Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
181
Favori
1.168.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu hafta 2. el 1.2 2013 model joy paket bir clio aldım.

Biraz komik gelecek ama ön cama su atmayı başaramadım. Arka cama su atıyorum ama ne yaptıysam ön cama su atamadım. Nereden olduğunu söyleyebilir misiniz?

Bir de, araçta motor yağı olarak ne tip yağ kullanılıyor. Kitapçığını kurcaladım ama bulamadım. Siz ne kullanıyorsunuz veya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PuRE HaTReD

Arkadaşlar merhaba,

Bu hafta 2. el 1.2 2013 model joy paket bir clio aldım.

Biraz komik gelecek ama ön cama su atmayı başaramadım. Arka cama su atıyorum ama ne yaptıysam ön cama su atamadım. Nereden olduğunu söyleyebilir misiniz?

Bir de, araçta motor yağı olarak ne tip yağ kullanılıyor. Kitapçığını kurcaladım ama bulamadım. Siz ne kullanıyorsunuz veya?

Sağ taraftaki kolu kendine çek biraz bekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: voicess907

Baz donanım derken birtek r-nav 'ın eksikliğini yaşadınız galiba arada pek bi fark yok hatta b sınıfı rakiplerinden full donanım araçlara gore fazlası var

Dijital klima, anahtarsiz giris, anahtarsiz calistirma, yagmur sensoru, far sensoru, katlanir ayna, ses sistemi, yukseklik ayari olmayan koltuklar, celik jant veeee hepsinden ilginci arka koltuk orta sirada olmayan koltuk kafaligi vb.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 29 Ağustos 2015; 21:17:32 >
  • barantula kullanıcısına yanıt
    bence arka koltuk orta sıradaki koltuk kafalığı zaten kaldırılmalı.zaten diğer araçlara göre küçük bir arka görüş açısı var.bide koltuk kafalıkları kalkınca arkayı görmek imkansızlaşıyor. geçen hafta arka koltuğa arkadaşlar bindi.arkadaş uzun boyluydu.orta koltuk kafalığınıda kaldırmış iyice.arkayı görcem diye akla karayı seçtim yol boyunca
  • Araçlar anormal şekilde zamlanmaya devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 1 Eylül 2015; 10:00:52 >
  • 60500 olmuş dizel manuel icon.şaka gibi.develüasyonun dibi
  • Bu gidiş bir yerde patlıcak

• temmuzda 40bine aldım 1.2 joy şimdi 44bin... pes... pesss...
  • merhaba,

2012 clio 4 1.2 75BG Touch aracım bugün inanılmaz bir arıza verdi.

140km ile giderken CC açık rampaya vuruken tüm arıza ışıkları yanıp sönmeye başladı ve araç kendini gazdan kesti. yokuşun ortasında çevreyolunda kaldım. 1. vitese 15km maksimum hıza ulaşabilirken güvenli yere çektim ve işe taksiyle geldim.

daha önce de CC açıkken bir anda devredışı kalıp gaz kesmesi oluyordu ancak bu sefer araç yolda gidemeyecek durumda kaldı.

sorum şu,

1- daha önce böyle bir problem yaşayan kullanıcı var mıdır?
    2- aracıma sonrada servisten ECO tuşu taktım. bunun arızaya etkisi ya da garanti dışı bırakması gibi bir konu mümkün müdür?
    2- araç 2012 kasım trafiğe çıkışlı. garantiden yol yardım ve tamir hizmeti alma şansım halen var mıdır? malum araç yürümez halde sayılır.

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pr0crusteSS

merhaba,

2012 clio 4 1.2 75BG Touch aracım bugün inanılmaz bir arıza verdi.

140km ile giderken CC açık rampaya vuruken tüm arıza ışıkları yanıp sönmeye başladı ve araç kendini gazdan kesti. yokuşun ortasında çevreyolunda kaldım. 1. vitese 15km maksimum hıza ulaşabilirken güvenli yere çektim ve işe taksiyle geldim.

daha önce de CC açıkken bir anda devredışı kalıp gaz kesmesi oluyordu ancak bu sefer araç yolda gidemeyecek durumda kaldı.

sorum şu,

1- daha önce böyle bir problem yaşayan kullanıcı var mıdır?
    2- aracıma sonrada servisten ECO tuşu taktım. bunun arızaya etkisi ya da garanti dışı bırakması gibi bir konu mümkün müdür?
    2- araç 2012 kasım trafiğe çıkışlı. garantiden yol yardım ve tamir hizmeti alma şansım halen var mıdır? malum araç yürümez halde sayılır.

şimdiden teşekkürler.

hocam geçmiş olsunda eco tuşunu niye taktırdınız? ECO mod zaten aracın gücünü iyiyce düşürüyor.bu dediğiniz olaylar ECO açıkken mi yaşandı?

• Arkadaslar delmeden takilabilen kol dayamalardan aldim ancak kucuk bir miktar sallaniyor. Sizce cift tarafli bant yada silikonla mi sabitleyeyim bunu araca zarar vermeden?

• Benzinli clioya sahip arkadaslardan birisi, benzin pompasinin girdigi depo girisinin fotografini cekebilir mi? İcerideki klapeyi gormem gerekiyor.

• predator93 kullanıcısına yanıt
    Bir kaç ölçüm sonrası %7-8 oranında tasarruf ettiği kanısına vardım. Belki yanlışım vardır.
    Sorunu da şimdilik yazılım güncelleyerek düzelttiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pr0crusteSS

Bir kaç ölçüm sonrası %7-8 oranında tasarruf ettiği kanısına vardım. Belki yanlışım vardır.
    Sorunu da şimdilik yazılım güncelleyerek düzelttiler.

eko tusunu nasil taktirdiniz.

