Turk oldugumdan utandim: Bosnali Kardeslerimiz
173 Cevap7188 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

625 Mesaj
13 Temmuz 2012; 21:08:49 

7 ay kadar orda kaldım üniversite için gitmiştim.Özel sebeplerden geri döndüm.

Neyse;orda farkettiğim şey bizdeki muhafazakar kesim ve çağdaş kesim gibi halkın ikiye bölünmüş olmasıydı..Türkleri sevenler ve Avrupa hayranı olanlar..Bende bizi sevmelerine akıl sır erdiremiyordum çünkü savaşta devlet olarak hiç bir şey yapmadık.Halk olarak orda yetim çocukları aldık para yardımı yaptık v.s ve Boşnakların Türkleri sevmesinin en büyük sebebide bu diye düşünmeye başladım daha sonra..Avrupayı sevenler parkta herkesin içinde sevişir,kız erkek farketmez laf atar diskolarda içip içip dışarda ayrılırlar bunlarada hiç suç atmıyorum çünkü çoğunun ailesi savaşta şerefsizler (daha ağır yazarım ama ceza almak istemiyorum) tarafından öldürülmüş Boşta kalan çocuklarda orda sokaklarda yaşamaya başlamışlar ve bir kayıp nesil ortaya çıkmaya başlamış.1995 yılında doğup anası babası öldürülmüş çocuklar şimdi söz sahibi olmaya başlayacak ve ne İslam nede Müslümanları pek fazla takmayacaklar.Benim gördüğüm 1. tehlike bu..

2.Tehlike;

Ülkede aşırı derecede işsizlik var okuyan herkes Türkiye Hırvatistan İsveç ABD gibi ülkelere gidiyor.Buda ülkenin kalkınmasında büyük bir engel.İşsizlik oranı %47 idi en son.4.000.000 küsür ülke nüfüsu ben çalışma izni sormuştum işsizlik yüzünden yabancılara vermediklerini öğrendim.Savaştan kaçmış ve yurtdışında eğitim görmüş kimselerden dönenlerin sayısı çok az.Herkes rahatı seviyor.Benim boşnak hocalarımın çoğu yurtdışında eğitim görmüş ve ülkelerine geri dönmüş insanlardı.Gündüz camdan baktığımda çok fazla ev görünüyor ama hepsi 95 yılında kalmış sıvaları dökülmüş perdeleri sararmış evlerdi gece oldumuydu evlerin yarısında ışık yanmadığını görürsünüz.

Ve açıkça söylemek bana koyuyor ama Sırplar halen orayı ele geçirmeye çalışıyor.Gerek kültürel açıdan gerek evleri bahçeleri tarlaları alarak.Bizim Türklerde geç uyandı 2 tane üniversite açtılar (birisi cemaatin) benim üniversiteye Euro üzerinden para ödemeseydik orda kalabilirdim ama euro artınca çok pahalı gelmeye başladı ve bıraktım.Keşke bırakmasaydım.Bence imkanı olan ve içinde İslam sevgisi olan o ülkeye gitsin.

Bu kadar karamsar şeyden sonra biraz gerçek Müslümanlardan bahsedeyim.Osmanlı zamanından kalma medrese ve camilerde halen dinini tam yaşayan insanlar var.Hatta kapalı bayan sayısı azımsanmayacak kadar fazla ancak dediğim gibi savaşta ailesini yitiren çocuklar büyüdü ve artık belli bir yerlere gelecekler benim korkum o.

Keşke zamanında devlet olarak sırbistana ne yapıyorsun sen gavat diyip savaş açsaydık.Avrupanın göbeğinde bir toprağımızda olurdu ve içimizeki hainlerden daha çok bize bağlı olurlardı ama dediğim gibi herşey bir düzen içinde olduğu için böyle boş hayaller kurmak saçmalık.

Sözün özü.O ülkeyi terketmemeliyiz.Gerek kız alıp vererek ilişkileri sıkı tutmalıyız.Gerekirse ticari adımlar atıp orda daha fazla söz sahibi olmalıyız "çilek mobilyanın" reklamları vardı heryerde.birde "sağlık transport" bunları görünce insan seviniyordu orda.İmkanı olan gitsin oraya üniversite için araba filan ucuz oralarda bir tane araba alıp haftasonları hırvatistan sırbistan yapabilirsiniz

Benim bosnada gözlemlediklerim bunlardı.İnşallah gelecek nesil adam gibi olurda sırp şerefsizlerin planlarını boşa çıkarır.

1818 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Robb_Stark

Ben an itibari ile Bosna'ya ilgi duymaya başladım.

Aynen
kızlarıda guzelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

286 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:10:32 

körfez savaşında kucak açtıklarımız ve başımıza gelenler ,arkadaşlar ben filistindekilere fazla acımıyorum boşnaklara acıdğım kadar baba tarafımın makedonya türkü olması da bunda etken balkanlarda en sadık kitle boşnaklar pomaklar ve arnavutlardır bi araptan daha yakın hissediyorum oranın insanlarını kendime

1685 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:34:49 

Ben zaten bir turkun cikip da araplara yakinlik ve bir bag hissettigini sanmiyorum. Bosnaklar malesef turk degiller ancak kendilerini turk olarak gorenler de cok. Bir yerde, ustune bir sirp formasi giy gez, bir de turk bayragini yakmaya calis, bak nereliler o zaman anlarsin diye okumustum. Yeni nesil daha bilincsiz malesef.

Ayrica savas sirasinda 50 bin, ELLI BIN kadinin tecavuze ugradigini ve hamilelik ilerleyince kamplardan salindigini unutmayin. Bazi cocuklar tamamen pic yetismis ve kendilerini sirp ve hirvat olarak gorenler de varmis. Onlarla birlesmek isteyenelr varmis. Ama hakkinda bu konuyu actigim cocuk ve benzerleri tamamen istisna ve Turk hastasi hepsi.

