- x
İnternetten dizi izlemek yasalara aykırı mı?
27 Cevap6851 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1621 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:02:28 

İnternetten sitelerden veya torrentle indirerek film izlemek yasak onu biliyorum ama diziler de yasak mı? Yoksa dizilerle ilgili bir sorun yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein -- 15 Temmuz 2012; 12:03:52 >

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

224 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:04:17 

Değil. Hatta kanallar torrente veriyor dizilerini

4984 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:07:02 

Herhangi bir yabancı diziyi HD ve sansürsüz olarak göstersinler TV'de. İndirmeyelim.

[ BattleTag - Kenpachi#2605 ] - [ Origin & Steam - FinalKenpachi ] - MyAnimeList & MySerieList - Taso Arşivim
Monitör [AOC 23.6" E2461Fwh LED] Kasa [CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300WR] Güç Kaynağı [COOLER MASTER G750M 80Plus 750W] Anakart [ASUS M5A97 R2.0 DDR3 2133MHz (O.C.)] Ekran Kartı [SAPPHIRE R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2] İşlemci [AMD FX X8 8320 4.3GHz 16MB Cache] Soğutucu [COOLER MASTER Hyper T4] RAM [G.SKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz] SSD [KINGSTON 240 GB SSDnov 300V] HDD [2x SAMSUNG HD103SJ 1 TB 7200 RPM]

1621 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:22:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Ay-yildiz

Değil. Hatta kanallar torrente veriyor dizilerini

O zaman forumda dizilerin torrent linkini vermenin de yasak olmaması gerekmez mi?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2012; 12:27:16 

Film değil bu, dizi.
Dizi için herhangi bir yaptırım uyguladıklarına henüz şahit olmadım.
He,
Blu-Ray veya DvD'riplerini çekersen o zaman korsancı olursun.
Direk Tv'den Zorrent'e verilenleri gönül rahatlığıyla izle.

1721 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:29:07 

HD dizi izle
HD film izle

Bu iki uygulama işimi fazlasıyla görüyor ve tabi bide Mx player

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

48 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:33:57 

son zamanlarda turk dizileri yazaklandi neymis tv para kazanamiyormus...yabancilar serbest

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4984 Mesaj
15 Temmuz 2012; 12:37:56 

quote:

Orijinalden alıntı: perfectbilgisayar

son zamanlarda turk dizileri yazaklandi neymis tv para kazanamiyormus...yabancilar serbest

Para verseler izlemem onları.

[ BattleTag - Kenpachi#2605 ] - [ Origin & Steam - FinalKenpachi ] - MyAnimeList & MySerieList - Taso Arşivim
Monitör [AOC 23.6" E2461Fwh LED] Kasa [CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300WR] Güç Kaynağı [COOLER MASTER G750M 80Plus 750W] Anakart [ASUS M5A97 R2.0 DDR3 2133MHz (O.C.)] Ekran Kartı [SAPPHIRE R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2] İşlemci [AMD FX X8 8320 4.3GHz 16MB Cache] Soğutucu [COOLER MASTER Hyper T4] RAM [G.SKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz] SSD [KINGSTON 240 GB SSDnov 300V] HDD [2x SAMSUNG HD103SJ 1 TB 7200 RPM]

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 12:41:50 

tv dizi yada reklam hiçbiri fark etmez. tve yayınlanan herşey en küçük noktasına kadar telif hakkı içerdiğinden dolayı bunların internet ortamında izletilmesi, telif hakkı suçudur. (telif haklarınıda pek sevmem ) bence tabii gereksiz bir kurall. herkes istediğini rahatça izlemeli sonuçta toplum için yapılmıyormu bunlar?? neden insanlara engel oluyorlar.. müzik videolarında da çoğu bu yasak yüzünden sitesi kapandı hatta mahkemeye verildi... bence insanlar istediğini izlemeli paylaşmalı bilgisayarına indirmeli... bunu engellemek bana anlamsız geliyor, sonuçta bu yapıtlar insan için yapıldı dimi? ama gel gelelim şarkı sözlerini söylemek bile telif hakkı yasağı.. .yok neden izin almıyorsun felan pat diye para cezası!

