- x
EN İYİ TV MARKASI HANGİSİ? (Tavsiye)
62 Cevap60622 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
15 Temmuz 2012; 10:23:07 

Arkadaşlar şu sıralar bir TV almayı düşünüyorum.Çevreme baktığımda çoğu kişinin LG kullanıcısı oldğunu görüyorum nedeni de ''Özellikleri iyi;fiyatı uygun'' olması.Philips desem çok pahalı.Şuan TV'de en çok satan kuşkusuz LG.Şu 106 Ekran Led 3D modeli yok satıyor.Kime gitsem bu model var.Ama ben LG'nin sağlam olmadığını duymuştum.Arkadaşlar sizce hangi markayı almalıyım?Fiyat limitim 1900 TL.Markayla beraber aklınızda yatan sağlam bir TV varsa linkini de gönderebilirsiniz.

NOT:Performans istiyorum.3D,Uydu alıcısı içinde,İnternete girecek ve LED olacak.Hemen bozulsun istemiyorum.

Düşüncelerinizi,marka ve TV tavsiyelerinizi bekliyorum.

-

1628 Mesaj
15 Temmuz 2012; 11:13:05 

marka olarak Samsung tavsiye ederim

(ÖYLE İNSANLAR GÖRDÜM ÜSTÜNDE ELBİSE YOK ÖYLE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN TOK) MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ ..............MAL SAHİBİ MÜLK SAHİBİ HANİ BUNUN İLK SAHİBİ MALDA YALAN MÜLK DE YALAN VAR BİRAZ DA SEN OYALAN. ...... VARSA NASİBİN GELİR ÇİNDEN YEMENDEN YOKSA NASİBİN NE GELİR ELDEN ........

3829 Mesaj
15 Temmuz 2012; 11:29:37 

10 sene once 126 ekran sony perdeli televizyon almıştık hala da kullaniriz. emekli olmasına daha var gibi ama olursa kesinlikle sonyden sasmayacagim kesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
15 Temmuz 2012; 21:29:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

10 sene once 126 ekran sony perdeli televizyon almıştık hala da kullaniriz. emekli olmasına daha var gibi ama olursa kesinlikle sonyden sasmayacagim kesin.

Sony şu sıralar TV'de ön planda değil.Alan arkadaşlarımın da çoğu memnun değil.Eskisi kadar iyi televizyon üretemiyorlar.Marka olarak kafamda Samsung var.LG'de olabilir ama kararsızım.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

-

3344 Mesaj
17 Temmuz 2012; 3:45:52 

türkiye nin alım gücü düşük o yüzden dandik lg yi satış stratejisiyle satıyorlar...
lg çok başını ağrıtır ucuz etin yahnisi.....
samsung pahalı
philips 7 serisi alınır ama bitti yenilerini bekliyoruz ..uygun fiyat
panasonic plazma alınır. uygun fiyat
sony en iyisi ama pahalı
sharp toshiba tutulmuyo ama iyi markalar ....
2.000 e lg alabilirsin philips 7 serisini 2-3 ay önce alsak iyi olurdu beklemezdik yeni serisini .samsung pahalı bulabilir misin bilmem ...panasonic alabilirsin....
çok satan iyi değildir pahalı iyidir her zaman .......

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

827 Mesaj
17 Temmuz 2012; 4:08:15 

En iyisini soruyorsan loewe,sharptır senin dediğin koreliler ucuz panel sattıkları için cok satmakta,kaliteden degil..

215 Mesaj
17 Temmuz 2012; 4:41:42 

Philips ve Sony şu ana kadar kullandığım TV'ler hepsinden memnunum...

♥ ♦ ♣ ♠ELVIS PRESLEY 1935-1977 ♥ ♦ ♣♠

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
17 Temmuz 2012; 9:54:57 

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

türkiye nin alım gücü düşük o yüzden dandik lg yi satış stratejisiyle satıyorlar...
lg çok başını ağrıtır ucuz etin yahnisi.....
samsung pahalı
philips 7 serisi alınır ama bitti yenilerini bekliyoruz ..uygun fiyat
panasonic plazma alınır. uygun fiyat
sony en iyisi ama pahalı
sharp toshiba tutulmuyo ama iyi markalar ....
2.000 e lg alabilirsin philips 7 serisini 2-3 ay önce alsak iyi olurdu beklemezdik yeni serisini .samsung pahalı bulabilir misin bilmem ...panasonic alabilirsin....
çok satan iyi değildir pahalı iyidir her zaman .......

Peki samsung kaliteli mi? LG'yle aynı diye biliyordum.Aynı derken kullandığı paneller ve sahibi.

-

827 Mesaj
17 Temmuz 2012; 10:03:35 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen-2000

Peki samsung kaliteli mi? LG'yle aynı diye biliyordum.Aynı derken kullandığı paneller ve sahibi.

Marka değilde model olarak konuşmak daha mantıklı,çünkü samsung cogu cihazda AUO firmasının modüllerini kullanıyor.lg ile ayından kastınız Kore kökenli firmalar fakat üretim teknikleri vs cok farklı..

