Şimdi Ara

para ve item dupeleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar Ah daki pazar fiyatlarından şikayetçiyim bu oyunu ilk çıktıgından beri oynasan surekli 200 mil 100 mil yapmak imknasızken. bu insanlar ne mantıkla 300/400 /100 mil item koyup fiyat biçiyorlar.oyun başında bir çok kişi para ve item dupeledi ve bunu paraları aracı siteler yolu ile satıyorlar. sakın satıcılardan kimse bana hikaye okumasın yok biz öyle bşy yapmadık başkasından ucuza alıp orta fiyatta satıyoruz paraları dıye (kimse yemez) athene bile canlı canlı yakalandı para dupelerden banlanıp geri gelmişken,blizardın neyıne guvenelım artık ve şuan ah piyasası aldı başını gidiyor oyundan çıkan paralarla bir insan nasıl 30 mil bir item alsın o 30 mil kaç günde yapacak bu kişi ben kendım bile geçen gün AcT4 item düştü 20 mil koydum 3 dk ıcınde satıldı.nasıl bir iştir anlamadım.bence önce buna bir çözüm bulmalılar. serverı resetlesınler diyecem rmah var yapmazlar ama eğer yenı bir serverda açılırsa ilk işim oraya geçmek olucak.bu konu hakkında şikayeti yada paylaşmak istediği bişeyler olan arkadaşlarımız varsa sevinirim iyi günler

• Bu 200 300m parası olanları ben de anlamıyorum ya. Stream yapan oyunculara bakıyorum. Herhangi bi gün parası yokken ertesi gün 150m parası oluyor. Yanianlamsız derece hızlı artıyo bazılarının parası. Hadi craft yapanlar bi miktar kar ediyo bu işten ama 24 saat craft yapmıyolarki 3saat 5 saat yapıyolar geriye kalan vakitte nasıl para geliyor anlamak mümkün değil yani.
  • valahah bu dupeleme olayıyla ilgili millet milyarlar dupeledı ve bunu blizde biliyor ama resmi bir açıklama yapmıyor oyun prestij kaybedicek diye. şuan inan eğer 5 mil oyun kullanıcısı varsa yüzde 90 nın profilne bak 10 mil fazla kasan varsa ben bu oyunu bırakırım. hatta şu forumdaki insanların yuzde 90 10 mil sınırını geçmişmi yerden topladıgı paralardan bahsediyorum yalnız.
  • dupe yok parayı botlar kasıyor
  • Valla dupe muhabbetine diyecek yok. Olabilir tabi. Yalnız ben ucuza al sat olayını makul bulsam da, yine de öyle uçuk miktarlar kazananların hepsinin ticaretle sermaye birikimi yaptığına inanmıyorum. Ortada dönen para aşırı yüksek, lâkin bu para piyasaya sadece yerden toplanıp da girmiyor bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 16 Temmuz 2012; 14:55:53 >
  • 110m param var hepside droplardan geldi. Bakış açın çok yanlış mesela bir gün 5 milyonun vardır ertesi gün 1200 dps 800 loh olan bir silah düşürürsün bi bakmışsınki 200 - 300m paran var. 15 - 20m değerinde çok item sattım. Daha 2 gün önce 40 - 50m edecek 1 hand silah düşürdüm satılmayı bekliyor. Nerede, ne kadar zaman ve nasıl farm yaptığın çok önemli. Deli gibi farm yapanlar var oyunda 100 - 200m para yapmak d3 te iş bile değil emek verirsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mohistan

valahah bu dupeleme olayıyla ilgili millet milyarlar dupeledı ve bunu blizde biliyor ama resmi bir açıklama yapmıyor oyun prestij kaybedicek diye. şuan inan eğer 5 mil oyun kullanıcısı varsa yüzde 90 nın profilne bak 10 mil fazla kasan varsa ben bu oyunu bırakırım. hatta şu forumdaki insanların yuzde 90 10 mil sınırını geçmişmi yerden topladıgı paralardan bahsediyorum yalnız.

D3 ü görüdğümüzde blizin prestiji zaten yerin dibine geçmişti. Bizim forumda betada altın basıyorum diyen bi arkadaş vardı yapamazsın edemezsin dediler. Beta bitti arkadaş ikinci günden altın satmaya başladı.

