Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (673. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.814
Cevap
366
Favori
2.588.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motor pislenmiş mi diye kaputu açtıgımda çok saçma bir süprizle karşılaştım

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACG3 -- 20 Nisan 2014; 1:39:08 >
  • ACG3 kullanıcısına yanıt
    Nası yani? Yumurta mı o Kim koymuş ki
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Hiç haberim yok , arabayı aldık alalı 2. kez açtım kaputu . Bi saçmalık var ortada . Allah'dan yumurta kırılmamış orda
    araba yumurtlamıs

Benim araca da surekli kedi girip yatıyor.. her yer tuy.. ve akunun kılıfı paramparca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yani alttan tavuk girip yumurtladı mı ? Yoksa dişi kedi yasak aşk mı yaşadı ? Hayretler içerisindeyim

• Ben de kontrol edeyim kaputu, maşallah hayvanat bahçesi gibiymiş.
    Yakıt değerlerimi paylaşayım bende. 3000 km nin ortalaması 5.8 lt, tamamı ankara.
    1.2 dsg.

• DogrucuMustafa kullanıcısına yanıt
    Ben de dün yağı kontrol ettim. Birazcık azalmış. Tam da tespit edemedim açıkcası. Bugün tekrar bakcam. Yağı araştırırken şurda daha uygununu buldum. Burada da kargo bedava. Alacak arkadaşlar değerlendirebilir.

Castrol Edge 5W-30 Motor Yağı 1 Lt
    https://www.madeniyag.net/Castrol-Edge-5W-30-Motor-Yagi-1-Lt,PR-10.html
  • kdr21 K kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle hayırlı olsun...bende de aynı özelliklerde bir leon var Kaskoyu generali den 1150 ye yaptırdım.sonpo japan da benzer fiyat veriyo ama generalinin poliçe kapsamı daha iyiydi.tavsiyem bulunduğunuz yere en yaın seat bayisi ile anlaşmalı olan ve hasar ödemelerini zamanında yapabilen uygun fiyatlı bi Kaskoyu yaptırmanız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Hocam yakıt tüketimim sakin kullanımlarda 6-6,5 lt ortalama tüketimlerde ve yakıt alımından itibaren olan yol bilgisayarı değerlerinde tutturuyordum;fakat son zamanlarda 7,5-8 lt üzerinde gösteriyor.Ayağımın ayarı mı kaçtı diye de düşünmeden edemiyorum.
    Erzurumun kışı bitti şükür havalar ısındı motor rahatladı sanırım ben de biraz daha az gaza yüklenmeliyim ama motor titremesinden ötürü servise bi gösterecem bugün bakalım ne diyecekler...Benzini önceki depomda shell nitro 97 oktan katkılı birşeydi sanırım ondan almıştım.Baya güzeldi çalışması.En son opetten aldım fakat pompa olarak farklı bir pompadan aldım.
    Aracım 6250 km civarında olması lazım.Devirli hemen hiç kullanmam bazen 2000 devir olmadan bazen de 2000-2500 arası vites değişirim.Motoru rahatlatmak için bazen 4000-5000 devire kadar çevirip vites değişiyorum o da sadece 2 den 3 e veya 3 ten 4 e atarken falan.
    Bir şey daha fark ettim hareketsizken ayağım sonuna kadar debriyajda vites boşta iken gaza basınca debriyaj titriyor.Sanırım debriyaj balatasına küçük de olsa bir zarar verdim :) siz siz olun denemeyin hoş yanık kokusu gelmedi ama yine acıdım arabama.
    Yağını da bir kontrol edicem bugün bakalım hayırlısı artık...Herkese hayırlı pazarlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ersegn1071

Hocam öncelikle hayırlı olsun...bende de aynı özelliklerde bir leon var Kaskoyu generali den 1150 ye yaptırdım.sonpo japan da benzer fiyat veriyo ama generalinin poliçe kapsamı daha iyiydi.tavsiyem bulunduğunuz yere en yaın seat bayisi ile anlaşmalı olan ve hasar ödemelerini zamanında yapabilen uygun fiyatlı bi Kaskoyu yaptırmanız.