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
17 Temmuz 2012; 10:14:09 

quote:

Orijinalden alıntı: eternity

Marka değilde model olarak konuşmak daha mantıklı,çünkü samsung cogu cihazda AUO firmasının modüllerini kullanıyor.lg ile ayından kastınız Kore kökenli firmalar fakat üretim teknikleri vs cok farklı..

Peki o zaman model olarak konuşalım hangi modeli önerirsiniz?Aslında kafamda 3D vardı ama 3D yayın henüz gelişmiş değil.Altyapıdan önce TV'yi piyasaya sürdüler.TV'ye para verdiğimiz gibi bir de Digitürk,D-Smart gibi yayın kuruluşlarını zengin ediyoruz.Eğer bu 3D'nin gelişmesine uzun yıllar varsa LED alacağım.

-

827 Mesaj
17 Temmuz 2012; 11:38:47 

quote:

Peki o zaman model olarak konuşalım hangi modeli önerirsiniz?Aslında kafamda 3D vardı ama 3D yayın henüz gelişmiş değil.Altyapıdan önce TV'yi piyasaya sürdüler.TV'ye para verdiğimiz gibi bir de Digitürk,D-Smart gibi yayın kuruluşlarını zengin ediyoruz.Eğer bu 3D'nin gelişmesine uzun yıllar varsa LED alacağım.

Bütçe nedir,kaç ekran ve Ağırlıklı ne için kullanılacak cihaz.highend modelim düşünüyorsunuz yoksa giriş sevyesi cihazmı?tv görüntü kalitesimi arıyorsunuz süslü özelliklermi?

1718 Mesaj
17 Temmuz 2012; 11:52:42 

LG de ucuz etin yahnisi olayı yoktur.Gidip gönül rahatlığı ile LG alabilirsiniz.Millet fazla para bayılmaya meraklı marka adı altında daha düşük ürüne.

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
17 Temmuz 2012; 13:23:05 

quote:

Bütçe nedir,kaç ekran ve Ağırlıklı ne için kullanılacak cihaz.highend modelim düşünüyorsunuz yoksa giriş sevyesi cihazmı?tv görüntü kalitesimi arıyorsunuz süslü özelliklermi?

Bütçem de sınır 1900 TL.102 veya 106 ekran.Full HD istiyorum,LED olacak.Görüntü kalitesi de çok iyi olacak.3D şart değil.Zaten 3D gelişmedi daha.

-

827 Mesaj
17 Temmuz 2012; 13:46:12 

quote:

Bütçem de sınır 1900 TL.102 veya 106 ekran.Full HD istiyorum,LED olacak.Görüntü kalitesi de çok iyi olacak.3D şart değil.Zaten 3D gelişmedi daha.

O fiyatlara alınabilecek en iyi ve güncel tv et5,fakat eski serilerden bulabilirsen Sony nx720yi 2bin civarlarında bulunabiliyor.fakat ben yerinde olsam plazma bakardım mesela gt30..

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
17 Temmuz 2012; 14:01:56 

quote:

O fiyatlara alınabilecek en iyi ve güncel tv et5,fakat eski serilerden bulabilirsen Sony nx720yi 2bin civarlarında bulunabiliyor.fakat ben yerinde olsam plazma bakardım mesela gt30..

Ama plazmalar gazla çalışıyor ve artık teknoloji dışı.Kesinlikle LED alacağım.Fiyatım 1900 tl ama ben 1700 tl'ye Full HD,LED,Uydu alıcısı içinde tv'ler biliyorum.Sizin dediğiniz biraz geri değil mi?Ayrıca Sony düşünmüyorum ama philips olabilir.

-

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
17 Temmuz 2012; 14:05:35 

quote:

ama nx720 olabilir.Hocam size ayrıca birşey sormak istiyorum.Ben 3D TV tercih etsem ücretsiz bir şekilde 3D'den yararlanabilecek miyim?Hayır dediğinizi duyar gibiyim.Digitürk ve D-Smart'ı zengin etmediğimiz sürece yararlanamayacağız.Tabi DVD alırsan farklı.Öyle bir hale geldik ki artık kanalları bile parayla izliyoruz.Neyse peki DVD alsak nasıl olur?Benim DVD playerim var.Gidip 3D DVD alsam TV'den 3D fonksiyonunu açsam izleyebilir miyim?Ya da 2D/3D seçeneği gerçek bir 3D deneyimi yaşatıyor mu?Yanıt bekliyorum.

-

390 Mesaj
17 Temmuz 2012; 15:32:41 

quote:

ama nx720 olabilir.Hocam size ayrıca birşey sormak istiyorum.Ben 3D TV tercih etsem ücretsiz bir şekilde 3D'den yararlanabilecek miyim?Hayır dediğinizi duyar gibiyim.Digitürk ve D-Smart'ı zengin etmediğimiz sürece yararlanamayacağız.Tabi DVD alırsan farklı.Öyle bir hale geldik ki artık kanalları bile parayla izliyoruz.Neyse peki DVD alsak nasıl olur?Benim DVD playerim var.Gidip 3D DVD alsam TV'den 3D fonksiyonunu açsam izleyebilir miyim?Ya da 2D/3D seçeneği gerçek bir 3D deneyimi yaşatıyor mu?Yanıt bekliyorum.