Turklerin macta kazanmasi sonrasi arabalarla saraybosna sokaklari senlik alanina donuyor. Youtube'a videosu konmus bunun. Ancak altta en cok oy alan yorum: "Defolun Turkiye'ye gidin yalaka itler. Hem sahilleri denizleri de var, mutlu olursunuz" seklinde. Malesef cok cabuk asimile oluyorlar. Turkiye'den hicbir ilgi yokken daha ne kadar bu sekilde bize asik kalirlar emin degilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 13 Temmuz 2012; 22:37:42 >

UCLA-University of California Los Angeles
MacBook Pro 15 Retina 2.6GHz | Nvidia 750M | Xbox One | Nexus 5 | iPad Mini Retina | Fitbit Force Saat | 2015 BMW 5.28i

3380 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:40:01 

Ben gittim o köprüye adamın tekine para veriyorsunuz aşşağıya atlıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Atam izindeyiz,biz de Mercedes'ciyiz :)
2012 Opel Astra H 1.3 Cdti Easytronic+Ecufast Remap+Esp Off+Bi-Xenon+Cid Screen+İnsignia Washer Jet+Eibach Prokit+Turbo Jant+Hls Modül
184 Hp 250NM Torq Kompressor...
E60 530d 218 Hp 500NM Torq...- Gitti. :(

1685 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:48:54 

UP

UCLA-University of California Los Angeles
MacBook Pro 15 Retina 2.6GHz | Nvidia 750M | Xbox One | Nexus 5 | iPad Mini Retina | Fitbit Force Saat | 2015 BMW 5.28i

922 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:50:02 

quote:

Orijinalden alıntı: batucan05bb

0

Bim'e mi girdiniz bilader?le ice tea

şimdi bu arkadaşlar türk mü oluyor ?

0

Bunlar türk ise bunlar ne ?

0

Rusya Meslek Lisesi

[

1916 Mesaj
13 Temmuz 2012; 23:07:41 

Shadow hocam keşke Boşnak arkadaşının kızlarla olan resimlerini keşke koymasaydınız.Bazıları durumun ciddiyetini gerçekten anlamamış.Sırf ordaki Boşnak kardeşlerimizin başına gelenleri bilmemenden dolayı topu bize atmasaydın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdiqeCaLe -- 13 Temmuz 2012; 23:09:56 >

Arrow # Band Of Brothers # Boardwalk Empire # Breaking Bad # Game Of Thrones # It's Always Sunny in Philadelphia # Leyla İle Mecnun # Masters Of Sex # OZ # Person Of Interest # The Blacklist # True Detective # Spartacus # Vikings

1426 Mesaj
13 Temmuz 2012; 23:28:36 

1989 yılında isimleri zorla değiştirilen, türkçe konuşması yasaklanan, camiye girmesi yasaklanan ve bunlar için savaşıp katledilen öz ve öz türkler içinde aynı duyguları paylaştığınızıda umuyorum.

Para adaleti satın alır, parasızlıksa suçu.

201 Mesaj
13 Temmuz 2012; 23:58:05 

quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

Rusya Meslek Lisesi

uludağ sözlükte buldum

başlığa ss li yazılsa şimbi buralar post dolardı

922 Mesaj
14 Temmuz 2012; 0:20:16 

quote:

Orijinalden alıntı: batucan05bb

uludağ sözlükte buldum

başlığa ss li yazılsa şimbi buralar post dolardı

Aç konusunu :)

[

638 Mesaj
14 Temmuz 2012; 0:33:11 

Benim arkadaşım her yaz gitmeye çalışır Bosna'ya ve ordaki Türk sevgisinide defalarca anlattı.Birde şunu anlatmak istiyorum -arkadaşımın anlattıklarından hatırladığım kadarıyla-.Sırp liginde bulunan kısmen averaj takımı denebilecek bir takım var adı Novi Pazar.Bu takımın Sırpların ırkçı ve iyi bir takımı olan ismini hatırlayamadığım takımla maçı olduğunda Türkiye'den Fenerbahçeliler -ki zamanla aralarına BJK ve GS'lılarda katıldı.Lakin çoğunluğu Fenerbahçeli.- hazırlanıp gidiyorlar.Novi Pazar taraftarıyla birlikte maç sırasında MEHTER MARŞLARI vs eşliğinde takımı destekliyorlar.Bunu gören Sırplar zaten deliriyor.Son maçta Novi Pazarın galibiyet alıdğınıda belirteyim.

NOT:Koyu Beşiktaşlıyım.

The Week That Never Comes

4280 Mesaj
14 Temmuz 2012; 0:53:55 

Malesef türkiyeden bir cacık kuzey ıraktaki türkmenleri bıraktığımız gibi oraları da bıraktık.
Türkiye oralara çıkar beklemeden büyük ekonomik yardımlar yapmalı.zaten insanların acıları hala taze yaralarını sarmamız lazım.

256 Mesaj
14 Temmuz 2012; 1:33:29 

quote:

Orijinalden alıntı: DeSolo of Turco

Hocam ayni irk demedim akraba irklar dedim.Hatta Macarlar Finler Kizilderililer de akraba topluluklardir.Hocam ben de okudugum bir kitaptan ögrendim.Kitabini bulmaniz biraz zor olur sanirim cunku eski bir kitap.Aralik 1999 basimi.Kaynak vereyim en iyisi

Ord.Prof.Dr Reha Oguz Türkkan-Kizilderililer ve Türkler

Bu kitabin 50.sayfasinda Türk'ün kimlik kartinin bir kismi yazilmis.

Not:imla yok kusura bakmayin mobilim

dostum reha oguz turkkan turkcu turanci birisydi ve tarihi kendisine gore carpitirdi, internetten bakabilirsin teketek programini izleyebilirsin diye tahmin ediyorum, bu kisinin soylediklerinin tarihle yakindan uzaktan alakasi yok, kendisi albert einstein icin turk demistir, italyanlar icin belcikalilar icin turk demistir bu liste uzar gider, eger japonlar turk kokenli olsaydi en azindan birkac dokuman ortada olurdu yapma gozunu seveyim simdi verdigin kaynak da kaynak degil yani el insaf diyorum genc birisin nasil internetten kaynak bulunur bilirsin, kimse yazmamis tarih boyunca reha oguz turkkanin yazdiklarini anlatiyorsun.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

256 Mesaj
14 Temmuz 2012; 1:35:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Angry006

Japonların Kökeni

Soylarıyla ilgili dört ayrı teori vardır:

1-Japonlar M.Ö 20.000 yılından önce adaları istila etmiş olan Buzul Çağı insanlarının günümüzdeki uzantılarıdır.

2-Japonlar M.S 4. yüzyılda Kore üzerinden gelen ama Koreli olmayan Orta Asyalı,ata binen göçebelerin torunlarıdır.

*Bu iki teori,Japonya'da en çok inanılan teoridir.Türkleri sevmeleri belki de ikinci teori ile alakalıdır.

3-Japonlar M.Ö 400 yıllarında Koreden gelen göçmenlerin torunlarıdır.

