- x
Hemşirelik (YüksekOkul) Herkesin Merak Ettiği Soru ?
49 Cevap5405 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Temmuz 2012; 10:54:58 

Merhaba arkadaşlar ben merve bu sene ygs girdim ve düz lise çıkışlıyım
Puanım burada
0

şimdi arkadaşlar merak ettiğim şu hemşirelik tercih edecem puanları şu sekilde

0

0

Bana bunlardan birinin gelme ihtimali var mı ? Hangisine gidebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merve121 -- 20 Temmuz 2012; 9:13:38 >

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2012; 21:01:30 

beyler yardım edin ya :(

451 Mesaj
14 Temmuz 2012; 21:05:52 

Amasya veya en kötü Fırat gelir diye düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İZMİR ÜNİVERSİTESİ MEDİCAL PARK TIP FAKÜLTESİ DÖNEM III

4 Mesaj
14 Temmuz 2012; 22:02:32 

benimde geçen sene 50 puan geldi bu sene 40 gelicek düz lise cıkıslıyom sıralamam 5 bin geriye atmıştı seninde öyle olur büyük ihtimalle ama bu sene obp olduğu için 5 bin değildi 2-3 bin atabilir diye düşünüyorum şahri görüşüm

Eski Nick= yigit.14

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2012; 22:11:35 

bana göre 5 bin atması sorun degil

en kötü ihtimal 130 bin olurum yinede geliyor ancak?

dediğim gibi sorumun cevabını alamadım kesin girermiyim yoksa yer kalırsamı beni alırlar ?

4 Mesaj
15 Temmuz 2012; 0:47:00 

kalırsa girmek dediğin 2 yıllık MESLEK yüksekokullarında oluyor hemşirelik yüksekokuldur puanı kim tutarsa o girer okul birincileri hariç kimsenin önceliği yoktur yüksekokullarda

Eski Nick= yigit.14

111 Mesaj
15 Temmuz 2012; 0:51:32 

quote:

Orijinalden alıntı: yigit.14

kalırsa girmek dediğin 2 yıllık MESLEK yüksekokullarında oluyor hemşirelik yüksekokuldur puanı kim tutarsa o girer okul birincileri hariç kimsenin önceliği yoktur yüksekokullarda

++1

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

1 Mesaj
15 Temmuz 2012; 0:53:55 

Hayır yüksek puanı yapan kontenjanı kapar yok öyle bişi. Bence en kötü muğla olacak.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 9:05:30 

quote:

Suan cok mutlu oldum eger oyleyse kesin bi yerler gelir demi 340 puana 130bin basari sirasina ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merve121 -- 15 Temmuz 2012; 9:13:11 >

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 9:24:05 

Upppp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

79 Mesaj
15 Temmuz 2012; 11:15:26 

meslek lisesi mezunlarının öncelik hakkı meslek yüksek okullarına olur(yani önlisans programlarına) o yüzden için rahat olsun. benim tahminime göre dumlupınar garanti görünüyor.

Celp Dönemi: Ağustos 2014
Statü: Yedek Subay
Sınıf: Topçu
Branşı: 122 MM ÇNRA TK.K
Eğitim Birliği: Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı POLATLI/ANKARA
Kuvvet: Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Teslim Tarihi: 13.08.2014

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 12:28:06 

quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

meslek lisesi mezunlarının öncelik hakkı meslek yüksek okullarına olur(yani önlisans programlarına) o yüzden için rahat olsun. benim tahminime göre dumlupınar garanti görünüyor.

çok teşekkür ederim yorumun için.şimdi kafamda tam oturdu aslında
ben yüksekokulu başda meslek liselerini alıp sonra diğerlerini aldığını düşünüyordum

inşallah dumlupınar ve altı gelme ihtimali olur..

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 13:18:36 

upppppppppppppppppppp

4 Mesaj
15 Temmuz 2012; 19:15:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Merve121

çok teşekkür ederim yorumun için.şimdi kafamda tam oturdu aslında
ben yüksekokulu başda meslek liselerini alıp sonra diğerlerini aldığını düşünüyordum

inşallah dumlupınar ve altı gelme ihtimali olur..

önemli değil yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Eski Nick= yigit.14

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 19:27:04 

anestezi gelme olasılıgı varmı acaba ?