DVD player var demişsin, dvd player ile 3D seyredemezsin, blu-ray player alman lazım, zaten dvd çözünürlüğünde 3D'den keyif alamazsın. Ama internetten indirme imkanın varsa nette bi sürü 3D Full HD film ve içerik var, indirip TV'nin USB çıkışından izleyebilirsin, zaten herkes öyle yapıyor. Ama alacağın TV'nin iyi bi media playerı olması lazım...
2D'den 3D'ye çeviri ise orjinalin yerini tutmaz sadece görüntüye biraz derinlik verir o kadar.....

3344 Mesaj
18 Temmuz 2012; 6:49:25 

ilk 3ü alınabilir....

-philips 7606 7696 kalite ...sonu 6ile bitecek..
-panasonic vt30 kalite fazla yakar...:D
-sony nx720 kalite

bunlarda fanatiklere gelsin :D

lg lw650s lw5500 lg 2d kötü
samsung d6000 dserisi sorunu çok

TV SATIN ALMA REHBERİNE BAKABİLİRSİN
http://forum.donanimhaber.com/m_54325672/tm.htm

samsung hariç oynatıcı şart
3d şuanlık gereksiz ....çünkü ortada film yok..
bu arada lg elektronik mağazalara ürününü satsın diye para yediriyor çakallar................
satış elemanlarına mesela sony philips sor kötü diyip lg ye yönlendirir ...D

bazı arkadaşlar araba örneğiyle yola çıkmalı alman en iyisi sonra japon diğerleri vasat....
tv de de iyiler sony sharp panasonic philips toshiba kötüler samsung lg ( türklere sorsan en iyileri bunlar derler çünkü başka birşey görmemişler ki ):D

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

93 Mesaj
18 Temmuz 2012; 16:03:57 

Açıkçası hem forumlarda, hem şiikayet sitelerinde samsung ve lg hakkında çok fazla şikayet var.. Çok sorun var..

Hala bir şekilde satılıyor, insanların parasına yazık oluyor gibi geliyor bana.

Zaten şahsi kanaat olarak Avrupa malından şaşmam, arabada da bu böyle, elektronik eşyada da bu böyle.

Babam her zaman belirli bir şeye odaklı firmanın malları hep daha iyi olur derdi.

Görüntüde Philips'den, seste Pioneer'dan şaşmayacaksın.

Ben de yaşadım gördüm, aynı tavsiyeyi veriyorum.

827 Mesaj
18 Temmuz 2012; 17:25:52 

quote:

Orijinalden alıntı: drknss1903

Açıkçası hem forumlarda, hem şiikayet sitelerinde samsung ve lg hakkında çok fazla şikayet var.. Çok sorun var..

Hala bir şekilde satılıyor, insanların parasına yazık oluyor gibi geliyor bana.

Zaten şahsi kanaat olarak Avrupa malından şaşmam, arabada da bu böyle, elektronik eşyada da bu böyle.

Babam her zaman belirli bir şeye odaklı firmanın malları hep daha iyi olur derdi.

Görüntüde Philips'den, seste Pioneer'dan şaşmayacaksın.

Ben de yaşadım gördüm, aynı tavsiyeyi veriyorum.

İman bende ekleyeyim 3p bie S
Philips,Pioneer,Panasonic
Sharp.

1086 Mesaj
18 Temmuz 2012; 17:36:42 

SONY HX850 SERİSİ BEN 55 İNÇ OLANINI TAVSİYE EDERİM.

875 Mesaj
18 Temmuz 2012; 17:49:58 

3P den şaşmayacaksın arkadaşım. Philips-Pioneer-Panasonic. Philips in 76x6 serisi iyidir gerçekten.

14269 Mesaj
18 Temmuz 2012; 18:41:42 

yaw Beyler insanı çok fena güldürüyorsunuz

3P demişsiniz ama ciddi sapla-samanı karıştırmışsınız!

Pio ile Pany OK ama Phil in orada işi ne yaw

Veya Pio ile de aslında diğerlerinin alakası ne,birisi en iyisi diğerleri ise sadece diğerleri!

Vatandaş Phil almış en iyisi o oluvermiş

bir diğer vatandaş ise şunu yazmış ve tam Minübüs yazısı gibi olmuş

.....Görüntüde Philips'den, seste Pioneer'dan şaşmayacaksın.....

evet ses ve görüntüde Pio da şaşmayacaksın ama Phil in burada işi ne kardeşim

Neyse bu başlık kafa dağıtmak ve gülmek için ideal oldu

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE
Bana eMail den ulaşın ltf;canozy@yahoo.com/ozyman20002001@yahoo.com

1650 Mesaj
18 Temmuz 2012; 19:24:51 

Philips'in yeni nesil tvleri on numara

'ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbayuer, biricit bardo,nadya gomanaçi,kaleci mayer, fenerbahçeli cemil! hepsi bu bıçağı kullanıyorlar'

145 Mesaj
18 Temmuz 2012; 20:54:00 

led alacaksan philipsten başkasına yanaşma.o paraya 42pdf4307 alırsın.hemde 3d var.pasif gözlüklü.arada bir keyf yaparsın.beklersen yeni 6877 leri birkaç ay sonra o fiyata alırsın.onlar çok daha fazla özellikli..

93 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Veya Pio ile de aslında diğerlerinin alakası ne,birisi en iyisi diğerleri ise sadece diğerleri!