*Bu üçüncü teoriyi Japonlar asla kabul etmezler.Bu teori batılı tarihçiler tarafından sıklıkla dile getirilir.Japonya ile Koreliler arasında büyük bir husumet vardır.

4-Japonlar,ilk üç teoride adı geçen toplulukların karışmasıyla oluşmuş bir kavimdir.

2. veya 4. teori doğruysa biz Japonlarla yakın akrabayız

Hiç Japon arkadaşınız oldu mu? Olmasa bile hepiniz Japon filmi seyretmişsinizdir. Aile yapıları, ananelerine olan bağlılıkları, büyüklerine gösterdikleri saygı, misafirperverlikleri ve hatta ayakkabılarını kapının dışında çıkarak içeri girmeleri… Herhalde dünyada Türk aile yapısına en yakın sistem Japonlardadır. Aslına bakarsanız bazen geleneklerine bizden daha fazla sahip çıktıklarını düşünürüm. Bu ve buna benzer özellikleri nedeniyle de Japonlara ayrı bir sempatim var.

Dil kardeşliği

Siyaset dünyasına damgasını vuran “model” tartışmasına biraz ara verip, Türk-Japon dostluğuna benzerliklerine değinelim...

Japonlarla bizlerin en büyük benzerlikleri dil grublarımız. O da, Ural-Altay dil grubundan geliyor. Cümle kalıplarımız uyuyor falan ama o kadar. Bi kere Onlar bizi rahmetli Barış Manço ve İlhan Mansız olarak iyi tanırlar. Ayrıca Japon Prensi’nin “yardım ederim ama rüşvet alınmaması şartını” koyan adamlar olarak tanınırız.

ben sana guvenilir kaynak dedim bana sacma sapan forum sitelerinden bulduklarini gercek tarih gibi gosteriyorsun bu resmen sacmalik. Internetten nasil kaynak bulunur bilmiyor musun, iki tane yayin olur bir kac yerde resmi olarak dile getirilir yabanci kaynak gosterilir bunlar yok ama uydurma cok.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

1741 Mesaj
14 Temmuz 2012; 1:42:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ata1606
dostum reha oguz turkkan turkcu turanci birisydi ve tarihi kendisine gore carpitirdi, internetten bakabilirsin teketek programini izleyebilirsin diye tahmin ediyorum, bu kisinin soylediklerinin tarihle yakindan uzaktan alakasi yok, kendisi albert einstein icin turk demistir, italyanlar icin belcikalilar icin turk demistir bu liste uzar gider, eger japonlar turk kokenli olsaydi en azindan birkac dokuman ortada olurdu yapma gozunu seveyim simdi verdigin kaynak da kaynak degil yani el insaf diyorum genc birisin nasil internetten kaynak bulunur bilirsin, kimse yazmamis tarih boyunca reha oguz turkkanin yazdiklarini anlatiyorsun.

Ben okuduğumu söylüyorum.Reha Oğuz Türkkan "Carnegie Endowment"Enstitüsündeki tebliğinde Kızılderililerle Türklerin ilişkilerini gösteren dialı semineri NewYork Times'ın Bilim(science)dergisine konu olmuştur.Baştan şunu söylemeliyim ki Japonlar Türk kökenli demedim.Akraba ırklar dedim.Yani ataları aynı.Amcaoğlu gibi düşünebilirsin.Daha sonra konuya dönecek olursak bir milletin en önemli değeri dildir.Bilindiği üzere Türkçe,Ural-Altay Dil Ailesine mensuptur.Ve yapılan son araştırmalar göstermiştir ki Korece ve Japonca da Ural-Altay Dil Ailesi'ne mensupturlar.Yani Japonlar ile Türklerin akraba topluluklar olması çok zor değil.En azından bence.Okuduğum kitap Kızılderililer ile Türkler arasındaki ilişkiyle ilgili olduğu için daha fazla bilgiye sahip değilim.Fakat Japonlar ile Türkler'in akraba topluluklar olduğunu düşünüyorum.

Gökhan Gönül 77
Bu takım için terini kanını ortaya koyanlar unutulmaz.Türkiye'nin"dörtte biri"her zaman yanında.

1154 Mesaj
14 Temmuz 2012; 1:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

ben sana guvenilir kaynak dedim bana sacma sapan forum sitelerinden bulduklarini gercek tarih gibi gosteriyorsun bu resmen sacmalik. Internetten nasil kaynak bulunur bilmiyor musun, iki tane yayin olur bir kac yerde resmi olarak dile getirilir yabanci kaynak gosterilir bunlar yok ama uydurma cok.

senide kaynagınıda beyenmiyorsan okuma lan o zaman mecburmuyum kaynak bulmaya sana adam sandık birşeyler koyduk OKUMA KARDEŞİM OKUMA O ZAMAN veledlerle uğraşıyoruz

Benim Yaratılışımda Fevkalade Olan Bir Şey Varsa, Türk Olarak Dünyaya Gelmemdir

7 Mesaj
14 Temmuz 2012; 2:33:36 

quote:

Orijinalden alıntı: velevki

Bosnayı unutmak mı?
Ben Müslüman kanı taşıyan hiç kimsenin Bosnayı, Azerbaycanı, Çeçenistanı, Filistini, Musulu, Kerkükü, Cezayiri velhasılı kelam bir dönem hükmümüzün geçtiği, bayrağımızın dalgalandığı, aynı dini paylaştığımız, ana ayrı baba ayrı öz kardeşlerimizin yaşadığı yerleri unutabileceğine ihtimal vermiyorum. Biz onları ihmal etsek de onlar bizden abilik bekliyorlar. İnanıyorum ki bir gün içine düştüğümüz şu aşağılık bataklıktan kurtulduğumuzda, başımızdakilerin paradan daha önemli dertleri olduğunda, cennetin kılıçların gölgesi altında olduğunu hatırladığımızda yepyeni bir dünya kurulacak... Doğunun bir numaralı devleti bir gün yuvasına dönecek.

Bir kere yurt dışındayken bir Filistinliyle karşılaştım, çatpat konuşmaya çalışırken Türk olduğumu anlatabildim. Adamın gözleri yaşardı. Kardeşimiz gelmiş dedi...
Demem o ki bizim bu topraklarla bağlarımız çok güçlü. Varsın devrin idarecileri ayırmaya uğraşsın, ihmal etsin, inkar etsin, gün gelir bir kardeşim lafıyla başlar her şey. Bosnalılar bizim ana ayrı baba ayrı öz kardeşlerimiz. Nasip olursa en kısa sürede gideceğim bosnaya inşaallah.