• 1,2 motor anlatilmaz yasanir. Aslinda yasamamak daha iyi.

1. Aracta hic performans yok.

2. Biraz performans isteyince yakit tuketimi cok artiyor.

3. Gaza yuklenince motor bagirmaya basliyor.

4. Ozellikle klima aciksa hic sansiniz yok.

5. Klima cok gucsuz.

6. Ruzgar sesini cok aliyor.

7. Klima gurultulu calisiyor.

8. Aracin ses sistemi cok zayif. 2 saatlik yolda bile maymuna donuyorum.

9. Bagaj tabii ki yetersiz (ama bu siniftaki bir aractan ne beklenebilir).

10. Aracin icinden, konsoldan, kapi kollarindan, cam acilip kapanirken nerdeyse her yerden gicirti tikirti geliyordu.

11. 25 km'de nerdeyse on takim degisti.

Artilar yok mu?

Yol tutus, goruntu, hitap ettigi genis kesim (aileler, bayanlar), yaygin servis agi, ikinci el degeri, sehir ici kolay kullanim, direksiyon, ucuz bakim maliyetleri...

Clio dusunuyorsaniz 1,2 75 bg almayin derim.

1,5 dizel cok cok cok basarili. Diger saydiklarimi dert etmezseniz.

Not: imzamdaki araclardan sonra da tabii ki clio yavan kalmis olabilir. Belki tatmin olamamda bunun da etkisi vardir.

Gunaydin.

Bir arkadasim ozelden aracimi niye sattigimi sormustu. Ona verdigim cevap. Bilmiyorum ne kadar dogru yazmisim...

• quote:

Orijinalden alıntı: barantula

1,2 motor anlatilmaz yasanir. Aslinda yasamamak daha iyi.

1. Aracta hic performans yok.

2. Biraz performans isteyince yakit tuketimi cok artiyor.

3. Gaza yuklenince motor bagirmaya basliyor.

4. Ozellikle klima aciksa hic sansiniz yok.

5. Klima cok gucsuz.

6. Ruzgar sesini cok aliyor.

7. Klima gurultulu calisiyor.

8. Aracin ses sistemi cok zayif. 2 saatlik yolda bile maymuna donuyorum.

9. Bagaj tabii ki yetersiz (ama bu siniftaki bir aractan ne beklenebilir).

10. Aracin icinden, konsoldan, kapi kollarindan, cam acilip kapanirken nerdeyse her yerden gicirti tikirti geliyordu.

11. 25 km'de nerdeyse on takim degisti.

Artilar yok mu?

Yol tutus, goruntu, hitap ettigi genis kesim (aileler, bayanlar), yaygin servis agi, ikinci el degeri, sehir ici kolay kullanim, direksiyon, ucuz bakim maliyetleri...

Clio dusunuyorsaniz 1,2 75 bg almayin derim.

1,5 dizel cok cok cok basarili. Diger saydiklarimi dert etmezseniz.

Not: imzamdaki araclardan sonra da tabii ki clio yavan kalmis olabilir. Belki tatmin olamamda bunun da etkisi vardir.

Gunaydin.

Bir arkadasim ozelden aracimi niye sattigimi sormustu. Ona verdigim cevap. Bilmiyorum ne kadar dogru yazmisim...

Size katiliyorum lakin hersey biraz da imkan ve tercih meselesi. Ben de bu aravi 0 km alirken bir cok arkadas o paraya ikinci el sunu al ucuncu el bunu al bak bu cok cici vs gibi yonlendirmelerde bulundu. Belki haklilar bilemem ancak ikinci elde maalesef buyuk sahtekarlik dönüyor. Bu fiyata da sifir arac alinca durum bu. F/p olarak memnunum yine de sukur.

• befo B kullanıcısına yanıt
    Evet f/p orani gayet iyi aslinda. Bir cok c segment arac da bile bulunmayan ozellikler clioda standart olarak sunuluyor.

En sevmedigim muhabbet o paraya su var bu paraya su var muhabbetidir. Ben hatchback dizel bir arac bakiyorum esim icin arkadasim bana o paraya eaki kasa passat alirsin diyor...ne alaka ya!!!

Sifir almak iyidir...

Araba alirken akil veren cok olur para veren olmaz...

Saygilar...

• Arkadaşlar merhaba,

Aracın rüzgar sesini azaltmak amaçlı serviste bir uygulama mevcut diye biliyorum. Sorum şu eğer servise gidersem, garanti kapsamında işlemi gerçekleştirirler mi ?

Ayrıca herkes uzun yol yakıt tüketimlerini yazmış. Bende yazayım. Ancak benimkisi biraz farklı. yaklaşık 2200 km yolu yine yaklaşık söyleyeceğim 200 lt ile aldım(Yaklaşık 9 lt yapar sanıyorum). Aracım 1.2 joy modeli. Klima full açık ve aracın sınırlarını sürekli zorladım (Yol ne kadar müsaade verirse o kadar) . Tabi ki içeri gelen ses rahatsız edici ancak aracın yol tutuşunu beğendim. Bu yüksek hızda gelen sesi azaltmak istemem de bu yüzden.

Şimdiden teşekkürler.
  • mefata M kullanıcısına yanıt
    Servisler artık bu konuda tecrübe kazanmış. Sorunu biliyorlar ve araç garanti kapsamındaysa sıra bekleme hariç 10-15 dk gibi bir sürede işlem tamamlanıyor. Benim sorunum çözüldü, tavsiye ederim.
  • moondance kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Bende cumartesi gideyim öyleyse.
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.