Herkesin kendi yorumudur, saygısızlık yapmaya gerek yok.

Gülmeye devam edebilirsiniz.

Philips'in yeni nesil gelen televizyonlarının görüntülerini diğerleriyle kıyaslayınca televizyon mağazalarınızda nasılsa suratınızda tatsız bir ifade oluşacak.

SD yayından bahsetmiyorum Philips zaten onda açık ara en iyisi herkesin dediği gibi, HD ve 3D den bahsediyorum.

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
19 Temmuz 2012; 22:31:30 

quote:

Orijinalden alıntı: drknss1903

Herkesin kendi yorumudur, saygısızlık yapmaya gerek yok.

Gülmeye devam edebilirsiniz.

Philips'in yeni nesil gelen televizyonlarının görüntülerini diğerleriyle kıyaslayınca televizyon mağazalarınızda nasılsa suratınızda tatsız bir ifade oluşacak.

SD yayından bahsetmiyorum Philips zaten onda açık ara en iyisi herkesin dediği gibi, HD ve 3D den bahsediyorum.

Arkadaşlar hepinizin yorumlarından genel olarak yola çıkarak televizyon alacağım.3D'ye gerek yok şimdilik.Philips alacağım.LG,Samsung felan almayacağım.Yardımlarınız için teşekkürler.

-

5674 Mesaj
20 Temmuz 2012; 0:39:06 

106 EKRAN VESTEL SMART TV ÖNERIRIM BUGUN KURULDU ILK IZLENIMLER GUZEL.GOOGLE YE GIREBILIYORUM.

''Vatan savunmasında gereğinden fazla merhamet,
vatana ihanettir..." 👉👉 Mustafa Kemal ATATÜRK

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
20 Temmuz 2012; 9:46:46 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

106 EKRAN VESTEL SMART TV ÖNERIRIM BUGUN KURULDU ILK IZLENIMLER GUZEL.GOOGLE YE GIREBILIYORUM.

Evet bazıları ben de dahil olmak üzere Vestel'den şaşmıyor.6 yıl önce bir Vestel Zeta aldım.Bir kere tamir görmedi.Vestel'i ciddi ciddi düşünüyorum.Ama şu aralar biraz geri kaldı gibi ki 3D'sinin gelişmiş olacağını pek sanmıyorum.

-

3344 Mesaj
20 Temmuz 2012; 16:41:30 

TV ALIRKEN LG VE SAMSUNG u BEYENEMİYOZ.....
.VESTEL ÇÖP DEDİĞİMİZ BİR ŞEY....
1500 tv fiyatları lg almak daha iyi düşük bütçeliler için....
vestel in hiçbir ürününü evime sokmam ......bedava verseler alırım orası başka ama hemen elden çıkarırım kırmamak için :D
mesela arçelikte kalitesizleşti ..........eskisi gibi değil...( tv olarak değil diğer ürünleri..)

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

4463 Mesaj
20 Temmuz 2012; 17:03:39 

102 ekran phılıps pfl
7605

cok memnunum.. phılıpsten boyle performans beklemıyordum

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

48 Mesaj
20 Temmuz 2012; 19:19:16 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

usta;
usta diyorum cünkü konu hakkındaki bilgilerin gerçekten fanatiklerin ve sadece tek tv kullananların hooligan tarzı yorumlarından daha iyi en azından farklı sepetlerdeki bilgileri karşılaştırarak ve açıklayarak veriyorsun...
senin bütün yazılarını okuduktan sonra sana yazacaktım ama yarısına gelince bu sayfayı gördüm. dier yazılarını okumamış arkadaşlar için buradaki yazın kırıcı olabilir ancak bunuda okuyacak arkadaşlar için söylüyorum; tv ve bileşenleri konusunda net bilgi verebilen ender forumdaşlardan albani usta.
o yüzden açılan bu konu; tv alacaklar için çok önemli. resmen bütün yazılarını okuyorum ki olurda soru sorarsam daha önceden anlatmış olma, bi zırtapozda çıkıp orda yazıyo demesin, bi başkasıda konuyu alıp çin rusya ilişkilerine getirmesin.
forum olayı belli: soru sorulur, bilenler cevaplar ortak karar çıkar. ama kardeşim her .oka atlayanlar yüzünden çoğu forum konusunda cevap yok. bilgili olan anlatsın hoşuna giden dinlesin istemeyende kenarda sırasını beklesin yahu.
gerçek anlamda her konu için geçerli bu...
o yüzden densiz cevaplar, sataşmalar ile bu başlığında çöp olmasına izin vermeyelim lütfen iki satır bilgi için 50 sayfa okuduğumu hatırlarım. biraz saygı.
albani usta şimdi soruya cevap alalım; arkadaşın sorusu öncel olmakla birlikte uygun fiyata alınabilecek tvler nelerdir????
ama böyle bir başlığın var zaten senin rica etsem linkini verip tabi o başlık güncelse, güncel deilse güncelleyip bizimle paylaşır mısın?
sorum aslında daha sade ama mecburen genelledim.
inanın arkadaşlar para problemim olmasa okuduysanız albaninin tosh zl1 incelemesi var ondan alır geçerim. ama malum...
şimdi bu sebeplerin hepsini düşünerek alınabilecek 55 inç ya da arkadaşa soylenebılcek olcudekı tv ler nelerdır.