+4642268917
Cok guzel anlatmissin.
İnsallah basimizdakiler PARADAN DAHA ONEMLİ OLAN SEYLERİ ANLAR.
Ve insallah dedigin bu seyler olur biz turk milleti yardimi kardesligi seven bir milletiz. Yok yere kimsenin dusmani olmayiz.

255 Mesaj
14 Temmuz 2012; 3:21:40 

Boşnaklar, Sırplar ve Hırvatlar Güney Slavları oluşturmaktadır. Hırvatlara Katolik Sırp, Boşnaklara Müslüman Sırp diyen tarihçilerde var. Konu ile ilgili ciddi bilgisizlik gördüm. Jugoslavia Güney Slavya anlamına gelmektedir. Hırvatlar ve Boşnaklar Latin, Sırplar hem Kril hem Latin alfabesini kullanır. Ancak üçüde aynı dili konuşmaktadır. Bu üç halkın aralarındaki fark Ege Türkleriyle Karadeniz Türkleri arasındaki fark kadardır ancak tarihsel sebeplerle ayrı düşmüşlerdir. Yemekleri, içkileri, gelenekleri hep aynıdır. Tito zamanında dünyanın en iyi istihbarat ağlarından birisi kurulmuş ve hem ABD' ye hem Sovyetler' e kafa tutup, 3. bir güç olmaya çalışmışlardır. Turizm ve ekonomi ciddi anlamda gelişmişti. Balkan Savaşlarında üç halkta birbiriyle savaşmıştır. Yugoslavya' nın dağıtılması süreci çok ilginç ve maalesef kanlı bir süreç. Şu anda Bosna Hersek devleti iki devletten oluşmaktadır. İlki Boşnakların ve Hırvatların yoğun olduğu Bosna Cumhuriyeti, diğeri Sırbistan sınırlarını kapsayan, Sırpların çoğunlukta olduğu Sırp Cumhuriyeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuck_bartowski -- 14 Temmuz 2012; 3:24:49 >

[/center]

8938 Mesaj
14 Temmuz 2012; 4:20:22 

boşnaklar kardeşlerimizdir savaş dönemindede bu ülke elinden geldiğince bişiler yaptı herşey basında yada alenen söylenmez.. ama hertürlü desteği bu ülke verdi..

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 780 ortaya karışık/
Alem Bakar Neo Akar

1860 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Anti Admin
14 Temmuz 2012; 4:41:55 

Ne zaman Bosna bayrağı görsem içim acır

nane limon kabuğu bir güzel kaynasın aman

1233 Mesaj
14 Temmuz 2012; 4:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Kızları vatanmdaş oalrka alabiliriz aslında ghüzelmiş

Terbiyesizliğin bu kadar da dibine vurmayın artık ya, yuh. Adam soykırımdan, katliamdan bahsediyor, sizler 15-16 yaşındaki kızlara sarkıntılık ediyorsunuz. Bu millet pislik bir millet, gerçekten. Her gün bunun ayrı bir kanıtıyla karşılaşıyorum.

1202 Mesaj

[3 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Temmuz 2012; 4:45:24 

Burda Sırpları kotuleyip nefret aşılamayın. Asıl sırplar degil Hollanda katliamın sorumlusudur. Ayrıca savaş halinde hersey olabiliyor. Orada vatan savunması yapıldığı düşünülerek verilen emirler yerine getiriliyor.
Avrupa etnik temizlik için Yugoslavya'yi kullandı ve sırpların üzerine yıktı tüm sucu. Savaşın sorumlusu ABD ve natodur.
Büyük çerçeveden bakın lütfen. Sırplar böyle yaparak eline ne gecti şimdi cok kötü bir ekonomi ve tüm dünyada prestij kaybı yasamış bir millet olarak görülüyor. Kim ister bunu! Ama bosnalı Hırvat ve sırplar tek milletken ABD böldü Avrupa'da Hırvatistan'ı aldı icine. Demekki planları ise yaradı. Demekki sorumluluk asıl baskalarında.

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş durmaksızın, sürekli değişir..

1312 Mesaj
14 Temmuz 2012; 7:50:24 

Hırvatlarida bir araştır istersen. En az Sırplar kadar zalim bir millet. Ayrıca savaş zamanında yapılan tecavüzler sonucunda dünyaya gelen çocukların çoğu şuan porno sektörünün köle işçileri olarak çalışıyor. Bu yüzden Bugün Saray Bosna Avrupa'nin porno film başkenti. Her gazete bayisinde bunun izlerine rastlamak mümkün. Buda savaşın başka bir yüzü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmtOzdmr -- 14 Temmuz 2012; 7:52:17 >

Dükkanım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Temmuz 2012; 7:59:48 

Nasıl unutuyoruz ya o kadar yardımlar yapıldı bosnaya ?

1011 Mesaj
14 Temmuz 2012; 8:31:54 

hollanda milleti kadar muslumanlardan nefret eden bir millet yoktur.kuzuyuda kurda teslim edince olan oldu tabii.

102 Mesaj
14 Temmuz 2012; 9:59:48 

Benim annemin dedesi boşnakmış..o yüzden benim anneannem ve annem boşnakça iyi konuşur..büyüklerinden öğrenerek..

Bu bosna savaşı yıllarında ben daha 7 yaşlarındaydım..Annem televizyonda bosna savaşını hep ağlayarak izlerdi.
O zamanlar bosnadan savaştan kaçanlar Türkiye'ye sığınmak için geliyordu galiba..Bizim aileye haber geldi herhalde Boş bir evi olan yardım için versin diye..Ne kadar süre kalacağı belli değil kimdir kaç kişidir falan filan..bizimkiler direk ayarladı bir ev..
Birazını yeni eşya aldık koyduk eve..birazını kendi evimizden götürdük..televizyondan tenceresine kadar..halı,battaniye,yatak ne varsa annem bizim evi nerdeyse aktardı..ben ne olduğunu anlayamadım bile..
Sonra savaştan kaçan aile geldi yerleştirdik evlerine, annem ağlıya ağlıya boşnakça çatır çatır konuşuyo şaştım kaldım..kadında ağladı dertleştiler falan..Kadının 2 yaşlarında kızı vardı..birde eşi gelmişti ama o geri döncem diyordu hep bosnaya..Akrabaları kurulu düzeni hepsi paramparça olmuştu ama adam ülkesine geri döndü 1 ay sonra..tabi Eşinin emin ellerde olduğunu çok iyi anlamıştı..

