Şimdi Ara

Alarko Carrier 53 NQV 060M MARKA KLİMA A SINIFI MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Alarko Carrier 53 NQV 060M MARKA KLİMA ALDIM
    ALDIĞIM SİTEDE VE DİĞER BİR ÇOK SATICIDA A SINIF YAZIYOR AMA ALARKO NUN KENDİ SİTESİNDE KARŞILAŞTIRMADA B SINIFI YAZIYOR
    SERVİSE SORDUM TOSHİBA ras 22 skv İLE AYNI OLDUĞUNU VE ASINIFI OLMASI GEREKTİĞİNİ ALARKODA NEDEN B YAZDIĞINA ONLARINDA ANLAM VEREMEDİĞİNİ SÖYLEDİLER
    SEBEP NEDİR BİLEN VARSA ÇOK SEVİNİRİM İÇİME BİR KURT DÜŞTÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siah2007 -- 17 Temmuz 2012; 19:52:26 >

• Sitede yazan

B
    C

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=52

Teknik veriye tıklayınız, koca firma yanlış yazacak değil ya.

Toshiba suzumide

B
    C

http://www.toshiba.com.tr/ras-22-skv-inverter-klima-p8.html

Satıcı gene kıvırmış.

hemen iade ediniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_41379231/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 17 Temmuz 2012; 20:03:03 >

• O kapasitelerde genelde B sınıfı oluyor zaten.

Bence çok takmayın, klima nominal değerdeki orandır o.

inverter olduğu için kendini 1.2 kw ya kadar düşürüyor zaten.

Dc twin rotary kompresörlü, hibrid inverter teknolojili PAM ve PWM modüllerine sahip güzel bir makina güle güle kullanın.

Tam değerler : soğutma için, 1.2-6.7 kw. nominal 6 kw.

btu olarak 4097 minumum, 20480 nominal, 22876 maksimum.

Yani bu klima zaten 24.000 likte değil. İnsanlar genel olarak(bende dahil) 18 den sonra doğal olarak 24.000 olarak düşünüyor.

6 bölü 2 EER 3 çıkıyor soğutmada; ısıtmada ise 7 nominalden 7 bölü 2.18 elektrik sarfı ile 3.21 COP değeri. Böyle bakınca B soğutma; C ısıtma.

İnverter olayı aslında elektrik değerlerini karışık hale getiriyor.

Alet nominal olarak 2 kw güç harcarken bu oran 0.2 kw ile 2.65 kw. arasında değişiyor yük durumuna göre ki bu değerler 50M den sonra serinin en iyi değerleri. Ve bunu toshiba nın geliştirdiği dc twin rotary kompresöre borçlu.

Zaten alarko bu klimayı 6 kuruşa serinleyin diye reklam yapmıştı:

"İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip Carrier XPower Gold serisi DC Hybrid inverterli klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor. En son inverter teknoljisine sahip XPower Gold serisi klimalar, sahip oldukları PAM modülü sayesinde ortamı arzu edilen konfor sıcaklığına ulaştırırken, PWM modülü ile kapasitelerini minimuma indiriyor ve kullanıcılarına maksimum enerji tasarrufu sunuyor. Serinin 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri, minimum kapasitede, saatte sadece 6 kuruş elektrik tüketiyor."

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

O kapasitelerde genelde B sınıfı oluyor zaten.

Bence çok takmayın, klima nominal değerdeki orandır o.

inverter olduğu için kendini 1.2 kw ya kadar düşürüyor zaten.

Dc twin rotary kompresörlü, hibrid inverter teknolojili PAM ve PWM modüllerine sahip güzel bir makina güle güle kullanın.

Tam değerler : soğutma için, 1.2-6.7 kw. nominal 6 kw.

btu olarak 4097 minumum, 20480 nominal, 22876 maksimum.

Yani bu klima zaten 24.000 likte değil. İnsanlar genel olarak(bende dahil) 18 den sonra doğal olarak 24.000 olarak düşünüyor.

6 bölü 2 EER 3 çıkıyor soğutmada; ısıtmada ise 7 nominalden 7 bölü 2.18 elektrik sarfı ile 3.21 COP değeri. Böyle bakınca B soğutma; C ısıtma.

İnverter olayı aslında elektrik değerlerini karışık hale getiriyor.

Alet nominal olarak 2 kw güç harcarken bu oran 0.2 kw ile 2.65 kw. arasında değişiyor yük durumuna göre ki bu değerler 50M den sonra serinin en iyi değerleri. Ve bunu toshiba nın geliştirdiği dc twin rotary kompresöre borçlu.