herkes 3d nın yakın gelecekte ıse yaramayacagını dusunuyor. kıstasımız 3d deil ama 55 inç de 3d olmayan tv nerdeyse yok. yakın zamanın gereklerini karşılayacak, 2d kalitesi önde olmak üzere, sadece tv fonksiyonunu göz önüne alarak, tavsiyene ihtiyaç var albani. kabul edersen rica ile fazla kısaltma kullanmadan ( bazı yazılarına sözlük oluşturdum resmen ) , cevabını bekleriz, melmekete selamlar :)

düzeltiyorum : bahsi geçen linki istenen başlık shafter adlı arkadaşın mış.. aslında bu ikisini yanyana konuşturacaksın o zaman mükemmel sonuç çıkar. shafter ve albani ikiniz birden dahil olun şu olaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orpiii -- 20 Temmuz 2012; 19:36:42 >

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
20 Temmuz 2012; 20:47:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

102 ekran phılıps pfl
7605

cok memnunum.. phılıpsten boyle performans beklemıyordum

Hocam aynı TV'den arkadaşım aldı.2. haftasında görüntü gitti diyor.Doğru mu?

-

390 Mesaj
20 Temmuz 2012; 21:07:54 

quote:

Ben de yıllardır salak gibi hep monitör ve TV'yi Phlips alırdım. O zamanlar fazla bi alternatif yoktu. Salak gibi diyorum çünkü aldığım her TV 3 sene de çöp oldu. Şansdır deyip, tasarımada kanıp, daha güzelini de bulamadığım için yine Philips alırdım. O da aynı...Servisi de mükemmel, alıyolar 1 ay bi daha haber alamıyosun, 50 kere telefon ediyosun getiriyolar 1-2 ay sonra gene görüntü uçuyor. 2008'den beri eve PHILIPS sokmuyorum artık, kafam rahat
3 sene de pırt olucaksa ister japon malı olsun, ister afrika malı bana ne!

4463 Mesaj
20 Temmuz 2012; 21:17:47 

quote:

nasıl goruntu gıdıyor anlayamadım ? 1 yılı aşkın suredır kullanıyorum gercekten memnunum.

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

5674 Mesaj
21 Temmuz 2012; 0:30:08 

quote:

Evet bazıları ben de dahil olmak üzere Vestel'den şaşmıyor.6 yıl önce bir Vestel Zeta aldım.Bir kere tamir görmedi.Vestel'i ciddi ciddi düşünüyorum.Ama şu aralar biraz geri kaldı gibi ki 3D'sinin gelişmiş olacağını pek sanmıyorum.

bendede zeta vardi aynen sorunsuzdu ama cok agirdi:@

5674 Mesaj
21 Temmuz 2012; 0:36:24 

vestelin icinde samsung paneli var bence yerli en iyi tv ureticisi lg nin 3d side yalan magzalarda demo gosterip musteriyi kandiriyorlar.2d yi (normal yayin film de)3d ye cevirince sadece goruntuye biraz dweinlik katiyor

78 Mesaj
21 Temmuz 2012; 0:55:32 

genel anlamda Samsung dicez o zaman en azından kendi adıma karar vermiş durumdayım ancak seçenek alternatif ve çok 1200/2800 arası fiyatları değişiyor Led tv için model nokta atışı yapabilirmisiniz?bekletim uydu yayınının içinde barınması smart olması pekte önemli değil çünki şu bi gerçek her makine kendi işlevini yapmalı cep telefonu görüşmeye fotograf makinesi resim çekmeye televizyon ise görüntü izlemeye yaramalı diye üşünüyorum
Daha önceki alımlarımda beni bu forum hiç yanılmadı şimdi aynı şekilde sizlerden (tecrübelerinizden) deneyimlerinizden yararlanmak isterim.Hali hazırda hafta sonu idirimi varken (İST BİLİŞİM HARİÇ) Mümkünse 1500 aşmıcak seviyede Led tv tavsiyesilerinizi bekliyorum

804 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
PC_Earth
21 Temmuz 2012; 9:39:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

Ben de yıllardır salak gibi hep monitör ve TV'yi Phlips alırdım. O zamanlar fazla bi alternatif yoktu. Salak gibi diyorum çünkü aldığım her TV 3 sene de çöp oldu. Şansdır deyip, tasarımada kanıp, daha güzelini de bulamadığım için yine Philips alırdım. O da aynı...Servisi de mükemmel, alıyolar 1 ay bi daha haber alamıyosun, 50 kere telefon ediyosun getiriyolar 1-2 ay sonra gene görüntü uçuyor. 2008'den beri eve PHILIPS sokmuyorum artık, kafam rahat
3 sene de pırt olucaksa ister japon malı olsun, ister afrika malı bana ne!

Evet kime sorsam Philips'i öneriyor ama sorun da çıkarıyor.Ben en iyisi Samsung modellerine bakacağım.

