Şimdi Ara

SIFIRDAN SPLİT KLİMA MONTAJ AŞAMALARI (Resimli anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
3
Favori
20.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG BEKO MARKA 12.000 Bthu 22 sıvı akışkanlı klimadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaz Kızım200torbaçimento -- 31 Temmuz 2012; 0:25:25 >

• öncelikle iç ünitenin montajının yapılacağı duvarı belileyim iç ünite askı saç aparatını çeşitli yerlerinden işaret alıp duvara delik açıp dübelleri monteliyoruz.

• Dikkat edilecek bir husus belirteyim askı sacı ile dış ünite çıkış deliğinin birbirine olan kombinasyonun iç ünitenin duvara sıfır ve terazide oturabilmesi içn mükemmel ölçü alınmış olması gerekmekte sizi şöyle bir püf nokta belirteyim bazı askı aparatlarında bulunmakta ama siz yinede saç klimanın arkasına boşta takılı iken klima borusunun her iki merkezinden askı sacına kalemle işaret koyun duvara montajdan sonra işaretlerin keşiştiği noktadan duvara çıkış deliğimizi açarsak iç ünite kusursuz oturacaktır örnek resimdeki aparata mavi kalem ile işaretlemiştim dikkat edebilirsiniz.

•  SIFIRDAN SPLİT KLİMA MONTAJ AŞAMALARI (Resimli anlatım)
  • İç ünite duvara açmak için klimayı hazırlamamıza geldi sıra önceliklere iç dış ünitelerin iletişim ve içten dışa enerji çıkışının bağlantısını yapıyoruz kablo cinsi 3x1.5 TTR bu büyüklük için yeterlidir toplam 5 adet uca ihtiyacımız var 2 adet kablo kullanıyoruz 3+3 bir tanesini kullanmıyoruz bağlantıyı klimaya uydun yapıyoruz.

• sırada iç ünitede evapta dolaşıcak olan 22 akışkanımızın giriş çıkış bağlantılarını hazırlıyoruz fabrika çıkışları evapa bir miktar oksijen basılmış olarak gelir tıpalarını söküyoruz bunun amacı evapta kaçak olup olmadığını anlamamızdır

• bakır boru bağlantısını yapıyoruz borudaki havşanın evap boru çıkışını öpmesine dikkat edip rakorun boşluğunu sonuna kadar elimizle alıp sıkıyoruz sonuna kadar rahat bir biçimde sıkabildiysek havşa tam oturmuş demektir

• Daha sonra boru rakorlarını 2 adet anahtar kullanarak kuvvetli bir şekilde sıkıyoruz.

• boru bağlantılarından sonra boru izalasyonumuzu yapıyoruz burunun terleyip içeri su damlaması yapmaması için mümkün olduğunca çıplak yer bırakmadan sıkı yaparsak daha iyi olur

• boruyu deliğimizden çıkartıp iç üniteyi asıyoruz

• boru çıkışının dış cepheden görünümü

• iç ünitenin asılmış ilk anında arka çıkışından boruları bir miktar zorlamadan çekerek oturmasının daha iyi olmasını sağlayabiliriz

• Dış üniteye başlıyoruz...

• çıkışı çerçeveleyip macun ile izalasyonunu yaptık

• Dış ünite boru bağlantılarını yapıyoruz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.