Şimdi Ara

LOL Turkcelestirme Projesi (Zaun Başı Burma Burma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
3
Favori
8.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malumunuz LOL adim adim tamami ile Turkce olmaya dogru ilerliyor. Hergun yeni bir replik gun yuzune cikiyor. Kimileri bu isi istemese de genel cogunluk Turkce olmasindan yana hem fikirler.

Bu gunden sonra Turkcelestirme Projesi adina yapilacak paylasimlari bu baslikta toparlamak ayrica sizlerinde goruslerini almak adina bu konuyu aciyorum. Proje ilerlerken elimizde toplu bir kaynagin olmasi bizlere cok daha faydali olacaktir. Sonucta bu proje adim adim ilerliyor sizlerinde bu projeye katkida bulunabileceginizi dusunerek kendi olusturdugunuz yada fikirlerinizi burada paylasirsaniz belki bir ihtimal bu projede sizin calismalarinizdan birisi kullanilabilir. Bunun olma ihtimali dusuk olsa bile forumdaki cevherlerimizi bulma adina guzel bir calisma olacagini dusunuyorum.

Ayrica bu gelisim icin herkesin onyargisindan kurtularak olayi direk reddetme olarak karsilamasindan rahatsizlik duydugumu da belirtmeliyim. Sizler icin yapilan bu buyuk projede sizlerin tepkisi cok onemli. Aslinda hic kimsenin Turkce olmasindan yakinacagini dusunmuyorum fakat Turkce olduktan sonra artacak oyuncu kitlesinden rahatsizlik duyma kaygilari bircok yapilacak iyi islerin uzerini golgeliyor.

Turkce Ornekleri
    http://soundcloud.com/league-of-legends-turkiye

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Türkçe gelsin, Türkçe support gelsin. Bazen derdimi tam olarak anlatamıyorum benim için en önemlisi bu. Birde anlayışlı görevliler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçeleştirme tamamı ile harika bir şey. Artık oyun yapımcıları Türk oyuncuları da göz önünde tutuyor. Dünyada en çok tutulan oyunlardan biri olan Pes 2012'de Türkçe olması bizi tamamen duyurmaya yetti. Şu an en çok oynanan online oyun olan Lol'de de Türkçe seçeneği olursa bu bizim için çok büyük bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben hala türkçe seslendirmeyi gereksiz buluyorum. Türkçe metinler eyvallah çok iyi olur ama seslendirmeye gerek yoktu bence. Ama tabi bu işin en güzel yanı Türkçe forum ve support olucak.

Ayrıca çoğunluk beğenmiş ama ben ne Noc'da ne de Annie'de Brand'deki tadı alamadım.
  • oyunun türkçe olup olmamasını zerre kadar umursamıyorum. Bize lazım olan şey türkçelendirilmiş bi seslendirme, yada ne biliyim ğaranlıııık ölüm yağacak diye çevrilen bi noc değildi. Bize lazım olan şey türkçe destek, Mobil ödeme vs vs.
  • Ya arkadaşlar dünyanın en çok oynanan bilgisayar oyunu türkçeleştiriliyor siz hala ğaranlığğ diyosunuz darkness'i nasıl çevirmelerini bekliyodun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Hateful

Ya arkadaşlar dünyanın en çok oynanan bilgisayar oyunu türkçeleştiriliyor siz hala ğaranlığğ diyosunuz darkness'i nasıl çevirmelerini bekliyodun ?

Çok haklısın kardeşim.

• Ufak kıza bayıldım
  • Annie tam olmuş ya, gülüşü süper

Bence beğenilmeyen çevirilerin yerine alternatifleri sunulsun, oyuncular seçsin. Noc'un seslendirmede problem yok ama çeviriyi beğenmedim ben.

Bu geceki denmiş, bugünün hava durumu denilse daha iyi durur, ingilizcesine sadık kalınmak zorunda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 17 Temmuz 2012; 12:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Annie tam olmuş ya, gülüşü süper

Bence beğenilmeyen çevirilerin yerine alternatifleri sunulsun, oyuncular seçsin. Noc'un seslendirmede problem yok ama çeviriyi beğenmedim ben.