-

158 Mesaj
24 Temmuz 2012; 0:09:25 

Allah aşkına sorun çıkarmayan elektronik eşya mı var? Cihazların teknolojileri ilerledikçe, boyutları küçüldükçe, değer olarak ucuzladıkça bu kaçınılmaz sondur...Önceden bir plazma tv'ye bugünün parası ile 6000-7000 verirdiniz, televizyonu 2-3 kişi taşırdı, hatta "içinde japon var bunun" diye espriler yapılırdı...ve sonunda o tv yıllarca kullanılırdı...Ama şimdi ne oldu, belki onlarca entegrenin yapacağı işi bir tane entegreye yüklüyorlar ve o entegre de çok çabuk yıpranıyor. Artık elektronik eşya piyango gibi oldu.
Ben kendim de elektronik müh. olarak bu tip cihazları almadan çok inceler hepsinin artısını-eksisini bir tarafa koyar öyle değerlendiririm. Çok öncelerde Arçelik tüplü TVm vardı, o zamanlar Arçelik fiyat-performansta iyiydi, sonradan paraya kıyıp boyutunu hatırlayamadığım kendinden ayaklı dehşet bir SONY aldım. Modelini de hatırlamıyorum çok revaç bir modeldi ve harikaydı, ama inanılmaz yer kaplıyor enerjiyi de sömürüyordu. Sonradan taşındım derken bir ara televizyonsuz kaldım bilgisayardan TV izliyordum...sonrasında LED Tv alayım dedim ve araştırdım Philips 42PFL7676K aldım. Etrafımda LG ve Samsung kullananlar var ama diğer markalardaki muadil cihazlar Phlips 7000 serisinin yanına yaklaşamıyor. Açıkçası diğer düşük modellerini bilemeyeceğim ama 2011 7000 serisi bence Philips için bir başyapıt. Ve şimdi de görüyorum ki Philips bu anlamdaki iddasına yeni zengin modelleriyle devam ediyor.Philips görüntü-ses performansı ve ambilight özelliği ile benim için ön plana çıkıyor. Samsung ise tasarım konusunda ön planda; LG ise cihazlarının yazılımının güçlü ve iyi olması ile bir de 3D özelliği ile ön planda; ama bence Panasonic 3D'de LG'den daha iyi. Ama genelde benim için Philips en iyisi; hatta 2012 model 32PFL4027K modelini de ailem için aldım. Hatta şimdi 42PFL6877K modelini de mercek altına almıştım ki 55PFL80007K'yı gördüm aklım çelindi; tabi daha 2012 model 7000 serisi oralıkta yok herhalde? 8007 serisinin 40-42 inch boyutları olursa bence almaya değer....

3866 Mesaj
17 Kasım 2012; 16:51:10 

Goruntu kalitesi olarak en iyisi plazmadir. Plazma olarak da en iyisi Panasonic'tir. (Eskiden Pioneer'di ama artik uretmiyor) LG ucuz oldugu icin cok satar ancak benim icin Vestelden farki yoktur.

IT IS BETTER TO BURN OUT THAN TO FADE AWAY

34 Mesaj
28 Mart 2013; 0:32:48 

Yerli Malı Yurdun malı......!!! Her kes onu kullanmalı...
Ben VESTEL diyorum... Diğer markalardan hiç bir eksiği yok.. fazlası var.... Üstelik daha uygun fiyat ve servisi ile...
Nacizane tavsiyem.... <full olsun diyorsanız.. <yani.. ( 3D-Smart-PVR-Led-Full HD-Uydu alıcılı ..vs... 42PF8060 modeli ... şu an 1700 TL... )
Veya.. 3D olmasın diğerleri olsun diyorsanız... 40PF7014 modeli... şu an 1250 TL.....
Ben 40PF7014 ü aldım... 3D si yok ama... Usb ' ye kayıt özelliğinden tutun.. hepsi var... Ve en önemlisi ne biliyormusunuz..? SERVİS HİZMETİ......

Şunu da unutmayın ki... Elektronik alet bir şans işidir... En pahalısı demek hiç arıza yapmıyacak ve en iyisi demek değilidir...!!!
Vestel.. şu an marka olarak çok üst düzeylerde ama.. maalesef bizim toplum bunu görmüyor.. görmek istemiyor..
Tabii ki renkler ve zevkler hiç bir zaman tartışılmaz... İsteyen istediğini almakta özgür...

ibrahim

27 Mesaj
29 Mayıs 2013; 22:50:36 

ben 2011 de her şeyiyle full lg LCD almıştım.2012 de de samsung sıradan LCD. inanın ki samsungun görüntüsü daha gerçekçi,gözü yormuyor,hareketli sahnelerde çamur gibi erimiyor.haa bi de unutmuştum.samsung ara sıra kafayı yiyip kendi kendine kapanmıyor. oysa iki katına aldığım lg 4 defa servise gider garantisi geçer ve tv hala aynı rezalet.ben yandım lütfen siz yanmayın. lg almayın dünyanın en dandik markasını alın.karar sizin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mayıs 2013; 17:26:37 

Televizyon : SONY
Philips , panasonic , toshiba , sharp gibi markalarda çok iyidir , ama sony nin yeri ayrıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

124 Mesaj
30 Mayıs 2013; 21:19:43 

Bencede samsung un yeri ayrıdır hem panel üretiyor hemde tv diğer birkaç marka gibi toplama tv yapmıyor