4 Mesaj
15 Temmuz 2012; 19:31:43 

quote:

anestezi gelme olasılıgı varmı acaba ?

anesteziye bende baktımda ek tercihlere falan düşmemiş çok düşük onlarda öncelik sağlık meslek liselerin

Eski Nick= yigit.14

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2012; 22:39:52 

hımm anladım..

3 Mesaj
15 Temmuz 2012; 22:43:15 

bu forumda herkes konuya beyler diye başlıyor kayıt olurken erkek olma zorunluluğu mu var

BİM Fan Club

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2012; 18:57:50 

eeeeeeee şimdi nolacak gelmeyecekmi yeni sistemle bana hemşirelik :(((((((

4 Mesaj
18 Temmuz 2012; 23:39:19 

sana her türlü gelir rahat olsen max 5 bin geri atar diye düşün

Eski Nick= yigit.14

422 Mesaj
18 Temmuz 2012; 23:59:40 

Arkadaslar yeni konu acmayayım dedim. Bu konu altından bir soru soracagım.

Ben meslek lisesi bilgisiyar bölümü yıl itibariyle mezun bir öğrenciyim.
Ygs2: Sıralama 100k
Mf3:315 puan gelecek.

Hemşirelik lisans bölümleri tutmuyor sanırım. 2 Yıllık bölüm okusam çok fark olurmu ? İş bulma imkanları nasıldır.
Sağlık alanında başka hangi bölümlere yönelebilirim.

2 Mesaj
19 Temmuz 2012; 0:24:46 

öncelikle şöyle açıkliyim. Öncelik felan yok hemşirelik için meslek lisesi önceliği yok.Öncelikler 2 senelikler için geçerli. Hemşireliklerin hepsi 4 senelik ve öncelik yok.puan tutarsa girersin. geçen sene bende hemşirelik yazdım, puanım 290 dı 54 puan okuldan geldi 344 puanım oldu fakat tutmadı.Malatya ikinci öğretime kadar yazdım en son o da 350 puanla kapadı ve bende 2.seneme kaldım.Puanına göre gelebilcek yerler uşak hemşirelik ve altındaki yerler olur.Çünkü okul puanın az ve o da seni 126binde tutmayabilir. 130binlere düşebilirsin.Hemşirelikte puanlar sıralamalar düşmez.Yok bu sene sınav çok zordu hemşirelik puanıda düşer gibi düşünceye kapılma hemşireliğin puanları düşmüyor herkes tercih ettiği için(kız erkek herkes) gittikçe artıyor.Örneğin uşak hemşirelik geçen sene 135binle kapattı bu sene 130binlere inebilir

34 Mesaj
19 Temmuz 2012; 0:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Fidanboy

Arkadaslar yeni konu acmayayım dedim. Bu konu altından bir soru soracagım.

Ben meslek lisesi bilgisiyar bölümü yıl itibariyle mezun bir öğrenciyim.
Ygs2: Sıralama 100k
Mf3:315 puan gelecek.

Hemşirelik lisans bölümleri tutmuyor sanırım. 2 Yıllık bölüm okusam çok fark olurmu ? İş bulma imkanları nasıldır.
Sağlık alanında başka hangi bölümlere yönelebilirim.

100 K Ygs-2 ile her türlü girersin hemşireliğe.

zubi dubi dubi dubi pampara zubi dubi param pam

422 Mesaj
19 Temmuz 2012; 0:39:04 

quote:

Orijinalden alıntı: qualif

öncelikle şöyle açıkliyim. Öncelik felan yok hemşirelik için meslek lisesi önceliği yok.Öncelikler 2 senelikler için geçerli. Hemşireliklerin hepsi 4 senelik ve öncelik yok.puan tutarsa girersin. geçen sene bende hemşirelik yazdım, puanım 290 dı 54 puan okuldan geldi 344 puanım oldu fakat tutmadı.Malatya ikinci öğretime kadar yazdım en son o da 350 puanla kapadı ve bende 2.seneme kaldım.Puanına göre gelebilcek yerler uşak hemşirelik ve altındaki yerler olur.Çünkü okul puanın az ve o da seni 126binde tutmayabilir. 130binlere düşebilirsin.Hemşirelikte puanlar sıralamalar düşmez.Yok bu sene sınav çok zordu hemşirelik puanıda düşer gibi düşünceye kapılma hemşireliğin puanları düşmüyor herkes tercih ettiği için(kız erkek herkes) gittikçe artıyor.Örneğin uşak hemşirelik geçen sene 135binle kapattı bu sene 130binlere inebilir

Hocam sıralamam 100 bin diploma notum:85 Okulda ilk 10 dayım umraım gelir bir yerlerde ?