Ertesi sabah erkenden annem benim bütün oyuncaklarımı toplamış hemen oraya götürdü verdi..ben küçük kız ile halının üstünde oynarken annemler diğer odada ağlaya ağlaya boşnakça dertleşirdi..Artık aylar hep böyle geçti gitti.hergün onlar bize gelirdi ben hemen kızıyla oyun oynamaya başlardım onlar konuşurdu yemekler yerdik..tüm alışveriş giderleri ne varsa hepsini karşılardık..Eşi 3-4 ayda bir gelirdi,haberleri olayları anlatırdı tekrar giderdi..

Aylar geçtikce yüzler gülmeye başlıyordu..aradan 2 yıl geçmişti çok şey değişmişti hayatlarında..ikinci doğumunu Türkiyede yaptı..Bizim aile ile onların aile çok yüksek derecede bağlıydı birbirine..Babam bana bir oyuncak alsa onlarada alıyordu..karpuz alsa bile iki tane alıyordu..:)Bende işte o yıllarda pek birşey anlamasamda bu gelen boşnaklar sayesinde çok güzel yıllarım geçti..İlk geldikleri günden itibaren 4-5 yıl geçmişti..onların çoçuklarıyla bende arada kaynayıp büyümüştüm :)..Artık herşey yoluna girince bunlar gitmek istedi..ülkelerini acayip özlüyodu..ve gittiler..

mektuplaşmalar başladı..boşnakça yazdığı mektupu koşarak anneme götürüyordum okuması için içinden fotoğraflar çıkıyo onlara bakıyoz falan..Kızları kocaman olmuş..sonra telefonla aramalar....derken yıllar geçti gitti..daha birsürü güzel şeyler yaşadık...düzenli olarak görüşüyoruz..Hatta Türkiye'ye geldiler 3 yıl önce..O kadar çok teşekkür ediyolarki anlatamam..o günler aklına gelince hala ağlıyor kadın..bizi hep çağırıyor ülkesine..İnşallah bizde onlara gitcez...:)

733 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Blutrache

[23 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Temmuz 2012; 10:06:57 

malfoy değil mş lan bu?

625 Mesaj
14 Temmuz 2012; 10:48:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

sırpların yaptıkları sayı olarak belki hitler ve stalin in yaptığı soykırım miktarına ulaşmaz ama yapılış şekli amacı göz önüne alınırsa dünyanın gördüğü en pislik şeydir, buna biz elimiz kolumuz bağlı kaldık, belki ülke olarak müdahale edebilirdik ama nato engeli vardı ve sonuçta bölünen bir ülkenin iç savaşına taraf olurduk, nato ve bm yalnız bıraktı zaten hırvatları kışkırtanlar da bunlardı, yugoslavya yı büyük bir güç ve tehdit olarak gördüklerinden yok etmek istediler, ama özellikle de srebrenika da herkesten öte boşnak müslüman askeri insanını yalnız bıraktı asıl çözemediğim mevzu bu, silahlı boşnak askerine neden kendi komutanlarından şehirden halkı arkada bırakıp çekilme emri geldi, tamam rus destekli sırplar güçlüydü belki de tutamazlardı şehri ama o insanları korumak adına en azından koruyarak geri çekilme adına neden birşey yapmadılar, herşeye katlanılır ölüme bile ama anasının bacısının karısının kızının gözleri önünde tüm askerlerin tecavüz etmesine insan nasıl dayanır

ayrıca şu sırpların ab görüşmelerine katıldığı gün bizim ab yle tüm bağımızı kesmemiz gerekirdi, sırplar boşnaklara biz diye saldırdılar, bizden gördükleri bizden intikam almak istedikleri için saldırdılar, tüm o pislikleri bize yapmış gibi hissetmek için yaptılar, sonra medeniyetin beşiği demokrasinin zirvesi avrupa ver bize 2-3 iti alalım seni ab ye dedi, sadece 3 tane pislik o kadar, binlerce gözü dönmüş sırp askeri hala o ülkede yaşıyor hatta belki bosna sınırları içerisinde yaşıyor, binlerce katil belki de katlettiği insanların evlerine el koydu yaşıyor, şimdi o binlerce katili ab 3 tanesini ev hapsine alacak diye ülkeyi ab ye almaktan bahsediyor, yugoslavya nın bölünmesinin ana nedeni hırvatlar ve katliamları, buna rağmen hırvatlar hemen kabul ediliyor

işte biz böyle bir yapının kapısında senelerdir sürünüyoruz, böyle bir yapının askeri kanadı nato nun her dediğine peki abi diyoruz, Atatürk öldüğü günden beri her tokat atana diğer yanağımızı dönüyoruz, daha ne kadar üstümüzden geçmeleri gerekiyor bu milletin bazı şeyleri görebilmesi için

Hocam çok güzel yazmışşın , peki boşnak askerlerin geri çekilme amacı nedir ki ?

quote:

Orijinalden alıntı: groll

Şu anda arap teröristlere yardım etmekle meşgulüz.Bizim için ne Bosna ne Urumçi ne de Türkmenler önemli.Varsa yoksa arabia arabia arabiaaa.Başımızda arap devşirmesi adamlar olunca Türklüğün bir anlamı kalmıyor.

Aynen öyle ne yazıkki haklısın... Buna bir örnek olarakda şu yahşi cazibe dizisi vardı orda gittik ne yaptık azeri kardeşlerimizi beş para etmez bir dolandırıcı gibi lanse ettik .
Türkiye ne yazıkki amerika uşağı arapları düşüneceğine azerbaycanı , boşnayı düşünse... ah ulan ah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arbelao -- 14 Temmuz 2012; 10:50:11 >

740 Mesaj

[31 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Temmuz 2012; 10:48:41 

Sadece bosnaklara degil.Hirvatlarada saldirmislar galiba

[image][/image]

1838 Mesaj
14 Temmuz 2012; 11:26:50 

Ulan adam ne anlatıyor, millet karı kız derdinde.

Bu arada bende boşnağım. Anlattıklarınızı çok iyi anlayabiliyorum. Keşke silahımız cephanemiz olsaydı daha önemlisi keşke bizleri örgütleyecek birileri olsaydı ama olmadı...