Ana ünite:Pioneer deh 8350sd- Pioneer GM D8604 anfi-Cadence CSA650.1 Mono anfi -Pioneer 309D4 Bas-4xPioneer ts a 6995s -2xPioneer ts 6965V2-Pioneer TS S20-SAMSUNG 46ES7000-LG HW 300G Led Projeksiyon-Philips 32 pfl 7962d-Sony tablet s 16gb wifi-Nokia Lumia 1320- Xbox 360 Arcade-Kınect-Ezcool Hd Dream-Logitech Z5500 Digital-Silvermax 12800hd plus-Canon sx130ıs

3344 Mesaj
30 Mayıs 2013; 21:54:58 

EFSANE PİONEER

PLAZMADA PANASONİC
LED TV DE SHARP , LOEWE, TOSHİBA, SONY , PHİLİPS , PANASONİC

SON 10-15 YILDA GÖRDÜĞÜM EN REZİL TVLER SAMSUNG VE LG

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

1160 Mesaj
30 Mayıs 2013; 23:28:47 

görüntüde samsung bir numara ama pahalı.lg ise samsung çakması zaten biraz ucuz olmasıda bu yüzden.sony ve philps bana biraz teknoloji yoksunu eski tas eski hamam tv ler gibi geliyor nedense..

ASUS N55SF --- SAMSUNG 46D7000 --- IPHONE 5 BEYAZ --- IPAD MINI --- GIGABLUE HD800 SE PLUS --- KRON XC 250 --- VW POLO 2004

69 Mesaj
2 Haziran 2013; 12:49:46 

herkes kendi kullandığı markayı övüyor fakat şu bir gerçekki artık her markanın kaliteli ve kalitesiz giriş seviyesi modelleri var.Bende kendi kullandığım tv yi öveyim Samsung 46c650 kullanıyorum Paneli samsung üretimi ve 3 yıldır alet banamısın demedi.görüntü bana göre süper. gören yakınlarımın ağzı açık kalıyor:) HD görüntülerdeki keskinliği renk canlılığı ,objelerin ekrandan çıkacakmış gibi 3d hissi vermesi (3d özelliği olmamasına rağmen) ve hareketli sahnelerde bocalamadan geçiş yapması çok iyi. SD kaliteside gayet tatmin edici.detaylı ve Biraz uğraştıran ince ayarlar neticesinde mükemmel sonuçlar alınabiliyor..Samsungun giriş seviyesi modelleri media oynatıcısı olsun ucuz olsun derseniz alınır fakat görüntüden fazla bir şey beklemeyin.Ucuz yollu panel kullanıyor..
LG nin üst seviye modelleri alınabilir fakat bir arkadaşıma ısrarla lg alacağım diye tutturması sonucu 82'' aldık.eleman aldığına bin pişman oldu görüntü ortalama nın altında bazı ses kodeklerini, DTS yi ve yine bazı video formatlarını desteklemiyor..Üst seviye modelleri alınabilir görüntü kaliteleri mağazalarda gördüğüm ve kendi televizyonum ile kıyasladığım zaman gayet iyi 3d ve 2000 tl üzeri modellerine hasta kalmadım değil
Sony nin de yine HX ve NX modelleri iyidir EX serisi halen varmı bilmiyorum fakat giriş seviyesi modelleridir ve o fiyata Samsungun daha iyi panelli tv lerinden almak daha mantıklıdır.Ayrıca Sony usb üzerinden media görüntüleme konusunda samsungun ve LG nin gerisindedir ne de olsa korsan formatlara pek sıcak bakmaz
Sharp ın yine giriş modelleri cırttır çünkü bildiğim kadarıyla giriş seviyelerinde kendi panelini kullanmıyor fakat yüksek modelleri hayran bıraktırır özellikle renk doğallığı ve siyah başarımı piyasadaki bütün markalardan iyidir diyebilirim.
Diğer markaları kullanmadım ve açıkçası fazlada merak etmedim Fakat şu bir gerçek ki artık hangi marka olursa olsun belli standartları yakalamış durumda ve birbirlerinin parçalarını kullanıyorlar bu yüzden markadan ziyade hangi model alınmalı ? konusunu yorumlara taşımak gerekir...

3 Mesaj
18 Temmuz 2013; 17:47:21 

ıyı gunler 2 tv arasında secım yapamadım sızce hangısı ıyı bırde evde laptop ve kablosuz net var sızce smart tv almalıyım yoksa 3 d mi teşekkürler

http://www.kliksa.com/u...869#%21OdemeSecenekleri

http://www.electroworld...a-tx-l42et5e-3d-led-tv/

Bu mesajda bahsedilenler: Sessiz@Saglıkcı

7 Mesaj
9 Ağustos 2013; 0:15:43 

Selam Arkadaşlar benim araştırmalarıma göre şu anda fiyat ve özellik açısından en iyi tv markası LG ve SAMSUNG
birbirine yakın özellikli kaliteli televizyonlar.LED tv alacaksanız eğer bu iki marka çok başarılı.plazma alacaksanız panasonic çok başarılı.Sony konusunda uzman ama fiyat olarak çok pahalı.bu yüzden de özellikle LG çok satılıyor.çok özelliği uygun fiyata veriyor.kore malıdır.phılıps tv lerin eski kalitesinde olduğunu düşünmüyorum.vestel arçelik beko bunlar bu markaların pek gerisinde değiller teknolojik olarak iyi seviyedeler ama fiyat olarak yerli üretim olarak çok pahalı.bu konuda en önemlisi servis bunda da en başarılı servis ağı da yine LG de...

mkulak

7 Mesaj
9 Ağustos 2013; 0:33:30 

Yukarıda bir arkadaş LG kalitesiz ucuz demiş... LG'nin ucuz değil uygun fiyatlıdır çünkü dünyanın en büyük panel üreticisidir. LG Electronics Sony, Philips gibi firmalara panel üretimi yapar. Bugün kullandığımız bir çok teknolojide LG mühendislerinin imzası vardır.

