

özet: lütfen şansınızı deneyiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 17 Temmuz 2012; 22:35:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

Merhabalar,hemen hemen 1,5 yıllık Genpa garantili telefonumun malum home tuşu ve üstteki power tuşu basmama problemi oluşmaya başladı bende de.Eğer cihazını bu sorunlardan dolayı Genpaya verenler varsa sormak istediğim bir kaç konu var;

1-Cihazı verenler ortalama ne kadar sürede teslim aldılar home tuşuyla ilgili olarak.Ne kadar telefonsuz kalırım?

2-Home tuşu çözümünde tam olarak ne yapıyorlar?Tuşumu değiştiriyorlar yada tuşun bastığı mekanizmada onarıma falan mı gidiyorlar tabi power tuşu içinde aynı soru geçerli?

3-Sorunum malum mekanik birşey bildiğim kadarıyla.Yazılımsal bir sorun yok gibi tabi benim görüşüm,bu yüzden cihazıma reset falan atarlarmı,yani yedekleme me gerek varmı?

Ben iki sorundan da verdim tuşların altında ki mekanizmaları değiştirip veriyorlar.
    Benim home tuşu 3 - 4 basma sonunda ya çalışıyordu ya da çift basıp altta çalışan programları gösteriyordu. Genpanın sitesinden doldurdum formu.
    Telefonumu Perşembe günü kargoyla gönderdim telefon tamir oldu ve Çarşamba günü elime ulaştı. Ortalama 1 Hafta sürüyor tamir süresi.

Ekleme : Telefonunun yedeğini al ve Jailbreak varsa telefonunu restore yapıp gönder. Telefonun içindeki tüm bilgileri silip yeni sürüm yükleyip gönderiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voilet -- 17 Temmuz 2012; 23:00:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Voilet

quote:

Merhabalar,hemen hemen 1,5 yıllık Genpa garantili telefonumun malum home tuşu ve üstteki power tuşu basmama problemi oluşmaya başladı bende de.Eğer cihazını bu sorunlardan dolayı Genpaya verenler varsa sormak istediğim bir kaç konu var;

Ben iki sorundan da verdim tuşların altında ki mekanizmaları değiştirip veriyorlar.
    Benim home tuşu 3 - 4 basma sonunda ya çalışıyordu ya da çift basıp altta çalışan programları gösteriyordu. Genpanın sitesinden doldurdum formu.
    Telefonumu Perşembe günü kargoyla gönderdim telefon tamir oldu ve Çarşamba günü elime ulaştı. Ortalama 1 Hafta sürüyor tamir süresi.

Ekleme : Telefonunun yedeğini al ve Jailbreak varsa telefonunu restore yapıp gönder. Telefonun içindeki tüm bilgileri silip yeni sürüm yükleyip gönderiyorlar.

Cevaplar için teşekkürler.

Home tuşu problemimiz aynı.Eğer 1 haftaysa çok iyi,forumda birkaç kişi 15-20 gün beklediğini söylemiş.Telefonumda JB yok ve son sürüm,dolayısıyla yeni sürüm atmalarınada gerek yok ama illada yapıyorlarmı sıfırlamayı?

• Ayın 5 inde verdim hala gelmedi bugün onarıldı yazdı fakat garantisi devam etmesine rağmen 95tl istediler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Voilet

quote:

Cevaplar için teşekkürler.

Home tuşu problemimiz aynı.Eğer 1 haftaysa çok iyi,forumda birkaç kişi 15-20 gün beklediğini söylemiş.Telefonumda JB yok ve son sürüm,dolayısıyla yeni sürüm atmalarınada gerek yok ama illada yapıyorlarmı sıfırlamayı?

Ne olursa olsun güncellemeyi yapıyorlar.
    Ben geçen ay verdim sınavdı vs idi derken bir türlü verememiştim. Uzun zamandır olan bir problemdi. Ben Ankara Genpaya gönderiyorum 1 hafta içerisinde geri gönderdiler 2 defa telefonu gönderdim bir defa şarj cihazım patlamıştı onu gönderdim.
    Tabi bu kısa süreli tamirlerin sonucunu ve memnuniyetimi mail aracılığıyla attım ve bunun da kısa süreli tamir edilmesinde rolü olduğunu düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ayın 5 inde verdim hala gelmedi bugün onarıldı yazdı fakat garantisi devam etmesine rağmen 95tl istediler.

@GoldPunch garanti kapsamına giren birşeyden sizden para talep edemezler. Tahminimce bu İstanbul olabilir. Bunlarla uğraşırım derseniz sizden garanti kapsamında istedikleri yazılı belge ile tüketici hakem heyetine başvurun. Analarından emdikleri sütü burunlarından getirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voilet -- 18 Temmuz 2012; 8:29:21 >

• Genpaya vereceğine Atatürk Hava Limanı Dış hatlar terminali önünde Amerika'ya giden hiç tanımadığın birisine Amerika'da Apple Store'a götürüp baktırabilirmisiniz diye rica et Genpa'dan daha güvenli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdirim

Genpaya vereceğine Atatürk Hava Limanı Dış hatlar terminali önünde Amerika'ya giden hiç tanımadığın birisine Amerika'da Apple Store'a götürüp baktırabilirmisiniz diye rica et Genpa'dan daha güvenli olur.

• Yedekle her ihtimalde, direk restore ederler falan..
  • Biz iki kere verdik 2side garantiliydi ve yeni cihazlar birini nasıl olduysa sıfırıyla değiştirdiler 7 gunde digerinin home tusu degişti 5 gunde

Millet ucuz diye yurtdısı cihaz alıyo sonrada sorun cıkınca Safi zarar oluyo

DipNot : İkisinede beşkuruş vermedim Genpa sagolsun
  • bende 16 sında verdim ama ben genpaya değil teleserviceye hala bekliyorum
  • Bende göndericem artık servise kullanılamaz oldu ama üşeniyorum.2 3 güne teslim ederim inşallah .
  • quote:

Bende göndericem artık servise kullanılamaz oldu ama üşeniyorum.2 3 güne teslim ederim inşallah .

genpa servisi rezalet gerçekten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.