Hocam yaşınız ve bundan önce aracınız vardı galiba benim ilk sıfır aracım 2500 çok fazla bakalım Pazartesi ne fiyat çekecekler

• @Junkress : Kedi nası giriyor o daracık yere

3 ay önce falan hız sabitleyicisi kafayı yedi diye servise gitmişdim , bence o sırada elemanın elinde yumurta vardı o araya koydu unuttu orda . Zaten arabanın beyninin yanında duruyor .
  • Arkadaşlar hız göstergesini ordaki depodaki benzin miktarını gösteren çizgileri hiç tutmuyor..

Depoyu fulleyip yola çıktım 500 km oldu daha yarısına kadar çizgiler duruyordu .. 25 km sonra 2 tane çizgi gitti
    Diğer yandan, ayna ayarım bozuldu..
    Sol aynamı ayarlamaya çalıştığımda sağ aynamın da ayarı değişiyor daha araç 2500 km de
    Bu yüzden önce sol aynayı ayarlıyorum sonra sağ aynamı..
    Servise daha gitmedim acelesi yok
  • kucuk kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Ayarlarda aynaları senkron ayarla modu açık olduğunda 2 ayna aynı anda hareket ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam tsi larda dizel gibi motor kapagı vs yok. Ortalık biraz daha bos

Valla akunun ustunde yatıyor hemde.. cozum bulamadım bir turlu. En son akunun ustune sunger aldım koydum o arayı kapadım. Bu sefer gitti tan hava filtresinin ustune yattı..

• quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Selamlar. Ayarlarda aynaları senkron ayarla modu açık olduğunda 2 ayna aynı anda hareket ediyor.

Önceden yoktu, birde solu seçtiğimde sağda oynuyor fakat sağı seçtiğimde sol oynamıyor.
    Arabaya inince bakayım kurcalıyım.
  • Nası bi şanssızlıktır o,motora kedi dadanması

• Alor Mavi' yi canlı gören var mı bilmiyorum ama Doğuş Otomotion Ankara' da var. Fotolarınıda koyalım sizler için ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Ben de dün yağı kontrol ettim. Birazcık azalmış. Tam da tespit edemedim açıkcası. Bugün tekrar bakcam. Yağı araştırırken şurda daha uygununu buldum. Burada da kargo bedava. Alacak arkadaşlar değerlendirebilir.

Süper fiyat, servis demek ki, iki katına satıyor bizlere, vay da vay,

buradan alıp yağı faturasıyla birlikte bakımda gidicem bakalım nereden kapatacaklar farkı

fiyat çok çok ucuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 20 Nisan 2014; 16:22:50 >

• Selam arkadaşlar. Yumurtaya pek inanamadım çünkü o boyuttaki yumurta anca tavuk yumurtası olur ki bi tavuğun da kaputa girme olasılığı nedir siz düşünün Ancak bu kaputtaki kedi/tavuk/kuş türü hayvanların cazibesini ne çekiyor bilmem çünkü benim araca da kedi girmiş belli... eğer ki bu durum araca zarar verecek noktaya gelecekse önlemini de almak gerekir. Yarın bir gün motorun üstünde pişmiş kedi eti görmek istemem açıkcası. Fotoğrafları da ekleyeceğim.
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayazovina -- 20 Nisan 2014; 17:17:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Süper fiyat, servis demek ki, iki katına satıyor bizlere, vay da vay,

buradan alıp yağı faturasıyla birlikte bakımda gidicem bakalım nereden kapatacaklar farkı

fiyat çok çok ucuz...

Yağ alıp bakıma gitsek servis kabul ediyor mu?

Eğer ediyorsa bende alıp gideyim

• 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.