LG Led Tvlerde IPS panel kullanılır bu panel 178 dereceye kadar izleme açısı sağlar çift katmanlı dayanıklı bir paneldir. Hem darbeye karşı dayanıklıdır hem de görüntünün doğal izlenmesini sağlar gözü yormaz. Samsunglarda ise tam tersi parlak panel kullanılır ve bu paneller gözü acayip yorar. Ayrıca 3D teknolojisinde LG açık ara öndedir çünkü kendi panellerine özel pasif gözlükler kullanır. Diğer birçok markada özellikle Samsung'da kullanılan titreşimli(aktif) gözlükler yine göz sağlığını olumsuz etkiler 30 dakika kadar izleme sonucunda baş dönmesi yapar izleyenler bilir. Ayrıca bu titreşimli aktif gözlükler pasif gözlüklerden çok pahalıdır. Tanesi 130-280 TL civarı satılır. Pasif gözlükler ise tanesi 20-30 TL civarıdır.

Takım tutar gibi LG-Samsung tartışmalarına gerek yok farkları çok açık ortadadır. LG daha üstündür.

mkulak

4377 Mesaj
10 Ağustos 2013; 20:50:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kyodio

Yukarıda bir arkadaş LG kalitesiz ucuz demiş... LG'nin ucuz değil uygun fiyatlıdır çünkü dünyanın en büyük panel üreticisidir. LG Electronics Sony, Philips gibi firmalara panel üretimi yapar. Bugün kullandığımız bir çok teknolojide LG mühendislerinin imzası vardır.

LG Led Tvlerde IPS panel kullanılır bu panel 178 dereceye kadar izleme açısı sağlar çift katmanlı dayanıklı bir paneldir. Hem darbeye karşı dayanıklıdır hem de görüntünün doğal izlenmesini sağlar gözü yormaz. Samsunglarda ise tam tersi parlak panel kullanılır ve bu paneller gözü acayip yorar. Ayrıca 3D teknolojisinde LG açık ara öndedir çünkü kendi panellerine özel pasif gözlükler kullanır. Diğer birçok markada özellikle Samsung'da kullanılan titreşimli(aktif) gözlükler yine göz sağlığını olumsuz etkiler 30 dakika kadar izleme sonucunda baş dönmesi yapar izleyenler bilir. Ayrıca bu titreşimli aktif gözlükler pasif gözlüklerden çok pahalıdır. Tanesi 130-280 TL civarı satılır. Pasif gözlükler ise tanesi 20-30 TL civarıdır.

Takım tutar gibi LG-Samsung tartışmalarına gerek yok farkları çok açık ortadadır. LG daha üstündür.

bende arada kaldım ne almak lazım.
Aklımdan geçen LA660S 42/47" LG

samsung da var.. çok model mevcut.
660/680 serisi vs..

400/700MHz çok büyük etkenmi tabi 700Mhz gerçekse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraxi -- 10 Ağustos 2013; 20:51:47 >

nokta (.)

124 Mesaj
10 Ağustos 2013; 21:21:17 

Pasif 3D teknolojisi her bir göze 1080p çözünürlüğü yarım (540p) kesen gözlükler kullanır. samsung Aktif 3D gözlük her iki göze Full 1080p hd deneyimi sunar.Pasif bir 3D TV’de 3D içeriği görüntülerken, ekranın üst kısmından alt kısmına yatay olarak soluk siyah çizgilerin görünmesi veya göreceli olarak kısa dikey açılarda 3D görüntü kalitesinin kaybedilmesi yaygındır. Bu, Samsung Aktif 3D teknolojisi ile meydana gelmez. Samsung Aktif 3D teknolojisi tutarlı olarak her bir göze 1080p HD deneyimi gösterir ve 178 dereceye kadar açılarda bile mükemmel 3D resim sunar.Tartışmasız Samsung derim.

Ana ünite:Pioneer deh 8350sd- Pioneer GM D8604 anfi-Cadence CSA650.1 Mono anfi -Pioneer 309D4 Bas-4xPioneer ts a 6995s -2xPioneer ts 6965V2-Pioneer TS S20-SAMSUNG 46ES7000-LG HW 300G Led Projeksiyon-Philips 32 pfl 7962d-Sony tablet s 16gb wifi-Nokia Lumia 1320- Xbox 360 Arcade-Kınect-Ezcool Hd Dream-Logitech Z5500 Digital-Silvermax 12800hd plus-Canon sx130ıs

608 Mesaj