şimdi youtubeda vevo gibi yasal resmi hesaplar açılarak.. müzik şirketleri videolarını yayınlamaya başladı... müyapta böyle bir işe girişti ancak bunların bir farkı var... vevo yada diğer resmi yabancı müzik videolarının yayınlanmasına izin veren şirketler, aynı zamanda embed kodlarını aktif edip insanların kendi sitelerinde ve bloglarında müzik videolarının paylaşmasını sağlamıştır ve bu hiçbir şekilde suç değildir!! çünkü videoda reklam içeriyor ve bu sayede para kazanıyor şirket...

muyap ise embed kodlarını aktif etmiş fakat bu videoları embed olarak blog veya sitelerine koyanlara uyarıyı yolluyor... o halde neden embedleri aktif ediyorlar bu da hala belirsiz bir soru işareti....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAMESx -- 15 Temmuz 2012; 12:48:31 >

1621 Mesaj
15 Temmuz 2012; 16:19:11 

quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx

tv dizi yada reklam hiçbiri fark etmez. tve yayınlanan herşey en küçük noktasına kadar telif hakkı içerdiğinden dolayı bunların internet ortamında izletilmesi, telif hakkı suçudur. (telif haklarınıda pek sevmem ) bence tabii gereksiz bir kurall. herkes istediğini rahatça izlemeli sonuçta toplum için yapılmıyormu bunlar?? neden insanlara engel oluyorlar.. müzik videolarında da çoğu bu yasak yüzünden sitesi kapandı hatta mahkemeye verildi... bence insanlar istediğini izlemeli paylaşmalı bilgisayarına indirmeli... bunu engellemek bana anlamsız geliyor, sonuçta bu yapıtlar insan için yapıldı dimi? ama gel gelelim şarkı sözlerini söylemek bile telif hakkı yasağı.. .yok neden izin almıyorsun felan pat diye para cezası!

şimdi youtubeda vevo gibi yasal resmi hesaplar açılarak.. müzik şirketleri videolarını yayınlamaya başladı... müyapta böyle bir işe girişti ancak bunların bir farkı var... vevo yada diğer resmi yabancı müzik videolarının yayınlanmasına izin veren şirketler, aynı zamanda embed kodlarını aktif edip insanların kendi sitelerinde ve bloglarında müzik videolarının paylaşmasını sağlamıştır ve bu hiçbir şekilde suç değildir!! çünkü videoda reklam içeriyor ve bu sayede para kazanıyor şirket...

muyap ise embed kodlarını aktif etmiş fakat bu videoları embed olarak blog veya sitelerine koyanlara uyarıyı yolluyor... o halde neden embedleri aktif ediyorlar bu da hala belirsiz bir soru işareti....

Evet bir forum kapatılmıştı hatta bu sebepten.

343 Mesaj
15 Temmuz 2012; 16:22:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tensho

Para verseler izlemem onları.

+1

247 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:16:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Evet bir forum kapatılmıştı hatta bu sebepten.

Sırf SDNyi bu sebepden kapatmışlardı.

Forumda küfür edince 4 gün yanlış yere konu açınca 15 gün ceza veren adminlere selam olsun.

2292 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:18:42 

ya abanın bırşey olmaz anıme dızı fılm oyun abanıyom benım muebet yemem lazımdı ozmn bır şey olmaz

Our feelings grew faint / What caused our grief and fighting? / Can there be beauty in life? / If you seek it out.
Can there be happiness in life?
Let's seek it.
İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım Onlardan uzak olmayı istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi.

7855 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:21:14 

Birşey olsa bana olurdu gençler boşverin izleyin

201 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:24:00 

Kanallar bütün diziyi kendi sitelerinde yayınlıyorlar zaten online olarak izliyebiliyorsun.
ör: http://www.startv.com.t...yfa/1/behzat-c-69-bolum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamamböceği -- 15 Temmuz 2012; 17:27:32 >

1621 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:27:40 

Hayır izliyoruz hoş da forumda niye dizi bölümü paylaşmak yasak veya dizi sitesi paylaşmak? Yasa dışı bir şey yok sonuçta.