2280 Mesaj
14 Temmuz 2012; 16:51:35 

o zamanlar tabi ufaktık, hayal meyal hatırlıyorum ama baya büyük acılar çektiler Bosnalılar. Hala daha çekiyorlar şu anda siyasi olarak. O zaman ki hükümetimiz, devletimizin başında daha büyük şeyler vardı ama el altından aynı Çeçenistan a yardım ettiğimiz gibi Bosna'ya da yardım ettik diye biliyorum.

Şu anki hükümet ya da devlet, geçen yıllarda Çin tarafından Uygur Özerk Bölgesinde zulüm gören soydaşlarımız için bir şey yapmamışken, şu anda Suriye Suriye diye yanıp kavruluyoruz. Bu kadar sert çıkana kadar neden Çin'e neden İsrail'e ve neden Türkmenler için ABD ye ses çıkarmadık bunu da merak ediyorum.

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

955 Mesaj
14 Temmuz 2012; 17:40:05 

ah tito ah sen yaşasan böyle mi olurdu

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2012; 18:13:18 

Eski sevdiğim kız boşnaktı ben de o sıralar baya merak salmıştım.

Mostar köprüsünün yıkılışı:

2:00

edit: konuyu şimdi okudum tamamen

Arapları ben de sevmem ama Filistindeki katliamı ve Çeçenistandaki savaşı; Bosnadaki katliamdan,Uygur Türklerine yapılan katliamdan ayrı görüp onları Terörist olarak ilan etmek şerefsizlikten başka birşey değildir. Arapları sevmiyor oluşumuz/oluşunuz onları terörist ilan etme hakkını vermiyor bize. Filistin hakkında konuşuyorum. gerçi bunları yazanların çoğu da 15-16 yaşında bıyığı terlememiş ergenler de.. neyse.

katliamın hiçbir türlüsü kabul görülemez. ister katliama uğrayan yahudi olsun ister arap olsun ister kızılderili olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThunderVolt -- 14 Temmuz 2012; 19:05:45 >

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
25 gün 4 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
14 Temmuz 2012; 21:13:19 

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Konu güzel ama daha önce bilmemene şaşırdım.

Ben muhacirim, balkanlardaki tüm insanlar böyle.Tabi bize düşman olan da var ama Müslümanlar çok sever Türkleri.

Yanlız konuda saçmalayanlar olmuş yine, Bosnalılar zaten müslüman Sırplardır.Ayrıca hiç gitmemiş bile olsanız en basitinden tarafsız bir belgesel izleyin gezi programı olur tanıtım olur vs insanlar çok gergin.Her an kavga çıkabilir sırp ile boşnak arasında.

Ayrıca bir bilgi daha paylaşayım, Hırvatlar da sevmez Sırpları.Zaten Yugoslavya'nın yıkılmasının temel sebebi Hırvatlar.Tabi büyük adamların parmağı var her zamanki gibi ama Hırvatlar ile Sırplar da can ciğer değil yani.Hatta bu ayrılık için müthiş bir belgesel var, Once Brothers, izleyin görün.İki basketbolcu arasındaki mesele nasıl da ülke meselesi haline geliyor..

panpa ntv yayin yonetmeni misin sen ntv yayinliyor su an once brothers i =O

35 Mesaj
14 Temmuz 2012; 21:17:55 

hocam söylendimi bilmiyorum ama . osmanlı iyi davranırdı btün insanlara . onlarla olan savaşda kazanmıştık . ama onların elinden dinlerini ticaretlerine engel koymadık aksine izin verdik hür yaşasınlar felan diye. bunu gören bosnaklar şaşırıp osmanlının iyi olduğuna şaşırıp müslüman olmuşlar . müslüman olanlara BOŞNAK deniyor. bosnak la boŞnak kelimesine dikkat yani arkadaşlar

40 Yaşından Önce Aşık Olmayanın Kalbi
40 Yaşından Sonra Aşık Olanın AkLı Yoktur

242 Mesaj
14 Temmuz 2012; 23:40:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Arbelao

Aynen öyle ne yazıkki haklısın... Buna bir örnek olarakda şu yahşi cazibe dizisi vardı orda gittik ne yaptık azeri kardeşlerimizi beş para etmez bir dolandırıcı gibi lanse ettik .
Türkiye ne yazıkki amerika uşağı arapları düşüneceğine azerbaycanı , boşnayı düşünse... ah ulan ah

Nedeni basit aslında ABDnin haklı savaşına uydurulmak için bu tip katliamların olması gerekiyordu..
Ve aliya srebrenica yakınlarda nasır oriç komutasındaki birliklerini bosnalı sırp birliklerinin gelmesinden bir gün önce geri çekmiştir.
Sonrasını hepimiz biliyoruz. Katliamdan sonra ABD destekli natonun olaya mühahelesine zemin..ve perde kapanıyor

Bir diğeri de pazar yeri katliamıdır. Orada da sivil insanlar nato menşeli bombalardan ölmeside şaşırtmıyor aslında.

Olayların perde arkasına bakarsak az çok büyük resmi daha net görebiliyoruz..

Avrupanın göbeğinde Titonun partizanlarınca binbir zorluklarla kurulan yarı komünist bir yugoslavya, abd ve kodaman avrupalı devletlerini rahatsız ediyordu tabii.
Önce ikinci dünya savaşının galip devletlerinden alınan kredilerin geri ödenmesindeki anlaşmazlık
bu durumu tüm tarafların biribirinin üzerine atması sonra yükselen milliyetçilik her tarafta. ve sonundada balkanların hiçte yabancı olmadığı şey savaş patlak veriyor.

Hırvatlar, cermen abilerinden aldıkları silahlarla kendi ordusuna kuruyo .
Tudjmanda elli sene önce ustaşaların yaptılarının devamını getirme ideali sonucunda yugoslav ordusunun müdahalesiyle karşılaşıyo..
bu savaştan bir kazanç sağlayamacağını anlayan "büyük sırbistan" ideası olan psikopat milosevicin
avrupalı diğer devletlerin ambargo baskısıylada askerlerini çekmesi ve sonucunda bağımsız bir hırvat devleti.

Slovenleri zaten hesaba katmaya gerek yoktu.
Çünkü hırvatlarda aynı dönemlerde bağımsızlık deklarasyonunu yayınlamıştı.
Birkaç küçük çatışmanın haricinde slovenler burunları kanamadan avrupalı abilerinin sayesinde bağımsız oldular.

Zira miloseviçin asıl büyük hedefi hırvatlardı.