Zaten alarko bu klimayı 6 kuruşa serinleyin diye reklam yapmıştı:

"İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip Carrier XPower Gold serisi DC Hybrid inverterli klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor. En son inverter teknoljisine sahip XPower Gold serisi klimalar, sahip oldukları PAM modülü sayesinde ortamı arzu edilen konfor sıcaklığına ulaştırırken, PWM modülü ile kapasitelerini minimuma indiriyor ve kullanıcılarına maksimum enerji tasarrufu sunuyor. Serinin 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri, minimum kapasitede, saatte sadece 6 kuruş elektrik tüketiyor."

HER 2 CVP İÇİNDE TŞKRLER ÜRÜN GELDİ FAKAT MONTAJINI YAPTIRMADIM
    EVET SATICI KIVIRMIŞ AMA SERVİSE TEL AÇTIĞIMDA KANMET BEY İLE BENZER AÇIKLMADA BULUNDULAR
    BENZER ÖZELLİKLERDE VE FİAT ARALIĞINDA DİĞER 24LÜK İNVERTER (VESTEL,ARÇELİK,AİRFEL,DAIKIN ) YA COP VE EER DEĞERLERİ YOK YADA B SINIFI...SADECE MİTSUBİSHİLERDE VAR ONLARDA FİATLAR 2 KATI
    PEKİ SON BİR TAKINTIM SİZ OLSAYDINIZ Alarko Flair FLR 24 INV MI SEÇERDİNİZ YOKSA Alarko Carrier 53 NQV 060M?

• Flair da kullanılan sistemle carrier da biraz fark var. carrier PAM ve PWM modülü taşırken(toshiba suzumi serisi gibi) flair sadece PWM modülü taşır. kompresörde dc inverter rotary ye karşılık dc twin rotary olarak farklıdır. Filtrelerde de fark var ama ev kullanımı için bence filtre çok fark etmez, zaten genelde havanın tamamı da o özel filtrelerden geçmez. Babaannemde 12 lik flair var hem soğutma hem ısıtma canavar, mekan izmir. İkisi de alınabilir ama carrier üst sınıf klimalara daha yakın bir klima tabii ki. Hatta toshiba suzumi skv ile değerleri çok yakın ama aynısıdır diyemem; mutlaka bir fark vardır. Kapasite aynı olmasına rağmen, EER ve COP değerleri de farklı.

Şu an 50M bulunamadığı için 60M lerde kampanya var. Bende 50M alacakken fiyatta uygun olunca 60M i aldım daha 2 gün önce. Bayi liste fiyatı 3300 tl. olan klimayı netten 2700 tl. 12 taksitle kasım da ödemeye başlamak suratiyle aldım. Nakit 2550 tl. dediler. Yetkili bayi arkadaşım bile netten almakla iyi yaptın dedi :))

Klimanın yanında totaline marka(orijinaliymiş) bakır boru seti, Schneider Electric kablo kanalı ve montaj aksesuarı geldi. Toplam 5 parça.

Bayi de nakit fiyat 2700 tl. 9 taksit 2940 tl. idi indirimli hali. Ama fiyat farkı olmasaydı bu sefer tercihim 50M olacaktı. Flair an itibariyle toshiba suzumi ve carrier a göre bir önceki teknoloji:)

Günlerdir bakmadığım konu, aramadığım tanıdık tanıdık olmayan servis-klimacı, eski klimacı askerlerim vs. resmen kafayı klimayla bozdum ve sonunda paramın karşılığı olarak bu klimayı aldım.

Airfel inv. serisini de tavsiye etmişlerdi.

Bana sorarsanız klimanızı taktırıp kullanın. F/P olarak bence çok iyi bir marka ve klima.

zaten oda çok ufak değil ise kendini kısarak çalışır ve tasarruflu olur, hatta daha hızlı konfor sıcaklığını yakalayacağı için A sınıfı alt modelden daha tasarruflu dahi olabilir diye düşünüyorum.

• alarkoyu 2700 TL taksitle hangi siteden almıstın
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhen41

alarkoyu 2700 TL taksitle hangi siteden almıstın

PM atıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

quote:

Orijinalden alıntı: orhen41

alarkoyu 2700 TL taksitle hangi siteden almıstın

PM atıldı.

Hocam açıkça yazabilirsiniz, hangi siteyse biz de alalım.
  • General

LBC
    LDC serilerinin hepsi A-A dır.
  • Alan arkadasım memnun musun diyeceğim ama daha 1 hafta olmuş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.kombigaz.com/klimalar/272-alarko-carrier-inverter-53-nqv-025-m-9900-btu-duvar-tipi-split-klima-.html

bu klimayı tavsiye eder misiniz arkadaşlar 13 m lik ve öğleden sonra sürekli güneş alan bir oda için? aynı kalitede ama daha ucuz bir klima önerisi olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: attorney-at-law

http://www.kombigaz.com/klimalar/272-alarko-carrier-inverter-53-nqv-025-m-9900-btu-duvar-tipi-split-klima-.html

bu klimayı tavsiye eder misiniz arkadaşlar 13 m lik ve öğleden sonra sürekli güneş alan bir oda için? aynı kalitede ama daha ucuz bir klima önerisi olan var mıdır?