3835 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
AkcaNon

[24 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

15 Temmuz 2012; 17:30:01 

Yasak olsaydı kendi sitelerinde yayınlamazlardı.

sa

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 17:37:30 

0

664 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:41:27 

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Birşey olsa bana olurdu gençler boşverin izleyin

mesaj-imza ahengi

Gajeel Redfox

2605 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:52:28 

Dizilerde hiçbir sorun olmaz ama filmlerde sözde yasal değilmiş e kardeşim birsürü blu-ray film upload edip link veren siteler var bunlar neden kapatılmıyor? Bu dediklerim de Türk sitesi yabancı da değil

"You have the PetrovaFire"

659 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:53:16 

quote:

Hayır izliyoruz hoş da forumda niye dizi bölümü paylaşmak yasak veya dizi sitesi paylaşmak? Yasa dışı bir şey yok sonuçta.

+1

Californication|Person of Interest|Fringe|How I Met Your Mother|Iron Maiden|Scorpions|Pink Floyd|Gamma Ray|Manowar|Metallica|AC/DC||Guns N' Roses|Korpiklaani|Kiss|Dream Theater||David Bowie|Tool|Megadeth|Helloween|Black Sabbath|Judas Priest|GALATASARAY

1621 Mesaj
15 Temmuz 2012; 18:15:36 

quote:

Şu soruma forumdan bir yönetici cevap verebilir mi?

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 18:17:21 

Bazı diziler çok kurcalıyor.Mesala Kurtlar Vadisi.Her film sitesine tek tek e-posta atmışlardı zamanında.Kurtlar Vadisi Filistin filmini paylaşan olursa dava açarız diye.

266 Mesaj
15 Temmuz 2012; 18:25:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Slippery Soap

+1 ozellille atv.com dan kacirdiklarimi izlerim

PSN:gokhantiryaki ******** 9 Yıllık hort:
http://l1310.hizliresim.com/1g/5/t95wf.png

Grand Theft Auto V

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 18:30:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Slippery Soap

E iyi de telif hakkı onların zaten, neden yayınlamaları yasak olsun ki? Senin telif hakkın var mı?

2010 Mesaj
8 Haziran 2014; 23:39:37 

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama şöyle bir sorum olacaktı benim de. İnternet ortamında özellikle yabancı dizileri korsan diye tabir ettiğimiz şekilde izliyoruz. Sonuçta bunlara bir emek harcanıyor, açıkçası oyunlarda orjinal alma gibi dizileri de orjinal izleme gibi bir şey var mı acaba

I don't wanna sleep
I don't wanna dream

2907 Mesaj
8 Haziran 2014; 23:42:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Skillet

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama şöyle bir sorum olacaktı benim de. İnternet ortamında özellikle yabancı dizileri korsan diye tabir ettiğimiz şekilde izliyoruz. Sonuçta bunlara bir emek harcanıyor, açıkçası oyunlarda orjinal alma gibi dizileri de orjinal izleme gibi bir şey var mı acaba

İnternetten izlesende adamlara para gidiyor mesela dizimag telif hakkından kapatılmıştı diye hatırlıyorum telif hakkın alsaydı adamlara para gidecekti

kısaca aman izle bi pok olmaz

2010 Mesaj
8 Haziran 2014; 23:48:48 

quote:

Orijinalden alıntı: yastik1

İnternetten izlesende adamlara para gidiyor mesela dizimag telif hakkından kapatılmıştı diye hatırlıyorum telif hakkın alsaydı adamlara para gidecekti

kısaca aman izle bi pok olmaz

İyiymiş o zaman bunu bilmiyordum açıkçası, insanın içi rahat etmiyor

I don't wanna sleep
I don't wanna dream
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İnternetten dizi izlemek yasalara aykırı mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641