Blizzard Knight online'dan çok etkilenmiş ve aynını yapmış. Prestij onların neyine yahu mis gibi para kazanmak varken prestiji kim takar. Paran oldu mu prestijin zaten olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: collossus

110m param var hepside droplardan geldi. Bakış açın çok yanlış mesela bir gün 5 milyonun vardır ertesi gün 1200 dps 800 loh olan bir silah düşürürsün bi bakmışsınki 200 - 300m paran var. 15 - 20m değerinde çok item sattım. Daha 2 gün önce 40 - 50m edecek 1 hand silah düşürdüm satılmayı bekliyor. Nerede, ne kadar zaman ve nasıl farm yaptığın çok önemli. Deli gibi farm yapanlar var oyunda 100 - 200m para yapmak d3 te iş bile değil emek verirsen.

arkadasın demek istedigide bu ah deki system date bug ı vs. olmasa(daha bilmedigim ne buglar vardır ).para kasan botlara vs musade edilmese. serverda bu kadar fazla para olmaz. haliylede 200 300m lik itemler pek soz konusu olmaz.bende 150-200m arası civarlarında gold oranımı surekli ah de takılarak yaptım.droplardan da bi 30-50m kasmısımdır ancak dedigim gibi. buglar botlar vs olmasa su an 200 300 m olan itemler muhtemelen 20-30 m felan olurdu

• Ben toplam olarak 500M'in üzerinde bir miktara ulaşmışımdır, belki daha bile fazla. Gelen paraların hepsi de AH'de satılan eşyalardan tabii ki. Oyunun ilk zamanlarında iyi para kaldırıldı buralardan. Dupe olayı tabii ki oldu, onun haricinde onlarca açık vardı, götüren götürdü bu yüzden. Olan da ekonominin çökmüş haliyle uğraşan bizlere oldu. (Bahsettiğim miktar uzun süre önce elimden çıktığı için, şu an herkes gibi zor para kazanmaya çalışıyoruz.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chicheck

quote:

110m param var hepside droplardan geldi. Bakış açın çok yanlış mesela bir gün 5 milyonun vardır ertesi gün 1200 dps 800 loh olan bir silah düşürürsün bi bakmışsınki 200 - 300m paran var. 15 - 20m değerinde çok item sattım. Daha 2 gün önce 40 - 50m edecek 1 hand silah düşürdüm satılmayı bekliyor. Nerede, ne kadar zaman ve nasıl farm yaptığın çok önemli. Deli gibi farm yapanlar var oyunda 100 - 200m para yapmak d3 te iş bile değil emek verirsen.

arkadasın demek istedigide bu ah deki system date bug ı vs. olmasa(daha bilmedigim ne buglar vardır ).para kasan botlara vs musade edilmese. serverda bu kadar fazla para olmaz. haliylede 200 300m lik itemler pek soz konusu olmaz.bende 150-200m arası civarlarında gold oranımı surekli ah de takılarak yaptım.droplardan da bi 30-50m kasmısımdır ancak dedigim gibi. buglar botlar vs olmasa su an 200 300 m olan itemler muhtemelen 20-30 m felan olurdu

Bir açıdan haklısın. Çünkü oyuna giren para çok sınırlı ama sürekli tamire, potlara, crafta vs bir sürü para geri dönüşü olmadan npc ye gidiyor. Goldun bu gün olduğundan çok daha değerli olması gerekirdi. Fakat inanki botlardan daha çok elle gold farm yapan oyuncu var Asıl gold enflasyonu yaratanlar onlar. Oyuna giren cash miktarında en büyük pay inferno act1 gold farmlayan oyuncuların. Item farmdan daha çok gold farm yapılıyor oyunda çünkü hem kolay, hem gideri yok, hem garanti. Öyle olunca act2 - act3 item farmına zaman ve para harcayıp riske girmektense garanti paraya yönelirim diyor oyuncuların çoğu. Yarım saatte 500-750k para farmlayanlar var belki daha da çok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chicheck

quote:

Bir açıdan haklısın. Çünkü oyuna giren para çok sınırlı ama sürekli tamire, potlara, crafta vs bir sürü para geri dönüşü olmadan npc ye gidiyor. Goldun bu gün olduğundan çok daha değerli olması gerekirdi. Fakat inanki botlardan daha çok elle gold farm yapan oyuncu var Asıl gold enflasyonu yaratanlar onlar. Oyuna giren cash miktarında en büyük pay inferno act1 gold farmlayan oyuncuların. Item farmdan daha çok gold farm yapılıyor oyunda çünkü hem kolay, hem gideri yok, hem garanti. Öyle olunca act2 - act3 item farmına zaman ve para harcayıp riske girmektense garanti paraya yönelirim diyor oyuncuların çoğu. Yarım saatte 500-750k para farmlayanlar var belki daha da çok.

yarım saate 500-750k mı ? nerde kasıyorlar dank cellar sa eger 1 saatte 300-400k zor kasılıyor orda

• Yarım saatte 500-750 aşırı bir miktar. Öyle bir şey olacağına imkan vermiyorum ama varsa da bilmek isterim.
  • Oyun çıktığı günden beri oynuyorum. Tabi akşamları oluyor bu. Şu ana kadar 9,5 milyon gold kasmışım. 250 küsür saat oynayarak bu kadar kasabilmişim. Bu paranın 3 milyonu düşen altınlardan, gerisi item satmaktan elime geçmiş. Elbette iyi item düşüren çok altın sahibi olur ancak bunların yarısından fazlası ne yazık ki bot kullanan insanlar.
  • quote:

110 mil hespi droplardan geldi demişssin bana charından resmini koyabilirmisin şimdiye kadar topladıgın dropları gosteren yerden.çünkü bana ımkansız gelıyor 110mil droplardan gormeden inanmam asla 110mil drop toplayan insan olacagını zannetmıyorum bot hariç çünkü
    2 nci olarakta 200-300 milyona sattım demişssin işte sorun burda o 300 milyonu veren adam o parayı nasıl yaptıgında başlarda tamam dh ler item goturdu nerf gelene dek iyi kastı yerden düşen item droplar mükemmeldi sorun itemler dedğil sorun o paralar 300-400 mil paralar oyun basından en baba adam olan dh ler para farmı yapmadı item farmı yaptı. bu paralar nasıl yapıldı hadi itiraflar arkadaşlar :D bakıyorum forumu izleyen kişi 200 geçmiş 11 mesaj zaten herşeyi yorumluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mohistan -- 16 Temmuz 2012; 16:47:11 >

• Arkadaş droplardan derken, düşürdüğü eşyaları satmaktan bahsetmiş bence. Yoksa yerden toplanan altınlardan o kadar kasmak, bot harici imkansız tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mohistan

quote:

110 mil hespi droplardan geldi demişssin bana charından resmini koyabilirmisin şimdiye kadar topladıgın dropları gosteren yerden.çünkü bana ımkansız gelıyor 110mil droplardan gormeden inanmam asla 110mil drop toplayan insan olacagını zannetmıyorum bot hariç çünkü
    2 nci olarakta 200-300 milyona sattım demişssin işte sorun burda o 300 milyonu veren adam o parayı nasıl yaptıgında başlarda tamam dh ler item goturdu nerf gelene dek iyi kastı yerden düşen item droplar mükemmeldi sorun itemler dedğil sorun o paralar 300-400 mil paralar oyun basından en baba adam olan dh ler para farmı yapmadı item farmı yaptı. bu paralar nasıl yapıldı hadi itiraflar arkadaşlar :D bakıyorum forumu izleyen kişi 200 geçmiş 11 mesaj zaten herşeyi yorumluyor

Drop derken item drop tabikide 200 - 300m lik item düşürdüm demedimki örnek verdim orada. Herneyse tabiki hiçbirimiz gold farmer ve botlar hakkında kesin rakam veremeyiz ama gerçek şu hem gold farmerlar hemde botlar sayesinde gold enflasyonu var ve rakamlar o yüzden çok yüksek bunda herkes hemfikirdir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi collossus -- 16 Temmuz 2012; 17:10:06 >

• Uzun süredir inferno act 1 ve 2 farmlıyorum düşen eden olmadı daha.
    1 item düştü 30m golda sattımonu anca act2 seviyesine geldi char yine sürüncemedeyiz.