Hocam keşif yaptırın eğer kapasite sorun çıkarmazsa alınır. O paraya bence en iyi f/p modellerinden. Sanalpazardan da fiyat kontrolü yapın, zira daha ucuza da olabiliyor. O site 100 tl. kargo alıyor.

Klimanın performansını merak edenlere. Ben 60M modelini kullanıyorum gayet memnunum; dış ünite tam yükte çalışırken sesi duyuluyor, iç ünite de aynı şekilde. Ama tam yükten düştü mü dış ünite sesi duymak imkansız gibi; iyice yanına yaklaşıp cihazı dinlemeniz lazım. Gündüz iç ünite sesi de aynı şekilde hiç duyulmazken gece sessizliğinde açıkça duyuyorum. servis "bu ses cihazın sesi değil, rüzgar sesi" gibi ilginç bir yorum yaptı ama belki de 22.000 lik ünite olduğu için o tanıtımdaki 21 db ses olayı yok. aynı odada 22.000 lik bir klima ile de uyunur mu bilmem:)

Mesela 60M 200 watt güce kadar (o güçte 4400 btu gibi) kendini kısabiliyor ki vestel vertu serisi 12.000 btu ya kadar düşebiliyor(midea üretimi). Arçelik yazmaya bile gerek görmemiş, ama cihazın EER ve COP değerleri diğer markaların aynı kapasite oranlarına göre düşük kalıyor. Yalnız buradaki kilit unsur bu değerlerin tam yükte ki değerler olduğu.( Klima kutusunda tam yükteki değer olarak yazılmış, sitede nominal gibi anlamıştım.) İnverter klima olduğu için konfor düzeyine gelir gelmez kapasitesini düşürüceği için bu değerler tam olarak gerçeği yansıtmıyor fakat vestel-midea istediği kadar A sınıfı olsun, benim klimam ondan daha az yakacaktır.(ves 12.000 btu-carrier 4000 küsur btu ya kadar düşüyor çünkü)

Montaj 2 saat sürdü, lojman olduğu için balkona bırakmak istediler, kabul etmeyince yan odanın cam altına takmak için biraz uğraştılar.
    Servis vakumu 5 dk. yaptı ama forma 30 dk. yazdı. pompam 50 m3 lük güçlü pompa bu değer eski pompalara göre dedi???
    Servis yönergesinde -76 yazıyor dediğimde ise kendi saatini gösterdi -60 yazıyordu en son ama sanki o gösterge hep orada kalıyor gibi geldi bana(bozuk muydu acaba:)
    Klima ile gelen kablo kanalı elimde kaldı, dış boruya kablo kanalı koymuyorlar. İçeride de 5 m. kanal mı kullanılır ki 5 m. gönderdiler anlamadım.
    Borunun duvardaki delik etrafına kapak çıkmadı, rubenisin verdiği kapağı taktılar ben isteyince.
    Evde mutfak-banyo hariç topraklama yok, klimaya dokundum gıdıklıyor:)
    İşçilik iyi, temizliği de yaptılar.
    Dış ünite için lastik takozlar çıkıyor, çıkmayan rubenislere 35 tl.ye takıyoruz dedi
    Çoğu dış üniteye baktım takozsuz konulmuş, titreşim ve ses yapar diye düşünüyorum bazen firmaları anlamak mümkün olmuyor.

Benim klima ile ilgili sorunum sağa sola kanat hareketinin otomatik olmaması. Yani liste fiyatı 3300 tl. olan serinin en üst ver. klimasında dikey kanat hareketinin olmamasına anlam veremiyorum. Ben çok ihtiyaç hissediyorum çünkü. Ayrıca bosch modellerinde olan klimanın ne kadar kapasite ile çalıştığını gösteren ledler gibi bir düzenlemede yapılmalı bence her inverter klima da. Kumanda da ısı sensörü olan modellerde de konfor düzeyi daha iyi olabilir; çünkü odanın değişik köşelerinde yaptığım kontrollerde(kapı sürekli açık belki etkiliyordur) 1-2 C fark çıkıyor. Kısaca fazla teferruatı olmayan(ya da göz boyaması da diyebilirsiniz) sadece işini yapan bir klima.

25 C sıcaklık ile salon, mutfak çocuk odası ve koridor tamamı (diğer odalar salon kadar soğuk olmuyor ama nem olmadığından rahat oluyor) gayet iyi. Banyoya girince nemde yüzmeye başlıyorum :))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.