Şimdi Ara

Greenpeace, Apple'ın temiz enerji kullanımında az da olsa bir ilerleme kaydettiğini belirtiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Greenpeace, Apple'ın temiz enerji kullanımında az da olsa bir ilerleme kaydettiğini belirtiyor

iCloud sunucularında kömürle çalışan güç istasyonlarına yer vererek, havayı aşırı derecede kirlettiği iddia edilen Apple, geçtiğimiz aylarda Greenpeace'in protestolarına maruz kalmıştı. Greenpeace'in şirketlerin çevre duyarlılıklarını ve performansını notlandırdığı tablosunda o günlerden bugüne küçükte olsa bir ilerleme kaydetmeyi başaran Apple, notlarını F,D ve D'den D,C ve D'ye yükseltmiş durumda.

Greenpeace, Apple'ın iCloud'un veri merkezlerindeki kömür bağımlılığını azaltması gerektiğine dikkat çekerken, Çevre koruma kuruluşu da Apple'ın 2013'e kadar üç veri merkezinde yenilenebilir enerji kararını taktir etti. Ayrıca kuruluş, şirketi kömür kullanımında hile yapmaması ve yenilenebilir enerji kredileri almaması hususunda da uyardı. Greenpeace; Apple'a yenilenebilir enerji elde etme konusunda alternatif kaynaklar önerirken, Reno ve Nevada'daki merkezlerde de aynı standartların uygulanmasını talep etti.

Apple'ın çevreye duyarlılık konusunda istekleri ne kadar yerine getirebileceğini ve notunu ne kadar yükseltebileceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

• Para Konuşur Hayatta Derken Doğru Demişler.

• Greenpeace niye gidip gelişmiş ülkelerle uğraşmıyorda gelip bizim nükleer santrallerle uğraşıyor ? Rusya'ya, İran'a sesleri çıkmıyor.
  • Arkadaşlar konuyla hiç alakası olmadığını biliyorum ama size bir şey sormak istiyorum.http://www.chillingo.com/games/angry-birds/ adresli sitenin uygulama mağazasında clickgamer.com yazan bir yayımcı tarafından yayınlanan bir angry birds oyunu var. Bu angry birds oyununun sahte ve virüslü olarak hazırlanmış bir uygulama olup olmadığını sormak istedim çünkü angry birds ün asıl yayımcısı rovio iken aynı oyunun başka bir yayımcıda da olmasını garipsedim. Yardım edecek olanlara şimdiden çok teşekkür ederim..

• Bu resim yerine Anasayfada ki Konu resmini koysaydınız daha anlamlı olmaz mıydı?

• Daha gecen gun apple geri donusturulebilir malzemeleri telefonlarinda falan azaltacak diye haber yapmadiniz mi...

Nasil bir celiski bu haber?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -technology4ever- kardesm haklısın benimde dikkatimi çekti bu biraz arastırmak gerek...Ben birsey bulursam seni bilgilendiririrm.(sen de birseyelr bulursan lütfen banada bildir.)

• adamlar greenpeacei bile reklam malzemesi yapmışlar helal olsun

bu arada çevreye ne kadar zarar verirse versin apple ürünleri daima satacaktır.aksini düşünen var mı?
  • Tebrik ediyorum bu green peace'i,bende bir greenpeace üyesiyim ve herzaman Dünyamızın değerini biliriz..Ayrıcada:Türkiyede nükleer'e Hayır!

• Para vermiş ,seni çakal :)

• Aferin Greenpeace iyi iş çıkartmış

• o zaman ne duruyoz apple alak
  • Daha geçenlerde yeni aletlerde geri dönüştürülebilir malzeme kullanılmayacağını açıklayan Apple değil miydi?
    Resmen tepkilere karşılık anlaşılmış bir olayla karşı karşıyayız. Uyumayın.

• Apple: Geri dönüşümlü malzeme kullanmayı bırakıyoruz.
    Greenpeace: Apple, temiz enerji kullanımında az da olsa bir ilerleme kaydetti.
  • Haber başlığı ile iligili problem var zira başlık içerik hakkında yanlış yönlendirmeye uygun bir hale gelmiş ya'da getirilmiş.

Başlık : 'Greenpeace, Apple'ın temiz enerji kullanımında az da olsa bir ilerleme kaydettiğini belirtiyor'

Greenpeace in açıklaması : 'Apple’s clean energy plans still cloudy despite coal-free pledge'

İçeriğinde: "Apple's clean energy policies have significantly improved, but the company still gets low scores for its energy choices when compared with sector leaders.'

Kaynak : Greenpeace.

Kısa meali: Apple'ın kayda değer bir aşama kaydettiği ama sektör lideerlerinin gerisinde olduğundan bahsedilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Daha gecen gun apple geri donusturulebilir malzemeleri telefonlarinda falan azaltacak diye haber yapmadiniz mi...

Haberi arkadas yabanci sitelerden ceviriyor sanirim. Ne yaziyorsa onu ceviriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonykelzo

-technology4ever- kardesm haklısın benimde dikkatimi çekti bu biraz arastırmak gerek...Ben birsey bulursam seni bilgilendiririrm.(sen de birseyelr bulursan lütfen banada bildir.)

İlgin için çok teşekkür ederim kardeşim, bir şeyler bulursam kesinlikle bilgilendiririm. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Léo

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Daha gecen gun apple geri donusturulebilir malzemeleri telefonlarinda falan azaltacak diye haber yapmadiniz mi...

Haberi arkadas yabanci sitelerden ceviriyor sanirim. Ne yaziyorsa onu ceviriyor.

Olabilir sonucta herkes gorevini yapiyor da insan bir bakar yani... 2-3 gun arayla boyle tamamen celisen 2 haber...

• Hala gelip millet Greenpeace hada hüde. Adamlar tutup bizim Nükleer Santrale laf eder, geliri milli gelirinden fazla olan ülkelerden üstün bi firmaya gider açıklama yapar "Apple çok iyi çok çevreci destekliyoruz". Sizce de bir pürüz yok mu ?

• Greenpeace kadar gerizekalı boş işlerle uğraşan bir grup yok. Hele Türkiye ayağı toptan gerizekalı olan bir kuruluştur. 15 Türk Aktivistinden 12 tanesi kız düşürmek için , popülerite kazanmak için orada bulunur. Bu tipler aynı zamanda facebookta "gitarım olmadan yaşayamam" yazan ama hayatında eli gitar tutmamış tiplerle aynı tiplerdir. Maksat kız düşürmektir çünkü.

modern yobaz-gerici diye bunlara derim işte ben.

konu hakkında da yorum yapmaya bile gerek yok: sanırım para bu sefer konuşmuş..

her mantıklı mesaja eksi atan tiplerin de yukarıda yazdığım tiplerden pek farkı yoktur..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.