Bir kaç soru sormak istiyorum .

Hemşirelik mesleğinin geleceği var mıdır ?
Sağlık alanında başka alternatif bölümler var mı ?

421 Mesaj
19 Temmuz 2012; 0:50:25 

quote:

Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin. Sizin söylediğiniz durum 2yıllık myo'larda geçerli. Eğer kılavuzlara alışkın biriyseniz 6 tane ygs puan türüyle alan 4 yıllık myo'lar var ve bu bölümler için öncelik aranmamakta. Şayet mf3 ile alan hemşirelik okul sayısı ygs2 ile alan okul sayısından 3kat daha az. Fark şu : fakülte değil yüksekokuldasin. Önemli fark da şu : herkes alanını ilgilendiren ygs puani ile alan bölümlere 0.15'le çarpılarak diğer türlerde 0.12 ile çarpılarak sıralanır. Ama o bölümlerin mutlaka meslek liselerinde olanları vardır onların puanları da 0.20 ile çarpılır.

Örnek : ben sayısal öğrencisiyim ygs1-2'den 0.15le hemşirelik yazabilirim. Aynı şekilde ygs3.4.5.6'dan da tercih yapabilirim ama 0.12 ile. Ama sağlık meslekten hemşirelik çıkışlı adayın puanı 0.20 ile değerlendirilir.
Sonuç olarak kontenjan önceliği sadece 2yıllık önlisans programlarında var. Burada yok. Mesleklerin 0.20 ile çarpılma sebebi bana göre ygs'de yetersiz kalmaları.

HAYAT KIZGIN BOĞA,
BEN KIRMIZI PELERİN

4 Mesaj
19 Temmuz 2012; 0:54:09 

quote:

Orijinalden alıntı: farukyavuz

Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin. Sizin söylediğiniz durum 2yıllık myo'larda geçerli. Eğer kılavuzlara alışkın biriyseniz 6 tane ygs puan türüyle alan 4 yıllık myo'lar var ve bu bölümler için öncelik aranmamakta. Şayet mf3 ile alan hemşirelik okul sayısı ygs2 ile alan okul sayısından 3kat daha az. Fark şu : fakülte değil yüksekokuldasin. Önemli fark da şu : herkes alanını ilgilendiren ygs puani ile alan bölümlere 0.15'le çarpılarak diğer türlerde 0.12 ile çarpılarak sıralanır. Ama o bölümlerin mutlaka meslek liselerinde olanları vardır onların puanları da 0.20 ile çarpılır.

Örnek : ben sayısal öğrencisiyim ygs1-2'den 0.15le hemşirelik yazabilirim. Aynı şekilde ygs3.4.5.6'dan da tercih yapabilirim ama 0.12 ile. Ama sağlık meslekten hemşirelik çıkışlı adayın puanı 0.20 ile değerlendirilir.
Sonuç olarak kontenjan önceliği sadece 2yıllık önlisans programlarında var. Burada yok. Mesleklerin 0.20 ile çarpılma sebebi bana göre ygs'de yetersiz kalmaları.

yanlış bilgi ne onu anlamadım

Eski Nick= yigit.14

421 Mesaj
19 Temmuz 2012; 1:00:05 

quote:

yanlış bilgi ne onu anlamadım

Hemşirelikte ygs puanıyla tercih yapacaklar için kontenjan kalırsa yazabilirsiniz demek. Ama konu sahibi arkadaş 2yıllık olandan değil 4yıllık olandan bahsetmiş.

HAYAT KIZGIN BOĞA,
BEN KIRMIZI PELERİN

2 Mesaj
19 Temmuz 2012; 1:02:22 

quote:

Hocam sıralamam 100 bin diploma notum:85 Okulda ilk 10 dayım umraım gelir bir yerlerde ?

Bir kaç soru sormak istiyorum .

Hemşirelik mesleğinin geleceği var mıdır ?
Sağlık alanında başka alternatif bölümler var mı ?