+1 sesler iyi de çeviri kötü. Çeviri yerine yerellestirme uygulanmalı.

• Türkçe support ve metinlerin gelmesi çok iyi oldu ancak seslendirme hakkında kararsızım
  • Oyun içinde İngilizce kullanırsınız, support'a mesaj atarken de Türkçe atarsını hiçbir değişiklik olmaz işte. Güzel olacak bence, fakat sadece East'e gelecek sanırım.
  • hadi bakalım
  • Gursel malesef biz seslendirme yapamıyoruz , bilgisayar ortaminda ayarlandığı için çok zor bir ara mundonunki sızmıştı ve ceza gelmişti indirme sitesine. Türkçeleştirme yelpaze olarak çok açık çünkü türkçe öyle bi dilki her seye bi anlam katan sözcük var , ingilizce cümleyle anlatilan bir dil o yüzden oyunun komple çevirisi " Tam Türkçe " olarak imkansiz sadece üreterek imkanli olabiliyor . Bence bi e-mail adresi açılıp insanlar oraya çevirisini-paylaşımını yollasin en mantıklısı bu
  • 3 4 oyun turkce giricem alisirsam full devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Galaxix

Gursel malesef biz seslendirme yapamıyoruz , bilgisayar ortaminda ayarlandığı için çok zor bir ara mundonunki sızmıştı ve ceza gelmişti indirme sitesine. Türkçeleştirme yelpaze olarak çok açık çünkü türkçe öyle bi dilki her seye bi anlam katan sözcük var , ingilizce cümleyle anlatilan bir dil o yüzden oyunun komple çevirisi " Tam Türkçe " olarak imkansiz sadece üreterek imkanli olabiliyor . Bence bi e-mail adresi açılıp insanlar oraya çevirisini-paylaşımını yollasin en mantıklısı bu

Amac burada birseyler olusturabilmek. %100 benzemese bile elimizde olusabilecek ornekler ile en azindan fikir verebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

quote:

Orijinalden alıntı: Galaxix

Gursel malesef biz seslendirme yapamıyoruz , bilgisayar ortaminda ayarlandığı için çok zor bir ara mundonunki sızmıştı ve ceza gelmişti indirme sitesine. Türkçeleştirme yelpaze olarak çok açık çünkü türkçe öyle bi dilki her seye bi anlam katan sözcük var , ingilizce cümleyle anlatilan bir dil o yüzden oyunun komple çevirisi " Tam Türkçe " olarak imkansiz sadece üreterek imkanli olabiliyor . Bence bi e-mail adresi açılıp insanlar oraya çevirisini-paylaşımını yollasin en mantıklısı bu

Amac burada birseyler olusturabilmek. %100 benzemese bile elimizde olusabilecek ornekler ile en azindan fikir verebiliriz.

İşte oluşturduğumuz fikirleri bi yere göndermemiz gerek diyorum bende

• Siz olusturun hele ben onlari gonderecek yer bulurum, olmadi onlari buraya getirir okuturum ;)

Edit:
    Siz saniyormusunuz ki; burada yazdiklarimiz burada kaliyor? Eminim bircok LOL sitesi tarafindan takip ediliyoruz hatta LOL Turkiye tarafindan da izleniyoruzdur. Bu yuzden guzel islere imza atamasak bile corbaya tuz katabiliriz diyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Oyun ne zaman Türkçe olucak 1 ay 2 ay fln bi süre verseniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Hateful

Ya arkadaşlar dünyanın en çok oynanan bilgisayar oyunu türkçeleştiriliyor siz hala ğaranlığğ diyosunuz darkness'i nasıl çevirmelerini bekliyodun ?

şunu düzeltelim en çok oynanan oyuna dil desteği gelmiyor, dil desteği geldiği için en çok oynanan oyun oldu lol. birçok dile çevrildi/seslendirildi oyun. Riot bu kadar sıkı çalışmasa bu başarıyı elde edemezdi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.