Son sahnede tito yugoslavyasının tipik bir modeli olan bosna.
slovenya ve hırvatıstan aksine bosna bölgesi etnik yapı olarak karışık bir yerdi zaten.
Osmanlınnı fethi sonrası müslüman bir yapıya bürünen bosna bölgesi
Balkan savaşları sonrası osmanlını balkanları kaybedip orada yaşayan
müslüman halklarının büyük bölümünün anadoluya göçmesiyle
dengeli bir yapıya dönüşmüştü.

Bosnanın parçalanmasının bu kadar sancılı ve meşakkatli olmasından nedenlerinde biride bu etnik yapıdır.

Diğer bir kahramanımız aliyada bosnanın müslüman nüfusunun fazla olmasından ötürü bağımsızlık istedi.
Tabi bunu söylerken arkasında abd nin ve avrupalı devlerirn destekleri vereceğini hesaba katıyordu.

Ki zaten anlaşmazlıkları çözülme kavuşturmak üzere Lizbonda toplanılmış bm liderliğinde.
belirli bir aşamaya gelinip anlaşma sağlanmış imzalarda atılmıştır
ancak aliya sonrdan bu imazıyı geri çekmiştir. Nedeni gelincede abd tarafından kendisine "haklı şavaşında" destek verileceğiydi.

Sonuçta bosnada yaşayan üç etnik grupta birbirleriyle savaşmıştır.
Bu arada boşnaklarda kendi aralarında savaş olmuştur.
Savaştan once aliyacıların türlü oyunlarla egale ettiği ılımlı siyaset güden Fikret Abdiçte bihaç bölgesinde kendi özerkiğini ilan etmişti.
Savaşın sonlarına doğru hırvat-boşnak birliklernin ortak bir operasyonla abdiçin birlikleri yenilmişti.

Dipnot olarakta yukarıda mostar köprüsünü sırplar yıkmışlar diye bir ibare vardı.
İşin aslı; sırplarda tahrip etmişlerdir ancak köprüyü yıkan hırvatlardır.
Mostara gidenler az çok sezebilmişlerdir sanırım
mostar sehrinde bir tafafta hırvat nüfüs diğer yakadada müslüman bosnalılar birbirlerinden izole bir hayat yaşıyolar.

Sözün özü kirli hesapların bedelini ödeyenler yine sivil halklar olmuştur.

Şuan ex-yugoslavia devletlerin büyük çöğunluğunun borç batağının içindedirler
ve kurtuluşuda avrupa birliğe görnektedirler.

Balkanlar her daim barut fıçısı gibidir.
Yarın ne olur belli olmaz.

3327 Mesaj

[26 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

17 Temmuz 2012; 15:03:08 

bakın ne buldum

Intel Core i5 2500K//Gigabyte Z68P-DS3//Kingston 2*4 gb 1333 mhz cl9//Gigabyte GTX 660 WF//Seagate Barracuda 7200.12 500 gb 16 mb//Gigabyte Setto II 142 550 watt//Samsung S22B150 21.5" Full HD

18 Mesaj
17 Temmuz 2012; 15:08:48 

Kızları görünce türk kızlarından utandım

DH BREAKİNG BAD

184 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: koperni

osmanlı bosna'yı kaybettiği zaman, bir çok müslüman geri dönmüştü. o dönem istanbul'da şiveleri ile dalga geçilirmiş. toplum içine çıkmak istemezlermiş. soylu kimseler, sadece çiftlik tarzı yerleri yönettiğinden elleri başka bir iş tutmazmış. anlaşamadıklarından dolayı da bir işin ucundan tutamazlarmış. boşnak kardeşlerimizi, daha o yıllardan hor görmeye başlamışız. yıl olmuş 1995, böyle bir katliama izin veren herkesin eğer varsa allah cezasını versin. bizler bu insanlara sahip çıkmalıydık, çıkmalıyız. türkiye kendisine hançer saplamaktan başka bir şey yapmamış arapların peşine sürükleneceğine, avrupa'nın göbeğinde insan muamelesi görmeyen kardeşlerini hatırlasın.

bu konuda bilgisiz olanları bilinçlendirin lütfen.

evet zaten araplar yuzunden bunlarin hepsi.

1905 Mesaj
18 Temmuz 2012; 16:44:58 

hem eniştemler hem de en yakın kız arkadaşlarımdan biri boşnak, kızları güzel evet

c'est faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui psn kumcudeniz steam katilvolvo instagram denkumizcu itü fizik müh.

3809 Mesaj
19 Temmuz 2012; 15:43:27 

draco malfoy bu

Killers

6 Mesaj
19 Temmuz 2012; 17:27:18 

boşnaklar iyidir özelliklede kızları

243 Mesaj

[23 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

19 Temmuz 2012; 17:49:07 

quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Kızları vatanmdaş oalrka alabiliriz aslında ghüzelmiş

+1

1098 Mesaj
19 Temmuz 2012; 17:53:25 

Bu katliamda parmağı olan herkesin Allah bin bir türlü belasını versin, şerefsiz it sürüsü. O küçük çocuklardan ne istediğiniz Allahsız köpekler ! Ulan aklıma geldikçe olanlar deliriyorum, Allah bin bir belanızı versin ulan Yüce Ya Rabbim cehennemde şunları cezelandırmayı bana hor görmesin inşallah. Allah belanızı versin

İngiltere'deki eğitim hayatı hakkıda sorusu olanlar ulaşabilir.
Tarih Bölümü Terk

165 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:03:11 

Çok dindar bir insan değilim olayı din kardeşliği boyutuyla değerlendirmiyorum ama böyle bi zülme müdahele etmememiz kanıma dokunmuştu. Şevki Yılmaz, Recep Tayyip Erdoğan gibi aydınlar o yıllarda bu zülme karşı mücadele etmemiz gerektiğini başımızdaki siyonistlere haykırmışlardı fakat kulaklarını tıkamıştı siyonist hükümet. Kısacası arkadaşlarım paylaşmak istediğim sadece din kardeşimiz olduğu için değil böyle kötülüğün olduğu her yerde sesimizi çıkartalım.

Uyanık olmalısın gözler açık ve sessiz,
Öyle sessiz ol ki sessiz nefessiz.

