Şimdi Ara

EN İYİ TV MARKASI HANGİSİ? (Tavsiye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
207.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir elektronikçi olarak kaliteli olsun çok uzun yıllar arıza çıkarmasın dersen Sony, İşe yarar yaramaz bir çok özelliği olsun dersen Samsung derim zaten fiyatlarından da anlaşılıyor.
  • LG de ucuz etin yahnisi olayı yoktur.Gidip gönül rahatlığı ile LG alabilirsiniz.Millet fazla para bayılmaya meraklı marka adı altında daha düşük ürüne.
  • türkiyede yayın 50hz demişsin sony i lg üretiyor demişsin:D
    200hz alın demişsin:D
    bak kardeşim;
    dsmart kullanıyorum full+full paket,
    sony'nin 2012 yılında piyasaya sürdüğü 55''hx920 tv sini 2yıldır kullanıyorum.
    1. cisi bnm tv nin yapım yılı 2012 sen şuanda LG nin en pahalı 4k 1500hz yazan tvlerinden birini al 55'' olsun mümkünse
    bnm tv ile yanyana koy kanal d - star normal yayında dene bluray film tak dene değil üstüne çıkmayı yanından bile geçemez okadar açık ve net söylüyorum
    iyi araştır sağdan soldan duyduklarınla değil denediğin gördüğünle yorum yap hayatında hiç sony nin üst seviye tvlerinden birini kullanmamışsın belli.
    lg mat değil öküz gibi parlak buarada haberin olsun ben forumistanbul mediamarkette kullandığım tv i alırken tanıdığım birisi vardı orda çalışan
    o anda mağzada bulunan en pahalı samsung ve en pahalı lg ile 3 tv yanyana koydurup bluray 007 skyfall filmi ile 3 tv ide deneyerek alma şansım oldu
    buna istineden konuşuyorum iyi bilgi sahibi olduğuna inandığın tv satıcısı fln varsa gidip sor istersen
    aynı saniyelerde filmi durdurup tekrar tekrar izledim ve arada uçurum var LG ve samsung 10 sene gerisinden gelior sonynin ve sharp ın buna emin ol
    konu fiyata gelirse bişey diğemem o kişilere göre değişir denk getirip seri sonu sıfır çokta eski olmayan ürünlerden sony denk getirip alınması en mantıklı gelen bana
    ben öğle yaptım şahsen bnm aldığım tvnin üzerine çıkan modeller sony nin ilk 4K modelleridir.
    SONY ilk 4K modelini 2013 ocak ayında PİYASAYA SÜRMÜŞTÜR.
    X9 serileri bnm tv nin bir üst serisidir.
    yani kısacası ya SONY yada SHARP bilenler bilir ! aşağıda video 2013 yılında çekilmiştir ve türkçedir.

https://www.youtube.com/watch?v=UMiUdLce-vk

• marka olarak Samsung tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

10 sene once 126 ekran sony perdeli televizyon almıştık hala da kullaniriz. emekli olmasına daha var gibi ama olursa kesinlikle sonyden sasmayacagim kesin.

Sony şu sıralar TV'de ön planda değil.Alan arkadaşlarımın da çoğu memnun değil.Eskisi kadar iyi televizyon üretemiyorlar.Marka olarak kafamda Samsung var.LG'de olabilir ama kararsızım.

Düşüncelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen-2000

quote:

Orijinalden alıntı: eternity

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

türkiye nin alım gücü düşük o yüzden dandik lg yi satış stratejisiyle satıyorlar...
    lg çok başını ağrıtır ucuz etin yahnisi.....
    samsung pahalı
    philips 7 serisi alınır ama bitti yenilerini bekliyoruz ..uygun fiyat
    panasonic plazma alınır. uygun fiyat
    sony en iyisi ama pahalı
    sharp toshiba tutulmuyo ama iyi markalar ....
    2.000 e lg alabilirsin philips 7 serisini 2-3 ay önce alsak iyi olurdu beklemezdik yeni serisini .samsung pahalı bulabilir misin bilmem ...panasonic alabilirsin....
    çok satan iyi değildir pahalı iyidir her zaman .......

Peki samsung kaliteli mi? LG'yle aynı diye biliyordum.Aynı derken kullandığı paneller ve sahibi.

Marka değilde model olarak konuşmak daha mantıklı,çünkü samsung cogu cihazda AUO firmasının modüllerini kullanıyor.lg ile ayından kastınız Kore kökenli firmalar fakat üretim teknikleri vs cok farklı..

Peki o zaman model olarak konuşalım hangi modeli önerirsiniz?Aslında kafamda 3D vardı ama 3D yayın henüz gelişmiş değil.Altyapıdan önce TV'yi piyasaya sürdüler.TV'ye para verdiğimiz gibi bir de Digitürk,D-Smart gibi yayın kuruluşlarını zengin ediyoruz.Eğer bu 3D'nin gelişmesine uzun yıllar varsa LED alacağım.