Hemşireliğe gittiğinde işin garanti diyebilirim.Sağlık alanları için genel olarak öyle.4 sene okuyosun kpss giriyosun kpssden 70de alsan direk atanıyosun ve 1,600TL normal maaşla işe başlıyosun bunun nöbeti + dönersermayesiyle birlikte bu 2000-2500 tl gibi bi maaş yapıyor.Hemşireliğe önceden erkekler gitmezdi fakat şimdi gayet normal hatta erkek hemşirlerin olması dahada iyi çünkü kızlar bazı şeyleri kaldıramaybiliyor.(kan olsun ağır işler olsun vs).Hemşirelik dışında başka alternatif olarak 2 senelik bölümler var.Tıbbi sekreterlik,anestezi,fizyoterapi,diyaliz vs.Ama bu bölümler sağlık meslek lisesi çıkışlılar öncelikli oluyor.Puanın tutsa bile büyük olasılıkla giremiyorsun çünkü sağlık meslek liseleri oraları hemen dolduruyor.Hemşirelikte üniversitenin fazla bi önemi yok aslında yani hacettepe hemşirelik okumuşun yada uşak hemşirelik okumuşsun pek bir fark yok eğer devlette calısıcaksan ikisindede kpss giriceksin zaten.O yüzden normal bi üniversitenin hemşireliğine gidebilirsin

4 Mesaj
19 Temmuz 2012; 1:12:53 

quote:

Hemşirelikte ygs puanıyla tercih yapacaklar için kontenjan kalırsa yazabilirsiniz demek. Ama konu sahibi arkadaş 2yıllık olandan değil 4yıllık olandan bahsetmiş.

ben öyle bişey yazmadımki yer kalırsamı girerim demiş bende o meslek yüksek okullarında oluyo dedim zaten hemşirelik meslek yüksek okulunda oluyo falanda demedim neyse yorgunsun heralde boşver

Eski Nick= yigit.14

421 Mesaj
19 Temmuz 2012; 1:24:59 

quote:

ben öyle bişey yazmadımki yer kalırsamı girerim demiş bende o meslek yüksek okullarında oluyo dedim zaten hemşirelik meslek yüksek okulunda oluyo falanda demedim neyse yorgunsun heralde boşver

Hem de çok :(

Bakma kusura kardeşim :) En azından bunu bilmeyenler vardır belki :D

HAYAT KIZGIN BOĞA,
BEN KIRMIZI PELERİN

4 Mesaj
19 Temmuz 2012; 1:29:47 

quote:

Hem de çok :(

Bakma kusura kardeşim :) En azından bunu bilmeyenler vardır belki :D

olsun olsun öğrenmiş oldular

Eski Nick= yigit.14

422 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:47:54 

quote:

Hemşireliğe gittiğinde işin garanti diyebilirim.Sağlık alanları için genel olarak öyle.4 sene okuyosun kpss giriyosun kpssden 70de alsan direk atanıyosun ve 1,600TL normal maaşla işe başlıyosun bunun nöbeti + dönersermayesiyle birlikte bu 2000-2500 tl gibi bi maaş yapıyor.Hemşireliğe önceden erkekler gitmezdi fakat şimdi gayet normal hatta erkek hemşirlerin olması dahada iyi çünkü kızlar bazı şeyleri kaldıramaybiliyor.(kan olsun ağır işler olsun vs).Hemşirelik dışında başka alternatif olarak 2 senelik bölümler var.Tıbbi sekreterlik,anestezi,fizyoterapi,diyaliz vs.Ama bu bölümler sağlık meslek lisesi çıkışlılar öncelikli oluyor.Puanın tutsa bile büyük olasılıkla giremiyorsun çünkü sağlık meslek liseleri oraları hemen dolduruyor.Hemşirelikte üniversitenin fazla bi önemi yok aslında yani hacettepe hemşirelik okumuşun yada uşak hemşirelik okumuşsun pek bir fark yok eğer devlette calısıcaksan ikisindede kpss giriceksin zaten.O yüzden normal bi üniversitenin hemşireliğine gidebilirsin

Çok teşekkür ederim hocam. Çok sağolun.
Bir de hemşirelikte mevki açısından yükselebilme var mıdır ?
Ayrıca mezun olduktan sonra ameliyathane hemşiresi, acil servis hemşiresi, hasta bakım hemşiresi... gibi bölümler var. Bunlardan hangisi daha iyi.

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2012; 9:57:35 

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim

son birşey soracam diploma notu 67.7 aop puanım 286

şimdi okul kaç verecek

puanım 300 dü üzerine kaç ekleyecez ?

