Şimdi Ara

A5 Fotograf çıktısı alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
14.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim sorunum epson px 660 yazıcı ile 13 x 18 - A4 ve 13 x 18 kağıtlara çıktı alabiliyorum (epson photo programı ile)

ancak genelde fotografı gösteren ve restaurant'larda gittiğimiz nikahlarda çekilen ve tab edilen A5 boyutunda fotografı hangi programda kenarlıksız ve renklerden ödün vermeden hangi ayarlarıyla nasıl basabilirim,

bilgi değerlidir, paylaşan daha değerli!

• bilgi ucuz olmamalı:) herkes bilginin maliyetinin olmadıgını veya bedava oldugunu zannediyor
  • kulanıcı tanımlı kağıt ayarı yap yani a5 ölçülerini ele gir orada bi secenek var kenerlık sız yazdırmayı etkinlerştir diye onu tıkla ayarları kaydet de işlem bukadar
  • dostum epsonun easy photo print programında ne hikmetse A5 kağıt ölçüsü yok. Ancak photoshop yada benzeri resim düzenleme programlarıyla yollarsan baskıya yazdırma tercihlerinden A5'e ulaşabiliyorsun. Ancak kenarsız basamıyorsun, A5 boyutunu seçtiğin zaman otomatik olarak kenarsız kutucuğu iptal oluyor. Ben photoshopta A4'e 2 tane A5 fotoğraf yerleştirip kenarsız A4 basıyorum, sonra ortadan kesiyorum. Kenarsız A5 fotoğrafı ancak bu şekilde elde edebiliyorum. eğer varsa direk A5 kağıda kenarsız baskı almanın bir yolu bende rica ediyorum bilen biri varsa yazsın lütfen çok makbule geçecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambası

bilgi ucuz olmamalı:) herkes bilginin maliyetinin olmadıgını veya bedava oldugunu zannediyor

Türkiye bu yüzden ileri gidemiyor.. ne diyeyim, bilgilerinizle size mutluluklar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

quote:

bilgi ucuz olmamalı:) herkes bilginin maliyetinin olmadıgını veya bedava oldugunu zannediyor

Türkiye bu yüzden ileri gidemiyor.. ne diyeyim, bilgilerinizle size mutluluklar :)

OOO YOOOOO!!! ne kadar dogru konuştun SEVGILIM

türkiyede emegin degeri yok, bilgiyi bedava sanıyorlar velhasıl "beyin bedava" hiç bir motivasyon unsuru yok. dedigin gibi türkiye bu yüzden ileri gidemiyor!
    ama beyin amerikada bedava olmadıgı için en fazla beyin göçü alan ülke amerika oluyor, beyin amerikada bedava olmadıgı için bilgi amerikada üretiliyor.. amaerika bu yüzden bilimsel, ekonomik, askeri süper güç!

• photoshop tan crop verip 10X15 Baskı alabilirsin..
  • quote:

quote:

quote:

OOO YOOOOO!!! ne kadar dogru konuştun SEVGILIM

türkiyede emegin degeri yok, bilgiyi bedava sanıyorlar velhasıl "beyin bedava" hiç bir motivasyon unsuru yok. dedigin gibi türkiye bu yüzden ileri gidemiyor!
    ama beyin amerikada bedava olmadıgı için en fazla beyin göçü alan ülke amerika oluyor, beyin amerikada bedava olmadıgı için bilgi amerikada üretiliyor.. amaerika bu yüzden bilimsel, ekonomik, askeri süper güç!

bahsettiğiniz durum bilim ve ileri teknoloji tarafında doğrudur, katılıyorum ve aynı taraftan bakıyorum olaya, bu basit printer ayarı bilgisini bu seviyeye nasıl yükselttiniz onu anlamak zor. emeğe saygı +1

ayrıca ben sizin sevgiliniz vs değilim, üslubunuzu düzeltin lütfen..

• quote:

forumu inceledim ancak bulamadım,

benim sorunum epson px 660 yazıcı ile 13 x 18 - A4 ve 13 x 18 kağıtlara çıktı alabiliyorum (epson photo programı ile)

ancak genelde fotografı gösteren ve restaurant'larda gittiğimiz nikahlarda çekilen ve tab edilen A5 boyutunda fotografı hangi programda kenarlıksız ve renklerden ödün vermeden hangi ayarlarıyla nasıl basabilirim,

bilgi değerlidir, paylaşan daha değerli!

Hocam zaten epson'da basacaksınız fotoğrafları, bence epson easy printten daha güzel bir görüntü kalitesi ile basıyor microsoft word.

Orada otomatik olarak a5 kağıdı var , ama kenarlıksız yapabilir mi bilmiyorum.