Bot ile ilgili biraz araştırma yaptımda google da pek elletutulur birşey göremedim.
  • Boşuna millete çamur atmaya çalışmayın .

Ben sadece oyunu oynayarak 2-8 milyon arasında golda sahipken ahda dolaşanlar 30m gold kasmıştı. Ayrıca ne kadar çok kazanırlarsa o kadar çok paraları daha da artıyor al sat işinde.

bunun birde craft kasanları var ama o işteki kar zarar oranı sansa bağlı olduğu için ortalama kara bakmak lazım.

günde 1 saat harciyan adamın tabi kide o kadar parası olamaz ama emek veren ,boş vakti olanlar kazanabiliyor özellikle ahda.
  • 140 saat harcamışım, sattığım en pahalı item 1M. Yahu hiç mi düşmez doğru düzgün item? 220 mf ile geziyorum tık yok. Normalde kullandığım gearı giyip 5NV ile hızlı hızlı kesiyorum elitleri yine tık yok. LVL55 item düşüyor şaka gibi. AH'ye bakıyorum, milyonlar havada uçuyor kim alıyor bunları aklım almıyor. Gear yok, altın yok, drop yok, act 2'yi farmlayacak duruma gelmem 5 sene sürer bu gidişle. Act 3-4 farmını torunlarım yapar artık.
  • Onbinlerce yüzbinlerce insan hala goldfarm yapıyor. Topladıkları parayı da AH'a yatırıyorlar. Her item slotu için defarca alışveriş yapıp para harcayıp; kademe kademe itemi upgrade ediyorlar. Bu para da iyi itemleri düşürenlerde ve AH'dan al/sat yapanlarda toplanıyor. 1/10000 al-satçı/toplayıcı oranı kabul etsek yine de miktar çok büyük.

200-300kk gold AH'ta uzmanlaşmışlar için cidden büyük paralar değil. Hele (zamanında) üçüncü yazılım programıyla AH'a item düştüğü an toplayanlar neler götürdü neler. Biz daha ucuz itemin AH'a düştüğünü göremeden 10-100 katına item tekrar piyasaya sürülüyordu, mutlaka da bi şekilde satılıyordu. Hala da 1d12h veya 1d11h'da yakalanılan "iyi" itemler daha yüksek fiyatlara satılabiliyor.

Şöyle bi'örnek vereyim. Şimdiye kadar AH'a pek önem vermemiştim. Dropları uygun fiyata koyar, gold 1-2m'u gördüğünde AH'ta harcar gene aynı döngüde devam ederdim. Son 2-3 haftadır ancak haftada 3-5 saat oynama süresi bulabildiğimden, 2 hafta önce NV toplamaya bile zamanım olmadığını görünce AH'a yöneldim. 3-5 karlı al-sat ile paramı 10'a katladım, itemleri upgrade ettim. Yani 5kk ile başladığım AH maceram 50-60kk'ları gördü. Yine upgrade sonrası param kalmadı, elimdeki silahı satmayı bile düşündüm; derken AH gene yardıma koştu gold 12-13M'larda... Tüm bunlar biraz şansla 8-9 saatte, üzerimdeki itemlerin ederini de düşünürsem 5M'dan en az 100-150M yapmak anlamına geliyor.

Demek istediğim AH'ta benim gibi amatörce takılanlara dahi para var... Profesyonelce ticaret yapanların ise yüz milyonları, yüzlerce euro'yu bi'günde toplamaması düşünülemez. Burada da para parayı çekiyor ve parası olan daha çok kazanıyor. Siz 5M bütçe ile 15M'a alınıp 90M'a satılacak silahı görseniz de alamazsınız ama 50M'u olan o silahı affetmez. :)

Bence tüm oyuncuların oynama sürelerinin en az 1/4, 1/5'ini AH'ta geçirmeleri ciddi anlamda getirisi olan bi'şey. Ben keyif almadığımdan biraz zorunlu kaldığım zamanlarda AH'u kullanıyorum, Zaten itemler belli seviyeye ulaştı, droplar tencereyi kaynatıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.