4 Mesaj
19 Temmuz 2012; 11:03:36 

quote:

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim

son birşey soracam diploma notu 67.7 aop puanım 286

şimdi okul kaç verecek

puanım 300 dü üzerine kaç ekleyecez ?

aobp puanın 286 ise 286x0,12 ekliceksin

Eski Nick= yigit.14

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2012; 11:05:37 

ama şey diyecektim
ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANI 286,709
AOBP-SÖZ 344,150
AOBP-SAY 324,155
AOBP-EA 338,579

bunlardan hangisini 0.12 ile carpacam ? Okulda sayısaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merve121 -- 19 Temmuz 2012; 11:08:57 >

4 Mesaj
19 Temmuz 2012; 11:25:16 

quote:

ama şey diyecektim
ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANI 286,709
AOBP-SÖZ 344,150
AOBP-SAY 324,155
AOBP-EA 338,579

bunlardan hangisini 0.12 ile carpacam ? Okulda sayısaldım

say ı çarpıcaksın

Eski Nick= yigit.14

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2012; 12:08:40 

ozaman toplam ygs 2 puanım 339.73863 sen de düz 340 :D girermiyim bi yere kesin ?

4 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:20:46 

quote:

ozaman toplam ygs 2 puanım 339.73863 sen de düz 340 :D girermiyim bi yere kesin ?

lys için bişey diyemam ama ygs de başarı düşük bu sene o yüzden puana değil sıralamana bak

arkadaşım benim geçen sene aldığım puanı aldı ama geçen seneye göre 20bin daha önde

Eski Nick= yigit.14

2 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:34:50 

quote:

merve ilk yazdığım uzun yazı senin içindi :)

2 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:38:14 

quote:

Çok teşekkür ederim hocam. Çok sağolun.
Bir de hemşirelikte mevki açısından yükselebilme var mıdır ?
Ayrıca mezun olduktan sonra ameliyathane hemşiresi, acil servis hemşiresi, hasta bakım hemşiresi... gibi bölümler var. Bunlardan hangisi daha iyi.

evet üniversite 3.sınıfta dediğin bölümlere ayrılıyor.Ek olarakta cocuk hemşireliği,ameliyathane hemşireliği,narkoz hemşireliği,halk sağlıgı hemşireliği vb bölümler var.Bunlardan kendine yakın olanı hangisini yapmak istiyorsan eğer onu seçiceksin.Yükselme mevzusuna gelince baş hemşireliğe kadar yükselirsin onunda maaşı baya bi iyi yani

671 Mesaj
19 Temmuz 2012; 13:18:13 

fırat üniversitesine gidip te kendini yakma canlı örneği burada.

p90x ve daha fazlası hakkında eşsiz türkçe bilgi kaynağı ---- www.sporcu.biz

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2012; 13:46:52 

niye kötümü ??

422 Mesaj
19 Temmuz 2012; 14:45:41 

quote:

evet üniversite 3.sınıfta dediğin bölümlere ayrılıyor.Ek olarakta cocuk hemşireliği,ameliyathane hemşireliği,narkoz hemşireliği,halk sağlıgı hemşireliği vb bölümler var.Bunlardan kendine yakın olanı hangisini yapmak istiyorsan eğer onu seçiceksin.Yükselme mevzusuna gelince baş hemşireliğe kadar yükselirsin onunda maaşı baya bi iyi yani

Çok tesekkur ederim çok sağol

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2012; 9:14:15 

0

arkadaşlar puanım ve sıralamam bu şekilde

şimdi hangi hemşirelikler gelebilir?

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2012; 9:43:08 

upppppppppppppppppp

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2012; 9:54:13 

lololooooooooooooooooooo

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2012; 18:06:31 

hangi il gelebilir arkadaşlar ?

111 Mesaj
21 Temmuz 2012; 5:17:17 

Patoloji labaratuvar teknikeri.

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

769 Mesaj
21 Temmuz 2012; 8:11:24 

bu tablo hangi sitede var merve kardeş?

2005 Renault Megane II HB 1.6 16V Sportway

81 Mesaj
16 Ekim 2012; 21:33:06 

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

bu tablo hangi sitede var merve kardeş?

http://www.dogrutercih....ogram2012/tablo4/goster

jjjjj
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Hemşirelik (YüksekOkul) Herkesin Merak Ettiği Soru ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.398