Worlde fotoğrafı ekleyin, ardından ctrl+p yapıp, sayfa boyutunu a5 yapın, ardından yine ctrl+p menüsünden yazıcı özelliklerine girin oradan en iyi kalite baskı ve kenarlıksız baskıyı seçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

kulanıcı tanımlı kağıt ayarı yap yani a5 ölçülerini ele gir orada bi secenek var kenerlık sız yazdırmayı etkinlerştir diye onu tıkla ayarları kaydet de işlem bukadar

maalesef olmuyor bu şekilde muhakkak bir tarafından beyazlık veriyor epsonu analayamıyorum 13x18'i kenarsız basıyor 21x30'u kenarsız basıyor 15x21'i basmıyor bana işgüzarlık gibi geldi yoksa her boyutta kenarsız basabilen teknoloji A5 kağıtta uygulanamıyor değil heralde

NOT: nihayet becerebildim kağıdı tepsiye dik değilde yan koymak gerekiyor sürgüleri A4 pozisyonuna alıp daha sonra A5'in genişliğine göre sürgüyü kaydırmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chungkingexpress -- 13 Eylül 2012; 14:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

kulanıcı tanımlı kağıt ayarı yap yani a5 ölçülerini ele gir orada bi secenek var kenerlık sız yazdırmayı etkinlerştir diye onu tıkla ayarları kaydet de işlem bukadar

maalesef olmuyor bu şekilde muhakkak bir tarafından beyazlık veriyor epsonu analayamıyorum 13x18'i kenarsız basıyor 21x30'u kenarsız basıyor 15x21'i basmıyor bana işgüzarlık gibi geldi yoksa her boyutta kenarsız basabilen teknoloji A5 kağıtta uygulanamıyor değil heralde

Hocam zaten epson'da basacaksınız fotoğrafları, bence epson easy printten daha güzel bir görüntü kalitesi ile basıyor microsoft word.

Worlde fotoğrafı ekleyin, ardından ctrl+p yapıp, sayfa boyutunu a5 yapın veya kağıdın ölçüsünü biliyorsanız manuel girin, ardından yine ctrl+p menüsünden yazıcı özelliklerine girin oradan en iyi kalite baskı ve kenarlıksız baskıyı seçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Worlde fotoğrafı ekleyin, ardından ctrl+p yapıp, sayfa boyutunu a5 yapın veya kağıdın ölçüsünü biliyorsanız manuel girin, ardından yine ctrl+p menüsünden yazıcı özelliklerine girin oradan en iyi kalite baskı ve kenarlıksız baskıyı seçin.

eyvallah hocam benim A5 kağıt ölçüsüne ulaşmakta sıkıntım yok yazdırma tercihlerinden A5 kağıdı seçip baskı alıyorum ancak kenarsız baskıya müsade etmiyor makine (px730) yada ben beceremedim kenarlıklı olarak A5 baskısında sıkıntı yok

• aynı sorun bendede var yazıcıya hafıza kartı taktığımda makina üzerindeki yazdırma ayarlarında a5 boyutu yok ama tepsisinde a5 kağıt yeri var a4 ü seçip basıyorum fotoğrafın yarısı dışarıda kalıyor nasıl çözebilirim bu sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro_dacoma

aynı sorun bendede var yazıcıya hafıza kartı taktığımda makina üzerindeki yazdırma ayarlarında a5 boyutu yok ama tepsisinde a5 kağıt yeri var a4 ü seçip basıyorum fotoğrafın yarısı dışarıda kalıyor nasıl çözebilirim bu sorunu

Direk hafıza kartından yada epson easy printten A5 baskı alamazsınız. A5 basmak içim windows yada photoshop vb. foto düzenleme programları üzerinden baskı almalısınız. yazdır demeden önce yazdırma tercihlerinde kağıt boyutu olarak A5 seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Ancak bu seferde sadece kenarlıklı basmaya müsaade ediyor. kenarlıksız A5 basmak içinde kullanıcı tanımlıdan bir kaç ayar yapmanız ve kağıdı tepsiye dik değilde yan yerleştirmeniz gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chungkingexpress -- 13 Eylül 2012; 14:55:28 >
  • bilgilendirme için teşekkür ederim
  • Beyler A5 kenarlıksız baskıyı nasıl aldınız?
  • Photoscape yazılımı ilea5 fotoğraf çıktısı alabilirsiniz. Bilgi paylaşmakla çoğalır.
  • Bence de bilgi paylaşılarak çoğalır arkadaşlar. Sonuçta yoğun bir foto stüdyosu işleten adam gider dye-sub makine alır takır takır basar ev yazıcısıyla işi ne, bilgi paylaşmamız bizden ne eksitecek!

Açıkçası direkt Windows'un yazdırma penceresinden yazıcı ayarlarına girip kullanıcı tanımlı kağıt oluşturdum ben ama kullanıcı tanımlı kağıt ayarı oluştururken kenarlıksız yardırmayı etkinleştir seçeneği var. Bu seçeneği işaretlersek Epson'ın nedense ayarlara koymadığı özelliklerde bir kağıt seçeneği eklemiş oluyoruz ve sorunumuzu çözüyoruz. Yazıcım XP-600 sorusu olanlar için. Bu arada bakım sekmesinde kalın kağıt veya zarf diye bir seçenek var. Bunu işaretlerseniz kağıta yazdırma kafasının sürtmesinden kaynaklanan izleri engelleyebilirsiniz. Bu modda yazıcı kafa hem sağa hem sola kayarken mürekkep püskürtüp kurumayan kağıdı kırıştırmamak için şöyle bir yöntem uyguluyor: Örneğin sadece sağa veya sadece sola kayarken püskürtüyor böylece biraz da olsa kurumaya izin veriyor. Böylece kağıt kırışarak hareket eden kafaya sürtmüyor. Baskılar lekesiz geliyor.

• Merhaba,
    Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa kağıt boyutunu a4 seçip resmi ayarlayın. Dosyadan manuel yazdırma diyip, kağıt boyutunu a5 seçin ve yazdır a basın. Ben de çözüm oldu
  • slm arkadaşlar a5 boyutunu kağıt seçme sekmesine kaydedebilen varmı ve nasıl yaptı bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirmi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.