Bütçe nedir,kaç ekran ve Ağırlıklı ne için kullanılacak cihaz.highend modelim düşünüyorsunuz yoksa giriş sevyesi cihazmı?tv görüntü kalitesimi arıyorsunuz süslü özelliklermi?

Bütçem de sınır 1900 TL.102 veya 106 ekran.Full HD istiyorum,LED olacak.Görüntü kalitesi de çok iyi olacak.3D şart değil.Zaten 3D gelişmedi daha.

O fiyatlara alınabilecek en iyi ve güncel tv et5,fakat eski serilerden bulabilirsen Sony nx720yi 2bin civarlarında bulunabiliyor.fakat ben yerinde olsam plazma bakardım mesela gt30..

• Açıkçası hem forumlarda, hem şiikayet sitelerinde samsung ve lg hakkında çok fazla şikayet var.. Çok sorun var..

Hala bir şekilde satılıyor, insanların parasına yazık oluyor gibi geliyor bana.

Zaten şahsi kanaat olarak Avrupa malından şaşmam, arabada da bu böyle, elektronik eşyada da bu böyle.

Babam her zaman belirli bir şeye odaklı firmanın malları hep daha iyi olur derdi.

Görüntüde Philips'den, seste Pioneer'dan şaşmayacaksın.

Ben de yaşadım gördüm, aynı tavsiyeyi veriyorum.
  • SONY HX850 SERİSİ BEN 55 İNÇ OLANINI TAVSİYE EDERİM.
  • konuya aslında öncelikle plazma mı yoksa LED aydınlatmalı LCD mi diye sorarak başlamak gerekiyor bence. bazı yorumlarda plazma teknolojisi eski gibi kulaktan dolma şeyler de yazılmış ama öncelikle plazma ve LED aydınlatmalı LCD konusunda net bilgi lazım. piyasada LED diye satılan tüm tv'ler maalesef LCD'dir. LED TV değildir yani. LCD'ler ilk çıktığında görüntü aydınlatması için floresan lambalar kullanılıyordu. daha sonra bu floresan lambalar yerine LED lambalar yerleştirildi ve bu sayede panelin daha ince olması ve de elektrik tüketimi azaltıldı. ancak sonuçta LCD paneldir. piyasada tezgahtarların LED aydınlatmalı TV'ye yönlendirmelerindeki esas amaç; LED aydınlatmalı TV'lerin maliyeti düşük ancak suni talep artışı nedeniyle satış fiyatı yüksektir, bu da ciddi kar marjı ve dolayısıyla tezgahtara ciddi oranda yüksek prim demektir. plazmaların üretim maliyeti yüksektir ve şu anki oluşan piyasa koşulları nedeniyle kar marjları çok düşüktür. sonuç olarak 1700TL'ye aldığınız bir plazma tv 3000TL'ye aldığınız LED aydınlatmalı LCD TV'den daha iyi görüntü üretir. LED aydınlatmalı LCD tv'lerde dibine kadar açılmış kontrast ayarlarıyla size mağazada gösteri yaparlar ancak evde tv izleme süreniz 1 saatten fazlaysa o parlak gözleri yakan görüntüye dayanamazsınız. plazmanın soft ve gözleri yormayan doğal renklere sahip görüntüsü sinema salonunda film izleme zevkini yaşatır. işte burada başka bir parametre daha devreye giriyor tv'yi kullanım amacı. siz tv'yi sadece NTV, cnn gibi haber kanallarını ve klasik kanal d, Show tv gibi ulusal kanalları izlemek için alıyorsanız size normal tüplü tv yeter. ancak görüntüden çok şey beklenilen film izleme alışkanlığınız varsa plazma modellerine bakacaksınız. bu arada tüm plazma modellerinde aktif 3d gözlük kullanılır LG'ler dahil. Maalesef LG'nin LED aydınlatmalı LCD tv'lerinde pasif 3d gözlük kullanılmakta ve her göze 1080p'nin yarısı verilmektedir. atkif 3d gözlüklerde her göze 1080p. sonuç olarak şu anda fosforlu gaz ile elde edilen görüntü likid kristalde edilde edilen görüntüden daha doğaldır ve izlemesi zevk verir. LED aydınlatmalı LCD'lerdeki sulu boyayla boyanmış hissi veren aslıyla uzaktan yakından alakası olmayan süni görüntüler izlemek zorunda kalırsınız. plazma üreten markalar Panasonic, samsung ve lg'dir. tespitlerime göre en iyi plazma Panasonic vt serisidir. ancak ciddi şekilde pahalı ülkemizde maalesef. bunun dışındaki Panasonic gt ve st serileri, samsung c serileri ve lg'nin pz, pm, ph serileri birbirine eşdeğerdir. yani Panasonic vt alamıyorsanız bu saydığım diğer marka ve modellerden en ucuz bulduğunuzu kapıp götürün eve. özellikle Türkiye'de ciddi LED aydınlatmalı LCD propagandası olduğundan plazma panellerin fiyatları çok uygun. bilinçsiz kullanıcılar bırakın LED aydınlatmalı LCD'lere tonlarca para döksünler siz aklınızı kullanıp maliyetine yakın satılan plazma panellerden birine sahip olun. tv almadan önce forumlara başvurmayı düşündüğünüze göre bilinci tüketici sınıfındasınız demektir zaten. yine de ben ikna olmadım LED aydınlatmalı LCD alacam diyorsanız Sony'de HX modelleri hep dikkatimi çekmiştir. sharp ve toshiba'lara da bakın mutlaka. çoğu mağazada paneller kutularından çıktığı ayarlarla veya mağaza modunda teşhir edilir. bunlara kesinlikle kanmayın. genelde ne kadar parlak olursa o kadar müşteri çekeriz mantığı vardır. ama evde o halde seyredemezsiniz hiçbir paneli.