2021 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:20:12 

1990'lı yılları hatırlamasam o zamanlar hiçbirşey yapmadık dediklerine inanacağım.Türkiye aradaki devletleri geçip oraya müdahale edemezdi.Bugün de edemez.95 Türkiyesi ile bugünkü arasında askeri bir uçurum yok, ekonomik olarak fark var.Ancak yine de yetersiz.
O günlerde hergün gazetelerde yazılar, televizyonlar haber yapar toplum ayağa kalkardı.Para yardımları toplandı, bosnaya savaşmaya giden mücahitler vardı.

217 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:29:29 

anlamıyorum , anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum, nasıl olurda böyle bi konu hakkında gelipte "oo kızlar iyiymiş, kıza bak" gibi yorumlar yapıyorsunuz ki, bu kadar alçalmasak keşke.

340 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:36:31 

bu kari kiz sevdasi oldukdan sonra.. bi halt olmaz bizden..

136 Mesaj
19 Temmuz 2012; 18:47:01 

Bosna'yı kendimi bildim bileli severim

YES WE CAN!

4709 Mesaj
19 Temmuz 2012; 19:27:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

1990'lı yılları hatırlamasam o zamanlar hiçbirşey yapmadık dediklerine inanacağım.Türkiye aradaki devletleri geçip oraya müdahale edemezdi.Bugün de edemez.95 Türkiyesi ile bugünkü arasında askeri bir uçurum yok, ekonomik olarak fark var.Ancak yine de yetersiz.
O günlerde hergün gazetelerde yazılar, televizyonlar haber yapar toplum ayağa kalkardı.Para yardımları toplandı, bosnaya savaşmaya giden mücahitler vardı.

Haklısın hocam.
Türkiye savaş zamanı Boşnaklara çok yardım etti ama çoğu kimse bunu bilmez.
Rahmetli Erbakan ile Turgut Özal sayesinde kazandılar diyebilirim.
Erbakan orada roket üreten bir tesis kurdurmuştu çok sayıda mücahitte yine onun sayesinde savaşa katılmıştı.
Bende Boşnakım yaşım 41 bu olayların tam göbeğinde biri olarak bu olayların şahidiyim.

294 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

23 Temmuz 2012; 1:53:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

Bugun cok uzucu bir seyi ogrendim... Bosna Hersek'te unutulmus kardeslerimizi ve onlari yalniz birakan bizleri. Adeta ne kadar cahil oldugumu fark ettim bu konuda, kendimden utandim, turklugumden. Bugun Bosnali bir cocukla tanistim. Tipine baksaniz sarisin, masmavi gozler, turklere benzeseler de yabanci der bir cogu.

Ne kadar Turkiye'yi sevdigini ne kadar cok bizleri ornek aldigindan bahsetti 17-18 yasindaki bosnali genclerin. Birden Bosna hakkinda bilgimi yokladim. Bir osmanli koprusunu bir de muslumanlarin cogunlukta oldugunu biliyordum (Avrupa'da musluman nufuslu olan ve Avrupa Birligi'nde olmayan iki ulkeden biri). Ama asla bir turk asigi olduklarini, onlari 1995'te ne kadar yalniz biraktigimizi bilmiyordum. 1995'te sirplar hepsine kiymislar, tum bosnali kadinlara tecavuz etmisler, kucuk kizlara ise hem tecavuz edip hem de cocuk pornosu cekmisler. Su anda ise Sirplar tum guc calisip ulkeyi bolmeye calisiyor.

En ironik olan kisim ne biliyor musunuz? Hala Turkiye hayaliyle yanip tutusuyorlar. Dogrusu kendim de dahil Turkiye'de kimse bu kardeslerimizin boyle yakilip yikildigini bilmiyordur. Adamlar Hirvat-Turk macinda Turkiye yeninde sokaklara dokulup sevinc turlari atmislar. Peki biz neden Bosnalilari hic bilmiyoruz? Neden onlari bu kadar yalniz biraktik? Neden Sirplarin eline terk ettik? 5 dakikada Suriye'yi alan genclerimiz bunu da aciklayabilir mi?

Bu yaz Sirp bir kizla tanisinca Turkleri nasil sevmedigini soylemisti. Anlamamistim, sonucta kaciniz sirplari gorunce nefret besliyorsunuz ki? Meger her sey bu bosna yuzundenmis...

Ayni zamanda Kanuni'nin yaptirdigi kopru Sirp saldirisi sirasinda bilerek tamamen yikilmis. Sonradan bir turk insaat firmasi kopruyu yeni bastan insa etmis.

Nolur ilk bir dakikasini izleyin:

Iste tanistigim bosnali cocuk, tipine bakarsaniz aman yabanci dersiniz (gocmen turkler gibiler) ama Turkiye'yi benden iyi takip ediyor:

0

0

0

0

Sirplarin marifeti ve ardindan onarilan kopru:
0

0

Bu da bosnali folklor ekibi:
0

Turkler macta yenince sevinen Bosnalilar:

Benim gibi baska Bosna'ya ilgi duyan/duymaya baslayanlar var mi?

hocam arkadaşın profili link atarmısın pmden ? merak ettim tanışayım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

139 Mesaj
25 Temmuz 2012; 17:34:45 

anane tarafından bosnalıyım sorularınızı alıyım

GameRanger ID : Mr.Sins

Uzaklaştırılmış
25 Temmuz 2012; 17:47:24 

Yalnız ben kendimi bildim bileli Sırplardan, Bulgarlardan, Romanlardan ve Ermenilerden nefret ediyorum. Orada Müslüman kıyımı yapılmasaydı bize destek çıkan bir devlet olacaktı Avrupa'da. Bulgarlar Türkleri kovmasaydı şu anda Bulgaristan'da hükümet Türk olacaktı. Ama komünistler böyle olacağını anladı ve onları göçe zorladı. Çavuşesku zamanında da Bulgarlar ve Romanlar Türk-Müslümanları ve Türkleri öldürdü, eğer oradan da 1989'da insanlar gelmeseydi orada da şu anda Türkler çoğunlukta olacaktı. Dağlık Karabağ'ı da Ermeniler işgal etti eğer müfrezelerimizi Ermeni sınırına dayamasaydık Nahcıvan'ı da işgal edeceklerdi.

Yunanlılardan da bir nebze nefret ediyorum mübadele zamanında bazı kayıplar yaşattıkları için ve zamanında çıkardıkları isyanlardan ötürü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PS3!BF3! -- 25 Temmuz 2012; 17:49:06 >
Sayfa:   <<     1 [3]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Turk oldugumdan utandim: Bosnali Kardeslerimiz
Sayfa: <<     1 [3]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.891