Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (658. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 656657658659660
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim Arac 2013 İcon Manuel benzinli Temmuz ayında Garantisi bitiyor sanırım 3 sene garanti var bildiğim kadarıyla

Servis Bakım yaklaşık 400-500 gibi bir rakamlar istiyor. Biraz araştırma yaptım ve araç bakımı olarak http://mobilotoservis.com Bana verdikleri fiyat aşağıda .Bu mobilotoservis nasıldır hiç yaptıran varmı fikir verebilecek bir arkadaş varmı.
    Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

• Araç bakımını serviste yaptırın. İnanın daha karlı çıkarsınız.

Geçen gün arkadaşın arabası arızalandı tamir için 900 lira istedi. Yetkili servise götürdük 97 lira tuttu.İndirim yaptılar 70 liraya hallettik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UçamayanHollandalı kullanıcısına yanıt
    Arıza olaylarında servis tercih edilmesinden yanayım. Ancak bakım olduğundan biraz insan düşünüyor. Ayrıca 900 TL tutan bir arızayı 70 liraya servis yapması biraz tuhafıma gitti. 900 lira fiyat veren biraz abartmış birden zengin olma çabasında sanırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafemolasi -- 26 Mayıs 2016; 8:51:52 >
  • cafemolasi C kullanıcısına yanıt
    Şöyle diyeyim ilk gittiğimiz yer hafif arabayı kaldırıp motoru sökmek gerekiyor dedi. Kendince sorunu anlamak 2-3 dakikayı buldu.

Diğer tarafta neredeyse bedavaya hallettik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aracın sağ arka kapı kiliti bozuldu kapı açılmıyor. Garanti içine girermi arkadaşlar.
  • Arkadaşlar clio 4 aracımın elektronik kart şeklinde olan 2 anahtarından 1 tanesini yurt dışında kaybettim, bu şekilde de aracı kullanmaya devam edebilirim ama ne olur ne olmaz diye yedek anahtarım da olsun istiyorum.

Yeni anahtarın ücreti serviste ne kadar bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dizel aracımın 3. Bakımını özel serviste yaptırmak istiyorum ne kadar tutar. Yetkili servis 480 tl dedi

• Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak yardım edermisiniz bugun 1.2 clio aracıma egzoz kafalığı taktırdım araç boştayken kafalığı denemek için gaz bastık ve egzoz emisyon değerini kontrol ettirin diye servis lambasını yaktı bunun sebebi nedir ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?

• Merhabalar otomatik vites clio aracımla biraz yanladım el freni filan çektim hemen esc kontrol ettirin ve abs lambalari yandı. Arabayı biraktım sabaha düzelir mi kendi kendine? Düzelmezse ne masraf çıkar

• nuhoglu55 kullanıcısına yanıt
    Düzelir sabaha, düzelmezse de servise gidersiniz silerler, masraf çıkarmaz.
  • lazoo1 L kullanıcısına yanıt
    MEsele çokhimd eğil muhtemelen stop ettiğinizde kendiliğinden düzelir düzelmezse servis hatayı siliyor düzeliyor. Arkadaşımın dizelde yolda giderken olan bir hataydı. Servis aracın devirsiz kullanımına bağlı olduğunu söyledi.
    Bir kez başımıza geldi sıfırladılar tekrar sorunu yaşamadık.
  • sariduru kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun öncelikle,
    Yedek anahtarı yaptırmanızı öneririm. Allah göstermesin herhangi bir çalınma vs durumunda kasko yedek anahtarları teslim etmenizi isteyecek. Yada konuya çözüm getirmek için karakoldan anahtarı kaybettiğinize dair tutanak bulundurmanın gerekecek.
    Bu bağlamdan fiyatı tam bilmiyorum ama en kısa zamanda yedek anahtar edinmeniz iyi olur.
  • ANTHYPATHY kullanıcısına yanıt
    Sabah kalktım aracı çalıştırdım hala yanıyordu stop ettim yarım saat sonra benzin almaya gittim giderken yolda söndü şuanlık sorun yok ama aracı yüksek devirde sürerken vites geçişlerinde motor sesini ve egzoz sesini dnlemek için gaz basarken arada bi kaç lamba yanıp anında sönüyor bunun sebebi nedir

• lazoo1 L kullanıcısına yanıt
    Egzoz sistemi üzerinde sensörler var hocam onlardan kaynaklı olduğu söylendi bizede. Hatayı servis cıhaza bağladı sildi tekrar karşılaşmadık. Önemli bir sorun değil ama kaynak vs gibi işlem yapıldıysa egzoz üzerinde ondan da kaynaklanmış olabilir.
  • egzozun çıkışına kafalığı kaynattık başka bir işlem yok hocam
  • arkadaşlar megane kullanıyorum. 2012 model bva otomatik. hantal bi araç biraz.

bugün mais'te 1.2 edc'yi deneme şansım oldu. hızlanması gayet güzel. zaten 0-100 verisi de 9.4 saniye. bu aracı kullananlar şehiriçi yakıt ortalamalarını söyleyebilir mi acaba?

ben test sırasında anlık 20-30 litreleri gördüm de.. biraz fazla geldi..
  • İstanbulda agrasif kullanim sonucu 8.5-9.5. arasinda degisiyor. Sakin kullanimda ise 6-7.5 arasinda degisiyor.

• Ankara'da karma olarak adlandırabileceğim yolda sakin kullanım yakıt tüketimi 6-6.5 litre. Sakin kalamazsanız tüketim de doğru orantılı olarak kalamıyor :)
  • 1.5dci edc clio ve 1.2 tsi dsg arasında kaldım. Biliyorum elma ve armutu kıyaslamak bu ama sizce hangisi

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrea

Ankara'da karma olarak adlandırabileceğim yolda sakin kullanım yakıt tüketimi 6-6.5 litre. Sakin kalamazsanız tüketim de doğru orantılı olarak kalamıyor :)

ben de karma trafikte kullanıyorum. tunalı&kızılaya falan da girerim arada. bazen de eskişehir yolundan basıp gidiyorum. genelde rush hour denen saatlerde çıkmamaya çalışıyorum acil işim olmadıkça.
    eğer 7.5 litreyi geçmezse sorun yok benim için. km'de 34 kuruş falan oluyor o değer an itibarı ile. şu anki aracım da öyle yakıyor zaten.

aracın sağlamlığı korkutuyor beni. yani dış sacı falan pek iyi gelmedi. iç kısımdaki aksamlara da bayıldım diyemem. ama sevimli bi araba.

megane 3 2012 var bende. ona göre daha ufak kalıyor bi de. çok küçük araba da sevmiyorum :) ama performansının iyi olması da pozitif etki yaratıyor alma konusunda.

• 
Sayfa: önceki 656657658659660
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.