• LG çok mat, Samsung aşırı parlak. Doğallıktan uzak. Sony fabrikasını kapattı, LG de fason yaptırıp kendi etiketini bastırıyor. Yani extra para verip Sony alırsanız, aslında LG almış oluyorsunuz. Bence doğala en yakın parlaklık, en iyi teknoloji, Philips. Paranızın bedelini alırsınız. 200 Hz dan fazla almaya da gerek yok. Zaten Türkiye'de yayın 50 Hz. Boşuna fazladan para vermeye gerek yok. Zaten Apple TV de Philips kullanıyor.
  • poweramp kullanıcısına yanıt
    BİZZAT HEM TÜPLÜ TV KULLANDIM 7-8 SENE HEM ŞU AN 6 YILDIR SONY LCD KULLANAN BİRİ OLARAK,HİÇ BİR SORUN ÇIKARTMADAN RAHATÇA
    İZLENEBİLECEK,RENK KALİTESİ YETERLİ DERECEDE OLAN BİR TV DİR TAVSİYE EDERİM BEN DE
  • Evlenmeden Önce Samsung NU8000 almıştım.Fakat bir dahaki televizyonumu SONY'den yana kullanacağım.

• Arkadaşlar şu sıralar bir TV almayı düşünüyorum.Çevreme baktığımda çoğu kişinin LG kullanıcısı oldğunu görüyorum nedeni de ''Özellikleri iyi;fiyatı uygun'' olması.Philips desem çok pahalı.Şuan TV'de en çok satan kuşkusuz LG.Şu 106 Ekran Led 3D modeli yok satıyor.Kime gitsem bu model var.Ama ben LG'nin sağlam olmadığını duymuştum.Arkadaşlar sizce hangi markayı almalıyım?Fiyat limitim 1900 TL.Markayla beraber aklınızda yatan sağlam bir TV varsa linkini de gönderebilirsiniz.

NOT:Performans istiyorum.3D,Uydu alıcısı içinde,İnternete girecek ve LED olacak.Hemen bozulsun istemiyorum.

Düşüncelerinizi,marka ve TV tavsiyelerinizi bekliyorum.

• 10 sene once 126 ekran sony perdeli televizyon almıştık hala da kullaniriz. emekli olmasına daha var gibi ama olursa kesinlikle sonyden sasmayacagim kesin.
  • türkiye nin alım gücü düşük o yüzden dandik lg yi satış stratejisiyle satıyorlar...
    samsung pahalı
    sony en iyisi ama pahalı
    2.000 e lg alabilirsin philips 7 serisini 2-3 ay önce alsak iyi olurdu beklemezdik yeni serisini .samsung pahalı bulabilir misin bilmem ...panasonic alabilirsin....
  • En iyisini soruyorsan loewe,sharptır senin dediğin koreliler ucuz panel sattıkları için cok satmakta,kaliteden degil..
  • Philips ve Sony şu ana kadar kullandığım TV'ler hepsinden memnunum...
  • quote:

türkiye nin alım gücü düşük o yüzden dandik lg yi satış stratejisiyle satıyorlar...
    samsung pahalı
    sony en iyisi ama pahalı

Peki samsung kaliteli mi? LG'yle aynı diye biliyordum.Aynı derken kullandığı paneller ve sahibi.

• quote:

quote:

samsung pahalı
    sony en iyisi ama pahalı

Marka değilde model olarak konuşmak daha mantıklı,çünkü samsung cogu cihazda AUO firmasının modüllerini kullanıyor.lg ile ayından kastınız Kore kökenli firmalar fakat üretim teknikleri vs cok farklı..

• quote:

quote:

quote:

samsung pahalı
    sony en iyisi ama pahalı

Peki o zaman model olarak konuşalım hangi modeli önerirsiniz?Aslında kafamda 3D vardı ama 3D yayın henüz gelişmiş değil.Altyapıdan önce TV'yi piyasaya sürdüler.TV'ye para verdiğimiz gibi bir de Digitürk,D-Smart gibi yayın kuruluşlarını zengin ediyoruz.Eğer bu 3D'nin gelişmesine uzun yıllar varsa LED alacağım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.